DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: eftalo »

wzmacniacz,ale mogłoby go nie być.I to na pewno nie on zakłóca.Zakłócenia to lecą przede wszystkim z odbić od innych budynków,a nie z listka tylnego.A nie mieszkam na pustkowiu.Im dalej od nadajników tym odbić jest więcej-oczywiste

_chris_

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: _chris_ »

eftalo pisze:Im dalej od nadajników tym odbić jest więcej-oczywiste
Nie jest to wcale oczywiste, powiedziałbym, że jest wręcz odwrotnie, z wyłączeniem zabudowy miejskiej.

Coraz bardziej to dziwne jest u ciebie, zwłaszcza przy ATX-ie, który w zasadzie ma jedną z najlepszych kierunkowości i minimalną szerokość wiązki przedniej.

lukastm

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: lukastm »

Witam wszystkich. Obserwuje dzisiaj brak muxa 2 z g. św Marcina w Tarnowie. Jak u Was wygląda sytuacja ? W przeglądzie serwisowań zauważyłem dzisiaj od 8 do 15 przerwe konserwacyjną no ale mamy już po 19 a sygnału na kanale 23 brak ...

Papier 1

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Papier 1 »

Wcześniej nie sprawdzałem,niestety pracy Mux-2 z Tarnowa,obecnie jest sygnał bardzo poprawny.Dziękuję

lukastm

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: lukastm »

Papier 1 pisze:edit/ Nie cytuj posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Dzięki za odzew. Wczoraj ok 20 mux 2 wrócił jak gdyby nigdy nic.

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Marcin 11 »

Witam. U mnie Pogorszył się odbiór MUX3 Z Tarnowa na 50 Kanale. Siła sygnału była 72 % i Jakosć 100%, teraz od tygodnia jest Siła 65 do 67 % i 70 do 85% jakości tylko rano spada do ok 30%. na innym muxach bez zmian siły po 75 i 90% i po 100% jakości. Sprawdzałem antenę, także próba jej ustawienia nic nie dawała . Sprawdzenie na antenie innej kierunkowej z nowym kablem nic nie dawało, a wcześniej na niej też było ok. Nadmienię ,że MUX 1 i 2 idą lepiej Z Kraków chorągwica, a MUX3 z tego nadajnika 10 jakości-brak odbioru- Ciekawe, że analogowa TVP info na 50 kanale szła dobrze. Sąsiedzi co mieszkają wyżej jakieś 10m .nie mają problemów z odbiorem MUX3 z Krakowa. Nie wiem dziwne, czy u was pogorszył się MUX 3 z Tarnowa? Może jesień daje w kość? Opadające liście itd. W odległości ok 500m mam górkę w kierunku nadajnika. Zostaną mi pewnie w Zimie MUX 1 i 2 , a 3 pewnie zniknie . I to TVP Publiczna ma coś nie tak dokońca z nadajnikami z Krakowa I Tarnowa.. a komercyjni ok. I płać tu człowieku abonament.

Papier 1

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Papier 1 »

Może podnieś trochę wzmocnienie / antena + wzmacn./ , próbując:
- zmień położenie anteny / 1,2 m / , może trochę wyżej?
- zmień antenę na ant. z wyższym zyskiem
- dołóż odpowiednio mocniejszy wzmacniacz / wyższe wzmoc. na kan. 50/

Napisz jaką masz antenę + wzmacn.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Domel28 »

A u mnie to jakieś dziwne rzeczy dzieją się z MUX 3 z Tarnowa. Od kiedy został przeniesiony na k.50 to na wzmacniaczu mam 0 % jakości i siły, a na symetryzatorze działa na 100% jakości. Ant. siatkowa, odl. ok.90km. MUX1 na k.45 działa zarówno na wzmacniaczu jak i symetryzatorze. MUX 2 k.23 nie odbieram wogóle przez "zakłócacza" z RTCN Piaski.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: gorki »

Ameryki kolego nie odkryłeś po prostu na mux3 masz przester sygnały to wszystko.Stad na symetryzatorze masz sygnał bez przesteru pozdrawiam. ;)

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Domel28 »

Ja bym na przester nie stawiał, bo wtedy zawsze by nie odbierało na wzmacniaczu. Sprawdzałem też podczas konserwacji na pobliskim św. Krzyżu i wtedy k.50 działał również na wzmocnieniu, to już raczej silne sygnały ze św. Krzyża jakiś mają wpływ. A że z Tarnowskiego nadajnika nie korzystam, to traktuje to jako ciekawostkę.

tomso

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: tomso »

Witam
Mam pytanie ,bo tak się składa ,że jak uruchamiano g.św.Marcina to sygnał w moim odbiorniku był 98% i wszystko pięknie hulał , po jakimś pół roku z dnia na dzień sygnał słabł aż w końcu był taki słaby ,że musiałem zrezygnować z odbioru. Po jakimś pól roku gdy uruchomiano MUX-3 znowu sygnał się pojawił na jakieś pół roku ok i znów mam problem bo najpierw znikł MUX-3 a teraz już wszystko kuleje.
Co jest z tym sygnałem ,czy nie może być tak jak na początku ,kto zmniejsza jego moc i dlaczego?
Rzecz dotyczy Dębicy
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zareagował , już się człowiek przyzwyczaił do jakości cyfrowej.

