DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

To wygląda na to, że coś chwilowo grzebali na muxach z programami TVP, najpierw zaniki na MUX1, później to samo na MUX2, jak z pierwszym się poprawiło to trzeci już nie wrócił wyszedłem na balkon pomachać i mogłem odbierać albo Mikstat albo Chełmce. Dzisiaj jest już ok

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Już nie wiem o co kaman, wczoraj sygnał do bani jedynie MUX2 idealnie, reszka siła ok jakość do czterech liter, skierowałem antenę na Łódź i cacy było ale myślę sobie spróbuję jeszcze raz nasze kaliskie i niestety bez zmian a po powrocie na Łódź totalna klapa, anteny teraz nie idzie ustawić :/

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Coś dzisiaj k.38 i k.44 od 11 nie działa, u Was też takie problemy ?

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Konserwacja nadajnika dzisiaj była ;)

driwer78

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: driwer78 »

Witam

A czy orientuje się ktoś czy jest planowany w Mikstacie MUX lokalny?

Mam antenę UHF ATX-91 i odległość do nadajnika w Mikstacie około 50 km.
W tej chwili używam wzmacniacza przy antenie,ale chce założyć symetryzator czy to będzie lepsze?
Byłem w sklepie i gość miał krótszą antenę (LOGARYTMICZNA DVB-T DIGILOG 21-69 PASYWNA) od mojej i nawet w sklepie w budynku mu odbierała bez wzmacniacza ale z symetryzatorem.Moja antena jest dość wysoko na maszcie i dużo większa więc powinna dac rade.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Wiadomo już jaką wersję TVP Regionalnej będzie emitował nowy MUX3 na 26 kanale ?

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: naziemna-ntrc »

W najbliższej okolicy na kanale 26 nadawana jest TVP Łódź. :)

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Uruchomiono zapowiadany multiplex.Regionalna z Łodzi.

Frytqq
Posty: 2
Rejestracja: 12 stycznia 2015, o 10:38
Odbiornik: TV LG37LH3000
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Frytqq »

Witam.
Od tygodnia mam ogromny problem z odbiorem MUX2 ( mam nadzieje ze nie pomyliłam)
Nie bardzo wiem co mam zrobić. Był u mnie pan wymienił w antenie wzmacniacz. sprawdził zasilacz i niestety nic nie poradził. Kazał tylko czekać aż wiatry się skończą. Czy nie ma innej możliwości bym znowu odzyskała programy.
Z tej okazji ze nie znam się za bardzo porobiłam zdjęcia osiągów tv. Dodam że antenę siatkowa ze wzmacniaczem bez jakichkolwiek rozgałęzień mam skierowana na północny zachód. Przez 2 lata odbierałam normalnie programy aż nagle zaczęły mi pojawiać się Brak sygnału, Tylko dane lub strasznie pikseluje.
Obrazek
Obrazek
dla porównania pokazuje inne kanały
Obrazek
Obrazek

Proszę o rade gdyż jestem już bezsilna i brak mi pomysłów.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: stefan90 »

Niestety problemy z MUX-2 są znane w całym kraju. Dziwnym trafem dotyczy to tego multipleksu na którym znajdują się stacje posiadające platformy satelitarne... Znam doskonale ten ból, w chwili obecnej też nie mam dostępu do MUX-2 (nadajnik Śnieżne Kotły). Pozostałe MUXy grają bez zastrzeżeń zawsze bez względu na pogodę. Dowcip w tym, że MUX-1 i 2 są nadawane ze ŚK z tą samą mocą i mniej więcej na blisko siebie, niskich kanałach (odpowiednio kanał 30 i 35). Różnice w poziomie sygnału, i ilości błędów nieprawdopodobne. Dodam, że przez około miesiąc (od połowy grudnia) odbiór był idealny.
W twojej sytuacji myślę, że nie wiele da się zrobić. Można oczywiście pokombinować z anteną kierunkową, ale nie wiadomo jak to wpłynie na jakość sygnału - tym bardziej, że wcześniej nie było z tym problemu. Jeżeli instalator, który pracuje w Twoim terenie powiedział, że nic się nie da zrobić, to pewnie i my nie wiele pomożemy

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Jarosław Bałuka »

Z którego nadajnika odbierasz sygnał? Kalisz / Mikstat, tak?
Kobyla Góra to ta w okolicach Kępna?

@stefan90 Twoja odpowiedź jest nie na temat, ogólne narzekanie na MUX2 nie pasuje do tego przypadku. Wyraźnie koleżanka napisała, że przez 2 lata odbiór był bardzo dobry, dopiero od tygodnia są problemy. To wskazuje na możliwe uszkodzenie instalacji.

