Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: RAPIOTR »

No właśnie Panie Jarku niech pan powie czy to urządzenie o którym mowa to moduł ci  firmy neotion?.  Mieszkam pod Poznaniem i mam telewizor Lcd z tunerem mpeg2 i   z slotem na moduł Chciałbym nabyć takie urządzonko ale nie wiem gdzie skierować kroki.Mam też pytanie i liczę że Pan mi odpowie. Czy moduł  Moduł Conax Pocket MPEG-4 taki:http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&rel=735       lub:  Moduł Viaccess CI MPEG-4:http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&rel=625       mogą być zastosowane do transkodowaia sygnału  mpeg4  do mpeg2 i wykorzystane do odbioru waszych testów ze Sremu ? umieszczając go w slocie telewizora ? Czy do tego potrzebna jest inna karta? Jeśli tak to proszę  o wyczerpujące informacje o taki rozwiązaniu. I jeszcze jedno pytanie ? Jaki system kodowania transmisji przewidują polscy nadawcy  POT I TVP  ?Będę wdzięczny za wyczerpujące  i rozwiewające wszystkie wątpliwości ,chyba nie tylko moje odpowiedzi.dziękuję i pozdrawiam 

grzegorz

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: grzegorz »

Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa nowych emisji DVB-T w Warszawie. Od kilku dni sprawdzam co jest na kanale 55 (746 MHz) jednak za każdym razem dostaję komunikat, że nie można się dostroić. Kanał 48 działa bez problemu. Korzystam z komputera i karty SkyStar2.>>> tune to: 690000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_3_4:FEC_AUTO:QAM_16: TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_1_32:HIERARCHY_NONE
0x0000 0x0001: pmt_pid 0x0065 TVP SA -- TVP1 (running)
0x0000 0x0002: pmt_pid 0x00c9 TVP SA -- TVP 2 (running)
0x0000 0x0003: pmt_pid 0x012d TVP SA -- TVP 3 (running)
0x0000 0x0004: pmt_pid 0x0191 TVP SA -- TVP3_WR (running)
0x0000 0x0005: pmt_pid 0x01f5 TPE -- TV_Test (running)
0x0000 0x000a: pmt_pid 0x006e Polskie Radio -- PR1 (running)
0x0000 0x000c: pmt_pid 0x00d2 PR SA -- PR 2 (running)
0x0000 0x000d: pmt_pid 0x01fe PR SA -- PR 3 (running)
0x0000 0x000e: pmt_pid 0x019a PR Wr -- RadioRAM (running)
WARNING: filter timeout pid 0x0191
Network Name 'Emitel_dvb-t'
>>> tune to: 746000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_3_4:FEC_AUTO:QAM_16: TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_1_32:HIERARCHY_NONE
WARNING: >>> tuning failed!!!

McGuru

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: McGuru »

Previously Grzegorz Niemirowski wrote:[quote]Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa nowych emisji DVB-T w Warszawie. Od kilku dni sprawdzam co jest na kanale 55 (746 MHz) jednak za każdym razem dostaję komunikat, że nie można się dostroić. Kanał 48 działa bez problemu. Korzystam z komputera i karty SkyStar2.

746000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_3_4:FEC_AUTO:QAM_16: TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_1_32:HIERARCHY_NONE
WARNING: >>> tuning failed!!!
[/quote]

Bo chyba ta karta wymaga ręcznego ustawienia modulacji. Ona probuje 16QAM, a POT nadaje 64 QAM.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: JarekM »

[quote]czy to urządzenie o którym mowa to moduł ci firmy neotion?. [/quote] Transkodujących modułów CI ani rozwiązań do komputerów PC nie miałem jeszcze okazji przetestować w warunkach rzeczywistych.
Urządzenie wykorzystane do odbioru sygnału zakodwanego w MPEG-4 to odbiornik abonencki (STB) otrzymany dzięki uprzejmości firmy Thomson. Więcej informacji o tym odbiorniku przekażę wkrótce.

----
Special thanks to Thomson for providing MPEG-4 STB sample. Jean-Chistophe, Thanks a lot
----

PiotrO

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: PiotrO »

Previously McGuru wrote:[quote]Previously Grzegorz Niemirowski wrote:[quote]Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa nowych emisji DVB-T w Warszawie. Od kilku dni sprawdzam co jest na kanale 55 (746 MHz) jednak za każdym razem dostaję komunikat, że nie można się dostroić. Kanał 48 działa bez problemu. Korzystam z komputera i karty SkyStar2.

