XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Jaki serwis takie wsparcie... Tak na marginesie - zawsze możesz do nich napisać, że są niepoważni i wprowadzają użytkownika zsk w karygodny błąd!

A tak poważniej. Aktualizację w trybie recovery można przeprowadzić zarówno z karty SD jak i z pamięci zewnętrznej USB - do wyboru!

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

Wgrałem to wczoraj do swojego pudełka. Na razie co zauważyłem : zmieniło się logo przy ładowaniu OSu, nie ładuje się z autostartu DVB-T, niestety nie jestem w stanie przetestować samego dvb-t, bo jestem chwilowo za granicą i nie mam sygnału antenowego ale wydaje się, że aplikacja jest jakby szybsza, niestety jej funkcje i EPG wydają się bez zmian.

jarmen44

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: jarmen44 »

Witam. Mam pytanie czy jest możliwe podłączenie modemu 3g przez usb (np modem huawei e3131 i aero2) tak aby korzystać w ten sposób z internetu w samym tunerze, a także czy można to skonfigurować by tuner działał jako router(z wykorzystaniem modemu 3g przez usb)?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Takie pytania proszę kierować bezpośrednio do producenta.

Osobiście - wątpię!

--- posty połączono

Po wrzuceniu nowego softu:
- problemy z wyłączeniem box'a (skądś to znamy?)
- aplikacja DVB-T po kilku godzinach NO SIGNAL lub obraz bez dźwięku/stopklatka z dźwiękiem i tak w kółko (potrzebny restart box'a)

Ogólnie rzecz ujmując - box leci do producenta.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

No ale logo na start zmienili :)
Wydaje mi sie, ze jak nie zaczniecie oddawać, to naprawdę nas oleją.

Fantom

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

xavier_pl pisze:Po wrzuceniu nowego softu:
- problemy z wyłączeniem box'a (skądś to znamy?)
- aplikacja DVB-T po kilku godzinach NO SIGNAL lub obraz bez dźwięku/stopklatka z dźwiękiem i tak w kółko (potrzebny restart box'a)

Ogólnie rzecz ujmując - box leci do producenta.
A masz na oku coś lepszego androidowego od tego Xenic'a? - bo ten Xenic'owy box (jakby sprawnie chodził) to był ciekawą propozycją.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Myślę nad takim rozwiązaniem: http://www.youtube.com/watch?v=pj0Lyj03Fk0

Jak znajdę więcej czasu, zajmę się tym tematem.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Nie mogłem wyłączyć urządzenia ani z pilota ani z przycisku na obudowie - wyłączyłem zasilacz z gniazdka.
Po włożeniu zasilacza tuner tym razem zaświeca tylko diodę na zielono ale wyświetlacz nie pokazuje ani kresek zielonych ani godziny - po prostu świeci się tylko dioda na zielono, ale nic więcej się nie dzieje - ani obrazu na ekranie i pusty wyświetlacz (jak martwy tuner z zieloną diodą). Wyłączyłem kilka razy zasilacz zostawiając nie włączony tuner na dłuższy czas (kilka godzin), ale to też nie pomogło - dalej tylko zielona dioda.

Czy ktoś wie co się stało mi z tym tunerem i czy jest jakiś sposób aby wystartował?
Czy zostaje tylko odstąpienie od umowy sprzedaży i kazać sklepowi odebrać sobie to pudełko ze zwrotem pieniędzy?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Jeżeli masz dowód zakupu to najszybciej załatwisz reklamację bezpośrednio u producenta: https://systemrma.pl/aplikacja/obsluga/arkas/
Możesz też reklamować urządzenie u sprzedawcy ale to dodatkowy pośrednik w odesłaniu urządzenia do producenta więc lepiej od razu słać do Arkas. Możliwe, że mają system door2door.

Tekst typu "Czy zostaje tylko odstąpienie od umowy sprzedaży i kazać sklepowi odebrać sobie to pudełko ze zwrotem pieniędzy?" raczej sobie daruj. Pozostaje Ci tylko i wyłącznie droga reklamacyjna.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

Nie reklamacja.
Zglaszajcie "niezgodnoc towaru z umowa".
Bo inaczej moga Wam ciagle wysylac kolejna sztuke (bez sensu).


Fantom

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Tylko "niezgodność towaru z umową" - wówczas sprzedawca ma obowiązek odebrać wadliwy sprzęt i albo wymienić na nowy albo zwrócić pieniądze.
Arkas odsyła do sprzedawcy - nie przyjmują towaru nie zakupionego bezpośrednio u nich - zresztą przy zgłoszeniu reklamacyjnym w trybie "niezgodności towaru z umową" (to jest najbardziej adekwatny przypadek z tym co prezentuje ten box) stroną jest sprzedawca a nie producent.
xavier_pl pisze:Tekst typu "Czy zostaje tylko odstąpienie od umowy sprzedaży i kazać sklepowi odebrać sobie to pudełko ze zwrotem pieniędzy?" raczej sobie daruj. Pozostaje Ci tylko i wyłącznie droga reklamacyjna.
Proszę nie pisz rzeczy wprowadzających ludzi w błąd - odstąpienie od umowy to przewidziane prawem w Polsce postępowanie reklamacyjne - różne od gwarancji producenta i trybu "naprawy", który tutaj proponujesz jako jedynie możliwy.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Nikt nikogo nie wprowadza w błąd...

