DVB-T SŁOWACJA

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Domel28 »

Uuu... to szkoda miejsca na MUXie. Myślałem że będzie jakiś wartościowy.

jajanusz

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: jajanusz »

marcin6660 pisze:Zwiększenie jest znaczące: Námestovo – Magurka (kanál 59) má povoleno zvýšení výkonu z 19,955 kW na 20 kW. Czyli wynika że o 0,045 kW ??? Powalające te wszystkie zwiększenia.
No to zaszaleli :lol:
twmichal pisze:w dodatku s silnie kierunkową charakterystyką i bardzo dużym tłumieniem w stronę Polski.
Otóż to, kiedyś odbierałem z lekkimi szumkami STV2 czasem (przy "dobrych wiatrach") nawet STV1, dziś co? pusto, kompletna cisza dekoder ani drgnie na kanałach 26 i 59 :(

to se ne vrati. ;)

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Domel28
Kolego musisz mieć wspaniałe warunki odbioru, uzyskujesz sygnał z pod dachu, z odległości 165 km, na antenie siatkowej ze wzmacniaczem 25db. Dobry masz profil terenu ? Jakieś przeszkody w najbliższej odległości ?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Domel28 »

W pobliżu nie ma żadnych przeszkód, tak szczerze to nawet nie sprawdzałem jak wygląda profil, a na tą chwilę nie wstawię bo nie mam narazie dostępu do PC (pisze z komórki) jak chcesz to możesz sprawdzić, wszystko jest w profilu obok. Jeszcze co do wzmacniaczy to na takim właśnie najlepiej działa, każdy mocniejszy pogarszał odbiór.

Awatar użytkownika
Robertus
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:43

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Robertus »

twmichal pisze:Warto też zwrócić uwagę że dla każdego MUX-a jest (nieraz skrajnie) różna charakterystyka tłumień. Jest to technicznie możliwe z jednego systemu antenowego?
Jeżeli chodzi o nadajnik Bardejov/Magura, to z informacji dostępnych na stronie regulatora wynika, że MUX4 nadawany jest z innego systemu antenowego niż pozostałe multipleksy (niższego o ok. 10m).
Natomiast różnica wytłumień, na poszczególnych kierunkach, pomiędzy pozostałymi multipleksami, wg. tego samego źródła informacji, nie przekracza 3,3 dB.
Różnice charakterystyk wytłumień dla sygnałów o różnych częstotliwościach, nadawanych z tego samego systemu antenowego, mogą wynikać z charakterystyk częstotliwościowych paneli układu antenowego oraz uzależnienia od częstotliwości wartości przesunięć fazowych, występujących w torach zasilających poszczególne panele układu antenowego.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Domel28
Ja zamierzam sprawdzić odbiór na SWA 2000/4T(26-34 db)przy docelowych parametrach(50 kW) z Bardejova. Jeżeli nie będzie stałego odbioru to zamontuje wzmacniacz SWA-7(28-38 db) który jest silniejszy, bo taki mam.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Domel28 »

Wątpię aby na SWA-7 działało dobrze. Już lepiej zainwestuj w LNA-177(może zamiast SWA-2000/4T ??). Nie ma co przesadzać ze wzmocnieniem u mnie SWA-7777 nie dawał stabilego odbioru o niebo lepiej działa LNA-169. SWA-7 też mam i po zamontowaniu to już była kompletna porażka. Kiedyś może spróbuje na jakieś antenie kierunkowej o większym zysku, ale narazie wstrzymam się z inwestycjami.
A obecnie na jakim poziomie masz odbiór?

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: #BEAVER# »

Witam.
Wczoraj była ładna pogoda i miałem chwilkę, więc postanowiłem sprawdzić u siebie możliwość odbioru Słowackich kanałów.
Po odwróceniu anteny na odbiór w polaryzacji V udało się uzyskać sygnał na k.32 (VP mux) oraz k.52 (Mux 2) z nadajnika Žilina - Krížava.
Odległość do nadajnika to 140 km.
Na dvbtmap.eu nie jestem w "polu zasięgu".
Oto profil terenu:

Obrazek

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Tak jak pisałem wyżej jedną stronę, przy polaryzacji H wskakuje i zanika słaby sygnał(szary), a przy polaryzacji V sygnał jest częstszy i mocniejszy i stabilniejszy. Przeczytaj stronę wyżej tam masz więcej.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Ty masz jaki wzmacniacz LNA-177 czy LNA-169 ? Jak będe kupował to wezme LNA-177 chyba, że są lepsze wzmacniacze z innych firm do dalekiego odbioru DVB-T.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: K63 »

Jest jeszcze mocniejszy LNA-188, ale czy nie będzie za mocny ? Mocniej nie znaczy lepiej.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Martinez1989 »

Witam, czy może ktoś potwierdzić czy VP-MUX k.24 z Starej Lubovni ma podniesioną moc?? Wcześniej miałem 0% sygnału a teraz max 24%.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Domel28 »

DVB-T(2) INQUIRING- ja mam LNA-169 i u mnie jest idealny ten wzmak. Innych z rodziny LNA nie sprawdzałem. Nie nastawiaj się że im większy wzmacniacz tym lepiej, przy analogu może tak to działało ale przy cyfrze już niekoniecznie. Aha, i co najważniejsze to anteną odbierasz sygnał nie wzmacniaczem.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: distefano »

Przy analogu też tak nie było. Zbyt silny wzmacniacz potrafił całkowicie uniemożliwić odbiór.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: twmichal »

Martinez1989 pisze:Witam, czy może ktoś potwierdzić czy VP-MUX k.24 z Starej Lubovni ma podniesioną moc?? Wcześniej miałem 0% sygnału a teraz max 24%.

Pozdrawiam.
Być może podniesiono moc, ale u mnie ani śladu sygnału. Antena ustawiona na Tarnów.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: marcin6660 »


Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Wiem, że sygnał odbieram anteną a nie wzmacniaczem, ale jednak ma on wpływ na odbiór. Narazie czekamy na 50 kW z wszystkich MUX'ów i wtedy mam nadzieję odbiore ze swojej aktualnej instalacji, a jak nie to wtedy coś pomyśle. Dzięki za wasze rady. Dobrego odbioru. :D

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Domel28 »

Na te 50kW to pewnie poczekamy do przyszłego roku. Dobrze że chociaż przy obecnych parametrach jest możliwy odbiór. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: twmichal »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:Wiem, że sygnał odbieram anteną a nie wzmacniaczem, ale jednak ma on wpływ na odbiór. Narazie czekamy na 50 kW z wszystkich MUX'ów i wtedy mam nadzieję odbiore ze swojej aktualnej instalacji, a jak nie to wtedy coś pomyśle. Dzięki za wasze rady. Dobrego odbioru. :D
A odbierałeś coś w analogu ze Słowacji?
Jeżeli tak to z jakiej lokalizacji?
Jeżeli to ta Sieniawa z zaporą to do Bardejova masz tylko 54km. Ale widzę że jako obiekt masz wpisaną Giedlarową to zapewne chodzi o Sieniawę w dawnym woj. Przemyskim. Wtedy do Bardejova masz w linii prostej ponad 130km, czyli tyle co ja. Sprawdź czy odbierasz jakieś słowackie stacje radiowe, najlepiej na częstotliwościach: 88.8, 93.5, 101.7.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

twmichal
Ja już próbowałem odbioru z Bardejova, przeczytaj stronę wcześniej tam wszystko pisze na temat prób mojego odbioru. A z radiem to sprawdze jak bede w domu. Sieniawa ta co 130 km koło Przeworska. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2014, o 12:41 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany