WIWA HD-90

tomarex

Re: WIWA HD-90

Post autor: tomarex »

@Poland
Gdybyś się zajął czytaniem postów, a nie tylko ich wypisywaniem to byś wiedział że tuner do serwisu na gwarancji.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: WIWA HD-90

Post autor: Poland »

No i tam właśnie pójdzie drogi przedmówco. Mi natomiast chodzi o ocenę przyczyny problemu oraz poinformowanie jak to zostanie mniej więcej naprawione :-)

tomarex

Re: WIWA HD-90

Post autor: tomarex »

Wymiana flash.
Większość Wiw na to cierpi.
Prawdopodobnie Chińczycy coś sknocili.

aro_baku

Re: WIWA HD-90

Post autor: aro_baku »

czy jak wyślę swojego pilota do serwisu wiwy to wymienią mi na nowy pilot z diodą ir na zewnątrz o którym wspominał gutek?

veniom

Re: WIWA HD-90

Post autor: veniom »

Witam wszyscy! proszę pomóć mi i nie wiem dlaczego tak mają problemy dekodera wiwa HD 90.
1) plik hd yify powyżej minuty niż 2h 03 min , same wyłączyć i nie dokończyć film..
2) plik hd [PublicHD] napisy mają problemy. *plik .txt musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo ale na wyświetlacz tv napisy "0","1","2"
dziękuję z góry...

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Problem wiwa HD 90

Post autor: Anduraki »

Mogę założyć, że trafiłeś na to forum z innego kraju sądząc po "mechanicznym przetłumaczeniu".

I can say you don't know Polish and you translated using translator.
You should write in Wiwa HD 90 thread, not just creating another one about that.

1. You should check file - it may be corrupted.
2. If you see subtitles 0, 1, 2 It means that these 3 subtitles are inside MKV file. That player CAN NOT see external and internal subtitles at once. If there are present internal subtitles player wont see external ones. You have to: remux MKV file excluding subtitles, or add your subtitle after you properly convert to subrip format(SRT).

Wiwa hd90 devs hasnt implemented reading both types of subtitles(external and internal) but Ferguson devs does. Internal subs are named like 0,1,2,... etc., but external files are named like movie file name.

--
po polsku:
1. Sprawdź czy plik nie jest uszkodzony.
2. Jeśli widzisz 0,1,2, to znaczy, że 3 napisy są wmuksowane w MKV. Wiwa nie może widzieć jednocześnie obydwu typów napisów(zewnętrznych i wewnętrznych). Jeśli znajdują się wewnętrzne napisy to player nie widzi zewnętrznych. Musisz albo wywalić wewnętrzne napisy z MKV albo dodać swoje po uprzednim poprawnym skonwertowaniu na SRT.

Twórcy wiwy nie dodali możliwości czytania obydwu typów napisów (zewnętrznych i wewnętrznych) ale twórcy Fergusona już tak. Wewnętrzne napisy mają nazwy w stylu 0,1,2,.. itd, a zewnętrzne mają nazwę taką jak nazwa pliku z filmem.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Odnośnie pierwszego pytania kolegi, to ja także zaobserwowałem u siebie to, że Wiwa nie "radzi" sobie z plikami dłuższymi, trwającymi ponad 2h 15 min, ale tylko w MP4 -
(przerywa odtwarzanie [plik sprawdzony i nie uszkodzony]). Nośnik pendrive 64 GB NTFS. Inne odtwarza prawidłowo. Więc coś jest na rzeczy jednak.
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 2014, o 18:02 przez eter, łącznie zmieniany 1 raz.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

Pisałem już kiedyś o tych problemach z dużymi/długimi plikami w MP4.Napisałem też do supportu Wiwy-ale do tej pory nie byli łaskawi odpisać.A ponieważ takiej długości(powyżej 2h15 minut) są wszystkie gale UFC-więc de facto są nie do obejrzenia na Wiwie i normalnym ekranie TVzorka :cry: ;-)

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Nie wiem skąd pozyskujesz te gale, jeśli jest możliwośc ściągnięcia w FLV zamiast MP4 to ja tak robię z plikami powyżej 2h w MP4. Można też przerobić taką galę na inny format, ale to już dość długo trwa. Najprościej podzielić taki plik MP4 na dwie części i kłopot z głowy. Przecież i tak go pozyskujesz z kompa, więc prostym narzędziem ciach..na dwie części :idea:
Nie zmienia to faktu, że problem istnieje na Wiwie z MP4. Nie jest zbyt dokuczliwy do normalnego korzystania z filmów (mało jest takich ponad 145 min), ale jednak czasami jak na przykład tobie może to sprawiać kłopot.

