TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępnianie

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: Anduraki »

UPC udostępniło abonentom tzw "pakietu socjalnego" programy NTC puszczone po DVB-C w systemie FTA !!!
właśnie skanowałem u siebie.
Skanowałem pobieżnie, nie znalazło mi TVP1 i TVP2 HD ale są TV Trwam, Religia TV, 4FunTV, Polsat2 i programy NTC, ale jakoś dziwnie, bo skanowałem kilka razy na początku znalazło mi wszystko poza tvp1 i tvp2, teraz nie znajduje mi polsat2, tv trwam, religia tv, tv silesia itp.

edit:

Po tym jak nagle zaczęły znikać anteny NTC na osiedlu postanowiłem z ciekawości sprawdzić czy przypadkiem UPC na serio nie dała w pakiecie socjalnym FTA kanałów NTC

U mnie parametry są następujące: (edit: miałem na myśli wyszukiwanie ręczne w związku z problemami o których napisałem kilka postów niżej)
138000Khz 256QAM 6900 Kb/s
154000Khz 256QAM 6900 Kb/s
162000Khz 256QAM 6900 Kb/s

Programy jakie znalazłem w sumie to:
1. 4FunTV
2. Galeria UPC
3. iTV
4. Kino Polska
5. Local 1LUB(nie działa)
6. Mango24
7. Polsat
8. Polsat2
9. Religia TV
10. Superstacja
11. Tele5
12. Tv4
13. TV Puls
14. TV Trwam
15. TVN
16. TVN 7
17. TVP1
18. TVP2
19. TVP Lublin
20. TVP Polonia
21. TVS
22. ATM Rozrywka
23. Eska TV
24. Polo TV
25. Polsat Sport News
26. Puls 2
27. TTV
28. TV6
29. TVP Historia
30. TVP Info
31. TVP Kultura
32. TVP Poznań
33. TVP Rozrywka
34. TVP Rzeszów

Szkoda, że nazwa kanałów i EPG w moim Samsungu jest bez polskich znaków i szkoda, że nie ma kanałów HD TVP, jak ktoś znajdzie coś więcej niech da znać jakie są parametry (częstotliwość - kodowanie itp), Bo po pełnym skanowaniu nie było tych programów iTV, TV Trwam itp - skanowanie sieci dopiero odnalazło mi te kanały.
edit2:
znalazłem kanały HD
114000Khz 256 QAM 6900Kb/s

35. TVP1 HD
36. TVP2 HD
37. TVN HD
Ostatnio zmieniony 6 listopada 2013, o 09:59 przez Anduraki, łącznie zmieniany 1 raz.

yougo

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: yougo »

Tu nie chodzi o ilość kanałów tylko o to czy (a powinna) kablówka udostępnia na swoim kablu trzy ogólnopolskie MUX'y ...
W Multimedia Polska w Częstochowie udostępnia ...

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: Anduraki »

No to jak możesz zauważyć udostępnia 3 a nawet 4 muxy licząc ten TVNowski z Warszawy, do tego dali sporo innych programów: polsat2, tele 5, superstacja, religia tv, 4fun itp.
Pierwsze 3 częstotliwości zawierają kanały SD MPEG2, ostatnia 4ta czestotliwość zawiera programy HD MPEG4.

Ach szkoda, że sharp rodziców ma tylko DVB-T Mpeg2 ;S
A tak to muszę pomyśleć o jakimś tanim dekoderze HD DVB-C

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: majkeljot »

Anduraki pisze: U mnie parametry są następujące:
138000Khz 256QAM 6900 Kb/s
154000Khz 256QAM 6900 Kb/s
162000Khz 256QAM 6900 Kb/s
114000Khz 256 QAM 6900Kb/s
Trochę to dziwne, że masz to na 4 częstotliwościach, gdy UPC w instrukcji podaje tylko jedną na dany obszar.
http://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszuk ... rowych.pdf

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: Anduraki »

Wiem, ale ja nie szukałem automatycznie po tej częstotliwości tylko ręcznie grzebałem do 8MHz.
Próbowałem automatycznie po mojej częstotliwości z pdfa(i parametrach regionu) i nic nie znajdywało.
Gdy przeszukuje się "po sieci" znajduje 2 z 4 częstotliwości o których pisałem, gdy przeszukuje się po "pełnym" znajduje 2 lub 3 częstotliwości z tych co pisałem + kodowane kanały, ręczne grzebanie co 8 MHz pozwala znaleźć wszystkie cztery pakiety programów.

