Tuner na Androidzie

phantom

Tuner na Androidzie

Post autor: phantom »

Zauważyłem że tunery z wbudowanym DVB-T są dość na "topie",a każdy wyczekuje modelu z szybkim procesorem w rozsądnej cenie. Niestety Chińscy producenci póki co nie rozpieszczają nas pod względem wydajności owych urządzeń poza jednym modelem za 600PLN z dual-corem i 2GB RAM. Ostatnio pojawił się jeszcze po za Overmaxem i jego klonami niejaki HD16T z 1GHz proc i 1GB RAM. Myślę ,że sporo osób jest zainteresowanych jak i można liczyć na "ewolucje" pudełeczek więc osobom zainteresowanym mogę troszkę przybliżyć oba najtańsze modele z naciskiem na HD16T i rozpocząć dyskusje na jego temat :).

Overmax/GoClever/etc.

Procesor: 800 MHz (max. 1GHz?)
Pamięć: 512 RAM (!)
Chipset: AML (?)
GPU: Mali MP400

HD16T i kilkanaście innych sprzętów na taj płycie:

Procesor: 1GHz (max. 1.2GHz)
Pamięć: 1GB
Chipset: AML8726-M3
GPU: Mali MP400



Powiem tak , jak ktoś myśli nad zakupem i wie na co się decyduje to bierzcie HD16T różnica minimalna w cenie a jednak 2x więcej pamięci RAM i trochę szybszy procesor w HD16T daje całkiem efektywne korzyści.

Overbox 500:

Zakupiłem , a raczej wypożyczyłem urządzenie z pracy zafascynowany od zawsze Androidami. Pokładałem nadzieje przyzwyczajony do starych czasów skrzynek z prockami 400MHz które wyprawiały cuda. Po włączeniu Overboxa stwierdziłem:

-uruchamia się około minuty (po odmontowaniu wadliwie działającej pamięci flash)
-Nie da się przeglądać internetu chyba ,że w wersjach mobilnych.
-"Rozjechany dźwięk w DVB-T na niektórych kanałach
-XBMC działa całkiem sprawnie z wyjątkiem Streamu HD
-Zwisy,trzeba było wypinać z prądu

To drugie pudełko:

-Uruchamia się około minuty z toną aplikacji, overmax pewnie ze 2 minuty
-Rozjechany dźwięk w kanałach DVB-T HD
-XBMC działa świetnie. Wtyczki Kinopecetowiec, WebTV itp. działają błyskawicznie. Streamy HD bez zaciec sam interfejs również.
-Da się przeglądać internet w wersji PC, strony w wersji mobilnej chodzą bez zastrzeżeń.

Zastrzegam sobie ,że Overmax bez Pana Zbynexa i to ,że wpadł na to że flash robi robotę to urządzenie jest nieużywalne jako Media Center. DVB-T działa ale nic po za tym.
Niestety z HD16T jest podobnie ale po chwili grzebania w necie dowiadujemy się ,że jest kilkanaście urządzeń z których pasuje firmware i różne kompilacje XBMC. Moje zdziwienie było ogromne gdy wgrałem którąś z kolei kompilacje XBMC i po restarcie natychmiast wskoczyło XBMC, start trwał może 30s. Niestety nie mamy wtedy możliwości korzystania DVB-T (ale to jest wina XBMC i pewnie w przyszłości powstanie odpowiednia wtyczka do tunera),a XBMC jest domyślną powłoką i nie da się odpalić nic androidowego, za to działa bajecznie. Zaletą jest też to ,że jak wrzucimy firmware z innego (klona z tym samym chipem) urządzenia nawet z takiego bez DVB-T to system rozpoznaje kartę i normalnie działa (próbowałem soft z jakiś JOYTECH i M3 BOX bodajże na dual-corach bez tunera) Po kilku testach wybrałem najlepszy i powiem wam ,e nawet daje rade. Co do DVB-T to na tym najlepszym sofcie nadal jest problem z kanałami HD i dźwiękiem oraz po wyjściu z DVBViewer ekran pierniczy proporcje i jest potrzebny reset ,żeby to naprawić...


