TVN 24 na DVB-T

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Wojtala

TVN 24 na DVB-T

Post autor: Wojtala »

Czy jest nadzieja żeby rozpoczęto nadawanie TVN24 z nadajników naziemnych DVB-T tak dla równowagi informacyjnej. Z programai informacyjnymi w TVP INFO bywa różnie. Odchylają sie lekko w jedną stronę. Chciałbym aby społeczeństwo miało dostęp do informacji podawanej przez różne źródła. TVN24 jest programem w miarę bezstronnym. A jakie jest zdanie forumowiczów? Rozpoczełem ten wątek bo nie tylko aspekty techniczne są ważne.

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: PanGie »

Wojtala pisze: Z programai informacyjnymi w TVP INFO bywa różnie. Odchylają sie lekko w jedną stronę.
Z ciekawości zapytam w którą? :)

stanley

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: stanley »

Wojtala pisze:TVN24 jest programem w miarę bezstronnym.
Niezły żart - doceniam poczucie humoru.
Wystarczy już że społeczeństwo w dużych miastach ma codzienną dawkę mądrości z "obiektywnej" gazetki "Metro".

giecze

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: giecze »

Wojtala pisze:TVN24 jest programem w miarę bezstronnym.
Kpisz sobie? Ja już wolę lekko odchylone i mało medialne TVP INFO, niż bezustanne show na poziomie kolorowej prasy na TVN 24. TVN 24 jest dużo bardziej "odchylone".

Ale co racja to racja, dla równowagi byłoby dobrze, gdyby obydwa kanały się znalazły w DVB-T. Jednak TVN24 to dla ITI zbyt duży magnes na platformy SAT/kablowe żeby "rozdawać za darmo".

Matthías

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: Matthías »

Na dzień dzisiejszy wydaję się, że bezstronnym najprędzej można nazwać Polsat News.
Ale zanosi się, że kanały informacyjne jeśli będą w dostępne naziemnie to i tak odpłatnie. Co według mnie jest idiotyczne.

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: handrzej »

W Polsce bezstronne media ? Dobre sobie :lol: Wszędzie wpływ jak nie którejś opcji politycznej, to przynajmniej biznesu.
Każda stacja ma jakiś odchył. Co do TVP to tam ten odchył zmienia się najczęściej wraz ze zmianą KRRIT i Zarządu TVP ;)

Ale fakt faktem dobrze by było gdyby było kilka kanałów informacyjnych w DVB-T.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: luckd »

Polsat News byłby lepszą opcją niż ten pseudo sportowy kanał.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: Puma »

TVN24 nie będzie w NTC.

raven-kt

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: raven-kt »

i zakończyć ten temat !!!!!

andyg

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: andyg »

Ale za to TV Trwam może być w I muxie. Dla równowagi z Faktami TVN :lol:

Wojtala

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: Wojtala »

Chciałbym aby społeczeństwo miało dostęp do informacji podawanej przez różne źródła.
Czytanie jedynie jednej "słusznej" prasy czy ogladanie programów TV jedynie słusznej "jednej" telewizji (nieważne jakiej) to najszybszy sposób by ulec propagandzie (linii politycznej) jaka jest serwowana przez te media. Dlatego warto zawsze poznać zdanie innych, nawet jeżeli sie z nim nie zgadzamy.

stanley

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: stanley »

Wojtala pisze:Chciałbym aby społeczeństwo miało dostęp do informacji podawanej przez różne źródła.
Dominuje jedna strona - popierająca rząd:
Njwiększe gazety - Wyborcza, Metro.
plus TVN24, onet.pl, gazeta.pl, Wprost, Polityka, Newsweek.
Chyba wystarczy...

varicap

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: varicap »

stanley pisze:
Wojtala pisze:Chciałbym aby społeczeństwo miało dostęp do informacji podawanej przez różne źródła.
Dominuje jedna strona - popierająca rząd:
Njwiększe gazety - Wyborcza, Metro.
plus TVN24, onet.pl, gazeta.pl, Wprost, Polityka, Newsweek.
Chyba wystarczy...
Oj mi już starczy.
Gdy jeszcze oglądałem TV to jej programy zasadniczo rozmijały się z tym co pokazywalo okno w ścianie.
Od pogody poprzez inne wiadomości.
A gazety przestałem czytać z dwu powodów - szkoda nerwów i....jeszcze za to płacić.
vari

stanley

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: stanley »

Wojtala pisze:Z programai informacyjnymi w TVP INFO bywa różnie. Odchylają sie lekko w jedną stronę.
Chodzi Ci pewnie o program Jacka Żakowskiego... ;) Ale to akuart ten sam kierunek co tvn24 (prorządowy).

