FERGUSON ARIVA T650i

tkm
Posty: 13
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 08:12

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: tkm »

Kolego alojzyn, ten błąd jest już od wersji 12B1 czyli od pół roku. Byłem ciekaw kiedy ktoś to w końcu zauważy. A skoro poza mną znalazłeś to jeszcze tylko ty to po co producenci mają się starać i poprawiać ten swój scheiss tylko dla dwóch użytkowników. Jest jeszcze mnóstwo innych błędów ale producent oczywiście to konsekwentnie zlewa i tak już zostanie.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: cignacy »

ArniHell pisze:"Ochronę oczu" mam na szaro nie mogę tego zmieniać ale z tego co widzę to jest wyłączona.
Wyłącz "Inteligentny czujnik".

alojzyn
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2015, o 22:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ferguson Ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: alojzyn »

tkm pisze:Kolego alojzyn, ten błąd jest już od wersji 12B1 czyli od pół roku. Byłem ciekaw kiedy ktoś to w końcu zauważy. A skoro poza mną znalazłeś to jeszcze tylko ty to po co producenci mają się starać i poprawiać ten swój scheiss tylko dla dwóch użytkowników. Jest jeszcze mnóstwo innych błędów ale producent oczywiście to konsekwentnie zlewa i tak już zostanie.
A czy masz może oprogramowanie w wersji t650i_20140711_v1.11b9.zip ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: mathome »

Soft 1.11B9 do pobrania z poniższej strony:

http://ntcpolska.strefa.pl/oprogramowan ... 1.11B9.zip

ArniHell
Posty: 14
Rejestracja: 17 sierpnia 2012, o 07:56

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: ArniHell »

cignacy pisze:
ArniHell pisze:"Ochronę oczu" mam na szaro nie mogę tego zmieniać ale z tego co widzę to jest wyłączona.
Wyłącz "Inteligentny czujnik".
Przejrzałem każdą opcję w tym telewizorze i nic tam nie ma o czujnikach.

EDIT:
Wgrałem najnowszy soft do tv i przywróciłem ustawienia fabryczne. Występował ten sam problem. Po przywróceniu ustawień na tunerze problem ustał,
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2015, o 09:41 przez ArniHell, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Krzysiek25 »

na kanałach TV4 i TV6 TV6 w DVB-T w MUX2 pojawiły się ścieżki dodatkową audio w DD+!
a na moim dekoderze T650i nie ma u Was też tak jest zrobiłem fabryczne ustawienia i na nowo wyszukałem i nic z tego

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: mihau »

Czy wam też Ferguson Ariva T650i ucina kawałek loga niektórych stacji ?

Mam taką sytuację ,że Ferguson Ariva T650i ucina mi kawałek obrazu.
Np. na Polsacie obojętnie czy ustawię 16:9 czy 4:3 LB czy auto to na ekranie widać tylko POLSA bez T ,a na plaźmie z wbudowanym tunerem w tym samym czasie jest normalnie tzn widać całe logo Polsatu i jeszcze jest kawałek obrazu na prawo od loga.

Na TV4 i stopklatka.tv przy 4:3 LB albo auto też ucina kawałek loga ,a przy 16:9 na chama dokleja czarne pasy po bokach mimo ,że w tym samym czasie w plaźmie z wbudowanym tunerem czegoś takiego nie ma .

W telewizorze kineskopowym mam możliwość ustawienia obrazu na auto,własny,16:9 ,14:9,cylindryczny i pełny ekran.
W tunerze mam możliwość ustawienia obrazu 16:9,4:3 LB ,4:3 PS i Auto.
Nie licząc 4:3 PS (bo wtedy logo ucieka poza ekran) dla każdego ustawienia w tunerze testowałem każde ustawienie w telewizorze i zawsze na wspomnianych wyżej stacjach przycina logo.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: dr146 »

Na 4:3LB nie powinien nic obcinac, szukaj przyczyny w tv, jeśli zmiana ustawień nie pomaga to masz coś zrypane z odchylaniem i raczej serwis potrzebny ale dla pewności przetestował bym jeszcze ten tuner na tym drugim tv i ewentualnie próbował wrzucić ostatni FW lub jakiś starszy

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: mihau »

Porównałem sobie na wspomnianym telewizorze kineskopowym obraz stacji Fokus TV z satelitarnego tunera Ferguson AF-2818SE i z tunera DVB-T.
Z AFa na prawo od loga Fokus TV jest jeszcze trochę obrazu ,a z Arivy prawy bok białej kwadratowej obwódki loga jest na samej krawędzi obrazu.Tak więc to raczej nie jest wina telewizora.
przetestował bym jeszcze ten tuner na tym drugim tv i ewentualnie próbował wrzucić ostatni FW lub jakiś starszy
Nie rozumiem.To znaczy ,że jeśli na plaźmie też będzie przycinał to mam zmienić tuner na model z serii FW czy ,że mam coś wgrać ?

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: dr146 »

Podłącz ten tuner do plazmy przez scart i zobacz wtedy. Wgrać możesz ostatni firmware (generalnie chodzi o to żeby jakikolwiek wgrać bo mogło się coś skaszanić w pamięći) , jeśli na plazmie będzie to samo to wina tunera ale wydaje mi się ze to raczej wina tv crt

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: mihau »

bo mogło się coś skaszanić w pamięći
Nowiuśki tuner,w piątek kupowałem.
ale wydaje mi się ze to raczej wina tv crt
Jeśli to może być wina telewizora kineskopowego to czemu z satelitarnego tunera jakoś nie ucina obrazu ?