Papier 1

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Papier 1 »

Odbiór Dvb-t z nadajnika G.Sw. Marcina w Tarnowie na terenie Dębicy jest zróżnicowany,ale ogólnie jest stabilny.Z innych nadajników /Kielce-Św.Krzyż,Szczawnica Prehyba/też jest dobry,jakość sygnału wystarczająca...Tak jest w południowej części miasta, natomiast na północy /powyżej lini kolej./ można złapać już sygnały z Suchej Góry /k/Krosna,a na odsłoniętych flankach na wschodzie również sygn. z Leżajska.. Wszystko to jest możliwe przy tzw.widzeniu się nadajnika i odbiornika TV, ale zależy też od mocnego odbioru /anteny,wzmacniacze,zwrotnice,poprawne złącza i małostratny kabel- wiele rzeczy decyduje.../
Ja mieszkam miedzy ul.Wielopolską i Szkotnią, mam konfigurację odbiorczą - jak w opisie /profil odbiorcy/, odbieram wiele, czekam obecnie na wzmocnienie mocy nadawczych nadajnika Kralova Hola /Słowacja/, kiedyś w "analogu" go odbierałem...
Napisz kolego coś o swoich antenach, kablach , wysokości położ. ant. , a także gdzie mieszkasz... Potem być może koledzy Ci coś doradzą ...Pozdrawiam

tomso

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: tomso »

No tak ale moje położenie jest raczej stałe ,jak również konfiguracja anteny. Jak pisałem problem z odbiorem nie wystąpił od razu lecz po jakimś czasie z czego wnioskuję jakieś zmiany w mocy nadawanego sygnału. Przyjmuję że nadajnik też nie zmienił położenia. Nie uległa uszkodzeniu też antena bo dziwnym trafem po uruchomieni MUX3 sygnał powrócił i jakość sygnału również. Moje położenie nie jest najlepsze bo dużo w okolicy wysokich budynków ale montując antenę jakiś czas temu gdy uruchomiano św. Marcina odbierałem całkiem dobrze sygnał .

Papier 1

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Papier 1 »

Tak Kolego,ale nie napisałeś nic co by mogło zasugerować jakąś podpowiedż / typ anteny,symetryzator czy wzmacniacz,rodzaj kabla,itp/....
Więc sprawdż :jakość połączen,zarób nowe połączenia,sprawdż kabel,przestaw o 1,2 metry antenę ,np,wyżej lub w bok...Sprawdż czy siła syg. i jakości sie zmieniły...Może potrzebujesz lepszego wzmacniacza / jeśli masz symetryzator/, lub innej anteny /typ,wzmocnienie/.
Pamiętaj,że warunki odbioru się zmieniają /Twoja antena i połączenia/,są słabsze / wpływ cznników atmosfer.na połączenia,/. Z Dębicy do nadajn.G.Św.Marcina jest 29-30 km, ja odbieram z nadjników odległych o 100 km ...../Szczawnica- Prehyba,Kilce-Św.Krzyz..Pozdrawiam

wikik

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: wikik »

Ja też mam problem z MUX3 z góry Marcina na kanale 50 pomimo, że w lini prostej mam 4km i na drodze nie mam żadnych naturalnych przeszkód. Jakość sygnału jest 0 i siła też 0. Z powodu odległości mam tylko antenę wewnętrzną teleskopową bez wzmacniacza. MUX1 i MUX2 działają prawidłowo.

mhmisiek80

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: mhmisiek80 »

W jednej z regionalnych gazet wyczytałem, że z tego nadajnika na kanale 26 ma być nadawana TVP Rzeszów dla powiatu dębickiego i ropczyckiego. Mam pytanie czy sygnał jest już dostępny bo na moim tv brak sygnału. Ja mieszkam w Pilźnie.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tak, emisja w k.26 pracuje.

mhmisiek80

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: mhmisiek80 »

Chyba będę musiał coś pokombinować z anteną bo u mnie 0% sygnału.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

Aby odbierać k.26 z Tarnowa, musisz przekręcić antenę do polaryzacji V, czyli pręty anteny (direktory) muszą być ustawione pionowo, tak jak tutaj. Mux-3 na tym kanale nadawany jest z mniejszą mocą niż pozostałe.

Papier 1

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Papier 1 »

W Dębicy od ok. 7-miu dni odbieram w pol.pionowej na k.26 Mux-3 /oczywiście z TVP Reg./Rzeszów- co jest najważniejsze/, nadawany z Góry Św.Marcina w Tarnowie / szczególnie dla Dębicy i rejonu dębickiego/,moje położenie jest opisane, podobnie jak zespół anten odbiorczych w charakterystyce użytkownika.W razie wątpliwości z Pilznem /odbiorem Mux-3, dla Dębicy/,proszę napisać czy odbierasz kolego Mux-y 1,2 i 3 z nadaj. w Tarnowie...Pozdrawiam

Zablokowany