Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Wasil

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Wasil »

Problem rozwiązany, po aktualizacji WSZYSTKICH możliwych sterów dalej żaden program nie wyszukał kanałów. Dopiero po odnalezieniu płyty z oprogramowaniem dołączonej do tunera z programem total media 3.5 znalazł wszystkie programy, po tym zabiegu wszystkie programy juz odnajdowały kanały. Wczesniej mimo sterowników ze strony producenta nic nie działało. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

nie ma sprawy. trzeba było od razu użyć te same stery co się sprawdzały na poprzednim kompie skoro system ten sam.

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Witam,potrzbuje pomocy.

Posiadam antene dvbt do laptopa, niestety zgubilem do niej plytke. Program - total media zgralem z drugiego komputera na ktorm byl wczesniej zainstalowany i przezucilem do siebie.

Niestety pokazuje blad ze nie widzi anteny.

Przez progam windows media center wchodze - tez total media wykrywa mi atene ale 0 kresek zasiegu i nie znajduje kanałow

probowalem wgrac inne sterowniki do anteny lecz wywala komunikat ze ma najnwsze sterowniki wgrane i nie intaluje tych ktore ja zlecałem


Na drugim kompie antena dziala.

edit/ Pisownia PL! - Regulamin forum.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: lustracja »

chyba piszesz o tunerze bo antena nie ma żadnych sterowników.
Zgranie programu z jednego kompa na drugi nic nie da bo nie zgrałeś wpisów do rejestru. Więc programu nie masz.
Zainstaluj program poprawnie lub zainstaluj inny.

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Tota media w Windows Media center jest ok i nie łapie mi zasiegu.. tylko czemu?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: lustracja »

coś mylisz od początku. Total edia to program WMC też program.
to co i kto i na czym nie łapie zasięgu?
Ostatnio zmieniony 1 grudnia 2014, o 15:00 przez lustracja, łącznie zmieniany 1 raz.

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Mam total media w WMC, i gdy włączę go i podłączę antenę nie znajduję mi żadnej kreski zasięgu, mimo że na drugim kompie znajduje

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A możesz opisać problem trochę szerzej? Z tych opisów naprawdę trudno zrozumieć o co chodzi.

Co za antenę podłączasz, do czego? Tuner nazywasz anteną, czy to jakaś bardziej rozbudowana konfiguracja?

Jako anteny używasz tego drucika z zestawu? Spróbuj postawić go w innym miejscu, najlepiej w tym gdzie działa na innym komputerze. Taka "antena" w zasadzie nie nadaje się do odbioru w Polsce i to, że działa to prawie cud. W przypadku emisji w polaryzacji poziomej w zasadzie ten drucik powinien leżeć.

Jak to TotalMedia w Windows Media Center? Albo jedno albo drugie.
Jakie sterowniki zainstalowałeś? Bez właściwych sterowników zabawy nie będzie.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: eter »

Przede wszystkim do Windows Media Center nie potrzebny jest żaden inny "program" do odbioru DVB-T.
Jeśli tuner DVB-T jest podłączony i ma prawidłowy sterownik (32 lub 64 bitowy w zależności od systemu) to WMC go wykryje i można zrobić przeszukiwanie programów (długo bardzo skanuje).
Nie ma żadnego wskaźnika pokazującego poziom odbieranego sygnału.
Najlepiej zainstaluj sobie polski program Splash Lite i tam będziesz widział poziomy sygnału oraz miał rewelacyjny odbiór DVB-T.

W programie Splash Lite ( od razu będziesz widział czy program "widzi" tuner) ustawisz sobie cżęstotliwość jakiegoś Muxa i obserwując sygnał ustawisz antenę na najbardziej mocny i wowczas dajesz wyszukiwanie.
Program wyszukuje(zapisuje programy) przy 40% a daje się oglądać przy 75% wskazania mocy sygnału.
Poza tym skoro nie masz plytki ze sterownikami, to najpewniej system zainstalował podstawowe sterowniki, ktore nie zawsze działają.
Wejdź na stronę producenta tunera ściągnij i rozpakuj sterownik w odpowiedniej wersji do twojego systemu (32 lub 64 bit) oraz modelu tunera i odinstaluj ten który masz (zrób restart systemu) i potem zainstaluj ten od producenta i powinno działać.

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Mam zwykłą małą antene z allegro którą podłączam na USB.

w programie WMP mam Total media, sterownik czy cały program ściągałem ze strony lenovo.

Po włączeniu programu pokazuje komunikat abym podłączył antene, podłączam i znika komunikat.

Biore wyszukiwanie programów, wtedy na dole mam kreski z zasięgiem - na drugm kompie mam 5 tu 0.

Wyszukuje 2 minuty i komunikat że nie odnalazło żadnego kanału.

Gdy podłączam antene w mengarze urządzeń widzi tuner DVBT i klasyfikowany jest jako klawiatura, ale to chyba norma.

Przed formatem miałem total media z płytki i działało. Po formacie nie mogę znaleźć płytki i mam problem.

