Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

olav_basoski
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: olav_basoski »

Panie jaroslawie. Dzisiaj na tvp poznań leciał pasek ze maja wyłączyć jutro doświetlenie na piątkowe. Jestem ciekaw czy wskaźniki zachowają się tak jak kiedyś czy pozostaną na tym co mam teraz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: JaroslawMroczkowski »

W takim razie czekamy na "raport" z placu boju ;)

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: RAPIOTR »

Kyrie eleison 8-) ;).., a wystarczyłoby na SLR Piątkowo wyciąć ścianę południową , wschodnią i częściowo zachodnią systemiku UHF by ograniczyć bajzel. Nie sianko od TVP leci więc będą nadawać dookólnie z 20 KW ERP do końca Świata i jeden dzień dłużej. A różnica w Poznaniu spowodowana nierównymi natężeniami pól MUX3 do z mux 1 i mux 2 będzie umilała abonentom oglądanie DVB-T.

Za to DAB dla radia na VHF3 z SLR Kierunkowo 1 KW ERP 8-) Bo przecież antena do radia musi być na dachu :mrgreen:

olav_basoski
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: olav_basoski »

Przepraszam pomyliłem się. Jutro wyłącza Piątkowo od 9-15. Wtedy poznam prawde.

olav_basoski
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: olav_basoski »

Potwierdzam. Po wyłączeniu "piatkowa" sygnały w dwóch lokalizacjach jak dawniej. Jakość 100 siła od 95-98. Teraz znowu mi wszystko faluje... kpina.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: Acid »

RAPIOTR pisze:
Czasami pomaga zastosowanie płata blachy może być antena satelitarna :mrgreen: byle stłumić emisję " doświetlającą" z SLR .
Ha i jako ciekawostkę opisze moje spostrzeżenia. W moim przypadku sygnał dociera z dwóch lokalizacji Skrzyczne oraz Kosztowy. Skrzyczne mam dokładnie z tyłu anteny w kierunku południowym, za anteną naziemną ze względu na brak miejsca na maszcie zamontowałem antenę satelitarną i co się okazało? Antena skierowana na Kosztowy, sygnał docierający z tyłu ze Skrzycznego wynosił ok 60-70% po zamocowaniu satelity zasłaniającej Skrzyczne poziom sygnału z tej lokalizacji wzrosnął do 90-95 % :) A co do SFN dodam iż kluczową rolę pełni jakość tunera, tv który posiadam jeszcze nigdy nie miał z tym problemu nawet teraz po instalacji wspomnianej satelity gdy przykładowo na kanale 41 ze Skrzycznego mam 95% a z Kosztów 99-100% co zaobserwowałem podczas konserwacji w Mysłowicach. Podłączałem z ciekawości inny sprzęt i on wariował kilka sekund zanim wybrał silniejszy sygnał.

maki1234
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, o 20:32

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: maki1234 »

Dzień dobry
Mam ostatnio problemy z odbiorem tv z nadajnika w Śremie. Na ekranie pojawia się komunikat "brak sygnału". Po jakimś czasie sygnał znów wraca. Dzieje się tak na obu moich dekoderach i dotyczy wszystkich multipleksów. Problemy mają również moi sąsiedzi. Co się dzieje? Mieszkam w Krotoszynie (południowa Wielkopolska).

koker
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, o 21:39
Odbiornik: Ferguson Ariva 210 Combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: koker »

Mieszkam w Jarocinie i mam ten sam problem co maki1234, sygnał skacze na kilku sprzętach. Faluje od zera do 90 %. Moi sąsiedzi również mają problem z odbiorem. Niezależnie od MUX-u sygnał zachowuje się tak samo.

