SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

janek 77 pisze:Dziwi mnie, powtórzę jeszcze raz, jednoczesny spadek jakości sygnału TVP.
Jakieś racjonalne wyjaśnienie... ? Tylko -please- bez informacji, że trwają testy
Tak to jest bardzo racjonalne wyjaśnienie. Nie rozumiem Pana roszczeniowej postawy. 30 września rusza MUX2, jeśli nie będzie działać wtedy proszę narzekać. MUX1 z którego wypadły komercyjne stacje był testowy, bo jego uruchomienie rok temu był falstartem spowodowanym nieprawomocną decyzją UKE. Koniec kropka.
W wybranych obiektach nadawczych prowadzone są prace, jak zaistnieje taka potrzeba to sygnał może zniknąć (jeśli będzie potrzebne wyłączenie nadawania na czas wejścia ludzi na dany odcinek masztu). Więc mówię serio, więcej pokory a nie żądania, dostęp do mediów publicznych jest zapewniony drogą analogową, a to co się dzieje w nadawaniu cyfrowym to tylko dobra wola Emitela, bo ja nie znam obowiązujących zapisów które zobowiązywałyby operatora do nadawania programów TVP w DVB-T - na dobrą sprawę mogłaby być przerwa między wyłączeniem exMUX1 i włączeniem MUX3. Jednak praktyką już się stało że nadawanie testowe po tak długim czasie jest traktowane jak nadawanie regularne i robi się wszystko żeby było kontynuowane w miarę możliwości. Jeśli ktoś nie potrafi wytrzymać 3 dni prac to świadczy tylko o nim i jego dojrzałości.
I proszę się nie obrażać tylko to przemyśleć.

Kafar

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Kafar »

janek 77 pisze:Dziwi mnie, powtórzę jeszcze raz, jednoczesny spadek jakości sygnału TVP.
Jakieś racjonalne wyjaśnienie... ? Tylko -please- bez informacji, że trwają testy
Proponuję wyjść na maszt gdy sygnał jest nadawany dookólnie z mocą 100KW ERP i po takiej wycieczce się wypowiedzieć, że jakość odbieranego sygnału spadła. Technik to nie maszyna - robot, a fale radiowe z taką mocą pozytywnego efektu na organizmy ludzkie raczej nie wywierają. Jak dla mnie przy takich pracach, maszt nadawawczy powinien całkiem zamilknąć ze wszystkich systemów antenowych na wszystkich częstotliwościach, czy to się komuś podoba czy nie. Jak naprawiam auto to muszę się pogodzić, że nie będe z niego korzystał przez jakiś czas, bo nikt nie będzie mi części eksploatacyjnych zmieniał podczas jazdy.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mac_33 »

co do tej roszczeniowej pozycji to sie zgadzam z Wami w 100% - trzeba po prostu poczekac dwa dni i tyle,

ale zaciekawilo mnie co do tego maja te cale maszty :-) jestem inz co prawda w zupelne innech dziedzinie ale probuje sobie wyobrazic to co ma do zrobienia emitel i ni jak te prace nie pasuja do instalacji anten na masztach - prace pewnie sa w budynkach na aparatach nadawczych prowadzone w suchych klimatyzowanych pomieszczeniach - co Wy z tymi masztami :-)?, pewnie kilka anten w kraju trzeba bedzie dostosowac ale to pewnie w 2011 w lecie.

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

mac_33 pisze:co Wy z tymi masztami :-)?
Masz rację, pewnie nic na maszcie, nie wiemy co jest robione, skoro sygnał jest to pewnie na maszcie nic, ale krzyki niektórych tu użytkowników, że dźwięku nie ma i to jest dramat, mimo, że komunikat jest jasny i trudno go nie zrozumieć - od 27ego będą prowadzone prace i mogą występować zakłócenia w działaniu MUXów, pokazuje, jaka jest retoryka niektórych rozmówców.
Życzę wszystkim stalowych nerwów - zwłaszcza tym co obserwują cyfrową radiodyfuzję krócej niż od kilku lat ;)

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Przyjmuję z pokorą to co sie wydarza. Nie proszę o szajs TVN i POlsatu. Proszę tylko o TVP w dobrej jakości.
Kto pisał o braku telewizji?
Interesuje mnie tylko brak równowagi w prawach i ich realizacji mediów komercyjnych i publicznych.
W stylu Pana hyperactiv powiniem doradzic przeprowadzkę dalej od masztu aby ograniczyć degradację mózgu przez fale radiowe

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: RAPIOTR »

przypominam:
---------------------------------------------------------
W związku z przygotowaniami do uruchomienia komercyjnych emisji naziemnej telewizji cyfrowej, od dnia 27 września nastąpią przerwy lub zakłócenia w dotychczasowych emisjach eksperymentalnych DVB-T.

Zakończenie prac i przywrócenie stałych emisji planowane jest na 30 września 2010 roku.
Ewentualne dodatkowe informacje na temat prowadzonych prac będą przekazywane w osobnych komunikatach.

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

Panowie skończcie tą słowną przepychankę. Źle sie czyta forum z takimi wpisami.

U mnie jak zwykle obraz idealny bez żadnych zakłóceń. Zero zacięć. Kurczę zazdroszczę wam tych pikseli i rwania obrazu bo wiedziałbym że coś się dzieje A tak nuda obraz TVP1,2.INFO TEST jest jak żyleta. 60% siły sygnału z odległości 50km bez wzm.
A no i TVN Warszawa tak samo

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

/ post przeedytowany, dygresje usunięte przez admina /

Zdziwł mnie tylko spadek jakości sygnału TVP w tym samym momencie.