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: mihau »

Podłączyłem do plazmy i tam na Fokus Tv odstęp prawej krawędzi loga od prawej krawędzi obrazu jest dużo większy niż na Fokus TV z tunera satelitarnego podłączonego do telewizora kineskopowego.
Podłączyłem też Arivę do tego gniazda SCART telewizora kineskopowego do,którego podłączany jest tuner satelitarny i wtedy obraz przycięty był minimalnie mniej niż w przypadku drugiego gniazda SCART ale i tak odstęp między prawą krawędzią loga ,a prawą krawędzią obrazu był mniejszy niż w przypadku tunera satelitarnego.

Zmieniłem kabel euro na inny i teraz z tego samego wejścia mniej przycina logo.

pawlok
Posty: 57
Rejestracja: 3 stycznia 2015, o 13:07
Odbiornik: MARANTZ ST35 + dla DAB DENON DRA109
Instalacja antenowa: FM dokólna H + 1 DIPOL V + dla DAB Yaga na VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Góra k/Śremu

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pawlok »

Tak sobie czytam tym tunerze "odbiera sygnał wejściowy w całym paśmie od 110 do 862MHz : jakie to ma znaczenie praktyczne dla użytkownika ? Nie sądze by potrafił odebrać radio DAB+ ale może się mylę ?
Z racji ze padła mi manta po kilku latach użytkowania, rozglądam się za nowym tunerem (cel możliwość nagrywania w normalnym niekodowanym formacie na dysk) internetu nie potzebuje zatem pytanie T650i czy T70???

pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
kaem
Posty: 45
Rejestracja: 26 lipca 2011, o 14:14
Odbiornik: Signal HD-507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów *G. Św. Marcina*

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: kaem »

Ręczne pobieranie guide nadal nie działa dobrze. Czasami działa ale częściej nie i nie mam wtedy informacji o nadawanych programach.

lukastob
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 09:54
Odbiornik: ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: lukastob »

Witam,
posiadam fabryczny soft V1.12B3 i występują u mnie problemy z internetem, jeżeli już się w ogóle połączy, co przebiega z wielkim trudem, to filmy z serwisów nie działają, pobierają się miniatury filmów ale ich nie wczytuje. Automatyczne łączenie nie działa.
Karta wifi taka miniaturowa na zalecanym chipsecie, wifi z funboxa od neo. Sygnał ok 40%.

Pytam bo przeczytałem trochę wątków w tym temacie ale nie dowiedziałem czy na najnowszym sofcie działa już poprawnie internet, a problemu szukać po mojej stronie, czy jednak na tym sofcie też dalej są problemy?

wakcaj
Posty: 6
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 16:35
Odbiornik: Ariva T650i

Problemy z nagrywaniem na dysk zewnętrzny

Post autor: wakcaj »

Witam wszystkich użytkowników Arivy T650i.
Odbiornik kupiłem w grudniu 2014r i do tej pory nie nagrałem
ani jednego filmu. Mam podłączony AKTYWNY HUB USB 2.0 TRACER H6 4 PORTY + ZASILACZ
a mimo to mam kłopoty z nagrywaniem. Może mi ktoś podpowie jaki mam kupić pendrive do nagrywania?
Będę wdzięczny za każdą wiążącą podpowiedź.
Pozdrawiam

lukastob
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 09:54
Odbiornik: ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: lukastob »

A co podłączasz pod tego Huba ?
Ja sprawdzałem na pendrive 16GB starszy rozsuwany datatraveler i jakiś sony 32GB na obu nagrywał i odtwarzał nawet jeden plik mkv z którym nie mógł sobie poradzić lcd LG. Natomiast na pendrive 2GB już nie nagrywa ale timeshift działa. Podłączałem bezpośrednio do arivy. Jak na razie to mam tylko problemy z wifi.

wakcaj
Posty: 6
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 16:35
Odbiornik: Ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wakcaj »

Witam.
Podłączałem różne pendrive: Toshiba 16GB, 64GB i nic.
Natomiast jeśli chodzi o WiFi to kupiłem na Allegro KARTĘ SIECIOWA WI-FI
ADAPTER ODKRĘCANA ANTENA i internet śmiga. Ekspert z Fergusona doradził mi
żebym podłączył dysk z zasilaniem ale nie podpowiedział konkretnie jaki.
Przecież podłączyłem HUB i ma zasilanie.
Pozdrawiam

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: mihau »

W instrukcji pisze,że dysk zewnętrzny musi być w standardzie USB 2.0 .
Podłączyłem no name'owego pendrive'a-gadżet od firmy ,o pojemności 8 GB i mi działa nagrywanie.

Arbitekt
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2014, o 21:09

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Arbitekt »

Posiadam router Tp link-WR740N. Dekoder wykrywa moją sieć ale nie mogę się połączyć z siecią. Jeśli wyłączę hasło do sieci to mogę się połączyć. Wszystkie inne urządzenia w domu, kino domowe, smart tv, telefony tablet nie mają problemu z połączeniem. Adapter wi-fi W03.
Ktoś miał podobny problem?
Już udało mi się rozwiązać problem.
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2015, o 16:48 przez Arbitekt, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany