SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Na samygo.tv zostaly rozbrojone TV z serii D, E i F teoretycznie to ten odtwarzacz powinien też być tym sposobem rozbrojony, ale trzeba poczytać zapytać się na tym forum.

Ja mam TV z którego mogę zgrywać już zdekodowane nagrania PVR przez sieć, bo zrootowałem sobie TV.

Malwa

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Malwa »

Witam Wszystkich Użytkowników tego forum
- jako nowy.

Noszę się z zamiarem zakupienia w Polsce oficjalnej wersji tego urządzenia a mianowicie BD-F8500.
Czyli wg. oznaczeń producenta: literka F - rok produkcji 2013; 8500 bez literki - produkcja przeznaczone na Europę. Może występować oznaczenia 8500EU.
Moje pytanie jest następujące:
czy ktoś używał to urządzenie z modułem CI w płatnej TV (np. kablowej) i czy programy były dekodowane. W instrukcji stoi jak byk napisane że oprogramowanie modułu CAM to wersja 1.3i że starsze nie będą działać. W mojej kablówce powiedzieli że w Polsce nikt jeszcze nie używa tej wersji oprogramowania tylko starsze.
Wysłałem zapytanie do Samsunga i czekam. Pan z infolinii odpowiedział że oczywiście wszystko jest ok i moduł CAM będzie działał.

irekr1

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: irekr1 »

Mam problem.
Moj blu-ray nie odtwarza plików video na stronach internetowych otwieranych za pomocą przeglądarki internetowej.
Dotyczy to zarównio stron kinomaniak tv,weeb.tv, jak i filmików ze strony onet.
czy też macie te problemy?

szlaczek

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: szlaczek »

U mnie jest problem z SMART TV
Normalnie w ustawieniach WIFI jest połączenie ale nie mogę sie ani zalogować ani z niczym połączyć.
Przez parę miesięcy było wszystko OK a wczoraj sie zrąbało.
Resety nie pomogły.
Ma ktoś jakieś rozwiązanie?

irekr1

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: irekr1 »

A na kablu chodzi?
Czy wcześniej otwierał filmy na przeglądarce internetowej?

irekr1

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: irekr1 »

Z kablówki UPC blu-raj nie wczytuje programów
natomiast nowy Tv samsung 6540 wczytuje.

szlaczek

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: szlaczek »

Ma ktoś taki problem?
W ustawieniach jest połączanie ale nie ma go w SMART TV.
Zalogować też nie nie można "spróbuj za parę minut"

irecki67

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: irecki67 »

No i w końcu jestem :) "przeczytałem od deski do deski" i... wiem tyle, fajny sprzęt za fajną kasę. Ale! no właśnie :/ jestem przyzwyczajony do rozwiązywania problemów na forum a naj problem to kodowanie nagranych audycji ! Niby ktoś podał link do stronki gdzie wszystko wiedzą ale to forum jest nie w naszym klimacie... Nie żebym krytykował ale właśnie dlatego przeczytałem od A do Z żeby się dowiedzieć i nic. Wiem juz (z innych forum) że oznaczenie d,e,f, to roczniki np. d-2011, e-2012 itd. Podobno kodowanie zastosowano od '12 tak więc bd-d. powinno nie kodować nagreń ale nie mam pewności , kontakt z SAMSUNG to kpina. Może ktoś wie, bo chciałbym nabyć ten sprzęcik.

deepdish

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: deepdish »

Witam wszystkich.
Mój problem :
Posiadam SAMSUNG BLU-RAY 3D BD-E8500M HDD 500GB
Czy jest możliwość wymiany dysu na mniejszy w wewnątrz Blu ray'ja np:na 160GB ,gdyż nie używam nagrywania ,a ta 500GB przydał by mi się w PC,Ten dysk który chcę zainstalować w BD to Seagate Baracuda 7200.9 160 GB.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: SAMSUNG BLU-RAY 3D BD-E8500M HDD 500GB (Wymiana Dysku HD

