DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Bartt

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Bartt »

Szczerze wątpię aby w pierwszej fazie wprowadzania DAB+ u nas, uruchomiono emisję cyfrowego radia z Suchej Góry :(. Widać że preferowane jest pokrycie dobrym sygnałem dużych miast. Niestety stacje FM z tego nadajnika mimo dużej mocy (np. 120kW) nie mają dobrego pokrycia w całym Rzeszowie i okolicach. Często lepiej odbierają stacje radiowe z Baranówki mimo mizernej mocy (100W).
Ale może się mylę ;).

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

Radio,radio ma 120 i zasieg ma ciut wiekszy od muxa2 czyli ale n Przybyszówce Zalesiu.Tyle że załatwia to Leżajsk a umnie kto.Antena na leżeajs oddalona 50m m to może złapie muxa1 i 3.Baranówki niema szans.To muszą coś po zmieniać.Najlepszym rozwiązaniem to mux1 dać pod kanał 43 a tak to narobili z tym 52 kanałem.A jakość monimalnie skoczyła do 5%U mnie radio chodzi prucz rmf MAx i nadajnik Baranówka mam odbóur poza domem 70m.Jestem ciekaw obecnej chwili wiedzą eksperci forum państwo Jarosławowie z Emitela bo cisza od 1,5 miesiąca?

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: michal135 »

Radio z Suchej Góry w Rzeszowie to porażka. Gdyby nie 106,7 to bym na odbiorniku domowym nie miał Radia Rzeszów. Żeby odebrać Trójkę na 92,00 trzeba się nagimnastykować z ustawieniem odbiornika w różnym miejscu w mieszkaniu. Z Jedynką to samo. Czasami lepiej było słychać na 225 kHz niż na UKF. Na telefonie komórkowym to samo. RDS przerzuca na Leżajsk. Nawet będąc w pobliżu Strzyżowa RDS przerzucił mi Jedynkę na Leżajsk, a to przecież bliżej do Suchej Góry. Myślę, że winą jest polaryzacja pozioma radia. Gdyby dali pionową to by leciało daleko. Kiedyś na dolnym UKF Sucha Góra miała pionowe radio i tylko 5 kW mocy i leciało pod Kraśnik bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Wracając do tematu DVB-T z SG za dwa tygodnie a może wcześniej zobaczymy jakie efekty przyniesie modernizacja tegoż nadajnika - anten oby jak najlepsze. Wiadomo super z odbiorem na pewno w każdej lokalizacji nie będzie przez ukształtowanie terenu - przeszkody górki.

peterpz
Posty: 8
Rejestracja: 2 czerwca 2013, o 11:05
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69, kabel Triset 113, żadnych wzmacniaczy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Góra Jawor

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: peterpz »

Czy ktoś wie, czy remont i pogorszona jakość z RTCN Sucha Góra wpływa na odbiór z Góry Jawor (np. jeśli Sucha Góra przekazuje sygnał na Górę Jawor)?

odroncza

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: odroncza »

Wie ktoś morze czy ten remont na SUCHEJ GÓRZE się zakończył?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Domel28 »

Nie, u mnie nadal szczątki sygnału.

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

Zakończenie konserwacji z końcem sierpnia gorzej mają mieszkańcy okolic Łodzi do końca września. U nas za jakieś 8 dni oby odbór miał zasieg podobny do Radia RMF lub lepszy bez zacinek i prostych błedów typu wilgoć i wiatr odbiór poprawny do 30% w najgorszych warunkach.Ciekawie co wiedzą eksperci państwo Jarosławowie hm...Mnie ta konserwacja wkurzyła i pewnie wszystkich też że nie było wcześniej informacji tylko za dnia wyłączenia a można było poinformować tydzień 2 tygodnie wcześniej a tak to ludzie musieli męczyć się antenami i zastanawiać się czemu słaby odbór lub go niema.Ale dobrze że system zmieniają bo to się działo zasiegiem to masakra.Skania odbiorze w te we wte.

krysnet

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: krysnet »