Najpierw kupujący - konsument musi złożyć reklamację (albo u gwaranta - producenta, albo u sprzedawcy). Obowiązek złożenia reklamacji oraz dostarczenia reklamowanego przedmiotu spoczywa na kupującym (dlatego pisanie "kazać sklepowi odebrać sobie to pudełko ze zwrotem pieniędzy" jest nedorzeczne - jeżeli złożysz reklamację i nie dostarczysz reklamowanego przedmiotu, gwarant lub sprzedawca ma prawo rozpatrzyć reklamację negatywnie). Gwarant lub sprzedawca może, ale nie musi, zwrócić kosztów dostarczenia rekamowanego przedmiotu. W pierwszej kolejności reklamowany przedmiot będzie naprawiany lub wymieniany na nowy. Reklamacja powinna zawierać wyraźne wskazanie odnośnie trybu reklamacji. Jeżeli TOWAR NIEZGODNY Z UMOWĄ, reklamacja powinna wskazać jednoznacznie tą niezgodność. Reklamowany przedmiot po dokonaniu naprawy/wymiany dostarczany jest do kupującego na koszt gwaranta/sprzedawcy.

To w telegraficznym skrócie. Zresztą, tu jest wszystko napisane: http://niezgodnosc.pl/I/comozezrobic.html

---- posty połączono

Fantom

Rozumiem, że skutecznie reklamowałeś przedmiot jako niezgodny z umową. Jak to uzasadniłeś?

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Właśnie sklep przysyła kuriera po tego martwego boxa i tak robią sklepy - odbierają towar swoim kurierem jeśli reklamujesz towar "niezgodny z umową" to tak w kwestii "niedorzeczności" (oczywiście może być opcja wymiany na nowy lub ustalenie ze sklepem zwrotu pieniędzy)

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

No zlozylem "towar niezgodny z umowa".
Wsyylka byla na koszt sklepu.
A uzasadnienie ? Proste. Jest napsiane (opakowanie, specyfikacja itp), ze dziala w trybie 720p - nie dziala. Musi byc full HD. Nie jestem w stanie podlaczyc go do swojego TV i tyle.

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

zsk

To, że sprzedawca udostępnia usługę D2D dla serwisiu nie znaczy, że musi. Bo nie musi. Jeżeli to robi to zwykle po to, by nie użerać się z kupującym. Dlatego nie generalizuj i stosuj się do wytycznych danego sprzedawcy/gwaranta. Przykładowo - jeżeli kupiłbyś bezpośrednio od Arkas'a musiałbyś dosarczyć reklamowany towar odpowiednio oznakowany, na swój koszt. Inna firma może podesłać kuriera - ich sprawa.

Ponieważ ten wątek nie dotyczy zasad reklamacji, tą część uważam za zakończoną.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Zastanawiam się czy to że u mnie ten tuner przestał startować jest wynikiem działania nowego oprogramowania Xenic z kwietnia 2014 (wersja 3).
Czy komuś innemu po aktualizacji oprogramowania do najnowszej kwietniowej wersji (będącej na stronie Xenic) również przestał chodzić tuner?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

W mojej ocenie awaria sprzętowa (padł nand lub inne ustrojstwo), co nie powinno mieć związku ze zmianą softu.

PS. Mój box poleciał do serwisu - zobaczymy co z tego wyniknie.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Otrzymałem informacje że wysyłają do mnie nowy egzemplarz XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241 (strach pomyśleć ile pochodzi jeśli to ten sam rzut produkcyjny boxa z połowy roku 2013 - ciekawe czy to będzie egzemplarz z roku 2013, czy może numer seryjny będzie już z roku 2014 z jakimiś poprawkami hardware'owymi).

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

NA 99 % to będzie identyczny model (może odesłany mój ? ) :)

Fantom

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

Panowie i w końcu mi, chyba najmniej marudzącemu, pudełko siadło dzisiaj :( Działało, działało i nagle cały misterny plan poszedł w pizd... Zawiesza się na logo Xenic... Nie wchodzi (po zwarciu pinów) w recovery. Tylko po prostu sobie wisi na logo. Problem mam mały, bo kupiłem pudełko od firmy VenSys z allegro http://www.vensys.pl/ a przy załączeniu pudełka ładuje się logo Xenica, więc na 100% nie uznają mi reklamacji. Dlatego pytanko czy da radę wgrać stary soft w jakiś czarodziejski sposób? Może chociaż jakiś JTAG programator albo cuś innego?

Zablokowany