Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
varicap

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: varicap »

PanGie pisze:
stanley pisze: (o NTC wie tylko garstka).
Wie zdecydowanie więcej niż garstka. Ostatnio zdziwiłem się że moja ciotka (i wujek) coś tam przebąkiwali o telewizji cyfrowej. Okazało się że chcą kupić nowy tv i sprzedawca im wspomniał że za jakiś czas wyłączą "siejące" kanały a w zamian pojawi się dużo więcej z bardzo dobrym obrazem. Tylko telewizor musi mieć MPEG4 :) Nawet to sobie zapisali ale i tak od razu zapamiętali.
Już to pisałem dawno temu, nie potrzeba żadnych akcji promujących NTC. Wystarczy uruchomić nadajniki i wszystko poleci. Sąsiad wspomni sąsiadowi, wnuk dziadkom, plotkarka plotkarce, sprzedawca kupującemu pokaże w sklepie różnicę między analogiem a cyfrową telewizją.
Ja tam wielkiej różnicy nie widzę (a jeśli już to na korzyść analogu).
Tylko trzeba nie mieć "anteny" siatkowej i być w "przepisowym" natężeniu pola nadajnika.
A DVB-T odbieram od kilku lat z Helpterbergu w Niemczech (do granicy mam 30 km).
Tylko, że oni nadają w MPEG-2 i nie wiem czy ma to jakis wpływ (nie wiem też z jakim bitrate).
W kazdym bądź razie na szybko zmieniajacych sie scenach widać że to "cyfrowa jakość" a np TVP1 na VHF oceniam subiektywnie lepiej z anteny na dachu niż... z Cyfry+ po....Eurozłączu.
Jedynie odtwarzacz DVD i to tylko w trybie RGB wypada lepiej.
No i Eurosport HD (na TV LCD).
Na kineskopowym to pierwsze miejsce zajmuje DVD ana drugim TVP1 z naziemnej.
Termnal C+ jest na trzecim miejscu.
Ostatnie miejsce zajmuje VHS (nawet na najlepszych taśmach nagrywanych z DVD i w trybie S-VIDEO czyli osobno luminancja i chrominancja.
Niestety zapis VHS zapisuje "całą" chrominancję osobno i żadne tu RGB nie mają sensu (i tak magnetowid to odkoduje z PAL).
No i ta rozdzielczość....
No i ta modulacja a potem demodulacja luminancji w modulacji częstotliwosci podczas zapisu i odczytu.
W każdym bądź razie, wracajac do tematu to ja gorzej oceniam niemieckie DVB-T niż polski analog na VHF-III.
Na UHF to nie ma z czym porównywać bo TVP2 przechodzi przez dziadowską sieć OTVP Szczecin, TVP Info od dawna ma problemy fazowe z chrominancją juz na poziomie studia emisyjnego a Polsat.... jest pędzony z abonenckiego dekodera Sagem w Kołowie (widać to po komunikacie gdy siada uplink np w czasie burzy nad Warszawa).
TVN i Puls nie mogę ocenić bo z powodu małych mocy mam je zaśniezone.
W każdym bądź razie Helpterberg mam z potężnym sygnałem spełniajacym normy a ogląda mi się to gorzej niż nasz analog.
Oby nasz DVB-T nie skończył tak samo.
To taka "cyfrowa jakość" jak radia DRM czy DAB w Wielkiej Brytanii.
Jak na razie jedyną przewagę cyfryzacji czegokolwiek widzę... na nośnikach CD i DVD.
Jeśli chodzi o transmisję radiową to subiektywnie oceniam ją gorzej od analogu WE WSZYSTKICH technologiach jakie mi dano posluchać.
Także w radiokomunikacji (GSM versus stacjonarny czy radiotelefon służbowy FM versus cyfrowa TETRA). TETRA w polskim wydaniu to wprost bulgocze - gorszą jakość to spotkałem tylko w nieisniejącym już systemie radiodostępów w pilotażowej sieci wokół Warszawy - WLL CDMA Motoroli.
Tam to jak mawiał mój kolega - wiadmo CO ktoś mówi ale nie wiadmo KTO mówi (ja nie rozpoznawałem po głosie własnej matki).
vari

Tomasz Witkosz

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Tomasz Witkosz »

