DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Wzmacniacz jest ok tylko trzeba zastosować filtr kanałowy i dostroić każdy kanał i powinno zagrać.

_chris_

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: _chris_ »

Chemical Attack pisze:Zakupiłem LNA 188 na miejsce LNA 177 i dziś zamontowałem.. zmian w odbiorze nie widzę.
Kilka dB różnicy na wzmocnieniu nie zawsze będzie miało odzwierciedlenie na odbiorze.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Jak sytuacja po mrozach i opadach śniegu w kotlinie?

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: APiK »

V Pardubicích je stále stejná situace, tzn. bez výrazných změn.
W Pardubicach nadal ta sama sytuacja. Bez zmian.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

U nas bywa różnie,ale też jest nie najgorzej.Najgorzej wypada MUX1 kanał 55 częste przycinki.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Witam.
Chcę dodać że od 18.02.2014 zauważalne są na MUX3 na kanale 25 częste zamrożenia obrazu tak jak na kasetach video. Nie jest to typowa pikseloza,moim zdaniem i wielu z nas jest to wynikiem upchania przez TVP wszystkich programów w tym pseudo HD tak to trzeba nazwać po imieniu,o tym fakcie dwukrotnie informowałem centrum Emitela w Krakowie jak i TVP WROCŁAW.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: pawelll »

Zgłaszałem podobny problem w wątku MUX3 (odbieram ze Ślęży też kanał 25). Sprawdź stopę błędów BER. Jeśli znacznie >0 (u mnie było nawet >10000) to będzie przycinać. Jedyna rada to pogrzebanie w instalacji antenowej aby polepszyć sygnał. Da się, kolega w tej samej lokalizacji co ja ma 100% jakości sygnału i nic mu nie przycina. Moje problemy też zaczęły się dokładnie 18.02.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2014, o 20:45 przez pawelll, łącznie zmieniany 1 raz.

sampler
Posty: 69
Rejestracja: 23 lipca 2013, o 13:37
Miejscowość: Lubin
Odbiornik: LG 55LB700V
Instalacja antenowa: Siatka+LNA101
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża/RTON Śnieżne Kotły

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: sampler »

Dlatego ponawiam pytanie czy zmiana parametrów nadawania w MUX-3 ma wpływ na nadawanie synchroniczne w SFN? Akurat Ślęża i Czarna Góra nadają na tym samym kanale 25

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: pawelll »

W tak zagrzebanym wątku nikt tego pytania nie zobaczy poza moderacją a jakoś nie garną się do odpowiedzi. Ja zgłosiłem swój problem w wątku MUX3-
początek: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 99#p187699
podsumowanie: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 11#p187911

Niestety zostałem zakrzyczany jako ten który ma zwidy...

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Powiem tak instalacja antenowa sprawdzona wszystko jest ok,a teorie o pana Jarka o zepsutych tv zostawię bez komentarza i z uporem maniaka będę twierdził że TVP przejedzie się na tych testach z upychaniem tych programów na MUX3.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: pawelll »

Dzisiaj znowu jakieś problemy z zakłóceniami. Na MUX2 BER=0, na MUX3 momentami skacze do 10000 i przycina obraz. Na MUX1 też sa problemy.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Domel28 »


pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: pawelll »

Tylko czemu nie odbija się to na MUX2??

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Domel28 »

Możliwe że na kanale MUX 2 nie łapiesz żadnych innych sygnałów i nic nie zakłóca, a przy tropo z różnych kierunków jakiś obcy sygnał potrafi namieszać. Jeśli to się dziś pojawiło to musi mieć to jakiś związek z podwyższoną propagacją.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Potwierdzam u mnie też był problem i nadal jest z MUX1,z MUX2 i MUX3 dosyć stabilnie

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Mam pytanie do panów z centrum Emitela kiedy dobrze synchronizujecie sygnał Ślęża czarna góra Kłodzko jeżeli chodzi o MUX1 chcę dodać że okres testów się skończył,a dlatego to piszę bo zakazano mi kontaktu telefonicznego,o tym że są kłopoty od przejścia z 64 na 55 już na tym forum komunikowałem. Dlatego też niezwłocznie po okresie świątecznym poinformuje o tym UKE KRRiT

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: stefan90 »

Dlaczego zakazano kontaktu telefonicznego? I co się niepokojącego dzieje z tą synchronizacją? Niestety przy takim terenie i dodatkowo skandalicznie wysokim kanale różne cuda aie zdarzają. U mnie np. odbiera lepiej sygnał z Jeleniej Góry do której mam 65 km niż ze Ślęży do której mam nieco ponad 30 km ( mux1 na 55 czasem się pojawia mux2 na 58 nigdy) zamiast walczyć o synchronizację lepiej o to aby zmieniono kanał na znacznie niższy

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Dlatego, że do Centrum Zarządzania Siecią klienci zgłaszają awarie i nie jest to numer na który się dzwoni by zgłosić podejrzenie, że być może coś gdzieś nie do końca dobrze działa.
Tego typu informacje, przekazane np. za pomocą tego forum, analizowane są przez projektantów sieci, a nie grupy serwisowe przeznaczone do usuwania awarii.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Pnie Jarku wielokrotnie temat SFN między tymi obiektami był poruszany i jak widać bez szczególnych zmian zarówno wy jako operator techniczny jak i nadawcy nie robicie nic w tym temacie,dlatego też należy podjąć zdecydowane działa,bo powiem tak albo to będzie działać jak należy przynajmniej dobrym albo należy odebrać nadawcom pozwolenia na nadawanie

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: stefan90 »

Jak najbardziej się zgadzam. Nadawcy otrzymali koncesję na nadawanie ogólnopolskie a nie lokalne, mieli obowiązek pokrycia sygnałem tereny gdzie wcześniej nadawali analogowo - zrobili to połowicznie. Nie mówiąc już o lokalizacji nadajników w terenach bardzo trudnych.

Zablokowany