DENON RCD-M39 DAB+

odbiorniki i zagadnienia związane z odbiorem
Markus
Posty: 7
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Skawina
Odbiornik: Marantz MCR-612
Instalacja antenowa: zwykły dipol do DAB+
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica Kraków

DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: Markus »

Witam
Chciałbym zapytać czy ktoś testował ten egzemplarz mini wieży w wersji z Dab-em (bo podobno jest także wersja bez). Jak wrażenia odsłuchowe oraz przyjazność obsługi dab+ ?

pawlok
Posty: 57
Rejestracja: 3 stycznia 2015, o 13:07
Odbiornik: MARANTZ ST35 + dla DAB DENON DRA109
Instalacja antenowa: FM dokólna H + 1 DIPOL V + dla DAB Yaga na VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Góra k/Śremu

Re: Denon RCD - M39 DAB+ mini wieża

Post autor: pawlok »

Osobiście w sierpniu gdy padła mi zabytkowa diora nabyłem jedna kostke DRA-F109DAB ,myśle że pod względem DAB te dwie mini kosteczki będą miałe zbliżone parametry.
Cenowa DRA-F109+ CD wychodzi mnie więcej to samo co M39 a jednak ja wolałbym mieć CD osobno Bo jak padnie CD (a CD każde prędzej czy później powie STOP) to łatwiej wymienić. No i 109 mocy ma więcej i ilość wejść /wyjśc spełniało moje oczekiwania. Ogólnie ja się poczyta o mini denonach - to sprzet spoko (w odniesieniu do ceny) tylko nie z kolumnami zestawowymi :-)

A wracając do meritum od 31 XII testuje DAB na DRA-F109DAB - DAB, a do sierpnia FM :-)
Jeżeli chodzi o funkcjonalność - moim zdaniem przyjazna - jedna lista programowa miesza FM i DAB. Nie wiem jak w innych odbiornikach ale tu długi czas przełączania na DAB czy miedzy zaprogramowanymi stacjami DAB. Co do jakości dzwięku - na DAB kicha totalna - brak dynamiki i przestrzeni (nawet moja żona gdy słuchaliśmy trójkowego topu usłyszała różnice na rzecz FM ). Dla DABu wkurzajace jest też bardzo ciche nadawanie - przełączenie FM/DAB = konieczność zwiększenia głosności.

Minusy DENOna F109DAB:
1)brak wskazań poziomu sygnału dla DAB i FM.
2)tuner FM kiepska czułość - w zasadzie łapie tylko Śrem staruszek Marantz daje radę z Karolinem. (piątkowa u mnie bez szans zasłania mi WPN)
3) po dłuższym wyłączeniu z zasilania gubi pamieć stacji (informują o tym w instrukcji) oczym przekonałem się po powrocie z urlopu.

W moim odczuciu za tą kasę sprzęcik spełnia oczekiwania - gdybym miał zasobniejszą kieszeń szukałbym czegoś lepszego szczególnie w zakresie FM czyli osobny tuner.
Zobaczymy jak się zkasa potoczy być może będe Denona rozbudowywał a może pójdzie do pokoju córy.

pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: piotrek2802 »

Też myślałem aby kupić ten zestaw Denona (lub Marantza) ale na dzień dzisiejszy jest duża przepaść w cenach za coś co ma DAB+. Z drugiej strony żal mi było mojego poczciwego zestawu Technics, który już mi służy od kilkunastu lat i mam miłe wspomnienia z tym zestawem.
Dokupiłem adapter (przystawkę) Digitradio 100 IR i podłączyłem do wieży. Muszę stwierdzić że gra to bajkowo i w moim przypadku przekonałem się do DAB+. Sam ustawiam głośność na wyjściu tunerka i nie ma mowy aby FM było głośniejsze od DAB+.
Moim zdaniem trzeba przeczekać parę miesięcy aż nasi dostawcy sprzętu znormalnieją i ceny sprzętu z DAB+ (lub radio internetowe) będą przystępne.
Na razie wystarczy mi ta przystawka a dodatkowym atutem jej jest potężny wyświetlacz na którym wszystko widać a nie jak w tych drogich sprzętach na których aby coś zobaczyć trzeba podejść do sprzętu blisko.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: pawelll »

Też mam F109 DAB i też sobie bardzo chwalę. Akurat F109 w wersji z DAB jest b. niewiele droższy - kupiłem chyba za 1150 PLN.

M39DAB jednak wychodzi taniej (za 1500 z kolumnami) niż 109 ale 109 powinna grać znacznie lepiej, szczególnie z innymi kolumnami (ja mam Tonsil Mistral).

