TV Samsung serii C - drżenie obrazu na MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: rotalplus »

Rozmyte twarze (a raczej poświata pozostająca po nich) to są i u mnie na filmach emitowanych w Pulsie wieczorami - może to być kwestia ustawień kontrastu/redukcji zakłóćeń obrazu/jasności/ częst.odświeżania itp. albo PRZEDE WSZYSTKIM jakości materiałów w telewizji
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2014, o 20:08 przez rotalplus, łącznie zmieniany 1 raz.

grzegorz0plonka

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: grzegorz0plonka »

Prezentowałem sobie filmik jak się aktualizować Samsung firmware https://www.youtube.com/watch?v=poK8b-1NVbU

DVBManiak

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: DVBManiak »

Dodam jeszcze, że np. podczas narciarstwa dowolnego padał mocno śnieg i przy zwolnieniach bitrate podchodził nawet do 7 Mb/s. Tak więc ta multipleksacja statystyczna to jest bardzo inteligentny system pozwalający mądrze wykorzystać dostępną przepustowość.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: pawelll »

rotalplus pisze:@pawell

Ale to ODBIORNIK ma problem ze zdekodowaniem - gdyby to nie była wina TV, to problem wystapiłby we wszystkich odbiornikach
Była już o tym mowa wcześniej. Problem dotyczy m.in. modeli Samsunga z roku 2009 i 2010. W instrukcji modeli B (2009) jest zapis, że producent gwarantuje poprawność dekodowania wg. stanu technicznego 08.2008. Całość sprzętu dostępnego i używanego w Polsce była przetestowana i działała poprawnie w lipcu 2013 (traktując to umownie jako start NTC w Polsce). Od tej pory nie powinny byc wprowadzane żadne zmiany w MUX1-3, które mogą wpłynąć na odbiór. Dlatego problem ma TVP a nie producenci- bo to TVP go spowodowała. Producenci mają oczywiście problem wizerunkowy- głownie Samsung, stąd jak sądzę włączy się w rozwiązywanie.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: rotalplus »

Oczywiście, że TVP zmieniła warunki gry, ale co z posiadaczami TV innych marek sprzed 2009 roku? Oni chyba nie zgłaszają problemów...

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Stefan_KR »

@pawelll rzecz w tym, że każda wypowiedź na forum jest skomentowana Twoją wypowiedzią, przy czym zauważyłem że wypowiadasz się bardzo chętnie tyle, że w sprawach które nie dotyczą bezpośrednio Ciebie. Nie masz z nimi bezpośredniego kontaktu, a wiedzę opierasz jedynie na zasłyszanych w sieci lub wyczytanych tu na forum informacjach. Następnie tworzysz jakiś obraz i serwujesz jako zdanie ogółu po kilka razy na każdą stronę wątku. Otóż nie jest tak, że im więcej się wypowiadasz tym zdanie twoje staje się bardziej merytoryczne - tak nie jest.
Odnoszę się do tego co napisałeś.
Testów TVP nie widziałeś na oczy, Twój telewizor nie zaznał ani szczątków sygnału w k.29, nie brałeś też w nich udziału bezpośrednio na Woronicza w TVP czy Pl. Defilad w Emitelu, ale śmiesz ferować najdalej posunięte wnioski, atakować i obrzucać błotem coś co zupełnie Ciebie nie dotyczy. "...nadmuchiwanie MUX3 została zorganizowana i przeprowadzona mało profesjonalnie. Testy były niekompletne i miały udowodnić pełny sukces.." A co Ty wiesz na temat profesjonalizmu testów, tego co i jak było sprawdzane? A co Ty wiesz na temat kompletności i co miały udowodnić? "..wydaje się, że rzeczywistość dostatecznie potwierdziła zasadność uwag co do ich przeprowadzenia..." Co wydaje się i komu? Może tylko Tobie się wydaje? I co to jest ta tajemnicza rzeczywistość na którą się powołujesz w ocenie zasadności uwag? To chyba jakaś inna rzeczywistość gdyż nic takiego miejsca tu nie ma, tego rodzaju sposób uzasadniania swojego zdania jak nic trąci trollowaniem.
Każda cudza wypowiedź napotyka na Twój komentarz mimo że nikt nie pyta Cię o zdanie bo jest ono znane już od dawna - można je poznać po kilka razy na każdej stronie wątku. Przedstawiłeś swoje zdanie - super. Wystarczy. Nie musisz go powtarzać co stronę wątku.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: pawelll »

Problem nie dotyczy tylko Samsunga, poczytaj wątek możesz zrobić listę. A co do 2009 - chyba nie ma w użyciu TV i tunerów z MPEG-4 starszych niż 2009/2010.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: ploomba »

rotalplus pisze:Oczywiście, że TVP zmieniła warunki gry, ale co z posiadaczami TV innych marek sprzed 2009 roku? Oni chyba nie zgłaszają problemów...

MarioPL ma ten sam problem na swoim Sony Bravia, kilkukrotnie ktoś wspominał też o STB Cabletech. Problematyczne są na pewno chipsety Trident w Samsungach. Choć nie wiem czy we wszystkich. W tej kwestii powinien wypowiedzieć się support Samsunga, bo zapewne wiedzą dokładnie jakich modeli problem dotyczy.
Nie wiem co jest zaszyte w Sony Bravia od MarioPL. Tak samo w tym URZ Cabletech'a - z tego co kojarzę to chip ALI?
Zapewne felernych odbiorników będzie dużo więcej, tylko że akurat TU na forum posiadamy takowe jak wymieniliśmy.
99,9999999% społeczeństwa nie zagląda na forum Emitela i nieświadomie męczy się z "drgającym" obrazem

@ pawell
pierwszymi modelami z mpeg-4 od Samsunga była seria B czyli 2009r (seria A miała MPEG-2)
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2014, o 20:40 przez ploomba, łącznie zmieniany 2 razy.

DVBManiak

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: DVBManiak »

Tak, ten Cabletech jest na chipie ALI M3606A.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Stefan_KR »

pawelll pisze: Była już o tym mowa wcześniej. Problem dotyczy m.in. modeli Samsunga z roku 2009 i 2010. W instrukcji modeli B (2009) jest zapis, że producent gwarantuje poprawność dekodowania wg. stanu technicznego 08.2008. Całość sprzętu dostępnego i używanego w Polsce była przetestowana i działała poprawnie w lipcu 2013 (traktując to umownie jako start NTC w Polsce). Od tej pory nie powinny byc wprowadzane żadne zmiany w MUX1-3, które mogą wpłynąć na odbiór. Dlatego problem ma TVP a nie producenci- bo to TVP go spowodowała. Producenci mają oczywiście problem wizerunkowy- głownie Samsung, stąd jak sądzę włączy się w rozwiązywanie.
Nic podobnego. Nie możemy godzić się na wciskanie ludziom dziadostwa, które byleby było najtańsze i byleby się szybko sprzedawało. Musimy wymagać od producentów aby byli zgodni z standardami w każdym czasie, a nie tylko w dniu zakupu. Jak widać problem występuje tylko w kilku typach odbiorników, pozostałe 99,9% działa poprawnie, bez zarzutu. Da się? Ano da się! Wystarczy jedynie nie wciskać kitu, a wykonać oprogramowanie/sprzęt tak jak należy. Dlaczego dziesiątki innych firm, setki innych typów odbiorników działa? Może dlatego, że producenci się przyłożyli do produktu.
Teraz będziemy winić TVP, że Samsung, Sony czy Cabletech wypuścił kilka skaszanionych odbiorników??? Zaiste dziwne podejście - to producent powinien szybko naprawić swój błąd, który teraz się ujawnił bo wstyd jak diabli...

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: pawelll »

Stefan_KR pisze: Odnoszę się do tego co napisałeś.
Testów TVP nie widziałeś na oczy, Twój telewizor nie zaznał ani szczątków sygnału w k.29, nie brałeś też w nich udziału bezpośrednio na Woronicza w TVP czy Pl. Defilad w Emitelu, ale śmiesz ferować najdalej posunięte wnioski, atakować i obrzucać błotem coś co zupełnie Ciebie nie dotyczy. "...nadmuchiwanie MUX3 została zorganizowana i przeprowadzona mało profesjonalnie. Testy były niekompletne i miały udowodnić pełny sukces.." A co Ty wiesz na temat profesjonalizmu testów, tego co i jak było sprawdzane? A co Ty wiesz na temat kompletności i co miały udowodnić? "..wydaje się, że rzeczywistość dostatecznie potwierdziła zasadność uwag co do ich przeprowadzenia..." Co wydaje się i komu? Może tylko Tobie się wydaje? I co to jest ta tajemnicza rzeczywistość na którą się powołujesz w ocenie zasadności uwag? To chyba jakaś inna rzeczywistość gdyż nic takiego miejsca tu nie ma, tego rodzaju sposób uzasadniania swojego zdania jak nic trąci trollowaniem.
1. widziałem próbki streamów z testów
2. wyobraź sobie że tak się składa, że coś niecoś wiem na temat procedur testowania systemów sprzętowych i IT
3. Ta "tajemnicza rzeczywistość" to choćby "wałkowane" od kilkunastu stron "drżenie" obrazu spowodowane tym, że wprowadzono niedostatecznie przetestowane kodowanie