Frytqq
Posty: 2
Rejestracja: 12 stycznia 2015, o 10:38
Odbiornik: TV LG37LH3000
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Frytqq »

Tak to ta koło Kępna. Instalator sprawdzal kabel i antene (takze czy czasem gdzies kabel nie jest laczony ale niestety nic nie znalazl)

edit/ Pisownia PL! Regulamin forum.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Jarosław Bałuka »

Wynika z tego, że do nadajnika masz nie więcej jak 15km czyli dość blisko. Wszystkie 3 MUX-t pracują z taką samą mocą wyjściową po 100kW ERP, zresztą wskazania Twojego TV na pozostałych kanałach mówią same za siebie.
Jeśli problem pojawił się nagle tydzień wcześniej i dotyczy tylko jednego z trzech multipleksów i skoro instalator wykluczył uszkodzenie anteny to może to oznaczać wystąpienie lokalnych zakłóceń na kanale 44 (MUX2). Pomocnym byłoby podłączenie analizatora do instalacji i stwierdzenie co "widać" na kanale 44, tego rodzaju sprzęt zwykle jest na wyposażeniu profesjonalnych instalatorów. Możliwe też że pozbycie się wzmacniacza (zastąpienie go symetryzatorem) mogłoby pomóc.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: stefan90 »

Jak to moja odpowiedź nie pasuje, skoro koleżanka przedstawia dokładnie ten sam problem z którym się i ja borykam i dotyczy MUX-2? I jak to jest możliwe, że usterka leży w instalacji, skoro koleżanka wyraźnie napisała, że instalator wszystko dokładnie sprawdził? Jeżeli rzeczywiście zakłócenia pochodzą z jakiegoś innego źródła to muszą mieć charakter ogólnopolski bo nie jest to pierwszy zgłaszany problem akurat z MUX2, i nie tylko we Wielkopolsce one występują. I nie psioczę na ten multipleks, tylko podobnie jak inne osoby się tu wypowiadające jestem zwolennikiem DVB-T i chciałbym aby pracowało jak najlepiej bez tego typu niespodzianek.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Jarosław Bałuka »

Problem jest z indywidualnym odbiorem u koleżanki, więc dotyczy tej konkretnej odbiorczej instalacji abonenckiej. Nie ma tu mowy o żadnych zakłóceniach "ogólnopolskich", proszę nie mieszać pojęć.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: blockbuster »

Frytqq pisze:
Obrazek
Na tym obrazku widać, że odbierasz sygnał emitowany od strony Wrocławia. Jest to MUX3 albo ze Ślęży albo z Żórawiny. Więc może zakłócenia na k44 wynikają właśnie z tego, że dociera do Ciebie sygnał MUX4 (właśnie na k44) z Żórawiny i powoduje brak odbioru MUX2 z Mikstatu? Jesteś pewna, że podczas ostatnich wichur nie przekręciła Ci się antena?

PS. Sprawdź czy masz jakiś sygnał na k58?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Jarosław Bałuka »

To jest możliwe. Pod wpływem silnych wiatrów antena mogła się przekręcić w kier. Wrocławia gdzie pracuje MUX4 w k.44 i zakłóca MUX2 z Mikstatu. Wypada sprawdzić ustawienie anteny.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: stefan90 »

Szanowny Panie Jarosławie, problem nie jest indywidualny, bo mieszkam ponad 100 kilometrów od koleżanki i problem mam dokładnie ten sam. Mało tego, w innych wątkach zgłaszane są problemy w różnych częściach Polski właśnie z MUX2. I raczej wszyscy z tej samej "instalacji abonenckiej" nie korzystamy. Jeżeli próbuje odbioru z dwóch innych RTONów (Śnieżne Kotły i Ślęża), MUX 1 zarówno z jednego jak i drugiego chodzi jak należy a MUX2 tnie jak cholera, mimo takich samych mocy, tego samego kierunku, to chyba coś jest nie tak. Tym bardziej, że pozostałe MUXY w tym czeskie odbieram zawsze bez błędów.

pablo
Posty: 1
Rejestracja: 24 stycznia 2015, o 09:33
Odbiornik: Telewizor Samsung
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa zamontowana na balkonie 4 piętra.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: pablo »

U mnie podobny problem pojawił się od ok. tygodnia. Mieszkam w centrum Kalisza na 4 piętrze. Antenę kierunkową bez wzmacniacza mam zainstalowaną na balkonie i od samego początku nadawania TV cyfrowej żadnego problemu z odbiorem nie miałem. Od około tygodnia programy z MUX 3 (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Historia itd.) albo w ogóle nie mają sygnału, albo tną się tak, że nie ma możliwości oglądania. Antena na pewno nie została przestawiona w tym czasie przez silne wiatry. Czy jest taka możliwość aby z nadawanym sygnałem coś się stało? Sprawdzenie sygnału dało taki wynik:
Na TVP1 -
Multiplex: (TSID 003, ONID 2268)
Sieć: NW 04 WIE (ID 3411)
Poziom błędów: czerwony pasek 2000
Na Polsat-
Multiplex: (TSID 002, ONID 2268)
Sieć: EmiTel(ID 3401)
Poziom błedów: zero

speed_mahle
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2015, o 15:47
Odbiornik: Tv z wbudowanym DvB - T
Instalacja antenowa: standardowa antena tzw "pająk" zawieszona na wysokosci 9 metrów
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz - Mikstat

mux 2

Post autor: speed_mahle »

witam mam taki problem mianowicie rok kupilem antene zwykla tzw pająka na poczatku bylo ok ale jakis czas temu zaczął sie problem z odbiorem mux 2 obecnie nie odbiera prawie wogole dzien w dzien, mux 1 i 3 odbiera rewelacyjnie probowalem ustawic na inne nadajniki ale bez skutku a ten jest najblizej (Kalisz-Mikstat), Odbiornik to roczny tv z wbudowanym wzmacniaczem standardowy kabel antenowy i standardowa antena za 40 zl "Pająk" zawieszona na dachu domu jednorodzinnego na wysokosci 9 metrów, miasto krotoszyn
Z tego co wyczytalem w postach problem jest ogólnopolski i nie wiadomo co z tym zrobic chyba ze cos pominąłem bo przeglądalem forum niezbyt wnikliwie

Zablokowany