TECHNISAT CE-T

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

TECHNISAT CE-T

Post autor: @GUTEK@ »

TechniSat CE-T

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Opis ze strony TechniSat: http://www.technisat.com/pl_PL/CE-T/352 ... 543426920/

Dekoder CE-T to jeden z najnowszych odbiorników w naszej ofercie. Umożliwia on odbiór programów cyfrowej TV naziemnej w jakości SD i HD.
Ten niezwykle kompaktowy dekoder poza standardowymi zaletami, tj.: obsługą wysokich rozdzielczości (1080i), wyjściem HDMI czy przelotką sygnału antenowego, posiada również multimedialne wyjście USB 2.0. Dzięki niemu dekoder pozwala na odtwarzanie zdjęć, muzyki i filmów, jak również nagrywanie programów TV. Złącze USB pozwala również na aktualizację oprogramowania urządzenia.
Dekoder charakteryzują również: niewielki pobór prądu (6 W - w trybie pracy, 0,5 W - w trybie standby), minimalne rozmiary (zaledwie 16,8x28x80 cm) oraz niewielka waga.

Telewizja i radio
Odbiór bezpłatnych programów cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T)
HDTV
HDTV oznacza telewizję wysokiej rozdzielczości, która zapewnia doskonałą jakość obrazu. Technologia HDTV umożliwia odtworzenie obrazu z zachowaniem wysokiego poziomu szczegółowości i głębi. Kontrast oraz kształty są przedstawiane z większą precyzją i w żywszych kolorach. Dodatkowo, poszerzony format obrazu programów HDTV lepiej odpowiada sposobowi postrzegania ludzkiego oka. Odtwarzany w tym formacie obraz stwarza wrażenie bardziej zbliżonego do rzeczywistości.
DVRready
Funkcja umożliwia nagranie ulubionego filmu lub utworów muzycznych bezpośrednio na dyki zewnętrzne USB! Zachęcamy do skorzystania z możliwości funkcji Timeshift np. odtwarzania programów z opóźnioniem czasowym. Polecamy dysk twardy USB "TechniSat Streamstore24", który znajduje się w naszej ofercie. Przed zastosowaniem nośników danych USB innych producentów, prosimy upewnić się u sprzedawcy, czy gwarantują ich bezproblemowe działanie.
Funkcja Timeshift
Ta niezwykle przydatna i popularna funkcja umożliwia odtwarzanie programu już w trakcie jego nagrywania. Nagrywanie i odtwarzanie realizowane są jednocześnie. Trwające nagranie może zostać w dowolnym momencie zatrzymane i odtworzone w innym momencie. Możliwe jest także ponowne odtwarzanie wybranych scen i szybkie pomijanie nieistotnych fragmentów. Dzięki tej funkcji użytkownik ma możliwość rozpoczęcia odtwarzania lub jego zatrzymania i kontynuowania w dowolnie wybranym momencie.
HDMI (wyjście)
To wydajne złącze zostało stworzone specjalnie do szybkiego i bezstratnego cyfrowego przekazu obrazów o wysokiej rozdzielczości i dźwięku przestrzennego. Nawet zaawansowana grafika i szybkie dynamiczne sceny są odtwarzane z zachowaniem najwyższej jakości. Poza imponującymi parametrami, połączenia HDMI charakteryzują się także dwukierunkowym przesyłem danych.
USB HighSpeed
Złącze USB HighSpeed służy do ułatwionego i szybkiego cyfrowego przesyłu danych z prędkością do 480 Mbit/s do różnych urządzeń.
Odtwarzanie MP3
Urządzenie posiada funkcję odtwarzania muzyki i audiobooków w formacie MP3.
EPG
Elektroniczny informator o programach
Telewizja bezpłatna
Służy do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T za pośrednictwem anteny.

Ogólna charakterystyka
Kolor: czarny
Wymiary/Waga:
Wymiary urządzenia (Sz x W x Dł): 168,0 x 28,0 x 80,0
Pobór prądu:
Praca maksimum: 8 W
Dioda gotowości: 0.5 W
Połączenia/złącza:
HDMI (wyjście): 1
USB 2.0: 1
Wyjście audio cyfrowe optyczne: 1
SCART: 1
Złącze F: 1
Pozostałe funkcje:
Telegazeta
Wyłączanie z opóźnieniem
Język OSD: Angielski, Francuski, Hiszpański, Włoski, Polski, Czeski, Szwedzki
Zasilanie:
Napięcie znamionowe: 100 240 V
Obsługiwane formaty i kodeki:
Format video: MP4, MKV, MOV, TS, VOB, Xvid, AVI
Formaty audio: MP3, WAV
Formaty obrazu: JPEG, BMP, PNG
Kodek video: H.264, DivX, AVC
Tuner:
Typ tunera: DVB-T (MPEG4)
Odbiór: HDTV (Mpeg-4+2)
Tuner DVB-T: 1
Zakres częstotliwości 1: 170-230 MHz
Zakres częstotliwości 2: 470-862 MHz
Demodulacja: QPSK/16QAM/64QAM
Audio:
Wyjście strumienia danych AC3 Dolby Digital

INSTRUKCJA OBSŁUGI: http://www.technisat-daun-fs.de/assets/ ... plenhu.pdf

Zdjęcia tunera ze strony satsklep.pl

Pan Piloto

Re: TECHNISAT CE-T

Post autor: Pan Piloto »

Muszę kupić jeszcze jeden tuner i tak zastanawiam się nad tym sprzętem . Czy warto? Ktoś tego używa? Co tam za proc siedzi?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: TECHNISAT CE-T

Post autor: @GUTEK@ »

Ten tuner to praktycznie klon Maximum T-105FTA PVR. Chipset MSD7818. Możliwości i wygląd softu też takie same.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: TECHNISAT CE-T

Post autor: SAT-COM »

Odbiornik jest prosty, przejrzysty oraz tani.
Posiada wszystkie podstawowe właściwości stawiane tunerą DVB-T.
Zamontowałem kilka sztuk.

Brakuje mi jednak przelotki kabla RF oraz mam problem z edycją programów.
Po ustawieniu kolejności na liście kanałów jest wszystko ok.
Do momentu próby dodania ręcznie nowej częstotliwości.
Wtedy cała praca idzie na marne i odbiornik ustawia programy po swojemu.
Nie pomagają funkcje LCN Włączone/Wyłączone ani funkcja "Sortuj Zgodnie Z" LCN, ONID, Nazwą, Serwis ID.

Można się ratować tworząc listę programów ulubionych ale jest to czasochłonne .

Nie próbowałem jeszcze aktualizować oprogramowania bo nie wiem czy to coś pomoże.
Czy ktoś się spotkał z takim problemem ? Może jest jakiś sposób żeby to przeskoczyć ???

Canuck2009

Pomozcie

Post autor: Canuck2009 »

moj tuner Technisat CE-T odbiera na kanale 43 650 Mhz MUX 3 jedynie TVP LODZ i TVP HD 2 Pozostale stacje z tego MUX -a sa skanowane ( skan manualny) zapisane w pamieci ale nieogladalne niewidoczne i nie pojawiaja sie w lisci kanalow .Przed wylaczeniem analogu w maju wszystko dzialalo OK ,( mam tez wgrany najnowszy soft dla tego tunera ze strony Technisata)Macie jakas podpowiedz, dzieki z gory

edit/ Post przeniesiony.
Proszę o publikację postów zgodnie z zasadami polskiej pisowni.

_chris_

Re: Pomozcie

Post autor: _chris_ »

@ Canuck2009:
To, co opisujesz wskazuje na błąd w oprogramowaniu odbiornika lub jego uszkodzenie, o ile rzeczywiście odbierasz mux-3 na kanale k43 (650MHz). Poszukaj, może jest wątek dla tego odbiornika tam: http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36

Stroiłeś ponownie odbiornik na k43?

A mux-1 i mux-2 odbierasz poprawnie?

Canuck2009

Re: Pomozcie

Post autor: Canuck2009 »

_chris_ pisze:@ Canuck2009:
To, co opisujesz wskazuje na błąd w oprogramowaniu odbiornika lub jego uszkodzenie, o ile rzeczywiście odbierasz mux-3 na kanale k43 (650MHz). Poszukaj, może jest wątek dla tego odbiornika tam: http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36

Stroiłeś ponownie odbiornik na k43?

A mux-1 i mux-2 odbierasz poprawnie?
Tak ,mux -1 i mux -2 działają normalnie jak rownież pozostałe funkcje dekodera .Progamy o któych piszę zniknęły w chwili wylączenia analogu .Pozostały jedynie INFO i TVP2 HD .Parokrotnie manualnie skanowałem kanały 24, 43 ,46 i bez rezultatu.Brak mi pomysłu co z tym zrobić

DVBManiak

Re: TECHNISAT CE-T

Post autor: DVBManiak »

Może przywróć ustawienia fabryczne i na nowo zeskanuj. Jak to nie pomoże to raczej pozostaje tylko wgrać soft od nowa o ile go znajdziesz.

Canuck2009

Re: TECHNISAT CE-T

Post autor: Canuck2009 »

Bingo ! Zresetowałem dekoder do ustawień fabrycznych i zgubione programy z MUX 3 działają .Dziękuję bardzo DVBManiak za pomoc.

raaf

Re: TECHNISAT CE-T

Post autor: raaf »

Ten tunerek to to samo co HYUNDAI DVB4H 331 PVR. Wgrałem na mojego HYUNDAIa ostatni soft Technisat z kwietnia 2013 i śmiga aż miło - polecam. Znacznie lepszy od oryginału (Hyundai), zwłaszcza jeśli chodzi o polski język i obsługę dysku (nie sypie się i potrafi odtworzyć to co nagrał) :-)

Polecam!

Connor

Re: TECHNISAT CE-T

Post autor: Connor »

Więc zakupiłem dzisiaj jego następcę CE 4HD, potem wymieniłem na CE-T (jednak znaleźli), a następnie dostałem zwrot kasy.
Oba dekodery miały ten sam problem czyli brak współpracy z pilotem (kompletny brak reakcji, a były sprawdzane 2 piloty), dodatkowo podczas próby zmiany baterii (przez sprzedawcę) pilot normalnie rozpadł mu się w rękach :?
Zarówno do 4HD, jak i do CE-T był dołączony nowy pilot, ten niby ładniejszy (bardziej opływowy).

Coś kiepsko to wróży na przyszłość.

Zablokowany