SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

zygmunt pisze:Jeszcze jedno pytanie jeśli można :-)
Czy w tym cacku jest dostępna aplikacja umożliwiająca oglądanie Eurosportu ?
jeśli opłacisz eurosport player na miesiąc czy dłużej to tak.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Gicbern »

Czy można w nim ustawić w jakiś sposób polskie litery w EPG ? W menu polskie litery są, ale w EPG niestety same krzaczki w miejsce polskich liter .

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

U mnie wszystko jest ok. Nic dodatkowo nie ustawiałem, oprócz języka polskiego w menu.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Gicbern pisze:Czy można w nim ustawić w jakiś sposób polskie litery w EPG ? W menu polskie litery są, ale w EPG niestety same krzaczki w miejsce polskich liter .
Witam,

najwyraźniej masz coś źle ustawione. Polskie znaki powinny być wszędzie na 100%.

Sprawdź następujące ustawienia:

Menu ustawienia --> System --> Język (jest tam 10 pozycji, wszystkie powinny być ustawione na j. polski - sprawdź to dokładnie, lista się przewija więc części ustawień nie widać od razu, trzeba przewinąć w dół).


Poza tym przy wyborze kraju (są 2 opcje : W.Brytania i Irlandia) zawsze powinna być wybrana Irlandia.

Ewentualnie jeśli nic z powyższych opcji nie pomoże, spróbuj zrobić reset ustawień do fabrycznych:

Ustawienia --> Pomoc techniczna --> Reset

Po tej operacji wszystko będziesz musiał poustawiać od nowa, ale może rozwiąże to Twój problem.

Pozdrawiam
Maverick78

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Gicbern »

Witam. dzięki za szybką odpowiedź. Wszystko jest ustawione tak jak piszecie na język polski, kraj instalacji Irlandia. tutaj fotka http://imageshack.us/photo/my-images/856/5qaa.jpg/

I jeszcze jedno pytanie: Czy macie na tym Blu-Rayu aplikację IPLA.TV ? Ja mam różne polskie jak Iplex.pl vod.tvp.pl stefavod.pl ale niestety IPLI brak. Też tak macie ?

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: Odp: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYE

Post autor: Piotr »

Sygnał odbierasz z dvb-t czy z dvb-c, bo widzę że masz przy TVP 2 "cyfrowy.kab"? U mnie też nie znajduje Ipli.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Gicbern »

Sygnał leci z kablówki ale analogowy. DVB-C mam podłączone do TV, a antenę kablówki do BLu-RAy Samsung.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: Odp: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYE

Post autor: Piotr »

Jeśli kablówka to problem jest po jej stronie - kodowanie znaków.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Gicbern »

Sprawdzę jeszcze DVB-T to zobaczę faktycznie czy odbierze polskie litery.
Faktycznie z DVB-T są polskie litery, a kablówka INEA brak polskich liter w EPG.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Gicbern »

Jeśli chodzi o IPLA to w Samsungu dowiedziałem się, że na razie IPLA jest dostępna tylko w telewizorach serii E, ale pracują już nad dostępnością IPLI w bluray-ach serii E (oczywiście odbywa to się w Korei więc czas wprowadzenia nieznany).
Mam jeszcze pytanie jeśli chodzi o połączenie HDMI tego odtwarzacza z telewizorem SMART TV (Panasonic akurat). Jak włączam odtwarzacz Samsung to automatycznie się włącza się telewizor i przełącza z sygnału telewizyjnego na HDMI. Niestety po wyłączeniu Samsunga telewizorem już z powrotem nie przełącza się na sygnał telewizyjny. W jakiś sposób można to zmienić, aby sam telewizor z powrotem przełączał się z HDMI na DVB-C (w moim przypadku) :?:

dybeka

Kupiłem odtwarzacz z HDD samsung BD-E 8500,

Post autor: dybeka »

:lol: działa prawidłowo, do chwili gdy ku memu zdziwieniu na niektórych programach w trakcie oglądanych filmów lektor mówi po angielsku.Jeśli ktoś miał taki problem i poradził sobie, praszę o pomoc.Nadmieniam że w trakcie odtwarzanych płyt z DVD jest taki sam problem. :lol:

sky_digital
Posty: 9
Rejestracja: 26 lipca 2013, o 09:04
Odbiornik: TX-L39E6EK,BD-E8500M
Instalacja antenowa: TRIDIGIT + FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Srem

