WIWA HD-80 MINI NEW

lenny67

WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: lenny67 »

Witam.
W/w dekoder miał usterkę softu (włączał się i wyłączał, pojawiał się tylko napis Wiwa). Zgodnie z zaleceniami kolegi @GUTEK@ :
" Nagraj na pusty pendrive sformatowany na FAT32 plik z aktualizacją w trzech kopiach o nazwach:
- flash.bin
- usb_upgrade_all_flash.bin
- usb_upgrade_app.b "
...wgrałem kolejno oba softy ze strony (gutek.com.pl) do tego modelu i na obu mam taki efekt, że dekoder rusza, pokazuje się menu, ale nie ma żadnego sygnału z anteny (zero kresek). Na innym dekoderze 80 mini to samo.
Nie wiem czy to dobry soft, bo po rozpakowaniu go w nazwie ma symbol hd 25 ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 MINI

Post autor: @GUTEK@ »

Bo wgrałeś zły soft.

lenny67

Re: WIWA HD-80 MINI

Post autor: lenny67 »

Oba softy podane są na stronie do Wiwy HD80 mini. Najpierw wgrałem soft 120829.105246.1 a potem 11017.154651.1.
Gdzie pomyłka ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 MINI

Post autor: @GUTEK@ »

Bo masz HD80mini NEW.


Na mojej stronie masz podanego maila, napisz, napisz że to TY to podeśle odpowiedni pliczek.

lenny67

Re: WIWA HD-80 MINI

Post autor: lenny67 »

Dzięki @GUTEK@, zaraz wyślę.

mexpert

WIWA 80 HD mini uboot

Post autor: mexpert »

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem właśnie z tym tunerem, w konsoli wyświetla mi się tylko UART_115200 Bisto-Fail, dioda świeci. Odziedziczyłem to urządzenie w spadku i chciałbym go ponownie ożywić. Nie mam doświadczenia akurat w tych ale w tym przypadku ewidentnie można rozpoznać problem leżący po stronie uboota. Czy któryś z forumowiczów podzieliłby się wsadem do układu 25q32bvsig. Oczywiście jeżeli moja diagnoza jest prawidłowa.

Pozdrawiam

bartek243

Re: WIWA HD-80 MINI

Post autor: bartek243 »

Mam ten sam problem z brakiem sygnału, widocznie jest to wersja NEW skąd pobrać soft?

Szarikowaty

WIWA HD80 Mini nie znajduje kanałów.

Post autor: Szarikowaty »

Witam!

Mam problem z dekoderem jak w temacie. Dekoder miał zmieniony soft, bo zaczął się restartować (przy załączaniu było logo WIWA i restart). Wgrywałem wszystkie softy ze strony urzytkownika @GUTEK@ (modyfikowane i oryginalne), ale na każdym nie znajduje kanałów (sprawdzane na 2. telewizorach i antenach). Przywracanie do ustawień fabrycznych nic nie daje. Dekoder zakupiony w lutym tego roku. Przed awarją softu znajdował bez problemów wszystkie kanały. Co może być jeszcze nie tak?
Patrząc na inny temat na tym forum, może się okazać, że jest to HD80 Mini New. Tylko skąd wziąć soft do niego?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Szarikowaty

Re: WIWA HD80 Mini nie znajduje kanałów.

Post autor: Szarikowaty »

Dostałem plik softu od @GUTEK@ i działa. Okazało się, że jest to wersja HD80 Mini NEW.

bazalt

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: bazalt »

A mógłbyś mi podesłać te wszystkie trzy pliki? Mam ten sam problem i model dekodera.Szukam tego na stronie Gutka i tylko jest ten BIN a gdzie są pozostałe? Będę wdzięczny za pomoc.

jarkaz

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: jarkaz »


arix3

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: arix3 »

U mnie podobny problem. Wymiana kości, po wgraniu oprogramowania nie wyszukuje kanałów, a producent wiwy niestety nie pomoże :(

lukas09

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: lukas09 »

Witam
Ja też bym prosił o soft do hd80 mini new. Prosze o przesłanie na email luki0709@gmail.com

irekher
Posty: 2
Rejestracja: 7 listopada 2015, o 20:03
Odbiornik: Wiwa 80 mini new
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa instalacja w domu jednorodzinnym
Nadajnik - obiekt nadawczy: Nadaj.DVB-T Częstochowa

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: irekher »

Trochę odgrzewany temat ,ale próbowałem wgrać soft HP_7818_HD26 przez usb i tuner nie widzi tego softu na penraiwie . Tuner na samym początku resetował się wgrałem wsad za pomocą programatora i zaczął działać ,ale nie widzi anteny tz.brak syg.antenowego i nie mogę sobie poradzić z tym problemem .Czy mogę liczyć na pomoc ,dziękuje z góry za wszelkie podpowiedzi

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: @GUTEK@ »

Zmień 26 na 25.

irekher
Posty: 2
Rejestracja: 7 listopada 2015, o 20:03
Odbiornik: Wiwa 80 mini new
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa instalacja w domu jednorodzinnym
Nadajnik - obiekt nadawczy: Nadaj.DVB-T Częstochowa

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: irekher »

Bardzo dziękuje.Pomogło , tuner działa

domminiczek
Posty: 1
Rejestracja: 23 marca 2016, o 12:04

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: domminiczek »

moge prosic Gutka o wysłanie softu do wiwa hd80 mini bo wgralem soft i nie mam sygnalu najwidoczniej jest to wersja new a nie moge znalezc softu :/ d.niedzialek@op.pl

GrzesieG
Posty: 1
Rejestracja: 24 października 2016, o 11:51
Odbiornik: wiwa HD 80 EVO mc

Re: WIWA HD-80 MINI NEW

Post autor: GrzesieG »

Witam, czy mógłbym prosić Gutka lub kogoś kto wie jak to naprawić, jak uratować WIWA HD80 EVO mc?? Wgrałem zły soft i teraz tuner włącza się i wyłącza.Co wgrać na pendrive i co zrobić, żeby wiwa to "zobaczyła" i zaczęła coś z tym robić. Z góry dziękuję.

Zablokowany