Propozycje usprawnień na forum

tematy organizacyjno-porządkowe
panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: panaho »

Forum obecnie jest mało przejrzyste. Mi osobiście się nie podoba.
Przydała by się możliwość wyboru starego wyglądu.
To tylko moja opinia.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Starego wyglądu przywrócić się nie da. "Skórka" była napisana na starszą wersję systemu, poza tym nie pasuje kolorystycznie, ale możemy poszukać lepszego szablonu. Po niedzieli się rozejrzę, czy jest coś w miarę gotowego do wykorzystania.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: adac »

Przydało by się bo obecne forum jest okropne, nieczytelne i fatalne kolorystycznie.

Pomysł z danymi użytkownika poprawej stronie jest delikatnie mówiąc chybiony i wygląda na bug początkującego programisty. Nigdzie indziej się z tym nie spotkałem.
Ta czarna kolorystyka jest nieczytelna i wprowadza w przygnębienie( jakaś aluzja do stanu polskich mediów ?)
Ramki i ozdobniki przeszkadzają w ogarnięciu całości wątku, obecna grafika skutecznie to utrudnia.
Brakuje odnośników do ostaniego postu na str. głównej a nawet w wykazie tematów ( np. zagadnienia z odbiorem). Trzeba się przekopywać i szukać po dacie, czyli kolejne utrudnienie.
Strona forum od czasu do czasu się rozjeżdża i przesuwa, nigdy wcześniej tego nie było.
Zauważyłem że po tej 'modernizacji' gośćmi na forum najczęściej są Booty, widocznie im wszystko jedno.

Czy taki był właśnie zamiar czy tylko tak wyszło ?

PS. na str. głównej: wykaz for, wykaz tematów albo wszystkie tematy. To obecne kojarzy mi się z: wykaz forów dla uczestników przetargu. I większą wyróżniającą czcionką !
Większy, wyróżniający znaczek 'przejdź do ostaniego postu".
Grafika na str. głównej też mi się nie podoba, nie lubię rozmazanych zdjęć bo kojarzą mi się z awarią monitora. Ten kontrastowy duży piktogram to chyba dla nierozgraniętych w dodatku mnie z niczym się nie kojarzy.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: naziemna-ntrc »

adac pisze: Pomysł z danymi użytkownika poprawej stronie jest delikatnie mówiąc chybiony i wygląda na bug początkującego programisty. Nigdzie indziej się z tym nie spotkałem.
To akurat powinno dać się zmienić w ustawieniach forum. :)

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Powiem tak: Sama główna strona forum jest graficznie ładna i in+ w porównaniu z poprzednią. Jedyne co na niej brakuje to przycisku odnoszącego się do całego forum: "Oznacz działy jako przeczytane".

A co jest później(po wejściu w konkretny dział) to uważam to za mały nieład :) To znaczy cały dział np. w "NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA DVB-T DVB-T w Polsce - strategie, plany, testy" jest ładny i wygląda jak strona główna, czyli git, tylko również brakuje przycisku odnoszącego się do "Oznacz wszystkie działy jako przeczytane". Teraz musimy wchodzić w wszystkie konkretne wątki - nawet te które nas nie interesują i klikać tam "Oznacz działy jako przeczytane"... :(

Sam już konkretny dział np. "MUX-8 (w planach)" uważam za trochę mało czytelny to znaczy za mało czytelny jest TEKST czyli to co najważniejsze, a za bardzo jest wyróżniony Tytuł wątku, autor, data(czyli to zaraz nad samym tekstem postu) - te rzeczy powinny być dużo mniejszą czcionką i nie wyróżniającą się kolorystycznie. TEKST powinien być najważniejszy - najczytelniejszy. Samo umieszczenie profilu użytkownika po prawej stronie mi nie przeszkadza i jest moim zdaniem ładnym, dobrym, czytelnym rozwiązaniem.

Przedstawiony wyżej pogląd na sytuację, jest tylko moją opinią odnoszącą się do "nowego" forum. Pozdrawiam.