Pozdrawiam.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

Dokładnie tak jak piszesz-dla mnie jest to uciążliwe.Tym bardziej,że Wiwa w/g specyfikacji nie powinna mieć z takimi plikami(MP4) problemów.Najgorsze,że nikt nie wie dlaczego tak się dzieje-a support Wiwy ma to w [...] i nie raczy nawet odpowiedzieć :evil:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Można przemuksować do MKV bez rekompresji, wtedy powinno odtwarzać poprawnie.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Plik MP4 do MKV bez rekompresji? Sam jestem ciekaw jak to zrobić i jakim narzędziem -jeśli możesz to podaj jak?
Wprawdzie nie jest mi to potrzebne, ale zawsze techniki bezrekompesyjne mogą się przydać.
Sam odkryłem taki "myk" ostatnio, że WMP, który natywnie nie odtwarza plików FLV po zmianie rozszerzenia na avi, spokojnie sobie go odtwarza. Niestety tylko do pewnej rozdziałki.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »


eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Dzięki za link. Po opisie programu jednak jest konwerterowanie plików..źle chyba zrozumiałem. Bez rekompresji myślałem, że to znaczy szybką zamianę MP4 na MKV a tutaj chyba jednak jest konwerterowanie czasochłonne. Tak z opisu tylko wywnioskowałem. Nie ma myk kilka sekund i mamy MKV .
Myślałem, że mozna plik MP4 umieścić w kontenerze MKV w kilka chwil.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Nic nie trzeba kompresować, otwierasz plik, wybierasz strumienie jeśli nie chcesz wszystkich i zapisujesz nako mkv. Trwa to tyle co przekopiowanie pliku. Jak nie masz żadnego mp4 to ściągnij coś z yt i przepuść przez ten soft.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Skoro tak twierdzisz, to właśnie taka zamiana jest w porządku. Wiwa już z plikiem MKV powyżej dwóch godzin nie powinna mieć trudności przy odtwarzaniu.
Nie jest mi potrzebna na razie taka zamiana, ale fajnie, że jest taka możliwość i się z nami tutaj podzieliłeś taką informacją i przykładem softu do tego.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Nie zapominajcie tylko o jednym Wiwa HD90 to DVB-T, a nie kombajn multimedialny.

veniom

Re: Problem wiwa HD 90

Post autor: veniom »

Anduraki pisze:Mogę założyć, że trafiłeś na to forum z innego kraju sądząc po "mechanicznym przetłumaczeniu".

I can say you don't know Polish and you translated using translator.
You should write in Wiwa HD 90 thread, not just creating another one about that.

1. You should check file - it may be corrupted.
2. If you see subtitles 0, 1, 2 It means that these 3 subtitles are inside MKV file. That player CAN NOT see external and internal subtitles at once. If there are present internal subtitles player wont see external ones. You have to: remux MKV file excluding subtitles, or add your subtitle after you properly convert to subrip format(SRT).

Wiwa hd90 devs hasnt implemented reading both types of subtitles(external and internal) but Ferguson devs does. Internal subs are named like 0,1,2,... etc., but external files are named like movie file name.

--
po polsku:
1. Sprawdź czy plik nie jest uszkodzony.
2. Jeśli widzisz 0,1,2, to znaczy, że 3 napisy są wmuksowane w MKV. Wiwa nie może widzieć jednocześnie obydwu typów napisów(zewnętrznych i wewnętrznych). Jeśli znajdują się wewnętrzne napisy to player nie widzi zewnętrznych. Musisz albo wywalić wewnętrzne napisy z MKV albo dodać swoje po uprzednim poprawnym skonwertowaniu na SRT.

Twórcy wiwy nie dodali możliwości czytania obydwu typów napisów (zewnętrznych i wewnętrznych) ale twórcy Fergusona już tak. Wewnętrzne napisy mają nazwy w stylu 0,1,2,.. itd, a zewnętrzne mają nazwę taką jak nazwa pliku z filmem.
dzięki Anduraki. jeszcze napiszę o problem.
oczywiście ze nie jest plik uszkodzony tak jak powyżej ludzie też narzekają...
mkv 1080p [PublicHD] czasem problem napisy:
podam 3 przyczyny problem różnie bywa: dodam napisy tylko jedno!! a wyświetlacz od "0" do "8" skąd biorą 9 szt napisy??, napisy PL a wyświetlacz ENG, napisy wyświetlacz PL ale szybko wyświetlacz i znika około 0,1 sekundy...

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

Anduraki pisze:Nie zapominajcie tylko o jednym Wiwa HD90 to DVB-T, a nie kombajn multimedialny.
Ale skoro ma w specyfikacji odtwarzanie plików MP4(bez konkretnej specyfikacji) to powinien takie pliki odtwarzać
eter pisze:...Bez rekompresji myślałem, że to znaczy szybką zamianę MP4 na MKV a tutaj chyba jednak jest konwerterowanie czasochłonne. Tak z opisu tylko wywnioskowałem. Nie ma myk kilka sekund i mamy MKV .
Myślałem, że mozna plik MP4 umieścić w kontenerze MKV w kilka chwil.
Przekonwertowałem plik MP4 ważący 3,5 GB na mkv-trwało to ok.4-5 minut i wiwa odtworzyła cały.
Tylko cały czas pozostaje pytanie bez odpowiedzi:dlaczego sobie nie radzi z plikiem MP4 :?: :o

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Ceberebek pisze:dlaczego sobie nie radzi z plikiem MP4 :?: :o
Bo widocznie po tych 2 godzinach po jakichś przeliczeniach do zapisu czasu potrzeba o jeden bit więcej, a chińczyki sobie zadeklarowały za małą zmienną i się wywala algorytm bo mu bitów brakuje. A jak tak bardzo chcesz wiedzieć co dokładnie się tam dzieje to Ci podeśle źródła i możesz sobie poszukać sam.

Mnie to jakoś specjalnie nie dziwi, podobna sytuacja była z odbiornikami GPS od MStara, kiedy to padły na tydzień bo im bitów brakło na przeliczenie daty.

Zablokowany