>

>746000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_3_4:FEC_AUTO:QAM_16: TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_1_32:HIERARCHY_NONE
WARNING: >>> tuning failed!!!
[/quote]

>

>Bo chyba ta karta wymaga ręcznego ustawienia modulacji. Ona probuje 16QAM, a POT nadaje 64 QAM.[/quote]

Grzegorzu,

Czy wiesz może z jakimi dokładnie parametrami nadaje POT.
Chodzi mi o:
-inversion
-symbolrate (domyślam się że 8k)
-FEC
-guard
-konstelacja (QAM64 tak ?)

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: RAPIOTR »

1. Panie Jarku Jaki system kodowania transmisji DVB-T  przewidują polscy nadawcy  POT I TVP  ? Czy wogóle rozpatrywane jest kodowanie niektórych kanałów?2. Czy może ktoś wie gdzie kupić moduł  transkodujący mpeg4/mpeg2 neotion nie wyjeżdżając do Francoli.?  Jeśli ktokolwiek widział ,lub cokolwiek wie o sprzedaży tych modułów ,proszony jest o informacje na forum lub na mail: piotr6666666@o2.plBędę wdzięczny za odpowiedż.dziękuję i pozdrawiam  .

grzegorz

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: grzegorz »

Previously Piotr Oniszczuk wrote:[quote]

Grzegorzu,

Czy wiesz może z jakimi dokładnie parametrami nadaje POT.
Chodzi mi o:
-inversion
-symbolrate (domyślam się że 8k)
-FEC
-guard
-konstelacja (QAM64 tak ?)
[/quote]Niestety nie znalazłem ich. Dlatego przyjąłem te same parametry co dla TVP.


Jurek

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: Jurek »

Moduły NP 4 można kupić np. na www.profan.pl lub www.hollex.pl

xchicken

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: xchicken »

To moze ja sie podepne, czy ktos odbiera aktualnie programy paczki POT w Warszawie uzywajac Leadtek WinFast DTV Dongle (tylko DVB-T bez analogu). Korzystam z dolaczonej antenki (moja lokalizacja to ul. Koszykowa wiec nie wiecej niz 1km od PKIN), paczke TVP mam 100% sila sygnalu i 80-100% jakosc, a paczki POT ni jak nie moge zlapac, zaczalem czytac o tych modulacjach, nie znam sie na tym ale moze ten tuner nie obsluguje 64QAM, probowalem znalesc paczke POT programami (DVB Dream, ProgDVB, DVB Viewer, Sky View). Wczesniej w tym samym miejscu lapalem paczke POT bez problemow.

PFL7332

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: PFL7332 »

Kupić pewnie, że można tylko czy będzie działał z każdym TV.Ja osobiście przetestowałem na moim TV Philips 32PFL7332 dwa moduły firmy Neotion NP4 MPEG-4 Conax i Viaccess. Pomimo tego, ze każdy z nich został rozponany przez TV to niestety ale obrazu nie uzyskałem. Wydaje mi się, że jeśli soft TV nie wspiera obsługi tych modułów to nic z tego nie będzie.Może warto by stworzyć listę modeli TV za pomoca, których mozna w TV z MPEG-2 odbierać sygnał w MPEG-4 poprzez moduły firmy Neotion NP4 MPEG-4.Jako pierwszy podaje mój1. Philips 32PFL7332 - nie odbiera (testowano NP4 MPEG-4 Conax i Viaccess)2. Pozdr.

wlodpe

Odbiór MPEG-4, Nowa emisja eksperymentalna DVB-T

Post autor: wlodpe »

Previously wrote:[quote]Kupić pewnie, że można tylko czy będzie działał z każdym TV.Ja osobiście przetestowałem na moim TV Philips 32PFL7332 dwa moduły firmy Neotion NP4 MPEG-4 Conax i Viaccess. Pomimo tego, ze każdy z nich został rozponany przez TV to niestety ale obrazu nie uzyskałem. Wydaje mi się, że jeśli soft TV nie wspiera obsługi tych modułów to nic z tego nie będzie.Może warto by stworzyć listę modeli TV za pomoca, których mozna w TV z MPEG-2 odbierać sygnał w MPEG-4 poprzez moduły firmy Neotion NP4 MPEG-4.Jako pierwszy podaje mój1. Philips 32PFL7332 - nie odbiera (testowano NP4 MPEG-4 Conax i Viaccess)2. Pozdr.Dołączam się do propozycji utworzenia listy sprawdzonych wariantów współpracy. Interesuje mnie zwłaszcz Philips - model 32PFL9603D/10

Pozdrówka
[/quote]

Zablokowany