Edit: Dodam, że przy korzystaniu z forum z urządzeń mobilnych np. telefon nie widać daty, osoby ostatniego postu w danym dziale co uważam za dobre rozwiązanie. Sama główna strona http://www.emitel.pl jest dobra tylko "Aktualności" żeby były sortowane widokowo od góry do dołu aby było wiadomo co jest nowego, a nie tak jak teraz jest że są dwie kolumny... :)
Ostatnio zmieniony 4 października 2015, o 19:41 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Małgosia1
Posty: 1
Rejestracja: 3 października 2015, o 13:43

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Małgosia1 »

Popieram :) Moim zdaniem forum powinno być bardziej czytelne. Wiadomości z poszczególnych kont, a więc wpisy indywidualne użytkowników są odgraniczone mało widocznie. Myślę, że należałoby zmienić delikatnie kolorystykę i byłoby dużo lepiej. Trzymam kciuki ! :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Puma »

DVB-T(2) INQUIRING, to jest to, popieram :)

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Należy również dodać napis przy np. jednej nowej wiadomości: "Masz 1 nową wiadomość" przy Ikonie z napisem "Wiadomości" :) oraz aby ta ikona była kolorowana w tym wypadku na pomarańczowo.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: systemlan »

Nie wiem czy u Was, ale ja nie dostaję email o odpowiedzi w danym temacie pomimo jej zaznaczenia powiadamiaj mnie o nowych postach.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Domel28 »

Gdy przychodzi wiadomość PW też nie ma informacji na maila.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Jarosław Bałuka »

Dziękujemy za przekazane uwagi, sami również pilnie testujemy działanie nowego forum.
W Tapatalku u mnie nie ma wykazu wiadomości w skrzynce odbiorczej jak również powiadomienia coś nie działają jak trzeba - to mamy do poprawy.
Co do szaty graficznej. W mojej ocenie znacznie poprawił się widok postów w wątku poprzez obramowanie każdego postu. Kolorystyka jest tak dobrana by czcionka dobrze odbijała się od tła. Ładnie wygląda cieniowanie cytatów. Ktoś tu pisał o kolorze czarnym, hmm.. tu dominuje granatowy. Podobnie tło górnego obrazka - jest rozmyte bo i takie powinno być, nie treść obrazka jest tu kluczowym elementem wizualizacji. Boty? No nie, wygląd forum nie ma wpływu na ilość botów, ilość botów nie ma wpływu na wygląd forum :)
Ulokowanie informacji o użytkowniku po prawej stronie jest w mojej ocenie bardzo dobrym rozwiązaniem, na wielu forach to widuję i sprawdza się. Dzięki temu patrząc od lewej najpierw mamy treść posta, a dopiero później info o użytkowniku co ułatwia czytanie całego wątku. W końcu to treść posta jest ważniejsza niż info o użytkowniku i to od treści posta powinien zaczynać się dany wpis.
Odznaczanie tematów jako przeczytanych jest ale dopiero po wejściu w dany dział. Jeśli się uda wyciągnąć je piętro wyżej i hurtowo odznaczać działy - zrobimy.
Znaczek skoku do pierwszego nieprzeczytanego postu w wątku jest ale jego ulokowanie mogłoby być po prawej, a nie nad tytułem wątku.
Myślę, że jest trochę jeszcze pracy nad wyglądem i funkcjami ale jeśli chodzi o zmianę wyglądu - ja oceniam ją na plus. Natomiast nie wykluczamy, że jeśli pewnych funkcji nie uda się wdrożyć (mowa tu też o funkcjach administratorskich, niedostępnych dla użytkowników) rozważymy głębsze modyfikacje.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: fred »

Lista nieprzeczytanych postów, a właściwie wątków bardzo się rozrasta. Już ma dwie strony i nic z niej nie znika. Za miesiąc będzie nieczytelna. Zresztą co to za lista, jeżeli są tam też treści przeczytane, tylko, że bez kolorowej ikonki.

