STOPKLATKA TV w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: hadam »

Stopklatka TV z napisami
Od teraz większość zagranicznych filmów na antenie kanału Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) można oglądać w wersji z polskimi napisami. Napisy do filmów z repertuaru Stopklatki dostępne są zarówno w wersji SD, jak i HD kanału. Żeby je włączyć, wystarczy skorzystać z odpowiedniego przycisku na pilocie. O takiej możliwości informują widzów specjalne belki, pojawiające się na antenie stacji u dołu ekranu, oraz oznaczenie „Napisy", umieszczone przy filmach na stronie internetowej stacji
http://www.satkurier.pl/news/102778/sto ... wideo.html

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: ortalion »

bardzo dobra wiadomość moze kolejne kanały umożliwią oglądanie w jezyku oryginalnym z napisami

crgg
Posty: 39
Rejestracja: 1 listopada 2011, o 07:58
Odbiornik: Opticum T50
Instalacja antenowa: kierunkowa 16/21-69 bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Żórawina

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: crgg »

Czy ktoś nadzoruje jakość emisji Stopklatki w MUX? Niech ktoś "zresetuje" im sprzęt, bo transmisja im się "tnie".

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Martens »

Dziś oglądałem sobie na Stopklatce film "Parszywe dranie" i zauważyłem, że co kilka minut na tym kanale pojawia się pikseloza! Początkowo sądziłem, że to problem z DVB-T, ale pozostałe kanały z MUX-1 odbierały bezbłędnie. Sprawdziłem zatem jak Stopklatka odbiera w kablówce. Ku mojemu zdumieniu, po przełączeniu się na DVB-C, w kablu było dokładnie to samo - i to zarówno na wersji SD jak i HD! Problem zatem ewidentnie leży po stronie nadawcy (Stopklatka TV). Ciekawe kiedy się z tym uporają, bo widać (czytając wpis @crgg), że to nie pierwszy już raz kiedy mają problemy techniczne. :evil:

Madrass
Posty: 118
Rejestracja: 5 kwietnia 2013, o 22:40

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Madrass »

Chciałbym zapytać czy ktoś jeszcze zauważył problemy z dźwiękiem na tym kanale? Chodzi mi o ścieżkę oryginalną, gdzie dźwięk jest mocno zniekształcony. Takie coś słyszę od początku nadawania kanału, na innych kanałach nadających oryginalna ścieżkę dźwiękową wszystko jest w porządku.

Problem występuje zarówno na telewizorze Sony Bravia, dekoderze USB i dekoderach WIWA.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Martens »

Panowie z Emitela - chyba macie jakiś problem na dosyle sygnału Stopklatki. Co jakiś czas na tym kanale pojawia się sekundowa pikseloza. Na innych kanałach z MUX-1 czegoś takiego nie zauważyłem, tylko na Stopklatce. I żeby nikt mi nie wmawiał, że problem jest z moją instalacją antenową od razu informuję, że oglądając Stopklatkę na tunerze USB (z MUX-1) w programie DVBViewer licznik błędów pokazuje 0 w momencie gdy wizualnie widać chwilową pikselozę. Natomiast gdy faktycznie są problemy z sygnałem z anteny, wówczas na liczniku programu DVBViewer zliczane są błędy (każda najdrobniejsza pikseloza).
Jakiś czas temu podobne problemy obserwowałem zarówno na sygnale z MUX-1, jak i na sygnale z kablówki (DVB-C). Teraz na sygnale z kablówki jest OK.

P.S. MUX-1 i Stopklatkę oczywiście odbieram z Jagodnika, ale pewnie nadajnik nie ma tu znaczenia.
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2015, o 18:50 przez Martens, łącznie zmieniany 1 raz.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: distefano »

Skoro inne kanały z tego mux odbierają dobrze to instalację masz prawidłową i Emitel prawdopodobnie przesyła sygnał taki jaki otrzymuje od nadawcy (Stopklatka).

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Martens »

Dlatego pisałem, aby sprawdzili dosył, bo pewnie tu jest problem. Kiedyś był ewidentny problem po stronie nadawcy (Stopklatki), bo te same problemy w tym samym czasie występowały zarówno na sygnale z MUX-1, jak i na sygnale w kablu. Teraz raczej nadawca nadaje poprawnie, bo w kablu jest OK.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Monitorujemy ten kanał i nie wyłapujemy jakiś anomalii. Prośba o jakieś bliższe informacje czy nadal to występuje.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Martens »

Posiadam fragment nagrania (plik .ts) z dnia 18.01.2015 r., w którym opisywane przeze mnie zjawisko wystąpiło. Mogę go Panu przesłać do analizy, tyle że plik waży 1,76 GB. Nie chciałbym go skracać w jakimś programie do obróbki, bo wtedy już nie będzie to oryginał. Co by jeszcze dodać. Oglądając ten plik (nagranie) w DVBViewer, również nie zlicza błędów, choć wizualnie chwilową rozsypkę widać. Jak go przepuszczę np. przez VideoRedo, to również w raporcie końcowym po edycji nie wykazuje błędów.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Jarosław Bałuka »

To było jednorazowe zdarzenie w dn 18.01 ?

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Martens »

Ciężko powiedzieć, bo w tym dniu oglądałem tylko jeden film na tym kanale, aczkolwiek spotkałem się już kiedyś z podobną sytuacją na tym kanale.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Będziemy obserwować. W razie spostrzeżenia tych efektów także proszę o info.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Martens »

Panie Jarosławie, bardzo rzadko oglądam Stopklatkę, ale dzisiaj (23.03) nagrywałem i oglądałem film "Parszywe dranie" (17:45-20:00). Podczas tego filmu znowu zauważyłem opisywany wcześniej problem (po drugiej przerwie reklamowej, około 1h 30min od momentu rozpoczęcia filmu). Sprawdzenie pliku z nagraniem za pomocą programów TS Doctor i VideoReDo nie wykazuje błędów, a na nagraniu wizualnie jednak widać sekundową, drobniutką pikselozę. :(
Tym razem oglądałem i nagrywałem na tunerze stacjonarnym, a zjawisko wyglądało identycznie jak wcześniej na tunerze USB.

Edit:
Wczoraj (7.04) natomiast pod koniec filmu "I kto to mówi" na napisach końcowych nastapiło chwilowe zacięcie i zielony ekran. Dalej to samo na jinglu reklamowym. Co ciekawe na sygnale z kablówki (Stopklatka HD) cały film łącznie z napisami końcowymi poszedł prawidłowo, a zacięcie nastąpiło dopiero na jinglu reklamowym.
Prawdopodobnie zatem winny opisywanych przeze mnie problemów jest sam nadawca (wadliwy sprzęt emisyjny), a do MUX-1 i kablówek stosowany jest zupełnie inny dosył sygnału.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: pikaczu »

od pewnego czasu, na stopklatce tv, nie ma hybrydy. napisałem do stopklatki, i odpisali, że u nich jest dobrze. co mam zrobić?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: Puma »

U mnie działa i nie zauważyłem żadnych przerw w działaniu.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: pikaczu »

mam 2 tv z hybrydą i na obu brak hybrydy

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: K63 »

16.02.2016 - zmiany w koncesji
1. zwiększenie udziału audycji powtórkowych z 20% do nie więcej niż 30% w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6.00-23.00;
2. zmniejszenie udziału filmów fabularnych, z obecnych 60% do min. 53% w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6.00-23.00;
3. zwiększenie udziału filmów dokumentalnych z 8% do min. 10% w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6.00-23.00;
4. wprowadzenie nowej kategorii audycji - rozrywka - na poziomie min. 5% w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6.00-23.00.

http://www.krrit.gov.pl/KoncesjeSync/De ... 6-3544.doc

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: hadam »

No żyć nie umierać. A punkt 1 wprost rewelacja.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: STOPKLATKA TV w MUX1

Post autor: K63 »

Na szczęście w godz. 23.00 - 6.00 wszystko zostaje po staremu :lol:

Zablokowany