DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

@pablo82 - a na siatce czy jakiejś innej antenie, dociera do Ciebie k.26 z Kozłowca?

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

@Młody na siatkówce z symetryzatorem bardzo słabo (z przycinkami obrazu) odbierał u mnie ten Mux-3 na k.26. Na obecnej LPD w ogóle nie odbiera. Najlepiej z tym muxem radziła sobie moja pierwotna antena kierunkowa Yaga 19elementowa (również z symetryzatorem) bo na niej miałem stabilny odbiór tego muxa (bez zacięć. Siła o ile mnie pamięć nie myli wynosiła około 40% a jakość w granicach 70% ).

stelark
Posty: 9
Rejestracja: 18 stycznia 2016, o 12:40
Odbiornik: Strong 8106, DAB+ by Tesco
Instalacja antenowa: ATZ-13/21-40, ATZ-5/10-12 Telmor
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Černa Hora, Żórawina

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: stelark »

TLW/SZA pisze:Ciekawe co się dzieje ,bo siła sygnału oraz jakość na kanale 37 (MUX-2) spadły mi do wartości 54% moc i 60-70% jakość.
Zwykle jest to 97-98%/100%.
Pozostałe MUX-y bez zmian:
kanał 30 - 98%/100%
kanał 47 - 95%,100%
Od kilku miesięcy obserwowana jakość w kanale 37 jest na poziomie 58%. Siła 83%. Tuner (ARIVA 120 combo) nie dekoduje sygnału. Pozostałe kanały (30 oraz 47) idą bardzo dobrze. Sytuacja dotyczy Kielc, okolic ulicy Źródłowej. Czy ktoś może zaobserwował zakłócenia w kanale 37 ? Antena Yagi, 16-elementowa (21-60), z symetryzatorem.
Pozdrawiam!

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

Witam. Ostatnio u mojej sąsiadki w Skarżysku na 1wszym piętrze na siatce ze wzmacniaczem SWA (zielona płytka - nie pamietam już symbolu płytki) zaczął się przycinać Mux-2 na k.37. Na tv Blaupunkt jakość nie przekracza 30%. Wcześniej była w granicach 60-70%. Pozostałe Muxy tj. Mux-1 k.30 jakość wynosi około 80%, a Mux-3 k.47 około 70%. Tylko z Muxem na k.37 są przycinki obrazu z powodu tak słabej jakości. Na symetryzatorze wcale nie było odbioru, gdyż sąsiadka odbiera tv na antenie z odbicia od pobliskiego bloku tyłem do kierunku na Św. Krzyż. Podejrzewam, że albo ma ona przesterowany sygnał z płytki wzmacniacza antenowego na k.37 albo pobliska Przysucha na w/w kanale robi zakłócenia w odbiorze Mux-2. Zanim zazieleniły się drzewa, odbiór był lepszy tj. większa jakość była podczas oglądania tv i Mux-2 był bez przycinek.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Prawdopodobnie przester ,albo ta Przysucha bruździ w poprawnym odbiorze.

Co do sygnału ze Świętego Krzyża ,jak mi się pobliski las zazielenił na dobre ,to też siła sygnału spadła o mniej więcej 20-25% w przypadku MUX-1,2,oraz 40-50% dla MUX-3 :shock:

Obecnie:
kanał 30,moc 75%,jakość 100% ,wcześniej było około 95-98%/100%.
kanał 37,moc 70%,jakość 98/100%,(było 92-95%/100%)
kanał 47,moc 50-70%,jakość 45-70%,(było 90%/95%)

Tak samo wygląda emisja SFN z nadajnika w Kosztowach ,gdzie na MUX-1 od czasu zazielenienia się drzew i wysokich temperatur MUX-1 (k.55) (obecnie moc 65-80%,jakość 60-90%) szatkuje jak oszalały,nawet Czeski MUX-1 (k.54) odbiera o wiele lepiej mimo niskich wartości mocy sygnału, (moc 30%,jakość 85%).

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

U mnie jest podobnie. W zasadzie mieszkam w lesie, bo mój dom jest ostatnim przed zagęszczeniem się lasu.
W zimę gdy drzewa są gołe, zyskuje kilka decybeli.. podobnie jest z sieciami komórkowymi.

Na symetryzatorze w siatce nadal mam 100% jakości, ale siła spadła mi poniżej 50. Poziom błędów oczywiście 0.