@varicap

moim zdaniem nie da się "na oko" porównać jakości na kineskopowym tv. Niestety tv lcd czy plazma obnażają zakłócenia analogu. Mam kablówkę analog i przy podłączeniu do lcd zakłócenia tła widać jak na dłoni :-( pomimo, że jakość sygnału kablówki osiedlowej oceniam na 4 z plusem. Nawet na wzorowo nadawanych programach niemieckich widać małe smugi - zakłócenia z sieci 230 V. Za to na dvb-t obraz idealny, w szczególności na tvn (mają bdb sprzęt studyjny i transmisyjny). Zgadzam się, że "niby" obraz cyfrowy na cyfrze+ jest nie do zaakceptowania. Wydaje mi się, że dekoder cyfry ma bardzo słaby przetwornik cyfrowo-analogowy i obraz po dekodowaniu na scarcie jest gorzej niż ubogi. Może podłączyć sprzęt po HDMI i obraz będzie lepszy na lcd??? Mój ferguson dvb-t jest tak podłączony i jakość stukrotnie przebija jakość analogową po scarcie, gdzie przypomina trochę wspomniany VHS :-(

Mam nadzieję, że w Mux3 TVP nie będzie kompresować sygnału na TVP HD. Jak w testowym mux 1 w Wawie półtora roku temu nadawano TVP HD obraz podczas emisji sportowych obraz był idealny i niech tak zostanie.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: qwerty »

Tomasz Witkosz pisze:Mam nadzieję, że w Mux3 TVP nie będzie kompresować sygnału na TVP HD. Jak w testowym mux 1 w Wawie półtora roku temu nadawano TVP HD obraz podczas emisji sportowych obraz był idealny i niech tak zostanie.
Przecież użycie mpeg (2/4) to już jest kompresja. Jak chcesz mieć cyfrowy sygnał bez kompresji to nawet pojemność 10 multipleksów nie dałaby rady z emisją kanału HD.

Tomasz Witkosz

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Tomasz Witkosz »

qwerty pisze:
Tomasz Witkosz pisze:Mam nadzieję, że w Mux3 TVP nie będzie kompresować sygnału na TVP HD. Jak w testowym mux 1 w Wawie półtora roku temu nadawano TVP HD obraz podczas emisji sportowych obraz był idealny i niech tak zostanie.
Przecież użycie mpeg (2/4) to już jest kompresja. Jak chcesz mieć cyfrowy sygnał bez kompresji to nawet pojemność 10 multipleksów nie dałaby rady z emisją kanału HD.
Chodziło mi nie stricto o kompresję ale o pasmo nadawania i bitrate danego kanału. Jak napisał @jajo9 jest to możliwe przy próbie upchania w jednym muxie 6 kanałów SD i jednego HD przy standardzie nadawania CBR a nie VBR. Czyli teoretycznie HD będzie ale przez mniejszy bitrate będzie gorsza jakoś. Podobnie jest w przypadku płyt dvd "gazetowych", gdzie upycha się film ponad 2 godzinny na płycie jednowarstwowej a wersją komercyjną zapisaną na dvd dwuwarstwowej. Różnica jest istotnie zauważalna, nawet w SD. Wydaje mi się, że podobna różnica występuje pomiędzy Polsatem a Tvn....

varicap

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: varicap »

Tomasz Witkosz pisze:@varicap

moim zdaniem nie da się "na oko" porównać jakości na kineskopowym tv. Niestety tv lcd czy plazma obnażają zakłócenia analogu. Mam kablówkę analog i przy podłączeniu do lcd zakłócenia tła widać jak na dłoni :-(
Nie porównuj kablówki (tam faktycznie na LCD to maskara) do porządnej anteny naziemnej.
Mimo że pracowałem w kilku kablówkach to wiem , ze przy największych staraniach nie udaje im się uniknąć problemów od jakich nawet naziemna jest wolna (no może poza odbiciami jak ktoś ma pecha z lokalizacją).
W kablówce są spore szumy całego szeregu wzmacniaczy, rezonanse powodujące zniekształcenia pasmowe i pełno innych problemów (ze o wnikaniu radiokomunikacji na kanałach S nie wspomnę).
U mnie na kineskopowych (dwóch) TVP1 z Kołowa wygrywa z terminalem C+ podłączonym przeza SCART (może tak nadają kiepsko).
Mam też TV LCD i tutaj mam podobne odczucia jak na kineskopowych ale np żona uważa że C+ jest lepsza (może dlatego że ona za nią płaci i przy istnieniu umowy z nią wciąż się upiera - chcemieć TVN24 i Eurosport).
Apropos. Tylko Eurosport w HD (wykupiliśmy ten jeden kanał by mieć COKOLWIEK w HD) pokazuje mi piękno odbioru i przewagę nad naziemną.
vari
ps. Terminal C+ mam podłączony po HDMI i TVP1 (w SD rzcz jasna) na LCD uważam za gorszy niż w analogu z naziemnej (może jakiś feler TV ale w końcu to największy Sony LCD jaki jest sprzedawany - nie pamiętam modelu). A może C+ tak po prostu ten TVP1 nadaje.
W końcu dosył TVP1 do Kołowa też jest cyfrowy, więc cyfrówka może być ładna.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: RAPIOTR »

