DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Rahm

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Rahm »

rybski pisze:Dzieci brak Żony też hehe
Nie pitol, bo dzisiaj Polsat jest ważny. Mecz z Serbią o 21. A ja już dawno zrezygnowałem z analogowej.

raf71

Re: DVB-t Poznań

Post autor: raf71 »

RAPIOTR pisze:Przecież był komunikat ,że do 30 września mogą być wyłaczenia. Trzeba spokojnie czekać :D
E no - bez jaj !!!
W czwartek gra KOLEJORZ, a transmisja jest na TV4.
Ja chce oglądać !!!

rybski

Re: DVB-t Poznań

Post autor: rybski »

Rahm pisze:Nie pitol, bo dzisiaj Polsat jest ważny. Mecz z Serbią o 21. A ja już dawno zrezygnowałem z analogowej.
No ja tez chciałem oglądać i analogu też już dawno brak :D

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: DVB-t Poznań

Post autor: voitek »

Takie argumenty to możecie dla samych siebie zostawić.

Rahm

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Rahm »

voitek pisze:Takie argumenty to możecie dla samych siebie zostawić.
Raczej wspólna sprawa.

cyfrojtek

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cyfrojtek »

Poznań Śrem dzisiaj padł od rana nie ma nic :o

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

cyfrojtek pisze:Poznań Śrem dzisiaj padł od rana nie ma nic :o

Naprawdę ?!!! hehe. A ja widzę ,że wszystkie emisje analogowe zarówno TV jak i fm śmigają bez problemu. Wyłączono tylko MUX1 k23. Czytać trzeba czytać zanim się coś napisze ;)

Rahm

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Rahm »

Napiszcie, jak wygląda u was sytuacja. Sygnał wrócił (moc i jakość takie same), tylko tuner nie wyszukuje kanałów.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Z RTCN narazie bez zmian. Wyłączony MUX1 k23 ,MuX3 na k28 działa bez zmian no ale on idzie z innego systemu UHF. Czekać spokojnie trzeba czekać...

badzio19

Re: DVB-t Poznań

Post autor: badzio19 »

Nadal brak sygnału na mux1 ale mam inne pytanie, mam f8100Hd i za diabła nie uzyskuje na nim
jakości sygnału powyżej 60%. Do tego sygnał znaczy poziom i jakość były pływające, spadał poziom nawet do 80% i wtedy pojawiały się zacięcia wizji. Dziwne jest to też ze mux3 był odbierany zawsze lepiej niż mux1, poprawiło się teraz na mux1 po zmianach ciekawe czy ten typ tak ma czy coś jeszcze muszę w instalacji antenowej zmienić.
A właśnie czy w sygnale jest możliwość wstawienia blokady nagrywania. Nie mogę nagrać na mux1 żadnego programu który idzie Live. Odpada Polsat i wyścigi F1, dostaje zawsze komunikat dysk pełny. Jak zapuszczę nagrywanie przed programem live to mogę nagrać ale w trakcie już nie. Na mux3 mistrzostwa w piłce nagrywałem bez problemu.

Kafar

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Kafar »

badzio19 pisze: A właśnie czy w sygnale jest możliwość wstawienia blokady nagrywania. Nie mogę nagrać na mux1 żadnego programu który idzie Live. Odpada Polsat i wyścigi F1, dostaje zawsze komunikat dysk pełny. Jak zapuszczę nagrywanie przed programem live to mogę nagrać ale w trakcie już nie. Na mux3 mistrzostwa w piłce nagrywałem bez problemu.
Bardzo ciekawa sytuacja. Czytałem o takich mozliwościach przy kodowaniu sygnału i wykorzystaniu modułów zgodnych ze standardem CI+. Tam dostawca sygnału może ustawić użytkownikowi maksymalny czas nagrania, jego przechowywania i przede wszystkim możliwość nagrywania. Moduły te nie są zgodne z obsługą kilku strumieni więc odpada stosowanie sprzętów z podwójnymi głowicami(ale tego samego standardu, a nie combo).
http://www.hd-plus.de/
W wakacyjnym satkurierze o tej platformie pisali. Twój tuner napewno takich możliwości nie ma, a czy w strumieniu transmitowanym są jakieś znaczniki(tak jak do proporcji nadawanego obrazu) blokujące nagrywanie to trzeba się Panów Jarosławów pytać, albo u źródła - w Polsacie. Ja bym obstawiał niedopracowany soft tunera.