Oba urządzenia dość rozwojowe ale myślę ,że hd16t jednak chyba zepcha Overmaxa na drugi plan w tej kategorii cenowej.Dodatkowo płyta 2giego pudełka jest bardziej popularna i jest trochę więcej ROMów jak i dodatków.

Macie jakieś ciekawe informacje odnośnie ROMów do hd16t ? Dawajcie ! :)
Pozdrawiam !

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: Tuner ITV22 , IP28TV , HD16T etc. Android

Post autor: szpila »

Dzięki za info. Przyda się jakaś konkurencja/alternatywa.

Przydało by się w tym hd16t uruchomić dual boot.
Wtedy: "Dvb-t syty i stream cały". ;)
Na uruchomienie wbudowanego dvb-t pod XBMC na razie nie można liczyć. Nigdzie nie znalazłem aby ktoś nad tym pracował.


Używam Homeboxa od roku, nigdy nie miałem problemów z dźwiękiem ani w dvb-t ani w XBMC. Trudno określić gdzie tkwi problem. Pudełko mam podłączone analogowo do amplitunera.
Nie wiem jak u Ciebie, ale w Krakowie gdzieś na wakacjach coś namieszali w mux-ach i teraz niektóre działają o wiele gorzej i ten tuner tego nie ogarnia. Będę chyba musiał przedstawić antenę.

Stream HD w XBMC też działa dobrze bez względu na źródło. Trzeba tylko zainstalować wersję od Pivos Xios DS.


Nowsze pudełeczko, troszkę lepsze tylko gdzie to kupić? Na Allegro jest tylko jedna oferta za 290zł. Brak gwarancji na miejscu, serwisu... sprzęt dla zapaleńców :)

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: Fantom »

Szukam czegoś na androidzie od kilku dni, więc dorzucę tu jeden sprzęt :

http://www.xenic.pl/smart-media-box-dvb-t2

Jak dla mnie same plusy (z opisu). Dual core, ethernet, Android 4.2 itd
Nie widzę minusow (oprócz tego, ze nie wiem gdzie kupić i ile kosztuje) :(

Fantom

Edit: ps. znalazłem go w sklepie :
http://www.neo24.pl/?p=xenic_android_box_dvb_2241_dvb_t
Cena taka sobie :( I ciekawe co to za 'mikrofon' na zdjęciu.
Ale chyba się skuszę - chyba że zna ktoś alternatywę z prockiem szybszym niż goclever/overmax ?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: xavier_pl »

xavier_pl pisze:
xavier_pl pisze:Obiecujący "polski" box: http://xenic.pl/smart-media-box-dvb-t2

--
Pozdrawiam
Produkt będzie dostępny pod koniec listopada/początek grudnia. Będę mieć okazję go przetestować i zrobić z testów recenzję. Przewidywana cena ok 450zł brutto.

--
Pozdrawia XavieR
Jestem po pierwszych testach.

PLUSY
Urządzenie zgrabne i estetyczne, z wyświetlaczem (pokazuje godzinę lub nr kanału DVB-T). Pilot wygodny i pozwala na podstawową obsługę. Co do wydajności względem GoClever/OVERMAX - przepaść!!! Nowy box jest odlotowo szybki, aż miło się nim bawić! Aplikacja do DVB-T znana z GoClever/OVERMAX - działa wystarczająco sprawnie i szybko. Znalazłem także kompilację XBMC wspierającą dekodowanie HW (podchodzą kompilacje do GBOX MIDNIGHT MX2). Testuję ich wiele (na chwilę obecną znalazłem ok. 15 różnych). Niektóre mają problem z synchronizacją AV. Poza tym działają DOSKONALE. Nie ma efektu czarnego ekranu w XBMC po wyjściu z aplikacji DVB-T, po COAXIAL'u działają DOLBY, DTS itp. (zewnętrzny amplituner). Przeglądanie www działa poprawnie i szybko (OPERA CLASSIC). Preinstalowane 2 różne launcher'y - oba takie BLINK BLINK - od razu doinstalowałem APEX'a.

