Tuner DVB-T na USB

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: qweir205 »

Ale który tuner lepszy Media-Tech MT4171 czy Not Only lv5t deluxe ?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

wystarczy poczytać wstecz część forum.
do czego ma służyć i czym się różnią. Wszystko napisane.

kkarol93

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: kkarol93 »

witam,
posiadam tuner overmax OV-TN-01. Nie korzystam z anteny tylko z kabla od gniazdka z TV. Próbowałem programem MPC oraz SPLASH LITE, ale tu i tu dzieje się to samo. Problem ten jest dosyć regularny, natomiast jak oglądam dajmy na to TVN lub POLSAT po przeważnie 10-15 minutach zaczynają się ostre puzzle, które nie ustają dopóki nie przełączę na inny kanał i z powrotem na tym, na którym były problemy.
Zastanawia mnie przyczyna tego problemu. No bo jakoś wątpię, że to chodzi o jakość sygnału z powodu jak ten problem występuje i jak można go zwalczyć. Może to jednak słaba jakość tunera?

edit

tyczy się to kanałów z MUX2. W Media Player Classic np. jak oglądam i zacznie spadać nagle jakość sygnału i robią się puzzle to wystarczy, że dam STOP, następnie PLAY i leci jak gdyby nigdy nic.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

to dziadowsko wykonany tuner.
Wiele osób ma z nim problem.
przyczyn może być wiele.
Nieznana jest konfiguracja sprzętowa, podłączenie tunera...
słabe wykonanie gniazda antenowego
Słaby kabel antenowy do tunera.
Zbyt słaby sygnał.
i podatność tunera na zakłócenia.

Trzeba sprawdzać po kolei.

Podłącz inny tuner. wymień kabel antenowy. spróbuj inny soft. inne kodeki ustawienia video renderera

schabek

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: schabek »

Witam
Zakupilem dzis w iSpocie tuner iDMacTv do MacBooka Air. Oprogramowanie to Fuugo. Niestety wyszukuje mi tylko kanaly mux-3 czyli same tvp. Mieszkam w Gdyni wiec problem zasiegu powinien mnie nie dotyczyc. Mial ktos stycznosc z tym programem/tunerem lub ma jakis pomysl jak rozwiazac ten problem i odbierac wiecej kanalow najlepiej ze wszystkich multipleksow. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Problem odbioru na antenie zewnętrznej pewnie nie dotyczy, ale na kawałku drutu w pomieszczeniu może.
Spróbuj użyć lepszej anteny albo przynajmniej odbierać na otwartej przestrzeni i napisz, czy jest choć trochę lepiej.

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: qweir205 »

Dzisiaj zakupiłem mediatech mt4171 i jestem bardzo zadowolony.Działają mi kanały na dołączonej antence w domu mimo że najbliższy duży nadajnik (na św.krzyżu) mam 35 km od domu.Jestem mega zaskaczony.Musiałem tylko ustawić antenke w poziomie bo w pionie słabo łapała.

Dodam jeszcze że nie korzystam z programu Totalmedia tylko Splash lite.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Z NOT już by raczej był problem. MT4171 i WandTV to najlepsze konstrukcje na ITE 9135FN.
Z programów spróbuj jeszcze SMARTDVB. Tam masz nagrywanie.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Martens »

Używam tunera USB w laptopie i często nagrywam audycje do plików *.ts. Miałbym w związku z tym kilka pytań:
1. Czy takie częste nagrywanie mocno eksploatuje dysk (naraża go na szybkie uszkodzenie)? Przykładowo jeśli nagrywam 2 godzinny film, tzn. że dysk pracuje bez przerwy całe 2 godziny?
2. Czy jeśli podłączę pendrive do drugiego gniazda USB i będę nagrywać właśnie na pendrive (a później zrzucać kompletne nagranie na HDD), to będzie to lepsze rozwiązanie niż nagrywanie bezpośrednio na HDD?
3. Czy można mieć podłączony na stałe pendrive w gnieździe USB laptopa, tzn. wyłączać i włączać laptopa bez wcześniejszego wypięcia pendrive z portu USB?
Dziękuję za odpowiedzi.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

w sumie to dziwne problemy stawiasz.
Chcesz wyłączyć całkowicie HDD aby go oszczędzać?
To po co go masz jak nie do używania i zapisu danych?

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Martens »

@lustracja: wiesz, że cenię twoją wiedzę i pomoc w tym temacie, więc liczyłem szczególnie na ciebie. Odpowiedz zatem proszę konkretnie na postawione pytania. :)
A to, że chcę oszczędzać dysk w laptopie jest chyba normalne. Raz, że jest na nim partycja recovery, a dwa - nigdy wcześniej nie dłubałem w laptopie celem wymiany jakichś elementów (np. właśnie dysku) i wolałbym, aby laptop nie był otwierany jak najdłużej. To nie jest komputer stacjonarny, a nie każdgo stać, aby co roku kupować nowego laptopa.

Czy mógłby ktoś chociaż odpowiedzieć na pytanie 3 - tzn. czy można podłączyć na stałe pendrive i z włożonym pendrive w gnieździe USB włączać i wyłączać laptopa?
Ostatnio zmieniony 25 października 2014, o 17:26 przez Martens, łącznie zmieniany 1 raz.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Maniek99 »

@Martens
Pendrive może działać nonstop, ale wytrzyma znacznie mniejszą ilość zapisów niż HDD, więc odpowiedź nasuwa się sama.
Do takich rzeczy jak monitoring/nagrywanie streamów na tą chwilę niema nic lepszego niż HDD.

Prędzej ubijesz ten dysk przez wstrząsy/uderzenie podczas pracy - szczególnie w laptopie.
A co do recovery, to warto by było sobie zrobić kopię.
Ostatnio zmieniony 25 października 2014, o 17:29 przez Maniek99, łącznie zmieniany 1 raz.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

możesz tak mieć z tym pendrivem.
jeśli nie będzie bootowalny to system odpali normalnie. USB go normalnie zasili.
tyle że on też padnie i trzeba kupić nowy.
Równie dobrze może być HDD zewnętrzny też się odpali a pojemność większa do nagrywania.
Pendrive też nie jest tani.

HDD 500GB to wydatek 160zł. co tu oszczędzać?
padnie zaraz albo będzie chodził kilkanaście tysięcy godzin.

Dysk padnie kiedy będzie miał paść. Normalnie go używać.
Recovery to sobie skopiuj jeśli na tym zależy

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Martens »

Dzięki @Maniek99 i @lustracja za konkretne odpowiedzi. :)
Laptop leży sobie stabilnie i raczej nim nie wstrząsam, ale wydaje mi się, że od czasu nagrywania i zapełnienia prawie na max. dysku, zaczął być on nieco głośniejszy. Stąd moje obawy. :?
Pendrive 16 GB (którego chcę używać) to dwadzieścia parę złotych, więc nawet jak padnie to mała strata. Natomiast jak padnie dysk w laptopie, to koszty będą już znacznie poważniejsze i wymiana trudniejsza. :(

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

używasz to się zużywa. Może być głośniejszy.
Jak go zapchasz na max to więcej pracuje. Nie dobrze zapychać go bo system jest mało wydajny.
Weź jakiś program i sprawdzaj SMART to będziesz widział czy powoli pada.
Masz przecież też gwarancję na laptopa w tym na HDD jak padnie to wymienią.

Pendrive to dobre na małe dane do przenoszenia. Lepiej dokupić HDD i używać jako zewnętrzny taniej i bardziej ekonomicznie i trwałe.
A co tu trudnego w wymianie HDD w laptopie?
Otwierasz pokrywę serwisową i wymieniasz. Dostęp do RAM i HDD zawsze jest łatwy.
Backup Recovery i zawsze sobie wymienisz HDD.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Martens »

Jak sprawdzałem programem HD Tune 5.50, to w zakładce "Error Scan" nie pokazał żadnych bad sectorów - wszystkie bloki były koloru zielonego. Natomiast nie wiem dlaczego nie wyświetliła mi się zakładka "Health". W stacjonarnym komputerze, gdzie mam jeszcze dysk ATA, ta zakładka mi się wyświetla.
Może polecicie mi jakieś dobre programy do sprawdzania HDD?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

czasami tak ma.
Weź crystaldiskinfo.
że o innych naprawczych nie wspomnę

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Martens »

W programie CrystalDiskInfo 6.1.13 wyświetla mi "Status" dobry (na niebiesko) i "Temperatura" 36 st. Celsjusza (też na niebiesko). Z lewej strony pozycji "ID" są same niebieskie kółka, a z prawej strony pozycji "Attribute Name" podane są jakieś wartości "Bieżący", "Najgorszy", "Próg" i "Wartość Raw". Niestety nie mam pojęcia co one oznaczają i jakie te wartości powinny być.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Byczek12345 »

Jeżeli żadna z tych wartości nie jest zaznaczona na żółto, albo na czerwono, to z dyskiem wszystko jest dobrze. Poczytaj w necie o SMART HDD.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Program jest prosty tak jak HD Tune, którego używasz.
Można czytać w necie o SMART ale sam sygnalizuje które wartości są nieprawidłowe zmianą koloru.

Zablokowany