Post autor: pawelll »

Tutaj
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2724748.html
już dostałeś wyczerpującą odpowiedź. Żeby "sklonować" partycje z istniejącego dysku poszukaj kogoś kto ma o tym pojęcie. Nie da się zdalnie wytłumaczyć jak to zrobić. Tzn. tłumaczyć można ale efekt może być kiepski.

fetus

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: fetus »

Cześć
czy jest sposób aby podłączyć to cacko do anteny satelitarnej, załdować CAM i oglądać cyfrowy polsat lub NC+, czy tylko naziemne lub kablówka.
Z tego co czytałem to tylko naziemna lub kabel ale moze da rade jakos to obejść?

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: pawelll »

Takie rzeczy to nawet w Erze nie.

fetus

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: fetus »

a inne modele maja taką mozliwość ?

sky_digital
Posty: 9
Rejestracja: 26 lipca 2013, o 09:04
Odbiornik: TX-L39E6EK,BD-E8500M
Instalacja antenowa: TRIDIGIT + FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Srem

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: sky_digital »

To jest dział poświęcony tunerom dvb-t, nie satelitarnym :lol: .

przemo33

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: przemo33 »

Witam.
Jako, że stałem się posiadaczem sprzętu który jest opisywany w tym wątku (samsung BD-D8500) chciałbym poprosić bardziej doswiadczonych o pomoc w konfiguracji Smart Hub. Pomimo połączenia z siecią wifi nie udaje się uzyskać połączenia. Po uruchomieniu i komunikacie start następuje kolejna faza pobierania i na tym się kończy. Pozostawienie na godzinę urządzenia w fazie pobierania nic nie daje. Nadmieniam, że sieć działa, mogę dokonać aktualizacji oprogramowania ale nie uruchamia smart hub.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Mam pytanie próbował skanować kanały DVB-C w UPC za pomocą E8500M?

grzegorzmita

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: grzegorzmita »

Witam wszystkich jestem tu też nowy i też stałem się posiadaczem tego odtwarzacza . Ja też miałem taki problem że po wejściu na smart hub pojawiał mi się napis że aplikacja wymaga aktualizacji ,po jej uruchomieniu też się niby aktualizowało ale bez skutku, dopiero po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji pomogło i teraz działa super.

---- posty połączono


Mam pytanie czy ktoś z was miał coś takiego u siebie tzn. zakupiłem sprzęt bd-e8500 na alegro za 560 zł, po podłaczeniu do telewizora okazało się że to jest model bd-e8300 ,wkurzyłem się że zostałem oszukany i napisałem do sprzedającego o tym fakcie .Sprzedawca powiedział że 8300 i 8500 to to samo tylko różni się wielkością dysku i zaproponował oddać część pieniędzy, a teraz sprawdziłem pojemnosć dysku i okazuje się że ma wolnego miejsca ok. 470Gb.Odtwarzacz działa super nawet nic nie musiałem ustawiać poza wgraniem nowego oprogramowania , tylko moje pytanie czy można tak zamienić dyski?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czy naprawdę tak trudno przeczytać kilka postów w wątku?
Zamiana dysku była omawiana 11 i 12 stycznia.

grzegorzmita

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: grzegorzmita »

ok. przeczytałem i widzę że można dzięki .

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

JaroslawMroczkowski pisze:Ja do swojego routera wgrałem dd-wrt. Teraz można nie tylko regulować moc, ale także odczytać informację o SNR i ilości błędów transmisji. Jest też info o aktualnym obciążeniu routera. W połączeniu z WiFi Analyzer na Andorida robi się z tego całkiem niezły zestaw do wstępnej oceny działania WiFi i eliminacji ewentualnych problemów.
Dzięki za radę. Wgrałem także do linksysa DD WRT. Zwiększyłem siłę nadawania. teraz na BD mogę cieszyć się jakością HD z Youtube.

Zablokowany