Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Poland »

Mam nadzieje że TVP1,TVP2 i TVP Info będą jednak w DVB-T chwilowo w MUX3 do czasów gdy MUX1 i jego skład się ustabilizuje.

varicap

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: varicap »

A ja myślę, że to milczenie Emitela jest spowodowane (ileż to razy o tym piszę a wciąż w tym kraju aktualne) "a kto to może wiedzieć panie dyrektorze".
Po prostu wszyscy gracze do ostatniej chwili robią burze mózgów.
Kombinują czy nadajniki niedziałającego MUX1 oddać do dyspozycji prywaciarzy MUX2 (tu prywaciarze rozmawiają z KRRiT oraz UKE - Emitel ma po prostu sprzęt i gotów wpuścić co trzeba).
Z kolei władze TVP nie pojawiają się na spotkaniach i sami pewnie nie wiedzą "co będzie" ("gówno będzie").
Nie wiedzą nawet jaki skład dostarczyć Emielowi do multipleksowania w dnu 27 października.
A to że kanały tematyczne (i sami ciągle nie podjęli decyzji jakie) a to że tych "tematycznych" dać mniej i dać TVP1 TVP2 i TVP Info (akurat ta ostatnia POWINNA być w MUX3 skoro to ma być MUX dostosowany jako tako do obszarów regionów).
Resztę najchętniej pod naciskiem prywaciarzy wypełnili by najnudniejszą zawartoscią jak np TVP (Par)Lament i inne gnioty.
A wiecie czemu ta opca wchodzi w grę ?
Bo Niemcy, Duńczycy i Szwedzi naciskają na szybkie wyłączenie analogu A ZWŁASZCZA kanalu 12 z Kołowa (proponowali to nam jeszcze w latach 90 oddajac w zamian włąsny kanał na UHF i obiecując to sfinansować - uważam, że słusznie się niezgodzilismy).
Przez to Meklemburgia-Przedpomorze jest jedynym w Niemczech landem bez DABu bo oni sobie kiedyś wymyślili że przeznaczą na ten cel kanał E12 i pracujace tam swoje nadajniki TV (może było ich namniej) wyłączyli by wprowadzić DAB.
Oczywiscie w wymienionym landzie DAB jest ale w dużych miastach, małymi mocami i raczej w oddali od granicy.
Planowali dla tego rejonu dać inny kanał ale na planach sie skończyło.
Mimo to piłują nas o ten kanał 12 a teraz takie czasy że co Rosja czy Niemcy sobie zażyczą to dostają.
No więc realny jest scenariusz że MUX3 będzie miał TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Parlament, TVP Historia i TVP Kultura (TVP Sportu nie dadzą bo krzywo by na to patrzyli operatorzy platform i kablówek).
Bedzie to co na satelicie w FTA i to co analogowo naziemnie.
Tak to się skończy.
Ewentualnie jak będą się za długo kłócić a władza już zupełnie stanie się dyspozycyjna to zrobią "czeski wariant" na Pomorzu zachodnim i np przeniosą TVP1 na kanał 30 a TVP2 będzie tylko w DVB-T (wytłmaczą to "zachęceniem do przystosowywania się odbiorców").
TVP Info zostanie nadal na kanale 38 no bo lokalni bonzowie mają parcie na ekran a nie kazdy od razu kupi STB czy nowy TV.
Oczywiscie to wszystko dywagacje ale prosze to potraktować jako realne możliwe scenariusze.
Oni też je rozważają i wszystko się może zdarzyć. Nawet Emitel pewnie nie wie co będzie i stad jego tu milczenie, brak spisu nadajników mających wystartować 27 października i symulowanych zasięgów.
vari

romanodepalma

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: romanodepalma »

varicap pisze:No więc realny jest scenariusz że MUX3 będzie miał TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Parlament, TVP Historia i TVP Kultura (TVP Sportu nie dadzą bo krzywo by na to patrzyli operatorzy platform i kablówek).
To jest najbardziej prawdopodobne.Dlaczego Skrzyczne na już nieźle wykastrowanym MUXie jeszcze wyłączyli TVP Sport? A może dlatego ,że nie są zainteresowani tym kanałem w NTC? Miejsce jest bo był emitowany przez długi okres. Po wyłączeniu emisji tego MUXa , już ten kanał nie powrócił, a ktoś płaci za emisję MUXa w MPEG2 . Jeżeli jest to TVP to dlaczego nie wykorzysta wszystkich miejsc?

Kafar

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Kafar »

varicap pisze: Mam też TV LCD i tutaj mam podobne odczucia jak na kineskopowych ale np żona uważa że C+ jest lepsza (może dlatego że ona za nią płaci i przy istnieniu umowy z nią wciąż się upiera - chcemieć TVN24 i Eurosport).
Apropos. Tylko Eurosport w HD (wykupiliśmy ten jeden kanał by mieć COKOLWIEK w HD) pokazuje mi piękno odbioru i przewagę nad naziemną.
vari
Może uda się przekonać żonę na TnK, zawsze to taniej niż C+, co prawda bez Eurosport HD, ale jak sam napisałeś, żeby mieć cokolwiek HD, można FTA z ASTRY, nie wspominając o niemieckim Eurosporcie bez płacenia. TnK to najtańszy sposób na TVN24 - chyba przez to, że ludzie się uparli na ten kanał, nie będzie go w DVB-T, a w platformach:
- CP: minimum familijny za 37,90
- C+: minimum kompakt za 42,90
- n: minimum informacja i rozrywka(o ile da się jeden pakiet wziąć) za 16zł(32 zł ze sportem)
TnK(nie HD) wyjdzie 16zł za pół roku lub 13zł za rok z góry, więc oszczędność w dzisiejszych czasach jest spora - pomijając Eurosport HD. Jeśli umowę z Canal+ macie do okolić Świąt lub wiosny, to może uda się w ogóle zrezygnować z payTV, po starcie MUX3. Sami zobaczycie, co zaoferują + FTA HB+Astra.
Nawiązując do startu muxów - chciałbym zobaczyć statystyki za rok, bo nie wierzę że mux-y ruszą przed Świątecznym nabijaniem ludzi w butelkę ile osób za rok po rezygnuje z minimalnych pakietów.

Tomasz Berezowski

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Tomasz Berezowski »

Kafar pisze:Nawiązując do startu muxów - chciałbym zobaczyć statystyki za rok, bo nie wierzę że mux-y ruszą przed Świątecznym nabijaniem ludzi w butelkę ile osób za rok po rezygnuje z minimalnych pakietów.
Może być ciekawie.
W Holandii analogową naziemną oglądało 2% ludzi. Po wprowadzeniu DVB-T udział telewizji naziemnej wzrósł do 25% (głownie kosztem najtańszych pakietów kablowych).
W Hiszpanii po wprowadzeniu DVB-T gigantyczne kłopoty ma platforma Digital+.

varicap

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: varicap »

Kafar pisze:
varicap pisze: rzekonać żonę na TnK, zawsze to taniej niż C+, co prawda bez Eurosport HD, ale jak sam napisałeś, żeby mieć cokolwiek HD, można FTA z ASTRY, nie wspominając o niemieckim Eurosporcie bez płacenia. TnK to najtańszy sposób na TVN24 - chyba przez to, że ludzie się uparli na ten kanał, nie będzie go w DVB-T, a w platformach:
- CP: minimum familijny za 37,90
- C+: minimum kompakt za 42,90
- n: minimum informacja i rozrywka(o ile da się jeden pakiet wziąć) za 16zł(32 zł ze sportem)
TnK(nie HD) wyjdzie 16zł za pół roku lub 13zł za rok z góry, więc oszczędność w dzisiejszych czasach jest spora - pomijając Eurosport HD. Jeśli umowę z Canal+ macie do okolić Świąt lub wiosny, to może uda się w ogóle zrezygnować z payTV, po starcie MUX3. Sami zobaczycie, co zaoferują + FTA HB+Astra.
Nawiązując do startu muxów - chciałbym zobaczyć statystyki za rok, bo nie wierzę że mux-y ruszą przed Świątecznym nabijaniem ludzi w butelkę ile osób za rok po rezygnuje z minimalnych pakietów.
O nieee... Już złożylismy wypowiedzenie umowy ("zawiadomienie" o braku woli przedłuzania po upływie okresu minimalnego).
Ma to nastąpić 30 kwietnia. Wiosna, piękna pogoda... akurat dobry zas by wreszcie pozbyć się z dachu, już zaczynajacej rdzewieć anteny satelitarnej.
Dla mnie TV to zawsze była naziemna.
Żadnego płacenia za sygnał TV. To tak jakbym miał płacić za jeżdzenie moją ulicą patrolu Policji w nocy (i od ilosci przejazdów - wysokosć "abonamentu").
Są pewne sprawy za które nie zgodzę się płacić (dłużej albo wogóle). I jeśli nie będą to takie sprawy jak żywność, woda, prąd. benzyna to wybiorę... nie korzystanie.
Bank pobiera opłatę za "prowadznie konta" ? Niech wie że nie jest zakładem energetycznym i mam wybór.
Ostatecznie kto przy zdrowych zmysłach trzyma w tak mało ( w bliskiej perspektywie) stabilnym kraju jak Polska, oszczędnosci w banku.
Ja mam ten "problem" z głowy z prostego powodu. Nie mam oszczędności (żyję na styk z comiesiecznymi wpływami i wydatkami i jak do mnie dzwoni jakiś akwizytor to ja go zawsze lojalnie na początku rozmowy informuję, zeby nie marnował czasu namawiajać mnie na "lepszą lokatę swoich pieniędzy".
Ja wtedy [ze słyszalnym i udawanym zdziwieniem] : "JAKICH PIENIĘDZY ?!"
vari

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Drekan »

Tomasz Berezowski pisze:Może być ciekawie.
W Holandii analogową naziemną oglądało 2% ludzi. Po wprowadzeniu DVB-T udział telewizji naziemnej wzrósł do 25% (głownie kosztem najtańszych pakietów kablowych).
W Hiszpanii po wprowadzeniu DVB-T gigantyczne kłopoty ma platforma Digital+.
I to jest wystarczający powód by opóźniać start NTC jak tylko się da. :evil:

W interesie największych nadawców komercyjnych i producentów sprzętu SAT jest zmarginalizować NTC i opóźnić jak tylko się da. Ostatecznie po 10 latach korzystania z usług platformy satelitarnej można uzbierać całkiem spory stosik promocyjnych dekoderów za 1zł. Kupując za własne pieniądze dekoder do DVB-T, będziemy z niego korzystać przez lata. Natomiast korzystając z usług platformy satelitarnej, wraz z kolejną promocją przy okazji kończenia się umowy, dostajemy następny dekoder i ten dotychczasowy idzie w odstawkę. Z praktycznego i ekologicznego punktu widzenia totalny bezsens (podobnie z komórkami), jednak z komercyjnego jest to wielki sukces producenta sprzętu satelitarnego, który ma niekończące się źródło dochodów. Kto wie może KIGEiT jest też na rękę opóźnianie startu NTC i spiskowa teoria @Dig Dug jest prawdziwa. :?

Osobiście jednak wierzę, że jeszcze w tym roku ruszy 2 multipleks i NTC nie będzie dłużej opóźniana. :ugeek:

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: mac_33 »

Tomasz Berezowski pisze:
Kafar pisze:Nawiązując do startu muxów - chciałbym zobaczyć statystyki za rok, bo nie wierzę że mux-y ruszą przed Świątecznym nabijaniem ludzi w butelkę ile osób za rok po rezygnuje z minimalnych pakietów.
Może być ciekawie.
W Holandii analogową naziemną oglądało 2% ludzi. Po wprowadzeniu DVB-T udział telewizji naziemnej wzrósł do 25% (głownie kosztem najtańszych pakietów kablowych).
W Hiszpanii po wprowadzeniu DVB-T gigantyczne kłopoty ma platforma Digital+.
Panie Tomaszu jesli dobrze kojarze jest Pan z tvn - jestesmy tak glodni informacji o mux2 - kiedy oglosicie harmonogram - to kilka dni, tydzien, dwa? zrozumiem jesli Pan nie moze udzielic takiej inforamcji na forum ale moze cos co da nadzieje..:-)

Tomasz Berezowski

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Tomasz Berezowski »

mac_33 pisze:
Tomasz Berezowski pisze:
Kafar pisze:Nawiązując do startu muxów - chciałbym zobaczyć statystyki za rok, bo nie wierzę że mux-y ruszą przed Świątecznym nabijaniem ludzi w butelkę ile osób za rok po rezygnuje z minimalnych pakietów.
Może być ciekawie.
W Holandii analogową naziemną oglądało 2% ludzi. Po wprowadzeniu DVB-T udział telewizji naziemnej wzrósł do 25% (głownie kosztem najtańszych pakietów kablowych).
W Hiszpanii po wprowadzeniu DVB-T gigantyczne kłopoty ma platforma Digital+.
Panie Tomaszu jesli dobrze kojarze jest Pan z tvn - jestesmy tak glodni informacji o mux2 - kiedy oglosicie harmonogram - to kilka dni, tydzien, dwa? zrozumiem jesli Pan nie moze udzielic takiej inforamcji na forum ale moze cos co da nadzieje..:-)
Myślę, że harmonogram ogłosimy do końca tygodnia. Po uzyskaniu zgody na taką informację od partnerów.

romanodepalma

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: romanodepalma »

I taka informacja bardziej cieszy niż te sprzed roku " ruszy albo nie ruszy"

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: mac_33 »

bardzo dziekuje za info mysle ze nie tylko w swoim imieniu :-)

p. Jarku prosze przeniesc te dwa posty do odpowiedniego watku.

Kafar

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Kafar »

Jesteśmy tacy maluczcy, że teorie spiskowe na nikim wrażenia nie zrobią. Dziwne posunięcia magnatów medialnych, bo to dostępność TV ma prać nasze mózgi, chyba, że bierzemy pod uwagę dodatkowy przepływ gotówki i odpowiednio sterowane programy dla mas.
Vari - duża ta rdza na czaszy? Ja bym zostawił do momentu burzy słonecznej w 2012 - radość dla oczu przy niemieckim HD. Dobrze, że starcza pieniędzy, coraz częściej spotykam zapożyczonych, którzy brną coraz głębiej jak funkcja wykładnicza.
Wracając do nadajników MUX3 - zostało 2 miesiące, stwórzmy przewidywaną listę i kanały obiektów:
Zachodnio-pomorskie: Rusinowo(51), Kołowo(49), Łobez-Toporzyk(38)
Pomorskie: Człuchów(54),
Mazowieckie: Raszyn(55), Siedlce-Łosice(56), Radom(40), Ciechanów(35), Płock(35).
Wielkopolskie: Chodzież(51), Śrem(28)
Będzie jak znalazł do porównania ze stanem na 27 październik BR, czy ekspertyzy naukowców z polaryzacją V, mają prawo bytu w naszym kraju i na co idą ciężkie pieniądze podatników, aby takie symulacje powstawały.
Te regiony należą do w miarę płaskich terenów, więc jednym nadajnikiem można spory obszar pokryć - ciekawie będzie na wyżynach i terenach górskich.
Szkoda, że nikt z TVP tutaj nie zagląda: mają już kanały tematyczne: kultura/historia/sport/informacje(wolałbym regionalne TVP3 jak było za dawnych lat). Brakuje kanału muzycznego: poza Rebel na satelicie nic nie można znaleźć, a archiwa TVP raczej pustkami teledysków nie świecą. Jak byłem młodszy, to bloki reklamowe nie trwały po 20 minut, tylko pustki między programami wypełniali teledyskami. A naukowy kanał tematyczny? Tyle programów edukacyjnych dawniej było, a dzisiaj Discovery - a i to się przejada, bo co druga osoba na powtórki się skarży. Jak już DTH dostaną po tyłku, to może pójdą po rozum do głowy i żeby nie tracić wpływów z reklam wstawi się tvn24 czy religiaTV, ale czy nie będzie za późno i znajdą się wolne pojemności?

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: mac_33 »

Kafar pisze:- zostało 2 miesiące, stwórzmy przewidywaną listę i kanały obiektów:
- pesymista, dla mnie to miesiac :-)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Drekan »

Tomasz Berezowski pisze:Myślę, że harmonogram ogłosimy do końca tygodnia. Po uzyskaniu zgody na taką informację od partnerów.
Mam nadzieję, że harmonogram uzupełnią informacje o nadajnikach i parametrach z jakimi odbywać się będzie nadawanie.
Swoją drogą ciekawi mnie czy trafiłem z typowaniem obiektów, na których ruszy jeszcze w tym roku nadawanie 2 multipleksu. I czy te 5 obiektów ruszy jednocześnie z 5 pewniakami (nadajniki 1 odtworzeniowego multipleksu). :?:

jajo9

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: jajo9 »

