DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Brak informacji o remoncie nadajnika

Post autor: Rzeszowiak »

Dobre pytanie zadał @ Józek73 nie każdy ma internet. Są osoby starsze które nie zostały poinformowane. Emitel wiedział planował modernizacje nadajnika i powinien wraz z nadawcami poinformować co najmniej miesiąc przed remontem odbiorców. Choćby na pasku tak jak jest teraz na TVP Rzeszów Tylko teraz zasięg Mux 3 jest mniejszy.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Brak informacji o remoncie nadajnika

Post autor: K63 »

Jak w ubiegłym roku w Gorlicach miano przenieść nadajnik z komina EC na Maślaną Górę, informacja była tylko na stronie TVP Kraków, a kilka dni potem na stronie Emitela. Informowałem o tym lokalne media, ale jakoś nikt nie wykazywał zainteresowania tematem. Po mojej interwencji, pierwsza informacja pojawiła się tylko na jednym z lokalnych portali - dwa dni po przełączeniu. Gazeta Gorlicka poinformowała o zmianie dopiero kilka dni po fakcie, malutką - nie rzucającą się w oczy - wzmianką, na dole jednej ze stron. Efekt jest taki, że do dnia dzisiejszego są ludzie którzy borykają się z problemami w odbiorze, bo nie wiedzą o zmianie lokalizacji nadajnika.
Jak widać, odbiór tv nie jest dla mediów tematem priorytetowym.
A tak przy okazji, może odbiór z Gorlic mógłby być dla niektórych alternatywą na przeczekanie modernizacji Suchej Góry. Nadajnik ma co prawda niedużą moc, ale jest ulokowany wysoko i jego wiązka główna skierowana jest na wschód i płn.- wsch. Teoretycznie odbiór powinien być możliwy na sporej części woj. podkarpackiego, m.in. w okolicach Krosna , Pilzna, Ropczyc, a nawet Rzeszowa.
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=9842

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Wielkie ukłony i podziękowanie w stronę Emitela, może nareszcie w Krośnie będziemy mieli dobry sygnał, jak za dawnych czasów, trzymajmy za to kciuki . :D :D :D :D
Jak na razie pogodę mają świetną do remontu.

@Rzeszowiak- W Rzeszowie może i spisywał się świetnie, ale nie w Krośnie, sygnał był tragiczny, miejmy nadzieję, że zrobią, że zarówno w Rzeszowie będzie wszystko dobrze grało, jak i w Krośnie. Jednak te informację od Pana z UKE Rzeszów, o których później wszyscy zaczęli się wypierać okazały się prawdziwe, być może powiedział coś czego nie powinien ujawnić. A tak niektórzy po mnie jeździli.
Rzeszowiak pisze:Dziś kolega w Tyczynie w antenie zakładał wzmacniacz bo go jak to mi mówił krew zalewała tymi przycinkami obrazu. Na razie obraz ma stabilny.
Mnie również zalewała, a niektórzy dodatkowo próbowali mnie jeszcze z błotem zmieszać, nie mówię tu akurat o Koledze, wszyscy wiemy kogo mam na myśli.

Poinformowany
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2014, o 22:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: SG

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Poinformowany »

Krosnoludek pisze:a w Krośnie zdecydowanie się polepszył, teraz jest jak dawniej stabilnie nic nie pływa siła 100%, jakość również 100%.
Pakos pisze:Miejmy nadzieję, że Emitel szybko zakończy konserwacje i uruchomi główny system antenowy. Nawet w Krośnie jest odczuwalny spadek jakości sygnału
Wiarygodność już napisanych oraz kolejnych wypowiedzi użytkownika Krosnoludek pozostawiam ocenie forumowiczów...


-

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 20
Rejestracja: 19 września 2011, o 12:32
Odbiornik: Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO Plus
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka(0,4km) Sucha Góra(35,3km)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Boguś »

http://perfektwerner.pl/pl/instalacja-s ... ych-dvb-t/
jest też i mowa o wymianie systemu ant. na SG 8-) w ub.roku + kilka fotek.
Zapewne ta sama firma poprawia ;)

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

Jarosław Bałuka pisze:Na terenie Krosna zostały wykonane pomiary poziomu sygnału DVB-T. Pomiarów dokonali inspektorzy UKE z udziałem naszych specjalistów. Pomiary były wykonane wozem pomiarowym UKE w punktach pomiarowych wyznaczonych przez UKE. Nie potwierdzono żadnych problemów z odbiorem DVB-T w Krośnie w wyznaczonych punktach pomiarowych.
Nie planujemy zmian w nadawczym systemie antenowym.
Skoro anteny są dobre to co tam robią :?: Być morze wyszła wada w konstrukcji
i teraz ja usuwają.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Raczej się nie dowiemy co jest powodem ten demontaż anten. Wiedzą tylko osoby wtajemniczone. Grunt to żebyśmy mieli dobry odbiór z tego obiektu.

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: viva0 »

Szczerze przypomniałem sobie że były awarie i chwilowe zaniki na 5 bądź 10 sekund pogorszenia jakości mux2 na 2 godziny i zaniki sygnału muxów jesień-zima.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Wracając do wątku Z Suchej Góry dziś będąc w sklepie z antenami RTV - Sat gościu miał co chwilę telefony w sprawie problemów z odbiorem Z Suchej Góry.

