TV Samsung serii C - drżenie obrazu na MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: adac »

ZnaFco, dziękuje za poradę ale jak zwykle nie zrozumiałeś co napisane a ja nie zamierzam z toba polemizować

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: lustracja »

adac pisze:przestali się bawić w HD dla posiadaczy odbiorników SD
Tak to trochę wygląda.
Profil w testach był wyższy Ale przy parametrach testowych musieliby coś wywalić aby zmieścić EPG i TTX.

Jak należy wnioskować obniżyli profil i dali stałe DRF aby upchnąć wszystko. Nie znamy wyników testu a u mnie akurat działało i działa tylko trochę wolniej przełącza programy.

Jasne ze dodanie 1Mbs byłoby na plus dla wideo ale z ich działań wynika, że takie oczekiwania czy sugestie nie mają szans.

Co do testów to w czasie testów Warszawskich nie zgłaszano problemów z drżeniem bo jakie są szanse, że je ktoś oglądał i to akurat na felernym odbiorniku ;)
Można wnioskować tylko pośrednio. Nagrane próbki z testów warszawskich puścić na tych odbiornikach z tridentem i sprawdzić czy generuje drżenie

Bartt testował te próbki warszawskie i nie miał problemów tyle ze to trochę ślepy temat bo TVP chce mieć 10 slotów i raczej nie zrezygnuje z nadawania, które to umożliwia.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: adac »

Jak należy wnioskować obniżyli profil i dali stałe DRF aby upchnąć wszystko
Profil obniżyli w obawie o posiadaczy starszego albo słabszego sprzętu, takiego jak ten Samsung C 550 z felernym procem. Ja zwykle zamiar był dobry a wyszło odwrotnie :(
Mam wrażenie że TvP ma duże obawy żeby wprowadzić swoje główne kanały HD-only ponieważ na części sprzetu odbiór zwyczajnie padnie. Przykład dość niespodziewanej reakcji niektórych telewizorów masz teraz.

Więc dylematy są takie:
- zostawić to pseudo HD, na większości odb. jednak działa.
- mocna decyzja i zostają wersje SD, uzasadnia się to tym że częśc odbiorców ma za słaby sprzęt do HD,
- skok na całego i jeden bardzo dobry kanał HD, albo wywalenie 1 (2ch) kanałów śmieciowych i 2 dobre wersje HD.

A co zrobią zobaczymy ..

DVBManiak

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: DVBManiak »

Najlepszym wyjściem byłby punkt 3, przede wszystkim druga jego część. Ale zobaczymy. Żeby chociaż Polonię wywalili.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: lustracja »

Mnie zastanawia dlaczego testowali cos innego a implementacja czegoś innego.
Co do SD to większość SD odbiorników TV to HD Ready więc wyższy profil to raczej im nie zaszkodzi. STB miały odbierać HD. Więc nie rozumiem o jakie słabsze odbiorniki ma chodzić. Jak ktoś kupił tylko SD to będzie miał problem.

Jeśli nie zmienia parametró bo nie mogą to felerne chipsety trzeba wymienić albo całe TV i tyle.

co do jakości HD a le i SD to moje zdanie jest znane.
Jedyne rozsądne to DVB-T2 H264 i koniec upychania.

Wątpię aby obecnie zaczęto preferować jakość nad ilość.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: MarioPL »

A tak językiem laika. Dlaczego TVP Regionalna jest pozbawiona efektu drżenia, a jakość materiałow studyjnych jest (moim zdaniem) ciut lepsza od TVP 1 (2) SD?
I co stoi na przeszkodzie by pozostałe kanały (z mux3) "naśladowały" Regionalną?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: lustracja »

językiem laika to kodują to inaczej.
DRF(jeśli to okaże się przyczyną) jest zmienny w TVP Regionalna
co do tego co stoi na przeszkodzie to stawiam na ograniczoną pojemność MUX w stosunku do zamiarów TVP.

jajanusz

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: jajanusz »

adac pisze:Profil obniżyli w obawie o posiadaczy starszego albo słabszego sprzętu, takiego jak ten Samsung C 550 z felernym procem.
Nie wyrokuj w sprawie o której nie masz pojęcia, co innego gdybyś pracował w firmie i wiedział co nieco o sprzęcie, natomiast ty nie znasz podstaw co to strumienia TS a co dalej. ;)

Według mnie najbliżej prawdy jest użytkownik Bartt, czyli problem ma prawdopodobnie związek z niepoprawnie przeprowadzanym przeplotem przez odbiorniki, pytanie jest takie czy to właśnie z powodu innego DRF (kwestia ustalenia czy DRF ma związek z przeplotem), ja również nie jestem w stanie się wypowiedzieć w tej sprawie coś więcej bo to już wyższa sfera wiedzy, czas na działania techników.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: lustracja »

nie dam głowy czy DRF to jedyna właściwa przyczyna.
Jestem przede wszystkim analitykiem i zdiagnozowałem tylko różnicę w strumieniu jako stały DRF.
Technicznie może też tak być choć niewykluczone, że coś to dalej powoduje.
ja swoje zrobiłem teraz może technik od TVP czy Emitela coś powie. :D

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: adac »