varicap pisze: U mnie na kineskopowych (dwóch) TVP1 z Kołowa wygrywa z terminalem C+ podłączonym przez SCART
A jaki ten termial Cyfry używasz??,Ja pamiętam ,że najlepszy w SD był pioneer 1430 .Ten odbiornik mimo przesadnej obudowy posiadał bardzo dobrą płytę.Zanim cyfra plus zaczęła przeciążać transpondery obraz po scart był miodzio. Odbiornik ten przez 10 lat był wdzięcznym urządzeniem do tak zwanej edukacji :twisted: hehe. Ech gdzie te czasy....
varicap pisze:
ps. Terminal C+ mam podłączony po HDMI i TVP1 (w SD rzcz jasna) na LCD uważam za gorszy niż w analogu z naziemnej
Przez wiele lat używałem kabli HDMI z dolnej półki (takie do 50 zł) .Wychodziłem z założenia ,że tam nie ma żadnych cudów i jeśli tylko ekranowanie przewodu jest dostateczne to powinno być wszystko ok.
Jednak w tym roku z czystej ciekawości zakupiłem kabel SONY DLC-HD20H (taki patent z łamanymi końcówkami i niby złoconymi złączami cena ok 200 zł. Podłączając myślałem ,że pewnie wywaliłem pieniądze w błoto ,jednak miłe zaskoczenie obraz od razu okazał się baaardziej ostry. I było to zauważalne nawet na samej grafice menu tunera. Programy w SD oglądane z tunera ustawionego na stałe w tryb 1080i od razu wyświetlają się ostrzej (poprzednio wyglądały strasznie jakby zamazane) W sumie kabel spełnia: 1,3a CAT2 ,tak samo są opisane różne kable do 90 zł ale efekt jaki uzyskałem na tym SONY jest zastanawiający. 2 stówy sobie odbiję --w tym roku po prostu nie wpuszczę księdza po kolędzie..... ;) hehe .

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: ANDPOL »

Ja przepraszam Was koledzy, ale temat tego postu jest trochę inny. ;)

varicap

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: varicap »

RAPIOTR pisze:
varicap pisze: U mnie na kineskopowych (dwóch) TVP1 z Kołowa wygrywa z terminalem C+ podłączonym przez SCART
A jaki ten termial Cyfry używasz??,Ja pamiętam ,że najlepszy w SD był pioneer 1430 .Ten odbiornik mimo przesadnej obudowy posiadał bardzo dobrą płytę.Zanim cyfra plus zaczęła przeciążać transpondery obraz po scart był miodzio. Odbiornik ten przez 10 lat był wdzięcznym urządzeniem do tak zwanej edukacji :twisted: hehe. Ech gdzie te czasy....
varicap pisze:
ps. Terminal C+ mam podłączony po HDMI i TVP1 (w SD rzcz jasna) na LCD uważam za gorszy niż w analogu z naziemnej
Przez wiele lat używałem kabli HDMI z dolnej półki (takie do 50 zł) .Wychodziłem z założenia ,że tam nie ma żadnych cudów i jeśli tylko ekranowanie przewodu jest dostateczne to powinno być wszystko ok.
Jednak w tym roku z czystej ciekawości zakupiłem kabel SONY DLC-HD20H (taki patent z łamanymi końcówkami i niby złoconymi złączami cena ok 200 zł. Podłączając myślałem ,że pewnie wywaliłem pieniądze w błoto ,jednak miłe zaskoczenie obraz od razu okazał się baaardziej ostry. I było to zauważalne nawet na samej grafice menu tunera. Programy w SD oglądane z tunera ustawionego na stałe w tryb 1080i od razu wyświetlają się ostrzej (poprzednio wyglądały strasznie jakby zamazane) W sumie kabel spełnia: 1,3a CAT2 ,tak samo są opisane różne kable do 90 zł ale efekt jaki uzyskałem na tym SONY jest zastanawiający. 2 stówy sobie odbiję --w tym roku po prostu nie wpuszczę księdza po kolędzie..... ;) hehe .

