SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Anduraki pisze:Mam pytanie próbował skanować kanały DVB-C w UPC za pomocą E8500M?

Witam. Na poprzednim mieszkaniu uruchomiłem skanowanie UPC. Kanały wyszukał lecz oczywiście na każdym pojawiał się napis: KANAŁ ZAKODOWANY.

Teraz na drugim mieszkaniu podłączam sygnał naziemny i nie wyszukuje nic.
Kable są sprawne, podłączane przez BD sygnał przechodzi do TV.

Ustawienie kraju
1. Wlk Brytania
2. Irlandia

Na obu próbowałem i nadal nic. Czy coś w opcjach można jeszcze zmienić. Dodam, że w między czasie zaktualizowałem automatycznie firmware.

Czy ma ktoś jakiś pomysł?
Od tak, tuner nie mógł chyba się zepsuć?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Wyszukiwałeś automatycznie w UPC, a trzeba ręcznie po częstotliwościach.
Pisałem w tym temacie: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=180633#p180633

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Teraz nie mam UPC tylko tv naziemną.

Czym różni się wyszukiwanie ręczne od automatycznego?

Z tej strony: http://www.telmor.pl/Wykaz_nadajnikow_DVB-T_MUX_1
W ręcznym wyszukiwaniu ustawiłem kanał 64 818MHZ ponieważ jestem we Wrocławiu.

Nie działa.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Ano tym się różni, że jak wyszukujesz automatycznie po opcji skanowanie pełne lub szybkie to znajduje ci to co chce znaleźć. Ale może nie znaleźć równie dobrze wszystkiego, lub znaleźć tylko kodowane. Sposobem na to jest skanowanie "automatyczne" według kodu regionu który jest w instrukcji wyszukiwania na stronie UPC, ale nie zawsze działa to poprawnie. Najlepszym sposobem jest zeskanowanie ręczne podanych częstotliwości w paśmie kablowym - w ten sposób oprócz listy kanałów dostępnych w regionie można dodatkowo uzyskać kanały z innych regionów takie jak np TVP regionalne z innych regionów niż nasz.

Skanowanie pełne(automatyczne) w DVB-C w odróżnieniu od DVB-T rożni się precyzją. W DVB-T znajdzie wszystko, w DVB-C nie koniecznie.

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Dziękuję za wyjaśnienie. Jednak nie rozwiązuje to mojego problemu, że nie wyszukuje nic na DVB-T.
Przykład z UPC podałem dlatego, że tuner wyszukiwał coś na poprzednim podłączeniu (DVB-C) - cokolwiek. Teraz nie wyszukuje nic. Dlatego pytam czy jest to kwestia ustawień na DVB-T ?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Ustawiasz region na Irlandię i jeśli jest sygnał w antenie to musi ci złapać - gdyby był to mpeg2 to miałbyś sam dźwięk. Może to nie kwestia tunera ale kwestia anteny? Skanuj wyszukiwaniem ręcznym(dostrajanie programów cyfrowych) w paśmie naziemnym(nie kablowym)

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Na tym samym kablu sprawdziłem na tv ustawienia kanałów. Podłączyłem ten sam kabel do BD. Ustawiłem kraj Irlandia, ręczne strojenie. Naziemne. Ustawiałem numery kanałów (częstotliwość jest narzucona) które podejrzałem w TV.

Nie wyszukuje nic. Wydaje mi się że tuner jest uszkodzony.
Dziwi mnie fakt, że kablowe wcześniej wyszukał. Pozostaje mi sprawdzić u kogoś jeszcze raz kablowe. Zobaczę jaki będzie wynik.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Głowica od tunera naziemnego walnięta pewnie a może kupiłeś z aukcji gdzie było napisane że na odtwarzaczu nie działa polska DVB-T. W TV samsung z serii E do DVB-T podaje się numer kanału a nie częstotliwość, częstotliwości ale to tylko w przypadku DVB-C. Jeśli wpisujesz częstotliwość to raczej nie jest to skanowanie naziemnej telewizji cyfrowej ale pasma kablowego.
W odtwarzaczu pomiędzy DVB-T i DVB-C trzeba przełączyć to nie jest zintegrowane, że jest jedno i drugie na raz. Przełącza się, albo masz DVB-T albo DVB-C. Mi się wydaje że masz w tym momencie aktywne DVB-C.