Co do jednego się zgadzam. Dość często powtarzam niektóre swoje opinie. Ale zawsze w odpowiedzi na powtarzanie opinii z którymi się nie zgadzam, jak choćby przed chwilą ponownie tłumaczyłem ponownie komuś, że problem drżenia spowodowała TVP a nie producent TV.
Stefan_KR pisze: ... Jak widać problem występuje tylko w kilku typach odbiorników, pozostałe 99,9% działa poprawnie, bez zarzutu. Da się? Ano da się! Wystarczy jedynie nie wciskać kitu, a wykonać oprogramowanie/sprzęt tak jak należy. Dlaczego dziesiątki innych firm, setki innych typów odbiorników działa? Może dlatego, że producenci się przyłożyli do produktu.
Teraz będziemy winić TVP, że Samsung, Sony czy Cabletech wypuścił kilka skaszanionych odbiorników??? Zaiste dziwne podejście - to producent powinien szybko naprawić swój błąd, który teraz się ujawnił bo wstyd jak diabli...
Po pierwsze zauważ, że problem dotyczy najstarszych modeli dostępnych na samym początku po ogłoszeniu, że ma być MPEG-4. Oczekujesz, że producent sprzętu w roku 2008 będzie w stanie przewidzieć genialne pomysły na kodowanie w roku 2014? Część zmian można wprowadzać przez aktualizację oprogramowania ale dużo zależy od platformy sprzętowej. I tego się już nie zaktualizuje oprogramowaniem. Dlatego tak ważne jest zamykanie fazy testów.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2014, o 21:09 przez pawelll, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: ploomba »

Co do chipsetów w Samsungach. Pytałem teraz znajomego. On ma też Samsunga LE32C450 ale z chipsetem MSTAR i u niego nie ma żadnego "drżenia" obrazu.
Stwierdził, że wszystko jest OK.

W moim LE32C450 z TRIDENTEM "drżenie" jest.

Tak samo może być w przypadku innych modeli. Wszystko zapewne zależy od tego co "siedzi w środku" odbiornika.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Stefan_KR »

pawelll pisze: 1. widziałem próbki streamów z testów
2. wyobraź sobie że tak się składa, że coś niecoś wiem na temat procedur testowania systemów sprzętowych i IT
3. Ta "tajemnicza rzeczywistość" to choćby "wałkowane" od kilkunastu stron "drżenie" obrazu spowodowane tym, że wprowadzono niedostatecznie przetestowane kodowanie

Co do jednego się zgadzam. Dość często powtarzam niektóre swoje opinie. Ale zawsze w odpowiedzi na powtarzanie opinii z którymi się nie zgadzam, jak choćby przed chwilą ponownie tłumaczyłem ponownie komuś, że problem drżenia spowodowała TVP a nie producent TV.
Widzieć próbki w internecie to mało. Tym bardziej, że zmiany występowały nawet kilka razy dziennie. A odtwarzanie próbek z internetu ma się nijak do testowania odbioru emisji nadawanej na falach eteru.
Fajnie, że coś wiesz na temat procedur testowania w IT. Jeśli chcesz się autorytatywnie wypowiadać na temat testów to powinieneś wiedzieć nie "coś" bo to za mało. I nie w branży IT, a w broadcastingu, o którym tu rozmawiamy.
Wałkowane drżenie obrazu wystąpiło w kilku przypadkach, cała reszta mówi o czymś innym.

Częste powtarzanie swoich opinii nie spowoduje, że będą one lepsze i mocniej uzasadnione merytorycznie. Drżenie jest skutkiem zmian wykonanych przez TVP jednak prawdziwym jego powodem są niedoróbki sprzętowe, których winien jest producent TV. A zaklinanie rzeczywistości częstym powtarzaniem takiej czy innej opinii niestety niczego nie wniesie.

arik92

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: arik92 »

Z tego co wyczytałem to @MarioPL podał, że jego Sony na którym problem występuje to 32 cale i ma 5 lat. Natomiast @kupon napisał, że na jego Bravi W4000 (2008r.) problem nie występuje, a także @Maciejek podał, że problemu nie ma na jego Bravi W5500 (2009r.). Być może @MarioPL posiada Bravie z serii S5600 (rocznik 2009), ale najlepiej gdyby on nam podał dokładnie, jaki posiada model Sony.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: pawelll »