Swoją drogą nie zauważyłem tego rozprogramowywania stacji, a na dwutygodniowym urlopie byłem.

pawlok
Posty: 57
Rejestracja: 3 stycznia 2015, o 13:07
Odbiornik: MARANTZ ST35 + dla DAB DENON DRA109
Instalacja antenowa: FM dokólna H + 1 DIPOL V + dla DAB Yaga na VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Góra k/Śremu

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: pawlok »

pawelll pisze:Też mam F109 DAB i też sobie bardzo chwalę.

Hmm rozprogramowanie stacji nastąpiło u mnie po 9 dniach całkowitego wyłączenia sprzętu (zasilanie hebel w dół) - włączam lekkie zdziwko a potem się gdzieś w instrukcji doczytałem że może wystąpić.
Co głośników firmowych - 3NIE - wystarczy by w sklepie podłączyli te maleństwo pod normalne kolumny i jej różnica....
Jak u ciebie wygląda przełaczanie zaprogramowanego kanalu FM na DAB+ - u mnie dość długo ...new tunning na wyświetlaczu i szuka....potem miedzy kanałami DAB jest już lepiej..
No i czułość Fm jak oceniasz ?

Paweł

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: pawelll »

To coś nie tak z tym rozprogramowaniem stacji.
Natomiast przełączanie kanałów FM->DAB rzeczywiście trwa kilka sekund.

Wracając do tytułu wątku- wydaje się że w tej klasie sprzętu lepszym wyborem będzie Yamaha YAMAHA MCR-232 - jest tańsza (ale zastrzegam że nie słuchałem jej).

pawlok
Posty: 57
Rejestracja: 3 stycznia 2015, o 13:07
Odbiornik: MARANTZ ST35 + dla DAB DENON DRA109
Instalacja antenowa: FM dokólna H + 1 DIPOL V + dla DAB Yaga na VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Góra k/Śremu

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: pawlok »

pawelll pisze:Wracając do tytułu wątku- wydaje się że w tej klasie sprzętu lepszym wyborem będzie Yamaha YAMAHA MCR-232 - jest tańsza (ale zastrzegam że nie słuchałem jej).
Kwestia czy ma być to tylko stereo DAB + CD +FM...czy też ma to być jednak wzmacniacz pozwalający przyłączyć inne źródła dzwięku (też się przyglądałem serii piano przy poszukiwaniu następcy diory) - DRA-F109 ma 3 wejscia optyczne + 2 analogowe, czyli można trochę peryferii po przyłączać (u mnie CD, tuner DVBT, tuner sat, TV) co przy tej cenie nie jest spotykane....

Pawel

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: pawelll »

Mówimy o klasie mikrozestawów - czyli M39. F109 to co najmniej pół klasy wyżej, zarówno dźwiękowo jak i jeśli chodzi o możliwości przyłączeniowe.

Swoją drogą czy to MCR-232 czy M39 jest np. dużo lepszym pomysłem jako "uzupełnienie dźwiękowe" współczesnych kalekich dźwiękowo płaskich TV. To dużo lepsze rozwiązanie- porównywalne cenowo- niż modne soundbary.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: AdamP »

Wyprowadzenie dźwięku z TV na wieżę czy wzmacniacz + normalne kolumny zawsze da lepszy efekt niż sundbary (kwestia jakości wzmacniacza w sundbarze i wielkości przetworników). Lepiej jest podłączać sygnałem analogowym niż cyfrowym (np. optyk).

glesko
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2012, o 19:14

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: glesko »

kupiłem, testuje z DAB+. Dla mnie to sprzęt "drugi" w domu np: do sypialni . 30W to trochę mało aby nagłośnić większe przestrzenie . Funkcjonalność bardzo przyjazna ale ma dla mnie małe wady . Ograniczeniem na USB jest ilość folderów które widzi . Podłączenie dysku USB z dużą ilości płyt i kończy się tym, że widzi 258 folderów . Brakuje też wyjścia analogowego jak w podobnym sprzęcie ONKYO. Potwierdzam długie przełączanie się na DAB.


jeśli chodzi o moje odczucie jakości nadawanego DAB - program II mogę ocenić to na poziomie jakości FM (tyle że bez szumów) czwórka i loklne radio Gdańsk to jakś katastrofa akustyczna - nie rozumiem dlaczego . Niewielki spadek przepływności daje takie efekty? czy może sygnał wyjściowy jest już skompresowany .

sosen
Posty: 12
Rejestracja: 3 kwietnia 2015, o 11:40
Odbiornik: Denon RCD-M39DAB

Re: DENON RCD-M39 DAB+

Post autor: sosen »

Jak wrażenia z korzystania z DAB+? Kupiłem ten model wierzy i niestety żałuję wydanej kasy na wersję z DAB+. PR2 jest OK, reszta słabo a regionalnej nie da się słuchać.

Zablokowany