U mnie to jest tak: naciskasz Menu-> Kanał -> Antena: Naziemne. U Ciebie na 90% jest Antena: Kablowe, musisz tam zmienić na Antena Naziemne. Jak masz po angielsku to pewnie Antenna: Terrestrial.

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Jeśli było by napisane na aukcji, że tuner jest uszkodzony nie kupił bym. W ustawieniach KANAŁ, mam ustawione TV naziemną. Zresztą podczas strojenia można wybrać obie. Ja wybieram tylko naziemną. Dodam, że antena jest zbiorcza w bloku.

Pod czas włączania BD pojawia się komunikat: brak zakodowanych kanałów. Czy rozpocząć strojenie automatyczne? Uruchamiam, nie wyszukuje nic.
Następny komunikat: brak podłączonej anteny lub słaby sygnał.
Bezpośrednio z menu ustawień czy to ręcznie czy automatycznie, także nie wyszukuje.
Na TV na tym samym kablu jakość sygnału jest 10/10.
Sprawdziłem na TV, przykładowy program na jakim kanale został wyszukany. Skanuje ten kanał na BD i niestety brak znalezionych programów.
Obstawiam, że tuner DVB-T jest uszkodzony. Jak sprawdzę na jakiejś kablówce, będę miał odpowiedź.

PS: sprawdziłem maile. Pytałem sprzedawcę przed zakupem czy na 100% działają tunery. Odpisał, że testował oba tunery: naziemny oraz kablowy. Oba działały.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JaroslawMroczkowski »

wspanialek pisze:Z tej strony: [ciach] W ręcznym wyszukiwaniu ustawiłem kanał 64 818MHZ ponieważ jestem we Wrocławiu.
Nie działa.
I nie ma prawa. We Wrocławiu nie ma emisji na kanale 64.
Aktualne parametry emisji są tu: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... misji-dvbt

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Może instalacja zbiorcza nadaje w paśmie kablowym a nie naziemnym...

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

TV po wyszukaniu pokazuje kanały DVB-T. Skanowałem też w BD "kablowo". Nic.
Sprawdzę jeszcze u znajomych.

menagerr

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: menagerr »

Witam

Panowi mam taki problem mój sprzęt Samsung SMART Blu-ray 3D, model BD D8500 niestety na wyświetlaczu pojawia sie napis hello a urządzenie nie startuje,miał ktoś może podobny problem i znalazł jego rozwiązanie?

pozdrawiam

Norbiolo

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Norbiolo »

Witam

Mam pytanie do posiadaczy tunerka.

Z treści tematu wynika że w Polsce działają modele z oznaczeniem BD-E8500M tak więc moja prośba o opinie/informację czy BD-E8500M-XU też będzie u nas działał.

Pozdrawiam

Norbiolo

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Norbiolo »

Witam

Znalazłem część oznaczeń :

Kod modelu ostatnie 2 litery

* XH - Eastern Europe
* BT - Baltic
* RU - Russiya
* XC - Western Europe
* XU - England
* UA - Ukraine
* CS - Kazakhstan
* XE - Northern Europe
* XN - Benelux
* ZF - France
* ZG - Germany, Austria and Switzerland
* ZN - Arab Countries
* ZA - USA
* XY - Australia
* XT - India, Thailand

Tak więc XU - England <-- oznacza sprzęt na rynek Angielski. Pozostaje więc dla całości dowiedzieć się co oznacza literka M.