Mux 1 czyli Eska, TTV itd prawie nie istnieje... odbiór w granicach 42%... Czy jest szansa że po tej modernizacji będzie to przynajmniej 55% ???? W tej chwili z Rzeszowa os Mieszka I nie idzie odbierać.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

@ krysnet to samo ja ma z tym Muxem 1 teraz (raz jest raz nie ma) przed modernizacja miałem około 80% i zdarzały się przycinki. W ciągu dwóch trzech dni wszystko się wyjaśni aby z korzyścią dla odbiorców.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 20
Rejestracja: 19 września 2011, o 12:32
Odbiornik: Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO Plus
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka(0,4km) Sucha Góra(35,3km)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Boguś »

Na czas remontu mam antenę skierowaną na Leżajsk :) (MUX-1/MUX-2). MUX-3 odbieram z Baranówki.
Przed chwilą sprawdziłem MUXy z RTCN Sucha Góra, na kanale 32 (MUX-2) udało się wyszukać wszystkie programy z bdb jakością :D .
Najbardziej interesuje mnie jednak MUX-1 (kanał 52), ale chyba poczekam na spokojnie do poniedziałku i wtedy przekręcę ant. w kierunku SG.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Wychodzi na to że już włączyli Suchą Górę z nowego systemu antenowego parametry u mnie podskoczyły Mux 1 - 85%, Mux 2 - 88%, Mux - 3 90%.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Domel28 »

Na pewno już emisja jest z głównego systemu antenowego bo wszystkie 3 MUX-y mam na 100% jakości. Wcześniej były tylko strzępy sygnału.

krysnet

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: krysnet »

U mnie też obraz żyleta, wszystkie muxy po 90% ! Tak trzymać ! Mam tylko nadzieje, że nic już nie spartolą.

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

U mnnie bez zmian tak jak przed obniżeniem anteny błedu mux-2od 100-500 brak mux1 a jakość mux3 75-88% czekamy do niedzieli lub do poniedziałku.Wina ukształtowanie terenu górka 50m odległość 27-29km wysoki kanał 52 bądź myśle jeszcze poprawią bądz błąd instlacyjny.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Domel28 »

Pewnie już nic do poniedziałku się nie zmieni. Tak jak wspomniałem u mnie jakość na kanałach z Suchej bez zarzut. Skoro piszesz, że masz kiepskie ukształtowanie terenu to ja bym nie oczekiwał poprawy bo po remoncie pewnie wszystko jest dopracowane.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 20
Rejestracja: 19 września 2011, o 12:32
Odbiornik: Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO Plus
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka(0,4km) Sucha Góra(35,3km)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Boguś »

Przed chwilą przekręciłem antenę na Suchą Górę i wszystkie MUX-y nadają z jakością 90%. Widać zdecydowaną poprawę szczególnie na MUX-1 :D

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Poprawa troszkę jest, ale jak kto ma przeszkody wzniesienia las czy drzewa w stosunku do nadajnika to nie za bardzo poziom jakości się zwiększy. Urokiem podkarpacia a szczególnie tereny na południe od Rzeszowa maja nie korzystne warunki w odbiorze telewizji czy radia.

Kolega Domel28 nie ma przeszkód i odbiera z dużej odległości a my co niektórzy mieszkamy blisko nadajnika SG i mamy trudniejsze warunki odbioru. Miłego odbioru bez problemów w odbiorze.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Domel28 »

No tak przeszkód nie mam. W sumie to Sucha Góra była u mnie zaskakująco dobrze odbierana, dlatego też korzystałem z tego nadajnika gdy były uruchamiane pierwsze emisje MUX 1. Pomimo niewielkiej mocy odbiór był możliwy.
P.S. Moja odległość od S.G to 130km. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: twmichal »

U mnie też widać poprawę na MUX-1. Teraz da się odbierać nawet na pokojowej antenie, wcześniej możliwy był tylko odbiór k.29 i 32.
W przypadku anteny zewnętrznej - nie ma żadnych zmian. U mnie sygnał jest na tyle silny że z rezerwowego systemu nie było różnic w odbiorze.

Zablokowany