koker
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, o 21:39
Odbiornik: Ferguson Ariva 210 Combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: koker »

maki1234 pisze:Dzień dobry
Mam ostatnio problemy z odbiorem tv z nadajnika w Śremie. Na ekranie pojawia się komunikat "brak sygnału". Po jakimś czasie sygnał znów wraca. Dzieje się tak na obu moich dekoderach i dotyczy wszystkich multipleksów. Problemy mają również moi sąsiedzi. Co się dzieje? Mieszkam w Krotoszynie (południowa Wielkopolska).
Próbowałeś obrócić się na Mikstat ? Czasem u mnie ściąga, więc i Ty powinieneś bez problemu go ściągać. Przetestuj czy tam jest to samo.

mover3
Posty: 2
Rejestracja: 7 lipca 2015, o 13:13

Sygnał MUX-4 Cyfrowy Polsat

Post autor: mover3 »

Witam

Po przestrojeniu MUX-4 Mosina na kanał 50 zginęły kanały kodowane w Przeźmierowie.

Czy ktoś ma podobny problem ?

Pozdrawiam

radogol
Posty: 40
Rejestracja: 30 grudnia 2013, o 10:39
Odbiornik: Sharp le39650v
Instalacja antenowa: ATX 55 + WZMACNIACZ LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Góra Kamieńsk, Ostrawa

Re: Sygnał MUX-4 Cyfrowy Polsat

Post autor: radogol »

Toż to czarna magia :)

http://satkurier.pl/news/116846/zmiana- ... 4-akt.html

Link z nowymi parametrami

mover3
Posty: 2
Rejestracja: 7 lipca 2015, o 13:13

Re: Sygnał MUX-4 Cyfrowy Polsat

Post autor: mover3 »

Dziekuję.

Ale parametry znam ( co wynika z tekstu mojego postu). Problem w tym,że na kanale 50 nie ma sygnału. Antena jest sprawdzona bez elementów aktywnych.

Pozdrawiam

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: Jarosław Masłowski »

Mam zapytanie odnośnie MUX testowego w rejonie Leszna . Ja w tamtym rejonie nie mieszkam . Czy ktoś może powiedzieć co z MUX testowym TV Leszno ?

Na stronie Radiopolski w Wykazie widnieje informacja o tym Mux .

Link :http://old.radiopolska.pl/wykaz/pokaztv ... php?pid=82

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: Kamilx »

W Lesznie był nadawany MUX testowy w MPEG2 od 18.12.2007 r. do około połowy 2010 roku. W ciągle zmieniającym się składzie multipleksu znajdowały się m.in. kanały jak: TV Puls, Polsat2, Leszno TV, Polsat, Polsat Cafe, TV Biznes, Polsat News, 4fun.tv

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: Jarosław Masłowski »

Dzięki za informacje . No to Radiopolska powinna aktualizacje zrobić .

mkac
Posty: 1
Rejestracja: 12 lipca 2016, o 20:18
Odbiornik: Terra sti410C/sti440, Sumavision EMR
Instalacja antenowa: 3 anteny kierunkowe (19dB) HD DVB-T ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żółwieniec, RTCN Śrem, RTCN Chojna

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: mkac »

Witam,

Od dwóch miesięcy zaobserwowałem problemy z odbiorem sygnału z 3 MUXów z 3 źródeł w Gnieźnie. Głównie MUX2 i MUX3, ale MUX1 czasami też ma problemy - objawia się to stopniowym pogarszaniem jakości sygnału (100% SNR >33dB do 0%) poziom sygnału natomiast jest prawidłowy (67dB po wzmacniaczu i rozgałęźniku), utrzymuje się to przez ok 15-30 minut po czym wraca do normy. Ostatnio miało to miejsce dzisiaj pomiędzy 9:00 - 11:00 na RTCN Chojna (MUX3=554MHz) natomiast RTCN Śrem (MUX3=522MHz) działał w tym czasie prawidłowo.
Problemy występują zarówno na północy jak i południu Gniezna, anteny skierowane są wieżowcach lub masztach > 20m. Na każdym źródle sygnału dodatkowo mam zewnętrzne filtry LTE. W czym może być problem?