Zaznaczenie jakiegoś działu jako przeczytany wymaga nie lada zaparcia i klikania na kolejnych stronach. A w efekcie znikają tylko kolory z ikonek, ale z listy nie znikają.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: antypyra »

naziemna-ntrc pisze:
adac pisze: Pomysł z danymi użytkownika poprawej stronie jest delikatnie mówiąc chybiony i wygląda na bug początkującego programisty. Nigdzie indziej się z tym nie spotkałem.
To akurat powinno dać się zmienić w ustawieniach forum. :)
I to trzeba zmienić!
adac pisze:
Brakuje odnośników do ostaniego postu na str. głównej a nawet w wykazie tematów ( np. zagadnienia z odbiorem). Trzeba się przekopywać i szukać po dacie, czyli kolejne utrudnienie.
I to też.

Czy można skasować pomyłkowy post? X-a nie widzę!

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Puma »

Powinna być linia oddzielająca treść postu od danych użytkownika np. linia w kolorze jakie jest tło cytatu, obecnie to się zlewa razem.

Wiem że tutaj nie miejsce ale nie wiem jak zgłosić błąd na stronie z programem TV.
Po kliknięciu w dany program tzn. żeby wyskoczył opis np. filmu to nie ma potem jak tego opisu zamknąć.
Wygląda to tak > http://prntscr.com/8oan8g

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Faktycznie ramka przysłania przycisk zamykania opisu audycji.
Zajmiemy się tym.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: panaho »

Jarosław Bałuka pisze:W mojej ocenie znacznie poprawił się widok postów w wątku poprzez obramowanie każdego postu.
No to mamy diametralnie inne odczucia :D
Jarosław Bałuka pisze:Podobnie tło górnego obrazka - jest rozmyte bo i takie powinno być
Grafika pewnie domyślnie była w skórce ;)
Moim zdaniem również to dziwnie wygląda ale to akurat drobnostka nie mająca wpływy na ogólną czytelność forum.

Natomiast blok info o użytkowniku po prawej stronie to taka rzadko spotykana w skórkach forumowych fanaberia. Na większości boardach jest po lewej i wielu, głównie starszych userów jest do tego przyzwyczajona. Ale pewnie i do tego można się przyzwyczaić. :?

Poprzednia skórka była minimalistyczna ale jakaś tak bardziej przejrzysta.
Obecna to chyba jakaś własna edycja domyślnej (?) z phpBB.
Jeśli są dostępne free jakieś inne skórki (a do phpBB chyba są) to można je popróbować.

Oczywiście jeszcze raz podkreślam że to tylko moje subiektywne odczucia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

"Jarosław Bałuka pisze:
W mojej ocenie znacznie poprawił się widok postów w wątku poprzez obramowanie każdego postu."

- Tak, ale treść postu powinna być oddzielona linią od profilu użytkownika.
- Tytuł, autor i data postu powinny być DUŻO MNIEJSZE od czcionki najważniejszego, czyli postu i powinny być nie odznaczające się kolorystycznie.

+

Reszta problemów z mojego poprzedniego postu - postów :)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: adac »

No i są skutki nowej grafiki na forum: przegapiłem post Moderatora co nie powinno się zdarzyć. Może to będzie jakiś argument skoro inne nie skutkują.

Tymczasem ja eskperymentuję z nowym forum na własną rękę: zauważyłem że po obróceniu ekranu o 180 st. wygląda bardziej normalnie. Poza tym ten niewyraźny obrazek jest wtedy na dole i można go czymś zasłonić razem z tym beznadziejnym wielkim piktogramem. Muszę jeszcze popracować nad tekstem bo ciężko się czyta.

PS. co oznacza termin: kontaktowanie bo dopiero teraz zauważyłem ? Zazwyczaj kontaktuje lub nie jakiś styk elektryczny.
Czy przy tworzeniu tego forum ktoś korzystał z translatora :?:

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Koledze @adac zapewne chodzi o wyraz "Kontaktowanie" na samym dole profilu użytkownika. Powinien on co najmniej brzmieć "Kontakt" tak po prostu.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: naziemna-ntrc »

Aktualności na stronie głównej coś nie działają. Po kliknięciu w odnośnik wyświetla się "Strona nie została znaleziona".

Zablokowany