Niestety moja praca jest tak ciekawa, że bez tv jest ciezko :D

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: eter »

Po pierwsze mała zwykla antena to (?) rozumiem, że tak nazywasz tuner DVB-T podłączany poprzez USB do komputera? TAK? Lub masz laptop Lenowo z tunerem DVB-T wmontowanym wewnątrz i podłączasz antenę aktywną do niego poprzez gniazdo USB i normalne wejście antenowe w laptopie?
Bo jakiś bajzel nazewnictwa wprowadziłeś.
Jeśli zewnętrzny tuner to LV5T? Ponieważ w tym temacie napisałeś.
To wyjaśni nam o co chodzi a potem można działać dalej.
Poza tym mylisz pojęcia bo program Total Media nie może być w programie Windows Media Player ani Windows Media Center.
To są osobne programy, ktore odtwarzają pliki z komputera i dodatkowo Windows Media Center odtwarza telewizję z TUNERA DVB-T podłączonego poprzez USB i podłączonej anteny do niego lub wewnętrznego tunera i anteny podłączonej do laptopa. Tyle, że raczej nie poprzez USB tylko gniazdo antenowe a jeśli jest to antena aktywna to również poprzez USB (zasilanie), stąd nie zrozumienie twojego opisu. (antena USB?)
Ten program Total Media musisz ściągnąć od producenta laptopa w wersji dedykowanej twojemu modelowi laptopa.
Oczywiście sterownik ci się zgłasza nieprawidłowo.

Ps. Jesli przed formatem wszystko ci działało to wygląda na to, że ściągasz złe sterowniki albo sam program.
Dobrze dobierz sterowniki do tunera, jeśli jest wmontowany do laptopa to oczywiście ze strony producenta laptopa a jak zewnętrzny to ze strony producenta tunera, 32 albo 64 bitowe pod win7, 8, Vistę lub XP, w zależności jaki masz system i musi ci zadziałać.
Oczywiście stare odinstalowujesz a instalujesz nowe ze strony producenta.
Skoro wszystko działało to powinno nadal.

Napisz dokładnie jaki masz komp(laptop)jaki system na nim i czy jest z wewnętrznym tunerem czy nie, bo tak to wróżenie z fusów jest.

Zwlaszcza, że na stronie producenta znalazlem na przyklad takie wersje:

ArcSoft TotalMedia 3.5 for Windows 7, Vista (32-bit, 64-bit) - IdeaPad Y550, Y550p, Y650

ArcSoft TotalMedia 3.5 for Microsoft Windows 7 (32-bit, 64-bit) - IdeaPad Y550, Y650, Y560, Y550P

Więc sam widzisz, że wszystko zależy od dokładnego modelu twojego lapka i systemu zainstalowanego na nim.
Ze sterownikami tunera podobnie w zależności jaki masz zamontowany (o ile masz zamontowany wewnątrz), bo jeśli nie, to diametralnie zmienia postać rzeczy.

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Posiadam cos takiego

http://allegro. pl/tuner-tv-hd-usb-laptop-dvb-t-karta-antena-1662-i4765655315.html
usuncie spacje po kropce przed PL


Posaidam program total media w Widnwos media Center sciagniety ze strony lenovo.

Posiadam komputer Lenovo Y580 win7 64 bitowy

edit/ Pisownia PL! - Regulamin forum.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: lustracja »

więc posiadasz MEDIA-TECH MT4171 a nie LV5T delux. To nie ten dział.

Który program używasz Total Media czy Windows Media Center bo to co piszesz nie ma sensu.


jaki sterownik?
Jaki sterownik jest na tym drugim laptopie?
Ten sam?
jeśli na jednym działa a na drugim nie to zainstaluj właściwy sterownik.
Na stronie media tech są sterowniki. ściągnąć i zainstalować

jeśli ściągałeś cos ze strony Lenovo to na pewno nie Total Media.
pewnie coś innego do odtwarzania plików video ale nie do DVB-T

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Poiadam Total media program z drugego kompa zgrany, posiadam tez w w Widnows Media Center total media.

Na tamtym kompie jest program z plytki wgrany, wczensiej zgralem z plytki i dzialalo u mnie. Teraz skopiowalem i zgralem folder z Total media do siebie i u mnie nie dziala a tam tak..

Sterowniki najwnowsze

edit/ Pisownia PL! - Regulamin forum.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: lustracja »

fajnie ale powtarzasz ciągle te same błędy więc nie ma jak pomóc.
Powtórzę jeszcze raz
NIE MA czegoś takiego jak WINDOWS MEDIA CENTER TOTAL MEDIA
Albo WINDOWS MEDIA CENTER albo Total Media.
Lenovo na pewno nie daje Total Media.
Jak dostałeś płytę do tunera to zainstaluj z płytki a nie kopiuj foldery.

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Obrazek

Pisalem wczensiej ze zgubilem plytke

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: eter »

Teraz wszystko jasne.
Ale się uparłeś na ten program od Lenowo.
Skoro skopiowałeś folder to na pewno nie jest on dobrze zainstalowany, stąd jakieś problemy.
Jest ten program na stronie producenta lapka, to sobie go ściągnij i zainstaluj normalnie i tyle.
Mowisz, że sterowniki masz od producenta zainstalowane a jednak źle są pokazane z tego co piszesz w menadrzeże urządzeń.
Tak więc zainstaluj program normalnie z instalatora ściągniętego od producenta (bo to jakiś cudak jest dodawany do WMC) i musi być zainstalowany poprawnie a nie przez przeniesienie folderu.
Poza tym porównaj sobie jak w menadrzeże urządzeń wyglądają sterowniki do tego Media Techu w tym drugim kompie.
Też miałem tuner tej firmy i świetnie mi chodził na WMC i Splashu.
Jesli ci nie odbiera na WMC ( nie w tym playerze Lenovo) to na pewno coś ze sterownikami jest.
http://www.media-tech.eu/produkty/tuner ... usb/MT4171

Tutaj masz wszystkie stery do tego tunerka i też opcjonalnie program do jego obsługi.
Więc tylko zainstalować i powinno działać.
Wywal ten player Lenowo, zainstaluj stery dokładnie takie jaki masz system i powinno ci ruszyć nawet w WMC, ponieważ mi hulał bez żadnych zbędnych programów.
Prosty sposób, jeśli masz złe sterowniki to wybierając TV w WMC dostaniesz taki komunikat jak tutaj. Jesli dobre to dostaniesz planszę do ustawień tunera i tyle.


Obrazek
Obrazek
tak wię szybko się zorientujesz w czym rzecz.

Dobre stery WMC ci pokaże tuner.
Złe taki komunikat jak tu.
Potem możesz bawić się z innymi programami.

Masz aż trzy wersje, więc spróbuj od najnowszych do najstarszych.Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 grudnia 2014, o 01:44 przez eter, łącznie zmieniany 3 razy.

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Dzieki wielkie !


A do TV w WMC klikam na ikonke Telewizja na żywo i nic sie nie dzieje, nie włącza sie nic, zero komunikatów.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: eter »

Jeśli masz podłączony tuner i nie działa ci żadna opcja TV na żywo w WMC to znaczy, że system nie widzi tunera. Sprawdź jeszcze pod "zadania" w WMC potem ustawienia i nastepnie telewizja i potem konfiguruj sygnał telewizyjny. Tam pokaże, że widzi lub nie widzi podłączony tuner. Jak widzi to będą dalsze opcje.
Jeśli nie to wygląda na złe jednak sterowniki.

1 ściągasz sterownik ze strony, ktorą ci podałem do win7
2 rozpakowujesz go winrarem na pulpit do nowego folderu
3 szukasz w menadrzeże urządzeń twojego tunera (musisz być pewny , że to on) wyciągając go i wkładając z powrotem zobaczysz jak ci się pojawia.
4 dajesz we właściwościach -->sterownik, potem odinstaluj
5 resetujesz menadżera urządzeń wówczas pokaże ci się żółty trójkąt przy tym tunerze
6 dajesz na zainstaluj sterownik i potem wybierasz pozycję zainstaluj (wybierz drugą opcję i wskaż folder ze sterownikiem na pulpicie)
7 powinien się zainstalować
Potem sprawdzasz w WMC czy ci się uaktywniła jakaś pozycja w TV na żywo. Może być opcja konfiguracji tunera.
Jeśli nie, powtarzasz całą operację ze sterownikiem jeszcze raz tyle, że z następnym z tych trzech dostępnych od producenta.
Musi zaskoczyć któryś.

<piszę z pamięci, więc może się co nieco mój opis różnić>


Poza tym masz tuner innego producenta niż wątek w którym piszesz i administrator pewnie go przeniesie do innego działu, żeby nie zaśmiecać forum.

Pozdrawiam i powodzenia.

bezel141

Re: LV5T DELUX DVB-T USB

Post autor: bezel141 »

Dalej lipa.

Zacząłem od próby intalacji sterownika do anteny.

Odinstalowałem >rest kompa > i próbowałem zainstalować. POkazało błąd, - sterowniki do tego sa aktualne i opcja tylko zamknij. Probowalem kilka razy.

OCzywicie trojkacik na antenie był w Menagerze zadań i nie działał, trzeba bylo wziac rozwiaz problemy i instalowalo samo mi sterownik Bulk IN.

Sciagnalem Splash Lite - 0 zasiegu pokazuje.

Wszedlem w WMC i tutaj Zadania > Ustawienia > Telewizja >UStawialem sygnal telewizji tuner mi znalazlo. Nazywa sie:
Antena Cyfrowa DVB-T Unmapped Digital Terriestal (1 tuner)
Nastepnie nie znajduje zadnych kanałów i komunikat Upewnij sie czy antena jest wlasciwie podlaczona.


Antene w Menagerze zadan wykrywa w Kontrolery dzwieku wideo i gier jako DK DVBT Dongle

Zablokowany