Norbiolo

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Norbiolo »

Witam

Czy ktokolwiek z użytkowników BD-E8XXX mógłby podesłać plik z listą kanałów ?
Chodzi o eksport z tunera w formacie "channel_list_BD-E8900M_1201.scm"

Pozdrawiam

sadysk01

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: sadysk01 »

Witam, zakupiłem opisywany odtwarzacz 8500M. Nie sprawdzałem jeszcze wszystkich funkcji ale już pojawiło się pierwsze pytanie. Odtwarzacz podpięty pod tv przez 1,5 m kabel hdmi działa poprawnie ale podpięty do projektora BenQ przez 8 metrowy kabel nie działa. Objaw jest taki że w chwili załączenia Samsunga pojawia się na 2 sek obraz a zaraz potem komunikat z projektora że brak sygnału na złączu hdmi. Dzwoniłem dziś do serwisu BenQ i powiedzieli że po prostu kabel hdmi jest za długi lub zbyt słabej jakości i nic tego nie zmieni. Przewód moim zdaniem nie jest tandetny, kupiłem go za ponad 100 zł, ma filtry i pozłacane końcówki. Czy wzmocnienie sygnału hdmi pomoże Waszym zdaniem ? i tak przymierzałem się do kupna jakiegoś switch-a by móc podłączać pod projektor sygnały z różnych źródeł a switch ma wzmacniacz sygnału który rzekomo rekompensuje przynajmniej w części straty z dłuższego kabla. dodam tylko że na kablu 2 metrowym zestaw działa poprawnie. troche mnie to załamało bo ten dłuższy kabel mam już puszczony w ścianie i nie chciałbym niczego kuć i przerabiać. dodam jeszcze tylko że odtwarzacz dysków zewnętrznych firmy WD bez problemu działa z projektorem przez ten dłuższy kabel. proszę o Wasze opinie i rady. Może ktoś przerabiał podobny problem

tomek9876
Posty: 39
Rejestracja: 18 czerwca 2010, o 12:28
Odbiornik: Technomate TM-7102 HD T2 Super
Instalacja antenowa: Dipol TriDigit+MC-9102
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jesenik/Praded, Ślęza

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: tomek9876 »

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza Blu-Ray Samsunga z serii Exxxx , Fxxxx, Hxxxx z funkcją DVB-T, ale brak jest w instrukcji obsługi tych odtwarzaczy jednej istotnej dla mnie informacji.

Pytanie
Czy mają one opcję zasilania +5V wzmaczniacza antenowego DVB-T ?

Odtwarzacze LG Blu-Ray LG z DVB-T serii HRxxx mają taką możliwość tak jak każdy zewnętrzny tuner DVB-T.

czeskan

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: czeskan »

Witam,
dlaczego nie mogę w swoim odtwarzaczu zeskanować (wczytać) kanałów Cyfrowej TV naziemnej?
Po podłączeniu anteny bezpośrednio do Telewizora wszystkie kanały są dostępne i można je oglądać, tak więc antena jest w porządku.
Natomiast po podłączeniu anteny do odtwarzacza ten nie wykrywa mi żadnego programu.
Poszedłem z odtwarzaczem do kolegi i u niego z kablówki wyszukał kanały.
Żeby było jasne to zaznaczam, że zmieniam odpowiednio w ustawieniach skanowanie z "kablówki" lub "naziemnej".
Aha jeszcze jedno, w wyborze kraju mam dostępne tylko Anglia lub Irlandia, czy to może mieć wpływ na skanowanie kanałów?

Pozdrawiam

beyma

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: beyma »

Witam

Jestem w posiadaniu tego tunera i mam problem. Gdy chcę podczas oglądania programu włączyć nagrywanie wyświetla mi się komunikat "Funkcja nagrywania jest niedostępna" jednak gdy ustawie programowanie nagrywania to wszystko działa tzn. nagrywa. O co w tym biega?
Czy ta nagrywarka posiada HBBTV?

Zablokowany