@Stefan_KR, nie zamierzam dłużej prowadzić tej dyskusji, sprostuję tylko kilka nieścisłości z Twojego ostatniego wpisu.
1. Oglądałem kilka zapisanych strumieni z różnego czasu i różnych źródeł. Bezpośredni zapis do pliku. Nie pisałem że z internetu.
2. Nie pisałem, że wiem tylko "coś" i tylko w IT.
3. A co do tego czy masz rację, że "drżenie wystąpiło w kilku przypadkach" to przejrzyj uważnie ostatnich kilkanaście stron i policz ile osób i w ilu wpisach o tym pisało. Piszą o tym także na SATKurierze i kilku innych forach. To jest clou problemu i efekt zmian od 15.02. EOT

ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: ainsztain »

Jeżeli mogę się na coś przydać to moje SONY Bravia KDL 46W4500 odbiera mux 3 bez zakłóceń.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Stefan_KR »

pawelll pisze:@Stefan_KR, nie zamierzam dłużej prowadzić tej dyskusji, sprostuję tylko kilka nieścisłości z Twojego ostatniego wpisu.
1. Oglądałem kilka zapisanych strumieni z różnego czasu i różnych źródeł. Bezpośredni zapis do pliku. Nie pisałem że z internetu.
2. Nie pisałem, że wiem tylko "coś" i tylko w IT.
3. A co do tego czy masz rację, że "drżenie wystąpiło w kilku przypadkach" to przejrzyj uważnie ostatnich kilkanaście stron i policz ile osób i w ilu wpisach o tym pisało. Piszą o tym także na SATKurierze i kilku innych forach. To jest clou problemu i efekt zmian od 15.02. EOT
Śledzę wątki bardzo dokładnie, stąd dobrze wiem że zapis strumieni czerpałeś z internetu.
Śledzę wątki bardzo dokładnie i dlatego wiem, że ilość zgłoszeń "drgania" jest niewielka do ilości zgłoszeń poprawnego odbioru co oczywiście nie znaczy, że problem można bagatelizować. Natomiast nie zgadzam się z tworzeniem aury jakoby nastąpiła wielka katastrofa i nie wiadomo ile urządzeń przestało działać. W stosunku do całości jest to ilość marginalna stąd wniosek by jego poprawą zajęli się producenci, a nie TVP poprzez cofanie zmian technologicznych.
Ponadto Twoje ciągłe wysuwanie nieuzasadnionych oskarżeń, obniżanie wartości wszystkiego co dzieje się w NTC czy tego co robi TVP lub inni nadawcy, umniejszanie działań przez niesprawiedliwą ocenę i lekceważące określanie firm i osób, zaczyna mieć cechy trollowania. Jeśli to jest cel obecności na forum to liczę, że szybko się skończy.

jajanusz

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: jajanusz »

ploomba pisze:może podczas testów byly zastosowane zupelnie inne parametry? Ciekawe jak TVP ten mux testowala? Bo jeśli problem był juz wtedy to powinien być zauważony.
Podczas testów zamiast interlacing był MBAFF.
Już na początku testów zamieszczałem posty na forum w których pisałem o obawach czy zmiany na MUX3 nie przyniosą nowych problemów u odbiorców. :shock:

Oto moje posty z czasów testów:

jajanusz pisze:Czy w testach tych uwzględnią także ewentualne problemy u odbiorców na różnych modelach odbiorników, przypomnę może o co mi chodzi, chodzi o "optymalizację MUX1" sprzed roku, podczas to której pojawiły się problemy w dekodowaniu na sprzętach paru firm:
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 0&p=805922
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=160
jajanusz pisze:czy to aby nie będzie tak że ujawnią się całkiem nowe problemy i błedy w oprogramowaniu na dekoderach u odbiorców wraz z wprowadzeniem "nowej generacji nadawania" :shock:

Jeśli w Warszawie "testowano" to widocznie te testy nie uwzględniały testów na odbiornikach A SZKODA!. Mimo wpadki rok temu na MUX1 i mimo głosów na forum podczas testów Warszawskich jeszcze przed zmianami na MUX3, widocznie nikt nie wziął sobie tych uwag na poważnie no to teraz "macie" kolejną wpadkę tym razem na MUX3, rok temu nas "narzekających" na dekodery manty i sony było mało, ale jednak pierwotne parametry przywrócono tylko z dobrej woli emitela, teraz jest was wielu piszących, może w końcu coś to da i w NTC skończą z tymi ciągłymi testami, może wreszcie będzie to nauczka także dla innych (być może komercyjnych) aby lepiej nic już więcej nie zmieniać w MUX1, MUX2, MUX3.