pozdrawiam
Używam terminala Philips HD PVR.
A wytłumacz mi elektronikowi proszę, JAK MOŻNA wprowadzić cyfrową technologię wrażliwą na takie rzeczy ?
To albo protokół HDMI jest do bani albo używają poziomów 0-1 rzedu mikrovoltów.
Toż ja 5W nadajnikiem na 400 MHz NIE MOGLEM nic robić z zegarem sterujacym II taryfą energetyczną z anteną przyłozoną do niego (w większej odległosci świeci sie 3,5V ŻARÓWKA że o świetlówkach nie wspomnę).
Mierniki ciepła na kaloryferach też tylko gasly na chwilę i... tylko w jednym na cztery tak potraktowane (ale na VHF) uszkodził się moduł radiowy (ale przylazl facet z modułem optycznym i też zczytał bez spisywania ciągle działającego wyswietlacza).
A tu niby HDMI złota wymaga.
To jak z jednokierunkowymi kablami u audiofili.
vari

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: RAPIOTR »

Nie twierdziłem ,że HDMI złota wymaga!. Pewnie sprawa delikatnie przesadzona,choć coś w tym jest bo np we wzmacholu,MiniDisku,Blurayu,wszelkie złącza mam złocone (łacznie z chinchowymi ,oprucz światłowodowych ;)a to znaczy ,że w czasie zachowają się lepiej niż miedź i aluminium ).Pewnie podobna sprawa jest z pozłacanymi złączami w kablach HDMI (nie zmienią parametrów).

Z kablem HDMI tyż byłem zaskoczony zmianą jakości na plus.W Sony ponoć każdy pojedyńczy przewodzik w kablu jest ekranowany.-- Efekt próby był taki jak opisałem w poście wcześniej.
Od razu kabel marki- HAMA poleciał do kubła na śmieci a ,że mam jeszcze (oprucz wymienionego) 3 kable HDMI (jakieś no naemy) do wymiany to chyba przez następne 4 lata zaoszczędzę na księciach :idea: :twisted:

ps:
Cały sprzęt- Sony :QS,ES,Z :D

Spostrzeżenia nt. kabli HDMI to tak na marginesie .Jak wykorzystasz moje doświadczenia i spostrzeżenia to juz twoja sprawa.,wracajmy do tematu wątku

maker3
Posty: 49
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, o 12:23

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: maker3 »

Przez wiele lat używałem kabli HDMI z dolnej półki (takie do 50 zł) .Wychodziłem z założenia ,że tam nie ma żadnych cudów i jeśli tylko ekranowanie przewodu jest dostateczne to powinno być wszystko ok.
Jednak w tym roku z czystej ciekawości zakupiłem kabel SONY DLC-HD20H (taki patent z łamanymi końcówkami i niby złoconymi złączami cena ok 200 zł.
Uległeś sile autosugestii. Sygnał cyfrowy jest albo go nie ma.

Mój kabel z pozłacanymi końcówkami kosztował 20zł

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Puma »

Panowie, przypominam temat to Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010.

Kiedy Emitel ma zamiar podać listę nadajników? Lista już dawno powinna być znana.

klakier

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: klakier »

Puma pisze:Panowie, przypominam temat to Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010.

Kiedy Emitel ma zamiar podać listę nadajników? Lista już dawno powinna być znana.
mają czas do 2015 nie poganiaj :D

interaktiv

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: interaktiv »

Do połowy 2013 ;) chyba że zakładamy, że przez półtora roku nie będzie telewizji naziemnej.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Puma »

Ciekawa informacja i zaskakująca ale... może prawdziwa.
Niestety, wśród programów nie będzie TVP 1, TVP 2, TVP Info.
http://www.rp.pl/artykul/2,535243-Nadch ... rowej.html

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: kowal801 »