Pan Tomasz umieścił informacje:
Da zainteresowanych przedstawiam terminy uruchomienia emisji MUX2 DVB-T, w którym bedzie POLSAT:
RTCN Poznań/Śrem 30.09.2010
RTCN Warszawa/PkiN 30.09.2010
RTCN Warszawa/Raszyn 30.09.2010
RTCN Zielona Góra/Jemiołów 30.09.2010
RTCN Żagań/Wichów 30.09.2010
RTCN Gdańsk/Chwaszczyno 31.12.2010
RTCN Piła/Rusinowo 31.12.2010
RTCN Płock/Rachocin 31.12.2010
RTCN Siedlce/Łosice 31.12.2010
RTCN Szczecin/Kołowo 31.12.2010
RTON Iława/Kisielice 31.12.2010
RTCN Białogard/Sławoborze 31.12.2010
RTCN Częstochowa/Wręczyca 31.12.2010
RTCN Kalisz/Mikstat 31.12.2010
RTCN Olsztyn/Pieczewo 31.12.2010
RTCN Rzeszów/Sucha Góra 31.12.2010
RTON Świnoujście/ 31.12.2010
RTON Wisła/Skrzyczne 31.12.2010
RTCN Białystok/Krynice 31.07.2011
RTCN Bydgoszcz/Trzeciewiec 31.07.2011
RTCN Dęblin/Ryki 31.07.2011
RTCN Katowice/Kosztowy 31.07.2011
RTCN Kielce/św Krzyż 31.07.2011
RTCN Konin/Żółwieniec 31.07.2011
RTCN Kraków/Chorągwica 31.07.2011
RTCN Lublin/Piaski 31.07.2011
RTCN Przemyśl/Tatarska Góra 31.07.2011
RTCN Przysucha/Kozłowiec 31.07.2011
RTCN Suwałki/Krzemianucha 31.07.2011
RTCN Szczawnica/Przehyba 31.07.2011
RTCN Wrocław/Ślęża 31.07.2011
RTCN Zamość/Tarnawatka 31.07.2011
RTON Elbląg/Jagodnik 31.07.2011
RTON Kłodzko/Czarna Góra 31.07.2011
RTON Koszalin/Gołogóra 31.07.2011
RTON Lębork/Skórowo Nowe 31.07.2011
RTON Opole/Chrzelice 31.07.2011
RTON Rabka/Luboń Wielki 31.07.2011
RTON Tarnów/g. św Marcina 31.07.2011
RTON Zakopane/Gubałówka 31.07.2011
INFO TV FM Gniezno 31.12.2011
INFO TV FM Leżajsk 31.12.2011
INFO TV FM Ostrołęka 31.12.2011
RSTV Bieszczady/Góra Jawor 31.12.2011
RSTV EC Łódź 31.12.2011
RSTV Gorlice/Maślana Góra 31.12.2011

EDIT: Pan Tomasz Berezowski Dyrektor technologiczny TVN i członek zarządu
__________________
Ostatnio zmieniony 20 września 2010, o 08:08 przez jajo9, łącznie zmieniany 1 raz.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: debe »

Nie pytam nawet, gdzie Pan Tomasz umieścił "informację"
Wspaniałe wieści,
Dziękuję.
Trzeba przenieść do wątku nt. MUX II

lukas_so

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: lukas_so »

A kto to jest Pan Tomasz???

Jenot

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Jenot »

Czyli platformy będą zadowolone w te święta nikt im jeszcze na poważnie nie zagrozi.

damians1

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: damians1 »

RTCN Dęblin/Ryki 31.07.2011
RTCN Lublin/Piaski 31.07.2011
RTCN Zamość/Tarnawatka 31.07.2011
Lubelszczyzna jak zwykle ostatnia. Wg poprzedniego planu nadawanie z tych obiektów miało się rozpocząć w kwietniu tego roku

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Benedykt »

Sądzę (jeżeli to prawda), że są to terminy "do". Kto by chciał bawić się w uruchamianie w Sylwestra. Raczej ruszą przed świętami (najpóźniej tydzień przed). Jaka radość z dobrze wykonanej pracy na święta. Może i premie? W każdym razie coś w końcu pozytywnego. "Kevin sam w domu" w Polsacie i to z dvb-t ! Ho, ho..

Zablokowany