GLOBO - OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: @GUTEK@ »

No wygląda na to że "nie skumałeś" i radzę zapoznać się z instrukcją laptopa zanim coś uszkodzisz.

homoklikus

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: homoklikus »

Ja chyba jednak kupie sobie dekoder dedykowany komputerom ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Krosnoludek »

Nowe oprogramowanie v.1.2.2
-dodano obsługę nowej wersji sterownika głowicy
http://www.opticum.com.pl/pl/p/dekoder-stb-hd-n2

http://www.opticum.com.pl/uploads/media ... iginal.zip

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: dr146 »

dziwna ta aktualizacja w dodatku z datą z przed 2 miesięcy.
Po za dziwnym i niezbyt jasnym (jak dla mnie) opisem aktualizacji to nie widzę jakichkolwiek praktycznych zmian w działaniu tunera . Może jednak ktoś jakieś zauważył?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Krosnoludek »

Wgrałem to oprogramowanie v.1.2.2 (dodano obsługę nowej wersji sterownika głowicy), jest troszeczkę lepiej, kanały ze Słowacji na kanałach 49 i 54 czasami zaskoczą z pikselozą, a czasami również i odbierają bez przycinek w obrazie, na wcześniejszym w ogóle nie dało się oglądać, a teraz czasami tak.
W tunerze Wiwa i TV LG cały czas działa OK.
Globo musi jeszcze popracować nad tym.
1. Po zmianie w dniu 17 czerwca kanału MUX-1 z Suchej Góry z 42 na k.52, jest problem z odbiorem Słowackiego DVB-T na kanałach 49 i 54, ale tylko na tunerze Opticum N-2. Jak włączę ręcznie kanał 49 czy też 54 sygnał na ułamek sekundy wskoczy i zaraz znika i pojawia się brak sygnału, lub jest bardzo słaby i rzadko kiedy wczyta kanały. Na tunerze Wiwa HD-90 i telewizorze LG wszystko działa poprawnie, tak jak przed zmianą kanałów.
Dodam, że przed zmianą, również i Opticum poprawnie odbierał k. 49 i 54 ze Słowacji. Kanał 40 nadal działa poprawnie, tak jak wcześniej.


W nocy ,była konserwacja nadajnika S.G. i wyłączony został tylko MUX-1 na k. 52, pozostałe MUX-y czyli 2 i 3 działały. Po wyłączeniu kanału 52, oba słowackie multipleksy (k.49 i 54)powróciły, dało się normalnie wyszukać stacje, i działały stabilnie bez jakichkolwiek przycinek.

Rano po włączeniu k.52 brak odbioru, sygnał bardzo słaby lub brak w ogóle.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Krosnoludek »

Czy może Pan z Globo udzielić odpowiedzi na wyżej zadane pytanie, odnośnie zegara w stand-by ?????



Tak zegar zostanie dodany. Pojawi się w kolejnej wersji oprogramowania.
http://www.forumglobo.pl/topic100.html
Nareszcie :) :) :)

k.bomb

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: k.bomb »

Witam,
Moje uwagi do STB HD N2 - posiadam od 12.13:
- samoczynne wyłączanie/załączanie się tunera przy zapalaniu/gaszeniu świetlówek energooszczędnych "rozgrzewających się" w sposób widoczny gołym okiem - po uzyskaniu "pełnej mocy" przez żarówkę efekt już nie występuje
- opcja "uwolnienia" kanałów od przypisanej pozycji na konkretnym MUXie powinna znajdować bezpośrednio - "na wierzchu" w menu skanowania i co najważniejsze po wyszukaniu, domyślnie kanały powinny być "WOLNE” - ale w kolejności z MUXa. Sortowanie HD/SD jak najbardziej OK
- do tej pory nagrywałem trzy filmy i każdorazowo pojawiała się pikseloza lub krótki zanik/zniekształcenie dźwięku w okolicach połowy filmu... Pewności nie mam, ale może jest to związane z podziałem nagrywanego materiału na 1GB party??

teraz moja lista życzeń
- w EPG funkcja nakazująca przypomnieć tunerowi o rozpoczęciu konkretnego programu z opcją auto przełączenia
- zegar w trybie pracy tunera na wyświetlaczu ALE SEKWENCYJNY, np. po minimum 5 minutach oglądania jednego kanału bez przełączania na wyświetlaczu co każda pełna minuta pojawi się godzina na ok 5-10s

uważny

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: uważny »

Witam:)

Posiadam 2 dekodery Opticum N3. Od niedawna na obu pojawiły się następujące problemy:

- w opcjach dekodera samoistnie przestawia się wyświetlanie zegara na "nie", co skutkuje wyświetlaniem się numeru kanału na wyświetlaczu a nie czasu.
- w opcjach dekodera samoistnie przestawia się ustawienie "LCN włączone" na "tak", co skutkuje rozbiciem ręcznie ustawionej listy kanałów.

Drugi problem jest o wiele poważniejszy i jakże podobny do dekoderów manty i wiwy opartych na mstarze.

Czy ktoś zauważył takie problemy u siebie? Dekodery posiadają soft w wersji 1.1.7 i 1.2.2

Proszę o pomoc, gdyż nie chciałbym się ich pozbywać tak jak musiałem to zrobić z 2 mantami.