Pozdrawiam
mk
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2016, o 06:14 przez mkac, łącznie zmieniany 1 raz.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: poxipol »

Jak by nie patrzyć,jest to objaw zakłóceń.
Z pasma 800 MHz może to być GSM,LTE,nielicencjonowane pasmo tensometryczne do przekazywania danych.

Wszystko zależy od odbieranych kanałów.
Często zwykły pojedynczy filtr LTE nie przynosi rezultatów.
Najlepszy rezultat dają dwa dobrej klasy filtry,umieszczone w kaskadzie.
Druga sprawa to stosowanie anteny 21-60,o dobrych właściwościach dyskryminacyjnych,gdzie stosunek promieniowania głównego do wstecznego w całym paśmie roboczym nie spada poniżej wartości 25 dB
Jeżeli to możliwe to unikanie wszelkich przedwzmacniaczy antenowych.

Kaz
Posty: 1
Rejestracja: 11 września 2016, o 23:27
Odbiornik: WIWA HD100
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa z wzmacniaczem sygnału na wysokości 6m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: Kaz »

Od pewnego czasu (ok. 3 miesięcy) pojawiają się problemy z odbiorem MUX-1 oraz MUX-2 czasami MUX-3. najczęściej w godzinach wieczornych od ok. 19,30 do 21.00.
Czasami problem występuje w nieco innym czasie - krócej albo dłużej. siła sygnału w/g wskazań dekodera (wiwa hd100) spada momentami do 0%. W tym samym czasie programy na MUX-3 działają bez zakłóceń.
sprawdziłem instalację - wszystko ok. Antena zwykła kierunkowa z wzmacniaczem sygnału. Lokalizacja: 44 km na północ (azymut 13°) od nadajnika Śrem. W okolicy i po drodze raczej nie ma źródeł zakłóceń.
Czy ktoś może wyjaśnić na czym może polegać problem? :mrgreen:
z góry wielkie dzięki bo już jestem bliski :cry: :x

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. wielkopolskim

Post autor: poxipol »

Tego typu problemy można spotkać w całym kraju.
Ostatnio kol.Iveck miał taki problem.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=3920

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Czy to tropo ujemne czy spadek mocy w Rusinowie czy zwiększenie tłumienia w kierunku zach. czy może wzmacniacz siada?

Post autor: mihau »

U mnie w Gryfinie dzisiaj sygnał mux 3 na k.31 jest wyraźnie słabszy od mux 2 i mux3.
Zwykle to mux3 był porównalny albo nawet silniejszy niż mux 2.
Dzisiaj np. między 16:30 a 17:00 mux 2 -siła 73%, jakość 90%, mux1- siła 72%, jakość 58%, a na mux 3 brak sygnału i co kilka sekund na jedną sekudę mrugnął pasek siły sygnału.
Włączyłem po 20:00, mux 2 siła 72-73 %, jakość 58 -78% , mux 1 siła 72%, jakość 0-58%, mux3 jak poprzednio. Włączyłem o 21:30 i wszystkie muxy z Rusinowa brak sygnału i co kilka sekund na jedną sekundę mrugnął pasek siły sygnału.
Dotychczas o tych porach na mux3 z Rusinowa miałem stabilny sygnał tzn.siła conajmniej 73% i jakość 90%.
Nie wiem czy to jakiś spadek mocy nadajników w Rusinowie czy zwiększenie tłumienia w kierunku zachodnim czy tropo ujemne czy przedwzmacniacz mi słabnie?
Co do tropo ujemnego to jak sprawdzałem między 16:30 a 17:00 to Jemiołów też coś słabiej odbierał (wczoraj i chyba przedwczoraj też) ale nie aż tak jak mux 3 Rusinowo.
Co do słabnącego przedwzmacniacza to na muxach z Kołowa to nie pokazuje mi słabszej siły sygnału niż dotychczas, a nie jest to 90% (maksymalna wartość w tunerze Ferguson Ariva T650i).

Zablokowany