MarioPL pisze: Dlaczego TVP Regionalna jest pozbawiona efektu drżenia, a jakość materiałow studyjnych jest (moim zdaniem) ciut lepsza od TVP 1 (2) SD?
Z tego co podał Emitel to oni zajmują się kodowaniem Tv Regionalnej w przeznaczonym dla niej slocie.
Za pozostałą część mux 3 technicznie odpowiada TvP która samodzielnie ustawia parametry,
stąd pewna dwoistość w jakości odbioru. Może lepiej żeby robili to Ci co się na tym znają ? :roll:

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: monter1981 »

Piszecie tu o parametrze DRF, ale tak jak ktoś już wspomniał weźcie pod uwagę fakt, że podczas reklam problem nie występuje (czy wówczas DRF ulega zmianie ?). Co ciekawe TVP Info, jest stale dotknięte tą wadą (widzę to po tym nieszczęsnym pasku informacyjnym), ale już TVP Rozrywka czy pozostałe okresowo. Czy w i w tym wypadku DRF zostaje zmienione?

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: rotalplus »

Aż dziw bierze że nie powstał jeszcze profil na portalach społ. bojkotujący producentów telewizorów, TVP etc.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: adac »

jajanusz pisze:Nie wyrokuj w sprawie o której nie masz pojęcia, co innego gdybyś pracował w firmie
Cały czas coś mi tu nie pasowało, skąd ta zajadłość ?
W końcu mam ;) Witamy kolegę sprzedawce Bubli :D

Jak idzie interes ?

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: eter »

Pierwszą to bojkotowałbym TVP za cały ten niewypał i porzucenie normalnego poziomu nadawania programów HD na korzyść zwiększenia oferty programowej.
Producent odbiorników jest nie w porządku, ponieważ udaje , że nie ma problemu (to jet własnie przegięcie w tej sprawie, brak przyznania się do tego, że na odbiornikach jego produkcji jest problem), ale jednak to zmiana parametrów na jakieś cudownie skompresowane zaczęła to wszystko.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Puma »

Bojkot TVP oglądania tylko coś da gdy jesteś objęty sprawdzaniem oglądalności... podobno jest ich tylko 1000 osób w całym kraju... resztę mają gdzieś ;)

jajanusz

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: jajanusz »

adac pisze:Witamy kolegę sprzedawce Bubli :D Jak idzie interes ?
Haha, chciałbyś wiedzieć :lol:
eter pisze:Trochę jesteśmy tu wszyscy zostawieni sami sobie. Sytuacja jest obecnie śmieszna i niepoważna, żeby obserwować przez tyle dni śledztwo w tej sprawie amatorów i nie dać do tej pory wyjaśnienia problemu. Normalnie cyrk.
Jak na amatorów to naprawdę świetna robota przynajmniej niektórych osób (bo zdarzają się również "fachoFcy" i za ich udziałem powstaje jeszcze większa dezinformacja i panika :| )

Takie ekspertyzy powinni wykonywać ludzie wykwalifikowani, technicy TVP albo producenci sprzętu, dziwne że do tej pory nikt nie znalazł prostego rozwiązania, czyli jeśli to wina DRF wraz z przeplotem, to co stoi na przeszkodzie aby TVP nadawała cały czas tak samo jak podczas reklam, - tu jest pies pogrzebany, jeśli oto by chodziło to zmiana przez TVP nadawania interlacing chyba byłaby bardzo prosta, prawda? A tak do tej pory się nie stało czyli dalej można domniewyać że chodzi jeszcze o coś innego. :mrgreen:

To prawda brakuje oficjalnego komunikatu ze strony TVP lub producentów, np. że:
"pracujemy nad rozwiązaniem problemu"
kilka stron wcześniej ktoś zacytował słowa przedstawiciela producenta że:
"wszystko jest w porządku" - czyli takie słowa powodują zamieszanie bo wychodzi na to że nikt nie pracuje nad rozwiązaniem problemu drżenia, tylko coś ludziom się przewidziało.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Krosnoludek »

Krosnoludek pisze:Zadzwońcie sobie jutro do TVP-Technologie i dowiedzcie się czy coś robią, aby usunąć problem występujący na niektórych telewizorach
Paweł Kącki
Ośrodek – TVP Technologie
Tel. 22 5477589
Kom. 605 605 600
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=129408#p129408
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/103893 ... cyfryzacji
No i jak, dzwonił ktoś z "zepsutym" telewizorem do TVP o przyczynę i czy pracują nad jej rozwiązaniem ???

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: distefano »

Nie żartuj. Akurat telewizja przez telefon powie co robi.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: lustracja »

@krasnoludek znasz to zadzwoń. Chyba szybciej niż wklejanie tego po raz 2.
Emitel tez nic nie wie?

jaam1
Posty: 10
Rejestracja: 20 lutego 2014, o 10:48
Odbiornik: samsung PS50C530
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: jaam1 »

Krosnoludek pisze:
Krosnoludek pisze:Zadzwońcie sobie jutro do TVP-Technologie i dowiedzcie się czy coś robią, aby usunąć problem występujący na niektórych telewizorach
Paweł Kącki
Ośrodek – TVP Technologie
Tel. 22 5477589
Kom. 605 605 600
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=129408#p129408
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/103893 ... cyfryzacji
No i jak, dzwonił ktoś z "zepsutym" telewizorem do TVP o przyczynę i czy pracują nad jej rozwiązaniem ???
Wysłałem emaila - czekamy na odpowiedź ale za wiele sobie nie obiecuje

Zablokowany