Moim zdaniem, chyba nastąpiła pomyłka w tym artykule odnośnie braku kanałów TVP1/2/Info w mux :?: .
Z wypowiedzi Pani Prezez (UKE) wynika,że na pierwszym mux mają być : TVP1, TVP2 i TVP Info. Cztery pozostałe miejsca będą przeznaczane dla nowych nadawców. Zostaną oni wybrani przez KRRiTV w konkursie .
Dodała również, że zarówno pierwszym, jak i drugim multipleksem zarządzał będzie operator techniczny. W momencie uruchomienia trzeciego multipleksu zostaną na niego przeniesione: TVP1, TVP2 i TVP Info. Na trzech zwolnionych w ten sposób miejscach na pierwszym multipleksie TVP będzie mogła uruchomić kanały tematyczne.
Czyli można się domyślić,że będą jednak uruchomione 2 muxy 30 wrzesnia ;)
ewentualnie kanały TVP znikną z DVB-T na miesiąc czasu ,aż do czasu włączenia 3 muxa,ale to jest raczej wątpliwa sprawa.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: RAPIOTR »

maker3 pisze: Uległeś sile autosugestii. Sygnał cyfrowy jest albo go nie ma.

Mój kabel z pozłacanymi końcówkami kosztował 20zł

Sory za offtop to już po raz ostatni w tym temacie. Kolego @marker3 jestem w takim wieku ,że nie chciałoby mi sie pisać tych spostrzeżeń o kablach HDMI gdyby nie były prawdziwe. Jest różnica w kabelkach bo oczy nie kłamią hehe. Przez lata myślałem tak jak ty do czasu gdy organoleptycznie nie sprawdziłem hehe.
Dziś już wiem ,że różnica jest dostrzegalna .
Za 20 zł to ty możesz najwyżej kupić kabel z imitacją miedzi na złączu :lol:

Koledzy jeszcze raz przepraszam za OFF top w temacie
pozdrawiam

Ayuka

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Ayuka »

Witam, a oto w skrócie info za "Rzeczpospolitą" :

Cyfrowa telewizja naziemna ruszy na dobre jeszcze w tym roku. Całkowicie ma zastąpić analogową w połowie 2013 roku. Z domowej anteny telewidzowie będą odbierać ponad 20 stacji - podaje Rzeczpospolita.

Początkowo liczba kanałów będzie ograniczona. Jeszcze w tym roku mają ruszyć dwa multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Jeden nadawców komercyjnych (Polsat, TVN, TV4 i TV Puls), na którym ma znaleźć się 8 kanałów telewizyjnych. Oprócz swoich podstawowych kanałów TVN planuje udostępnić satelitarny TVN 7, Polsat nową stację Polsat Sport News, TV Puls uruchomi rodzinny kanał TV Puls 2, a TV4 kanał młodzieżowy TV6.

W październiku ma ruszyć także multipleks telewizji cyfrowej wypełniony kanałami tematyczny TVP. W ofercie ma znaleźć się siedem kanałów, wśród nich m.in. TVP Historia, TVP Kultura czy TVP Sport. Być może jeszcze w tym roku Telewizja Polska uruchomi dwie nowe stacje - TVP Seriale oraz TVP Parlament.

Z powodów formalno-prawnych na pewno w tym roku nie ruszy tzw. pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, na którym dostępne mają być główne kanały Telewizji Polskiej - TVP1, TVP2, TVP Info oraz inne kanały nadawców prywatnych wybrane w konkursie.

Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) może być zagrożeniem dla sieci kablowych oraz satelitarnych platform cyfrowych, szczególnie w segmencie klientów płacących podstawowy abonament. Dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) ma być bezpłatny, sygnał będzie odbierany za pomocą dekoderów DVB-T lub telewizyjnych odbiorników wyposażonych w odpowiednie tunery. Początkowo jednak zasięg naziemnej telewizji cyfrowej będzie znacznie ograniczony.

stanny

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: stanny »

Rapiotr-ze do wszystkiego trzeba dojrzeć.Jednym wystarcza słuchanie np.muzyki na byle mini wieży za 150zeta inni wiedzą,że żeby coś usłyszeć potrzeba sprzętu za powiedzmy 1500.-mimo ,że i tu i tam generalnie te same części elektroniczne(prawie!).de gustibus non est disputandum.
a DVB-T dalej w lesie....

varicap

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: varicap »

RAPIOTR pisze:
maker3 pisze: Przez lata myślałem tak jak ty do czasu gdy organoleptycznie nie sprawdziłem hehe.
Oj czasem oczy kłamią...
vari

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Bogdan G. »

kowal801 pisze:W momencie uruchomienia trzeciego multipleksu zostaną na niego przeniesione: TVP1, TVP2 i TVP Info.
Prawdopodobnie zaszło tu jakieś przekłamanie . Kanały te miały być przeniesione do MUX-3 po uzyskaniu przez niego pełnego zasięgu czyli po wyłączeniu analogu .

Zablokowany