MINUSY
Mój egzemplarz dziwnie zachowuje się po wciśnięciu przycisku ON/OFF gdy chcę go wyłączyć. Jeżeli się w ogóle wyłączy to włącza się samoistnie po ok. 20 sekundach.
Brak ROOTa (chociaż cpu-z twierdzi inaczej). Z pewnością trzeba doinstalować binaria SU (póki co nie znalazłem sposobu).
W komplecie kabel HDMI (to dobrze) ale brak specjalnego kabla MINIJACK - 3xRCA 2x AUDIO 1x COMPOSITE (to źle - nietypowy kabel - trzeba szukać lub samemu rzeźbić; taki kabel był w GoClever).
W kernelu nie ma sterowników do klawiatury/myszy bezprzewodowej Microsoft'u, które to pięknie pracowały na GoClever. Za to działa zwykła mysz usb. Trzeba znaleźć zestaw, który zadziała na tym box'ie.

Z czystym sumieniem polecam.

--
Pozdrawia XavieR

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: szpila »

XavieR

Mówisz o którym urządzeniu, troszkę się pogubiłem. Jakiś link do specyfikacji?

Skoro launcher jest do wyboru to pewnie nie ma takiego 'babola' jak w Homebox, że przestawały działać porty USB?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: xavier_pl »

Na górze postu, w cytacie, masz informację o urządzeniu...

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: hadam »

Co prawda nie ma to nic wspólnego z DVB-T ale podaję to jako ciekawostkę za niewielką kasę można zrobić z telewizora niezłe cacko nie tylko do oglądania telewizji. http://nt.interia.pl/audio-wideo/news-n ... Id,1079224

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: szpila »

Takich dongli jest cała masa. Nawet Google ma swoje ChromcastTV. To nie jest temat na to forum.
Telewizory bez tunera dvb-t przeważnie nie mają HDMI.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: Fantom »

XavieR, daj znac gdzie i po ile kupiles.

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: xavier_pl »

Fantom, dostałeś wiadomość?

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: Fantom »

Hej

Dostałem.
Ale jak pisałem kilka postów wcześniej, cena sklepowa to 405 pln.

Fantom

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: zygmunt »

Czy któryś z powyższych tunerów wspiera HDMI-CEC ?
Jak z zasilaniem anteny ?

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: Fantom »

Jak można to jakoś sprawdzić to daj znać. W instrukcji nic takiego nie widz.
Co do zasilania anteny - nie potrzebuję.
Co do HDMI-CEC to już pełno było tego typu wynalazków. U mnie skończyło się pilotem Logitech Harmony - jednym przyciskiem można wszystko zrobić.

Fantom
ps. Xenic przyjechał do mnie kilka minut temu - więc zaraz zacznę zabawę.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: Tuner Android (ITV22 , IP28TV , HD16T,..)

Post autor: xavier_pl »

Nowy wątek tylko i wyłącznie o XENIC DVB-2241 - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=6012

--
Pozdrawia XavieR

muvo13

Tuner DVB-T na Androidzie z wyjściem RGB

Post autor: muvo13 »

Witam !
Szukam, szukam... i znaleźć nie mogę.
Chciałbym zainstalować u siebie w samochodzie tuner DVB-T z systemem Android, jednakże tunery, które znalazłem nie posiadają wyjścia RGB, a tylko tak mam możliwość połączyć się z LCD w samochodzie. Czy wiecie może o istnieniu takiegoż tunera, czy pozostaje mi tylko i wyłącznie zainstalowanie wiwy-hd50 ?

Pozdrawiam !

M.

hansolo

Jaki tuner z Androidem

Post autor: hansolo »

Witam.
Czy może ktoś polecić jakiś tuner do TV z androidem?
Ważne aby miał 2 tunery, zależy mi na nagrywaniu 1 programu przy oglądaniu 2.

Jest w ogóle coś takiego?

Dziękuję za pomoc.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: Tuner na Androidzie

Post autor: szpila »

Taki tuner w dodatku warty polecenia.... nie istnieje....

dominb

Re: Tuner na Androidzie

Post autor: dominb »

Witam!
Czy może kotoś polecić jakiś firmware lub podać link z działającym DVB-T do:

HD16T
Procesor: 1GHz (max. 1.2GHz)
Pamięć: 1GB
Chipset: AML8726-M3
GPU: Mali MP400

Mam coś takiego i strasznie długo się uruchamia

Zablokowany