STRONG PRIMA V

irdeto
Posty: 300
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: irdeto »

STRONG SRT 8102+
Pokazał się nowszy model - ECO
Oczywiście znowu bez wsparcia oprogramowania,
chyba że już jest z paskiem postępu sygnału...


http://www.strong.tv/en/products/receiv ... t-8102plus

Póki co można nabyć go w Holexie
http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t-s ... g-srt-8102

Felek

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: Felek »

Witam,

Od kilku miesięcy używam tego tunerka, a dzisiaj kupiłem dla cioci nowy. Okazuje się, że nawet taki najprostszy tuner występuje w różnych wersjach. Stary - kupiony w Tesco za 95 zł. nie ma gniazda SP/DIF, a nowszy za 120 zł. ma SP/DIF.

Do tego w nowszej sztuce jest inna wersja firmware: V_V1.1.0a. Litera 'a' wskazuje, że chyba nie powinna się ta wersja pojawić w sprzęcie wystawianym do sprzedaży.
Ten firmware, rzeczywiście jest niedorobiony. Nie można np. zmienić kanału za pomocą przycisków góra/dół. Nie zmieniają się numery kanałów przy sortowaniu. Nie bardzo działa LCN. Pewnie coś jeszcze by się znalazło.

Na stronie http://www.strong.tv nie dają firmware do tego modelu. Czy ktoś wie, jak zdobyć starszą, ale sprawdzoną wersję?

Pozdrawiam.

Felek

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: Felek »

Oddałem tunerek do Tesco, bo nie mają pojęcia jak zdobyć inny firmware.
Za to nabyłem Stronga SRT8105 eco. Sytuacja podobna - soft w wersji 1.1.0a.
Zainstalowałem starszą wersję 1.0.8 ze strony http://www.strong.tv
LCN zadziałał, ale numery kanałów nie zmieniały się przy ich przenoszeniu.
Zmieniłem język menu na angielski i okazało się, że to co polsku sugerowało, że LCN jest wyłączone, po angielsku było na ON. Przełączyłem na OFF i numery kanałów już się zmieniają.

Poprawa

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: Poprawa »

Witam! Zacznę od tego że zachęcony ceną (bagatela 75zł!) impulsywnie kupiłem primę V będąc pewnym łatwości zwrotu zakupów w Tesco. Dekoder sprawuje się świetnie ale zadowolony nie jestem bo jego interfejs jest okropnie archaiczny. W belce z informacjami jest pełno zbędnych grafik a nie ma praktycznego paska postępu, i jest to prawdopodobnie akceptowane na dużym ekranie z dużej odległości, ale nie na 21 calowym kineskopie z małych odległości. Samo urządzenie jest już stosunkowo długo na rynku a aktualizacji nie ma, więc jeżeli nie będziemy naciskali wspólnie to już zapewne nie będzie a przecież chyba istnieje sporo osób którym by na takowej zależało. Możliwe że jest to porwanie się z motyką na słońce, ale wydaje mi się że warto spróbować stworzyć jakąś petycję, daj Boże się zlitują i coś zrobią. Nie wiem jak na tym forum jest z powiadamianiem o nowych postach bo jest to mój pierwszy, więc nie wykluczam że nie będę zaglądał tu jakiś czas ale pewne jest że tutaj wrócę.

Powiadomienie zaznaczone, pozdrawiam Kamil.

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: remont »

Racja,ten tuner potrzebuje nowego oprogramowania np.w ustawieniach -SYSTEM TV-WYMIARY-auto brak na wyjściu 12v .Na 4;3 PS i 4;3 LB 12 v jest ale na TV 4;3 obciety obraz.W ustawieniu na auto jest OK ale trzeba wybierać pilotem AV bo w automacie nie przełącza.Pisałem ale bez odzewu.

Poprawa

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: Poprawa »

Właśnie znalazłem kolejną okropną niedoróbkę - podczas nagrywania nie da się zobaczyć ani EPG ani nawet informacji o programie.

oskarw
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwietnia 2012, o 13:58

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: oskarw »

PRIMA V - v 1.2.0 - 2013-10-14

Software version 1.2.0 from 15.05.2013

The following improvements were realised since the last production verison:

• Irish scan process improved
(Channels currently not transmitting broadcast are stored)
• UK scan process improved
(Channels currently not transmitting broadcast are stored)
• French scan process is improved
• Minor errors in French OSD have been corrected
• Handling of Hungarian double height Teletext subtitles is improved
• Default Language/Region is English/UK
• French Auto rescan after NIT update
• Standby button on front has changed function:
Now switches between Standby and running mode.
• LCN order for Portuguese channels, other channels will be saved above channel no. 900
• Service list updating: Automatic rescan will be done if there is a service change observed
• Audio tracks are followed in priority order
• Antenna loop is kept ON in standby mode
• USB power is switched OFF in standby mode.
• If no USB device is connected and users press “REC” button a message is shown.
• LCN order for Polish channels, other channels will be saved above channel no. 900


Jednym słowem w końcu się doczekaliśmy ale przetestuję pewnie jutro ze względu na późną porę. Zaglądałem na stronę Strong bardzo często i chociaż zwątpiłem to się jednak doczekałem. Muszę przyznać, że solidna firma to jest, mam nadzieję że nowy soft będzie dopracowany. Pozdrawiam ;)

Poprawa

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: Poprawa »

Teraz niezwykle się wkurzyłem, bo właśnie dzisiaj o mniej więcej godzinie 15:00 dekoder oddałem a o 22:40 dowiedziałem się że wyszła łatka która naprawia mój największy techniczny problem mianowicie pętla anteny powinna działać prawidłowo. Cóż, zapytam o pasek postępu dla audycji i czy epg działa podczas nagrywania, ale prawdopodobnie już i tak tego dekodera nigdzie nie da rady kupić. Tematu nie porzucam bo był jednak bardzo fajny i może mnie zachęcicie do poszukania :)

oskarw
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwietnia 2012, o 13:58

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: oskarw »

Chyba uwaliłem tuner, nie wiem czy za szybko pendriva wyjąłem czy co ale jeśli się zepsuł to już nigdy więcej nie będę aktualizował softu, bynajmniej w tunerach. Chyba czeka mnie kupno nowego tunera. Czekałem sporo minut ale nic się nie działo, być może źle że wyjąłem pendriva. Ach

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: remont »

PRIMA V jst do nabycia w TESCO

Poprawa

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: Poprawa »

Z mojego lokalnego, małego Tesco wszystkie dekodery znikły, a ten staniał jak go ostatnio widziałem do 70zł

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: remont »

Pasek postępu dla audycji jest.

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: remont »

Prima V skończył żywot-Firma Strong nie przyznaje się do niego.Tesco wypłaca pieniądze i zaśmieca Świat złomem.

MJot

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: MJot »

A jak objawiało się zakończenie żywota? Ja mam przejścia z modelem 8110, do którego Strong się przyznaje. Po drugiej awarii objawiającej się w identyczny sposób, jak pierwsza, czyli komunikatem "Brak sygnału", zdjąłem czapkę. Jakość montażu PCB mizerna, ręczne poprawki, dokładane elementy i kynar. Generalnie Stronga nie tknę już pod żadną postacią.

Ale udało się szmelc uzdrowić z użyciem opalarki. Delikatne podgrzanie demodulatora i okolic procesora wróciło tuner do życia. Może ta informacje będzie pomocna dla osób, którym tuner padł już po gwarancji.

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: STRONG PRIMA V

Post autor: remont »

Po prostu nie chciał się uruchamiać,dioda świeciła na zielono ale startował po ok 0,5 godz.
Ale ile tak można? Kupiłem Koora 158, bo tylko taki był w mojej okolicy,ciekawe jak się spisze?

Zablokowany