U mnie na chwilę obecną brak odbioru Muxu 1 i 2 a Mux 3 parę godzin jest i parę nie ma.

Longhorn2009
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2012, o 23:11
Miejscowość: Sędziszów Młp
Odbiornik: Mygica T230A PC USB
Instalacja antenowa: Antena siatka + vhf 8elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Longhorn2009 »

Zdaje się koniec remontów, bo sygnał wrócił do właściwego poziomu.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Domel28 »

Napewno w tej chwili działa główny system antenowy, bo u mnie na antenie ze wzmacniaczem jakości na k.29, 32 i 52 jest na 100% siła w przedziale 40 - 52%.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2015, o 10:14 przez Domel28, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Longhorn2009 pisze:Zdaje się koniec remontów, bo sygnał wrócił do właściwego poziomu.


Pytanie podstawowe czy z pełną mocą 100kW :?:

Z perspektywy mojego miejsca zamieszkania siła sygnału po tym remoncie spadła do 78% a było do 98% przed demontażem systemu antenowego.

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Pakos »

W Krośnie też poprawa jakość/siła 100% mimo że antene zasłania mi kilka gęstych drzew 8-)

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

EMITELU WIĘCEJ MOCY W STRONĘ RZESZOWA

siła sygnału 62% poziom błędów do 500

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Krosnoludek pisze:Od dzisiaj sygnał w Krośnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powrócił do stanu w jakim był w zeszłym roku przed wymianą głównego systemu antenowego. Zarówno siła jak i jakość się poprawiła. Oby Emitel poprawił ten główny system antenowy, aby w Krośnie sygnał był taki sam jak jest teraz na rezerwowym, może ukształtują odpowiednio wiązkę.

W zeszłą niedzielę, na Polsacie w czasie Wydarzeń ok. godz. 19, ciął i przerywał obraz, co jakiś czas jakość sygnału mocno spadała i wtedy była pikseloza. Że nie piszę cały czas, nie oznacza że się samo naprawiło.
Krosnoludek pisze:Dodatkowo tak jak już pisałem, na komputerze (MT4171) wcześniej nie odbierałem wszystkich muxów ze Słowacji, z powodu zagłuszania mocnym sygnałem z SG, teraz po obniżeniu mocy Suchej Góry wszystkie muxy ze Słowacji działają. Wcześniej żeby działały na komputerze trzeba było czekać na przerwą konserwacyjną SG.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=195948#p195948

Od dzisiaj na komputerze straciłem Słowację, jest dokładnie tak jak w zeszłym roku przed remontem, czyli natężenie sygnałem z SG jest większe, i zagłusza Słowację.

Na potwierdzenie moich słów zdjęcia które wykonałem przed chwilą, siła sygnału z SG na maxa, i sygnał nie pływa !!! , oraz brak sygnału ze Słowacji:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W Krośnie znów sygnał spadł, jest słabszy niż na rezerwie :(
Obrazek ObrazekObrazek

Na TV LG wszystkie trzy muxy na rezerwie miały siłę i jakość po 100%, teraz siła się waha i jest ok. 95%, jakość jak na razie po 100%. Najważniejsza jest jakość, aby nie było tak jak wcześniej dużych okresowych spadków (wahania).

I jeszcze jedno, Słowacji na komputerze brak, czyli jest jakaś zmiana w stosunku jak było wcześniej. Jest tak samo jak było na rezerwowym.

Jednak nie było to jak stary tubus, ten nowy system coś nie może dobrze zagrać :(
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2015, o 15:07 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Longhorn2009
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2012, o 23:11
Miejscowość: Sędziszów Młp
Odbiornik: Mygica T230A PC USB
Instalacja antenowa: Antena siatka + vhf 8elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Longhorn2009 »

Tunery do kompa mają sporo słabsze głowice a widzę takiego używasz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Na wszystkim jest spadek, TV LG oraz tunery: Wiwa i 2x Opticum.
Pech chciał, że dziś miałem porobić zdjęcia w TV jak i tunerach, jak sygnał wygląda na rezerwowym, myślałem że 27 czerwca przełączą na główny, a tu już dziś przełączyli.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Mam pytanie do przedstawicieli Emitela Jaroslawa Mroczkowski lub Jarosława Bałuka odnośnie Suchej Góry Czy parametry Muxów 1 2 3 z w/w nadajnika są już ostateczne. Mam nadzieję że któryś z Panów odpowie.

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 20
Rejestracja: 19 września 2011, o 12:32
Odbiornik: Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO Plus
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Baranówka(0,4km) Sucha Góra(35,3km)

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Boguś »

MUX-2, MUX-3 pracują bez zarzutu. :D

MUX-1 (kanał 52) jest lepiej niż od marca br., kiedy to praktycznie nie dało się oglądać w mojej lokalizacji, jednak daleko do jakości jaka była po remoncie w ub. roku.
Obecny sygnał wykazuje duże wahania na wskaźniku w tunerze, a tym samym obraz często się "zacina" i występuje typowa pikseloza. Fonia jest OK.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN RZESZÓW SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Niestety sygnał z Suchej Góry w stronę Rzeszowa jest mniejszy o ponad 30% na dzień dzisiejszy. Mux 1 i 2 przycinki co parę minut, Mux 3 bez przycinek. Jeśli Emitel skończył modernizację w/w obiektu to nie ciekawie to widzę na przyszłość taka jest prawda.

Zablokowany