Mamy w Polsce "samowolkę", dekodery STB czy odbiorniki TV to loteria, jedyne wymagania to obsługa AVC HD i EAC3 ale co do wewnętrznych parametrów kodeka AVC to każdy producent robi sobie co chce, nigdy nie wiesz czy lepszy się okaże odbiornik za kilka tysięcy złotych czy może zwykły dekoderek za 99 złotych, w tej chwili się okazuje że to właśnie dekoderek za 99 zł wygrywa z droższymi modelami odbiorników. A jeśli mamy loterię co do odbiorników to nadawcy powinni za wszelką cenę się starać aby parametry nadawania były jak najbardziej proste i nieskomplikowane aby każdy rodzaj odbiornika to poprawnie zdekodował.

Także jeśli już walczymy to walczmy wszyscy o ... zaprzestanie ciągłych testów na NTC, niech nikt już więcej nic nie zmienia.

Bo dzisiaj "twój" odbiornik działa ale czy jutro także będzie ci działał (poprawnie dekodował sygnał)?

Pozdrawiam i mądrości ludzkości życzę. ;)

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Stefan_KR »

jajanusz pisze: Mamy w Polsce "samowolkę", dekodery STB czy odbiorniki TV to loteria, jedyne wymagania to obsługa AVC HD i EAC3 ale co do wewnętrznych parametrów kodeka AVC to każdy producent robi sobie co chce, nigdy nie wiesz czy lepszy się okaże odbiornik za kilka tysięcy złotych czy może zwykły dekoderek za 99 złotych, w tej chwili się okazuje że to właśnie dekoderek za 99 zł wygrywa z droższymi modelami odbiorników. [...]
Także jeśli już walczymy to walczmy wszyscy o ... zaprzestanie ciągłych testów na NTC, niech nikt już więcej nic nie zmienia.
Bo dzisiaj "twój" odbiornik działa ale czy jutro także będzie ci działał (poprawnie dekodował sygnał)?
Testy to były w k.29, a 15.02 to była planowana na chybcika zmiana konfiguracji MUX1 i 3 spowodowana wejściem TV Trwam. Testy w k. 29 trwałyby pewnie spokojnie do kwietnia, systematycznie wyłapując wady urządzeń odbiorczych czy nadawczych. Być może zmiana wprowadzona na spokojnie w kwietniu nie przyniosłaby takich nieoczekiwanych skutków jak widać.
Też życzyłbym sobie aby specyfikacja odbiorników dla polskiej NTC była dopracowana lecz niestety nasz urząd regulacyjny zaniedbał zupełnie tę część przygotowań i efekt tego bije po odbiorcach. Dlatego cały ciężar skutków niedopracowanych urządzeń, które zalały polski rynek, teraz spoczywa na nadawcach - panicznie drżących przed najdrobniejszymi zmianami w nadawaniu by nie wysypała się kolejna paczka dekoderów.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: qwerty »

rotalplus pisze:@pawell

Ale to ODBIORNIK ma problem ze zdekodowaniem - gdyby to nie była wina TV, to problem wystapiłby we wszystkich odbiornikach
To jak wytłumaczysz, że obraz mruga jak we wrzuconym wcześniej filmie, ale logo TVP bez problemu się wyświetla (bez przerwy) na dwóch różnych odbiornikach (tv bez problemu dekodował wszystkie kanały HD 1:1 z satelity (tylko zmieniano z dvb-s2 na dvb-c? Czyżby telewizor nie miał problemów z dekodowaniem kanału 12-15Mbps, ale nie wyrabia przy 3 Mbps (i tylko na kanałach tvp)?
Stefan_KR pisze: tylko w kilku typach odbiorników, pozostałe 99,9% działa poprawnie, bez zarzutu. Da się? Ano da się! Wystarczy jedynie nie wciskać kitu, a wykonać oprogramowanie/sprzęt tak jak należy. Dlaczego dziesiątki innych firm, setki innych typów odbiorników działa? Może dlatego, że producenci się przyłożyli do produktu.
Może tylko dlatego, że jak kupowałem tv to tylko 2 producentów oferowało obsługę mpeg-4 (samsung i philips).

Zablokowany