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: sky_digital »

Witam,
Też tak miałem i musisz wejść do zakładki ustawienia (piszę z pamięci)i tam zmienić język na polski.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Parę postów wyżej masz odpowiedź:
maverick78 pisze: Menu ustawienia --> System --> Język (jest tam 10 pozycji, wszystkie powinny być ustawione na j. polski - sprawdź to dokładnie, lista się przewija więc części ustawień nie widać od razu, trzeba przewinąć w dół).

dybeka

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: dybeka »

Cześć, zrobiłem jak podpowiedziałeś i działa prawidłowo w języku polskim.
Odtwarzacz BD-E 8500 kupiłem na allegro i jestem zadowolony. Uważam że tej klasy sprzęt
za ok 600 zł jest tego wart. Pozdrawiam wszystkich.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Pojawił się nowy firmware: 1016. Na stronie Samsunga brak podanych zmian. W wątku na AVForums podali jedynie że pojawił się iPlayer dla kanału 4 (BBC). Dla Polski pewnie zmian brak.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Gicbern pisze:Jeśli chodzi o IPLA to w Samsungu dowiedziałem się, że na razie IPLA jest dostępna tylko w telewizorach serii E, ale pracują już nad dostępnością IPLI w bluray-ach serii E (oczywiście odbywa to się w Korei więc czas wprowadzenia nieznany).
Popracowali i już jest dostępna.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

potwierdzam informację Piotra.

W Samsungu BD-E8500M pojawiła się IPLA. I tak świetny sprzęt stał się jeszcze lepszy !

Aby mieć do niej dostęp należy ją zainstalować w SmartHUB-ie. Instalacja odbywa się w podobny sposób jak w każdym sprzęcie opartym np. na Androidzie.

Wchodzimy w SmartHub, a następnie wybieramy Samsung Apps (coś jak Android Market - obecnie Sklep Play), wyszukujemy interesującą nas aplikację wpisując w pole wyszukiwania słowo "ipla", po znalezieniu aplikacji wybieramy opcję zainstaluj. Po zakończeniu tej operacji ikona Ipli pojawi się na ostatnim wolnym miejscu pulpitu SmartHub i już możemy jej używać :D

Poniżej dwa screeny dokumentujące obecność aplikacji:

Obrazek

Obrazek

P.S.
Nadchodzi czas pochmurnych i krótkich jesiennych i zimowych dni. Poniżej coś dla ocieplenia atmosfery :lol:

Na naszym sprzęcie w analogiczny do opisanego wyżej sposób, można sobie zainstalować aplikację Krb(Fireplace) i wyświetlać na swoim TV (na pełnym ekranie) płąnące w wirtualnym kominku polana (oczywiście wszystko z dźwiękiem), mały gadżet a cieszy :D Filmiki tego typu (już poza tą aplikacją) można też pewnie znaleźć bezpośrednio na YouTube.

UWAGA ! Do jej działania niezbędne jest aktywne połącznie z internetem (wskazany bez limitów ilości przesyłu danych).


Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Maverick78

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: zygmunt »

Czy w IPLI w sekcji pakiety jest "dostepny do wykupienia" pakiet IPLA Sport ?
Pytam bo np na Philipsach PFL 5507K12 taka opcja nie jest dostepna.
(Nawet po tym jak wykupilem dostęp przez Peceta i spod Peceta dziala a spod Philipsa NIE)

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Jest opcja zakupu pakietów. W informacji jest podane, że dostępne jest to dla LG Smart TV (2011-2013) i Samsung Smart TV (2012,2013), więc pewnie dlatego nie masz tego na Philipsie.

mojekonto1980

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mojekonto1980 »

Mam laptopa z WIFI podłączonego do routera. Nie posiadam Smartfona.

Czy jeśli mój laptop nie posiada WIFI DIRECT ani DLNA to czy jest jakaś możliwość aby zobaczyć to co się dzieje na ekranie laptopa tak żeby sklonować cały ekran i móc oglądać go na TV przez ten tuner?

Zablokowany