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: voitek »

Prorządowy, srorządowy... Cóż za merytoryczna dyskusja i jakże związana z tematem.

Fajnie by było mieć jeszcze jakiś jeden kanał info w DVB-T i TVN24 byłby niezłą opcją.

raven-kt

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: raven-kt »

Panowie nie przesadzacie. Widzę ze nie którzy by chcieli jeden mux tylko z kanałami informacyjnymi :shock:

varicap

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: varicap »

raven-kt pisze:Panowie nie przesadzacie. Widzę ze nie którzy by chcieli jeden mux tylko z kanałami informacyjnymi :shock:
Do informacji to najlepszy jest internet.
Bo jest szansa że znajdziesz prawdziwą.

Radia nie słucham bo stacje dzielą się na nudziarskie (PR1), moralizatorskie (TOK-FM - na szczęscie do mnie nie dociera i goście robią TAKIE miny że nie posłuchają), brzęczące w tle (RMF, ZET, ESKA czyli to co każdy urząd obok ekspresu do kawy mieć powinien) itp.
W TV jest tak:
TVP1,2,wpół do trzeciego itd to tylko JESZCZE i to pewnie niezadlugo znoszę Wiadomosci o 19:30.
Poza tym jest chłam w stylu "jak oni robią loda" czy jakoś tak.
"Jak to leciało" - rykoszetem.
"Jaka to melodia" - pogrzebowa
"Jeden z dziesieciu" (powodzian znajdzie schronienie na zimę)
itp.

w TVN to już jest osobna kategoria.
To jest pranie mózgu (szczytem jest tzw "Majka" którą zdarza mi się zobaczyć idąc przez pokój jadalny) - muzykę to pisal jakiś "aspirant" do PWST na egzamin (i to oblany).
Poza tym różne Kuby Powiatowe PaShow i inne duperszmity.
Najbardziej śmieszne (tak własnie śmieszne) są Fakty.
"oni naprawdę uwierzyli że są krasnoludkami" - gadają czasem sprzeczne ze sobą "informacje" w przeciągu 10 minut.
A po Faktach pani redaktor do specjalnych poruczeń śpiewa kolędy.
Kamil Durczok jak w nieistniejącym już w Piasecznie pod Warszawą "barze piwnym UFO" kładzie się na ladzie i ze stękiem podności gdy wchodzi na wizję (no chyba że monitor za nisko stoi albo on faktycznie słabowity).
Co to jest ? "To ma być Paszport?" (Polsatu) ?
To BYŁA telewizja.
Teraz t ma merytoryczny poziom okienka w pralce automatycznej.
Też kolorowe i też się rusza. A przynajmniej abonamentu za to płacić nie każą.
vari

smyk

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: smyk »

Wojtala pisze:Chciałbym aby społeczeństwo miało dostęp do informacji podawanej przez różne źródła.
Czytanie jedynie jednej "słusznej" prasy czy ogladanie programów TV jedynie słusznej "jednej" telewizji (nieważne jakiej) to najszybszy sposób by ulec propagandzie (linii politycznej) jaka jest serwowana przez te media. Dlatego warto zawsze poznać zdanie innych, nawet jeżeli sie z nim nie zgadzamy.
varicap pisze: moralizatorskie (TOK-FM - na szczęscie do mnie nie dociera i goście robią TAKIE miny że nie posłuchają)
TVN 24 jak i TOK FM można posłuchać przez internet (za darmo). :D

janek 77

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: janek 77 »

Niektórzy jak wojtek nic nie kumają, albo pracują i nic nie mogą kumać, żeby pracować. Admin jeśli juz edytuje tematy off i wycieczki osobiste to prosze to robic konsekwentnie wobec wszystkich. Widzę wyraźne stronnicze edycje co powoduje, że rezygnuję z uczestnictwa z forum.

Wojtala

Re: TVN 24 na DVB-T

Post autor: Wojtala »

Co nie co łyknąłem wiedzy na temat propagandy, polityki informacyjnej i manipulacji. W znakomitej książce "Wiek propagandy" Anthony Pratkanis i Alliot Aronson zalecali unikania uzależnienia się od pojedyńczego źródła informacji, bo najczęściej jest to scentralizowana komunikacja z jednej perspektywy. Do podtrzymania demokracji niezbędne jest przekazywanie społeczeństwu różnorodnych poglądów. Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy nie chcą by im robiono wodę z mózgu.

Dlatego na DVB-T widziałbym i TVP INFO, i POLSAT NEWS i TVN 24. Natomiast nie wpuszczałbym nadawców reprezentujących tylko związki wyznaniowe, zawodowe lub inne.
O tantiemy z abonamemtów bym sie nie martwił. I tak te stacje będa na satelitach a duży zasięg napędza reklamodawców.

Zablokowany