badzio19

Re: DVB-t Poznań

Post autor: badzio19 »

Kafar pisze:
badzio19 pisze:
W wakacyjnym satkurierze o tej platformie pisali. Twój tuner napewno takich możliwości nie ma, a czy w strumieniu transmitowanym są jakieś znaczniki(tak jak do proporcji nadawanego obrazu) blokujące nagrywanie to trzeba się Panów Jarosławów pytać, albo u źródła - w Polsacie. Ja bym obstawiał niedopracowany soft tunera.
No i trochę już podzwoniłem do ich wsparcia i też zwróciłem im uwagę na błąd w poprzednim sofcie 2.0 - przy wyszukiwaniu kanałów ucinał TVP1 TVP2 (oba w dwóch muxach)bo uważał ze to te same kanały i zamiast 14 podawał ze jest tylko 12. W 2.01 to poprawili, jak ruszą muxy oficjalnie to będę reklamował ferdka.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Kiedy zmniejszono rozdzielczość TVP HD w MUX3 do 960 x 720 50fps ?

Jan.

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jan. »

Jeszcze wczoraj była 1280x720 50fps która prezentowała się moim zdaniem doskonale. W tym momencie gołym okiem widać gorszą jakość obrazu na tym kanale.

cyfrojtek

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cyfrojtek »

NAdal brak cyfrowego sygnału ze Śremu totalna kaplica w okolicach Gniezna czy w tym kraju nie może być coś zrobione porządnie tylko ciągle prowizorki.

mateopoznan

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mateopoznan »

TVP HD wygląda teraz jak solidne SD z satelity. Fatalna wiadomość, potwierdzona organoleptycznie.

Kafar

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Kafar »

mateopoznan pisze:TVP HD wygląda teraz jak solidne SD z satelity. Fatalna wiadomość, potwierdzona organoleptycznie.
Może przy okazji sprawdzają po stronie zestawiania strumienia, jak zachowa się obraz przy różnych rozdzielczościach i przepływności, dopóki MUX-y są eksperymentalne - mają do tego pełne prawo. Ale takie zachowanie pozwala domniemać pazerności i upchnięcia pseudo HD z większą ilością SD.

anaconda911

Re: DVB-t Poznań

Post autor: anaconda911 »

Dopiero po 30 wrzesnia (takie jest pozwolenie na nadawanie) bedzie u nas MUX1 i MUX2.
Trzeba czekać do czwartku. MUX3 na razie nie startuje.

headcharge

Re: DVB-t Poznań

Post autor: headcharge »

Kilka tygodni temu pisali na Wirtualne media, że TVN dorzuci TVN7, a Polsat nowy kanał Polsat Sport News. Więcej tutaj http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dr ... w-tym-roku

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Z tym 960x720 px to chyba na głowę ktoś upadł boleśnie w pracy ;)
Jeszcze się za chwile okaże, że do tego MUXa będą chcieli wrzucić dwa nowe kanały Parlament i Seriale :lol: :lol: :lol: Ale były by jaja.
Kombinacje na całego, ścieżki dźwiękowe do wyboru tylko na TVP HD.

Jedno co trzeba przyznać pomysł z MP2 oryginalne audio + dubbing i AC3 tylko oryginalne audio i do tego napisy w czasie zagranicznych produkcji, bardzo trafiony !

Odnoszę wrażenie, że zwiększył się bitrate na TVP Kultura. No ale VBR jest to wszystko możliwe.

Kanał TVP HD powinni przemianować na TVP HD Ready :lol:

Zablokowany