Dziwi i niepokoi, że TVP finansowo jest osłabiane. Dziwi, że nie ma jednoznacznych informacji o tym, że TVP1, TVP2, TVPINFO nie będzie emitowane w ramach mux3. Podczas gdy komercyjni nadawcy wystartują z mux2.
Ostatnio zmieniony 28 września 2010, o 23:57 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

janek 77 pisze:Zdziwił mnie tylko spadek jakości sygnału TVP w tym samym momencie.
a mnie nie dziwi. W okresie uruchomieniowym na muxach może być nic, albo dowolne rzeczy... tak to już jest przy uruchamianiu dużych systemów.
Dziwi, że nie ma jednoznacznych informacji o tym, że TVP1, TVP2, TVPINFO nie będzie
Bo samo TVP ma w tej chwili poważne problemy wewnętrzne (wiadomo z jakiego powodu), więc wygląda, że na decyzje trzeba jeszcze trochę poczekać, ale ja tam jestem optymistą...

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Jeśli mają być oddzielne MUX-y, to da się stwierdzić, że TVP może na razie nie być.

Skończmy ten bezsensowny offtopic, w którym i tak nic rzetelnego nie ma.


-----------------------------------

U mnie już nie wykryło TVN Warszawa - co oznacza prawdopodobnie koniec transmisji tej stacji w DVB-T.

TEST TVP1,2,Info - jedynie ID, brak obrazu i dźwięku - słaba moc nadajnika

Polecam też http://media2.pl/media/69347-polsat-i-t ... zacje.html

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Miodzik »

TVN Warszawa właśnie podała na pasku info, że testowa emisja tegoż programu w związku z rozpoczęciem nadawania II Mux'a zmieni w najbliższych dniach kanał z 48 na 53. Wychodzi więc na to, że nie stracimy na razie TVN W-wa :)

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Miodzik pisze:TVN Warszawa właśnie podała na pasku info, że testowa emisja tegoż programu w związku z rozpoczęciem nadawania II Mux'a zmieni w najbliższych dniach kanał z 48 na 53. Wychodzi więc na to, że nie stracimy na razie TVN W-wa :)
Świetna informacja! Niech jeszcze moc zwiększą!!!

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

Ta informacja jest już na stronie TVN Warszawa w sekcji "jak odbierać TVN Warszawa?".
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1578167,0, ... omosc.html

damians1

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: damians1 »

voitek pisze:
Miodzik pisze:TVN Warszawa właśnie podała na pasku info, że testowa emisja tegoż programu w związku z rozpoczęciem nadawania II Mux'a zmieni w najbliższych dniach kanał z 48 na 53. Wychodzi więc na to, że nie stracimy na razie TVN W-wa :)
Świetna informacja! Niech jeszcze moc zwiększą!!!
Dobrze by było ale to raczej nie możliwe ze względu na nadający z Radomia TVN na tym kanale

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Skan w tym momencie:

690 MHz - TVN Warszawa?

770 MHz - Testowy TVP już nadaje (chyba) z Raszyna, bo mam teraz 90% zasięg (przedtem 5%), brak jednak AC3 na TVP1 i TVP2 (podczas poprzedniej emisji była).

Cały czas na obrazie każdego kanału testowego TVP znajduje się dziwna, przerywana biała linia u góry:

Obrazek

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

u mnie tego nie ma, sprawdź ustawienia wyświetlania obrazu w swoim odbiorniku i telewizorze, obraz jest 16/9 na TVP2

bartekm

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bartekm »

dziś stan taki jak wczoraj testy TVP1,2 Info i TVNWarszawa. Kiedy start MUX II ?? W końcu dziś 30 wrzesień...

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: handrzej »

Na jakim telewizorze masz ten pasek ?
To pojawia się najczęściej na kodekach programowych w komputerze.

pawsze

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pawsze »

Witam wszystkich,

Mam pytanie do zorientowanych w temacie. Wczoraj kupiłem sobie wewnętrzną antenę Signal DVB-T, podłączyłem i d..., na 48 kanale pasek czerwony, czasami zmieniający się na żółty. Na 58 kanale praktycznie brak sygnału. Trochę poczytałem i (mam nadzieję że trafnie) domyślam się, że jest to sygnał tylko z PKiN'u i dlatego jest słaby, jak już będzie uruchomiony Raszyn to sygnał będzie dużo lepszy, dobrze myślę?

Dodam tylko że mieszkam w Ząbkach, na 4 ostatnim piętrze.

Nie chcę, a nawet za bardzo nie mogę zamontować anteny zewnętrznej, więc zdecydowałem się na pokojową, mając nadzieję że to wystarczy do odbioru sygnału, który w linii prostej nadawany jest z jakiś 20km. Chyba akurat niefortunnie trafiłem na moment uruchomienia MUX'a II i stąd moje problemy i wątpliwości.

Dzięki za wszelkie wyjaśnienia.

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

Musiałby się ktoś wypowiedzieć, kto odbiera z południa (np. z Radomia, gdzie sygnał z PKiN już nie dochodzi), albo pracownik Emitela, ale TVN Warszawa na k.48 leci teraz z PKiN a 3xTVP na k.58 z Raszyna.
Dziś się wszystko może zmienić u Ciebie bo powinien ruszyć już docelowo MUX2 z pełną mocą, TVN Warszawa zmieni kanał na 53 a na 58 pojawi się tymczasowy MUX1 (być może z inna mocą niż teraz).
Jakby co tu masz poradnik na co zwrócić uwagę http://przelaczenie.eu/?s=jak ;)
U mnie płynnie działają k.48 i 58, ale ja odbieram z innej lokalizacji niż Ty.

Zablokowany