Wkurza mnie brak polskich znaków w EPG - ktoś wie jak to zrobić, zamiast tego są krzaki - w DVB-T nie ma takich problemów.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: qwerty »

Spróbuj zmienić państwo (Europa wschodnia/inne), a jak nie pomoże to pisz do kablówki, że nie potrafią poprawnie nadawać.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: Anduraki »

Jest ustawione na "Polska"

p.piotr
Posty: 6
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, o 20:27
Odbiornik: WIWA HD-50
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: p.piotr »

Multimedia Gorzów Wlkp. uruchomiła nareszcie w analogu MUX-y na kanale 10, 11 i 12.
Pisałem do nich maile od maja z pytaniem kiedy uruchomią i zwykle była odpowiedz "nie wiemy". W końcu nie wytrzymałem i pod koniec października w mailu ich wyśmiałem, że od prawie pół roku nie potrafią uruchomić cyfrówki podając przykłady innych miast(o których napisali użytkownicy w tym wątku), gdzie MM uruchomiła już cyfrę ... Oczywiście otrzymałem standardową odpowiedź, że nadal nie wiedzą kiedy będzie, ale mnie poinformują, a napisali to 5 listopada, a dziś 12 listopada MUXy już są.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: Anduraki »

3 słowa na temat DVB-C w telewizorach Sony. ...
Wiem, że to nie forum na temat cyfrowej telewizji kablowej, ale mówię to w kontekście programów NTC udostępnionych w technologii DVB-C przez UPC

W telewizorach sony nie ma możliwości ręcznego wyszukiwania w technologii DVB-C. Instalacja DVB-C może się odbyć jedynie w sposób automatyczny, co w przypadku obecnej konfiguracji UPC uniemozliwia jednoczesne zaprogramowanie wszystkich programów z listy powyżej którą wcześniej zamieściłem. Można wyszukiwać "szybko" po danej częstotliwości, ale znajdzie tylko część programów, gdy chcemy wyszukać resztę to skasuje te zeskanowane już do tej pory. Wprowadzenie kodu operatora nie pozwala na wyszukanie wszystkich programów.

anstel

Czy dystawcy TV kablowej mogą pobierać opłaty za kanały DVBT

Post autor: anstel »

Witam.
Jeden z dostawców TV i innych usług kablowych ma w swoim pakiecie te same kanały które są nadawane przez DVB-T plus kilka innych oznaczonych "kanały te mogą zostać zmienione lub usunięte bez zmiany umowy" (czy jakoś podobnie ale w takim sensie). Po usunięciu tych które "mogą być usunięte bez naruszenia umowy" pozostają tylko te nadawane naziemnie w DVB-T i dostępne bezpłatnie - mam pytanie - czy za dostarczenie pakietu programów dostępnych bezpłatnie dostawca kablówki może pobierać opłatę ?
Pozdrowienia
Andrzej
Katowice

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Czy dystawcy TV kablowej mogą pobierać opłaty za kanały

Post autor: adac »

Może, ponieważ wytłumaczy to usługą dostarczania Ci telewizji po kablu. Czyli koszty anten, budowy i utrzymania sieci itp.
A jeżeli programy TvP HD wylądują w płatnych sieciach (również Sport albo Info w SD) to opłata będzie tym bardziej uzasadniona.
Jeżeli chodzi o dostęp tylko do bezpłatnej oferty DVB-T to najlepiej dogadać się ze sobą i założyć w budynku AiZ. Wydatek jednorazowy.

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: majkeljot »

Właśnie wprowadziłem do telewizora tę "bezpłatną" TV cyfrową od UPC. Porażka. Jest to po prostu część całości oferty, ale FTA,co owocuje tym, że telewizor programuje kilkaset programów i z nich trzeba mozolnie powyciągać i poukładać sobie tę dostępną część, a resztę ignorować. Nie dość tego, i co ważniejsze, że jakość jest gorsza niż ta z powietrza. Niektóre kanały tylko trochę, ale niektóre to tragedia, typowa pikseloza kompresyjna. Np. Polsat Sport News ciężko oglądać. Najgorsza ATM Rozrywka, dobrze, że tego nie oglądam. Ogólnie jestem mocno rozczarowany, bo myślałem, że jak cyfrowo, to wpuszczą to bez żadnych cięć jakościowych.

yougo

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: yougo »

Witam.
A czy orientuje się ktoś czy ustawa nakazuje kablówką udostępnienie (bezpłatnie) MUX'a lokalnego :?: Tak jak to jest z MUX'ami ogólnokrajowymi.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: bmp »

To wynika z ustawy.
Kablówki mają obowiązek umieszczenia w najniższej ofercie (w znaczeniu: niezależnie jaki masz pakiet, masz mieć możliwość odbioru) programów: TVP, TVP 2, TVP Regionalna, TVN, Polsat, TV 4 i TV Puls.
Mogą być analogowo, mogą być cyfrowo DVB-T, DVB-C, DVB-S - mogą być nawet mieszane - część tak albo tak. Ale mają być.
Inne interpretacje są błędne lub przekazywane przez osoby które nie rozumieją tekstu pisanego.
Żeby uściślić: nie ma obowiązku przekazywania żadnego MUXa, nie ma obowiązku zachowania technologii, jest tylko obowiązek dostarczenia już od najtańszyego pakietu (nawet jeśli w najtańszym pakiecie byłoby tylko te 7 programów).

ps. moja kablówka daje większość DVB-T przekonwertowaną do analogu, dodatkowo całość w technologii DVB-T - oraz dodatkowo w DVB-C (full opcja).

yougo

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: yougo »

Korzystam z MultiMedia ... Poza analogiem przesyła również (ma taki obowiązek) wszystkie trzy MUX'y, które muszą działać niezależnie od tego czy mam jakikolwiek pakiet czy też nie ... Pytałem czy wie ktoś czy operator ma również obowiązek udostępnienia MUX'a lokalnego na takich samych zasadach? Jeżeli ktoś zna odpowiedź to proszę się podzielić wiedzą.

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: majkeljot »

To są jakieś MUXy lokalne :?: Jeśli chodziło Ci o Program Lokalny, to kolega bmp chyba to wyjaśnił.

yougo

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: yougo »

Chodzi mi o konkretną odpowiedź, kogoś kto się zna, a nie odpowiedź dla wpisania nowego postu.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: bmp »

Odpowiedź dostałeś. Pełną. Jeśli oczekujesz że będę się podpisywał mgr inż. lub "Kancelaria Bmp & Son" abyś się lepiej poczuł; że odpowiada ci ktoś znający temat, to pomyliłeś miejsca.

Może znajdź sam http://lmgtfy.com/?q=ustawa+medialna+must+carry

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: naziemna-ntrc »

yougo pisze:Chodzi mi o konkretną odpowiedź, kogoś kto się zna, a nie odpowiedź dla wpisania nowego postu.
Zapytaj się Jana Dworaka. :)

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: TV cyfrowa naziemna w kablówkach osiedlowych - udostępni

Post autor: tajemnicapanstwowa »

majkeljot pisze:To są jakieś MUXy lokalne :?: Jeśli chodziło Ci o Program Lokalny, to kolega bmp chyba to wyjaśnił.
są dwa multipleksy lokalne na niewielkim obszarze.

http://satkurier.pl/news/93982/19-grudn ... pleks.html
http://www.satkurier.pl/news/94082/tvt- ... frowo.html

I nikt nie ma obowiązku ich udostępniania w kablu. Kanały które muszą być udostępnione są w w/w ustawie.

Ktoś wie czy Multimedia w Szczecinie udostępniają multipleksy w kablu?

Zablokowany