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Sting »

Również posiadam model N3 i od jakiegoś czasu mam ten sam problem co ty. Co kilka dni (czasami codziennie) zaraz po włączeniu dekodera widzę że zamiast ustawionego wcześniej zegarka na wyświetlaczu wyświetla się numer kanału. W tym momencie już wiem że znowu nastąpił samoistny reset wszystkich ustawień w menu poza wyszukanymi kanałami które zostają w kolejności tak jak były zapisane wcześniej ale ich numery są w stylu 998,2,34 itd, zamiast tak jak były po kolei czyli 1,2,3 itd. W dodatku od jakiegoś czasu po wyłączeniu tunera (nie ma znaczenia czy pilotem czy wtyczką z gniazdka) i ponownym włączeniu wszystkie zaznaczone w EPG audycje do nagrania w przyszłości ulegają skasowaniu (wcześniej było ok). Mam wrażenie że kość pamięci dekodera się skopała i będę musiał się udać do sklepu z reklamacją, tylko zastanawia mnie dlaczego nie resetuje się również lista wyszukanych wcześniej kanałów.

uważny

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: uważny »

Sting pisze:Również posiadam model N3 i od jakiegoś czasu mam ten sam problem co ty.
zastanawiające jest to, iż wadliwe znikanie zegarka oraz ustawianie nr kanałów wg lcn wystąpiło na moich obu dekoderach praktycznie jednocześnie. Jak na trzymiesięczne urządzenia to trochę krótki okres sprawności.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Domel28 »

Witam. Ja taki sam objaw widziałem na N2 tylko że nie po włączeniu czy wyłączeniu z pilota lub sieci, ale wtedy gdy jest włączona funkcja automatycznego wyłączenia. Czyli jeśli nie naciśnie się żadnego przycisku na pilocie przez zaprogramowany tam czas i jeśli dekoder się sam wyłączy to były identyczne objawy co u was. Natomiast po wyłączeniu tej funkcji nie ma tego problemu już wogóle.

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Sting »

Tylko że u mnie ten problem występuje zarówno gdy tuner wyłączy się samoistnie przez funkcję automatycznego wyłączenia a także gdy wyłączam go ręcznie z pilota czy z gniazdka.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: mathome »

Wszyscy macie problem z rozsypywaniem listy kanałów na nowym sofcie 1.2.2? Można w N2/N3 wrócić do poprzedniego softu?

uważny

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: uważny »

mathome pisze:edit/ Nie cytuj posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Ja mam taki problem na obu dekoderach posiadających stary soft 1.1.7 więc po prostu trzeba to traktować tak, iż aktualizacja do 1.2.2 nic nie dała, a nie że dopiero się pojawiło w nowym.

k.bomb

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: k.bomb »

uważny pisze:edit/ Nie cytuj posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Ja u siebie takiego problemu nie zauważyłem - obecnie wgrane 1.2.2.
Proponuję sprawdzić czy w/w pojawi się po zmianie domyślnych ustawień LCN z Tak na Nie w menu Skan kanałów > Ustawienia skanowania > Wyświetl LCN.

UWAGA_1 Zmiana tego parametru = zerowanie listy kanałów...
UWAGA_2 Po wspomnianej zmianie i ponownym skanie zaobserwowałem znaczne wydłużenie czasu przełączania kanałów, zwłaszcza pomiędzy różnymi MUXami. Przywróciłem ust. fabryczne i ANULOWAŁEM automatyczne wyszukiwanie kanałów. Najpierw zmieniłem ustawienia LCN a następnie manualny skan według konkretnego przekaźnika. Po tej operacji czas zmiany kanałów wrócił do normy.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N

Post autor: dr146 »

U mnie również nic podobnego się nie dzieje na N2 i sofcie 1.2.2 . LCN mam wyłączone a kanały skanuje wg nadajnika. Wolne przełączanie kanałów (czasami) lub nieraz opóźniona reakcja na pilota- u mnie to zależy raczej od dość wolnego pendrive a korzystam na okrągło z timeshift

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: mathome »

Mam N3 z softem 1.2.2 od miesiąca i żadnych błędów w sofcie nie zauważyłem także proponuję zaktualizować oprogramowanie. LCN wyłączone, opóźnione przełączanie kanałów wyłączone.

k.bomb

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: k.bomb »

...tak na marginesie - osoby którym kanały się rozjeżdżają najpierw niech się upewnią czy niema to związku ze zmianami w ofercie kanałów na poszczególnych MUXach (np 15.02 dodane dwa kanały / +zmiana parametrów)
U mnie jak już pisałem LCN wyłączone i nic takiego nie występuje - wyjątek w/w.

uważny

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: uważny »

k.bomb pisze:edit/ Nie cytuj posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
ok, ale tak jak pisałem wcześniej, kanały szatkują się wraz z samoistną zmianą innych ustawień (np.: zastępowanie zegara na wyświetlaczu nr kanału, zmianami wybory typu EPG), tuner po prostu jakby częściowo się restartuje i dzieje się to u mnie na obu urządzeniach, na różnym sofcie i kupionych w różnym czasie.

Poza tym szacunek dla serwisu OPTICUM (GLOBO) - zgłoszenie kilka tygodni temu do dziś bez odpowiedzi :lol:

wergiliusz

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: wergiliusz »

Witam!

Dokonałem aktualizacji dekodera OPTICUM HD T90 (HD N2) ze strony:
http://www.forumglobo.pl/topic11.html

Skusiłem się wprowadzanymi tam nowościami m.in. aktualizacją nadajników.
Przechodzę do problemu. Aktualizacja dokonana została poprzez dysk USB, wszystko przebiegało normalnie. Po aktualizacji dekoder zrestartował się. Pojawił się ekran powitalny z możliwością wyboru języka. I w tym momencie pojawił się problem. Otóż przestał działać pilot, przez co nie można przejść do dalszego etapu. Klawisze "góra" i "dół" na dekoderze owszem, działają - ale co z tego, skoro nie ma klawisza potwierdzającego wybraną opcję?

Czy jest jakaś możliwość wyjścia z tej beznadziejnej sytuacji?

Zablokowany