Od dzisiaj wróciłem do płytki : (GPS WA-501S-3)

k.30 - Siła - 100 / Jakość - 100
k.37 - Siła - 100 / Jakość - 100
k.47 - Siła - 100 / Jakość - 100

Zobaczymy czy MUX8 się do mnie dostanie.

@pablo82 - A czasami przy tym ustawieniu anteny, kierunek na Kozłowiec się zgadza? Bo tył do ŚK, to dokładnie Kozłowiec by wypadał. Ciekawa sytuacja - jeden jak i drugi obiekt są w Skarżysku mocne.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Młody pisze: Zobaczymy czy MUX8 się do mnie dostanie.
W niektórych kierunkach mają być wycięcia, więc kto wie jak będzie z sygnałem?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: K63 »

ŚK największe tłumienie (6,5 - 8 dB) będzie miał na Północ na azymucie 330 - 50 st., czyli na obszarze mniej więcej miedzy Opocznem a Kazimierzem Dolnym.
Bez tłumienia natomiast na azymucie 120-130 st. (kierunek Tarnobrzeg - Sandomierz).

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

@Młody jest dokładnie tak, jak przypuszczasz. Siatka u sąsiadki jest ustawiona w kierunku na Przysuchę. Ale np. Mux-3 na k.26 wcale nie odbiera, bo w tamtym kierunku ma kilka bloków zasłaniających i uniemożliwiających jej odbiór z tego obiektu. Dlatego też póki co odbiera odbity sygnał ze Św. Krzyża.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

pablo82 pisze:Ale np. Mux-3 na k.26 wcale nie odbiera, bo w tamtym kierunku ma kilka bloków zasłaniających i uniemożliwiających jej odbiór z tego obiektu. Dlatego też póki co odbiera odbity sygnał ze Św. Krzyża.
k.26 z Kozłowca nie powala swoją mocą i "nośnością" zasięgu. Ale pozostałe kanały (k.30 i 37 - odpowiedniki Świętego Krzyża) są na tyle mocne, że być może w jakimś stopniu zakłóca odbity sygnał Świętego Krzyża na k.37. A jak mówisz, że na drodze anteny są jeszcze bloki, to może jakiś słaby sygnał z Kozłowca, załamuje się między zabudową i knoci trochę w odbiorze?

@Domel28 - właśnie tego się obawiam. Antenę mam ustawioną perfekcyjnie, ale moja charakterystyka terenu jest dosyć ciężka pod Święty Krzyż. Duże moce przebijają się jak widać dobrze (stary MUX1 też odbierał), ale tutaj będzie V-ka z niskim kanałem i słabą mocą. Zobaczymy co będzie.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

Trochę po 18:00, zgasły wszystkie sygnały ze Świętego Krzyża. DVB-T wróciło po kilku sekundach, najpóźniej stacje radiowe Maryja i ZET - czyli tradycyjnie.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Czyli nadal coś jest z zasilaniem.
Taki sam zanik sygnału zauważyłem około miesiąca temu z SLR Dobromierz.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

W dniu dzisiejszym ponownie występowały zaniki, ale dzisiaj w całym województwie przechodziły wszelakie wariacje z wiatrem.. od nawałnic po trąby powietrzne.. także otwarty terenowo RTCN miał prawo trochę oberwać. Co ciekawe dosyły były bardzo stabilne.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Przygotowania do uruchomienia MUX8? http://www.swietokrzyskieter.pl/ize.htm
EDIT. Jeszcze dziś wieczorem zauważyłem na wieży 2 migające światła w kolorze białym w dość dużej jasności, (trzy czerwone standardowo też świeciły) przestały migać tuż przed 21. Nigdy wcześniej tego nie widzałem co to znaczyło?
EDIT.1lipca. Pewnie jest to jakieś dzienne oznakowanie wieży, bo od rana znowu działa? Światła są bardzo dobrze widoczne nawet w pełnym słońcu.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

No i dobrze niech montują system antenowy pod MUX-8 jak najszybciej ;)

I takie pytanie czy masz możliwość sfotografowania tych dodatkowych świateł :?:

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

No właśnie, gdybym miał taką możliwość wstawiłbym w od razu. Ewidentnie jest to oznakowanie dzienne wieży (chyba tak to się nazywa). Po dokładniejszej obserwacji światła te wyłączają się gdy zapalają się wieczorem czerwone lampy. Te białe migające uruchamiają się rankiem i działają przez cały dzień do wieczora. W sumie to trochę mnie to zaskoczyło, bo wcześnie tego nie było a i nie było nic słychać o zmniejszeniach mocy, bo chyba musieli to niedawno montować? Ciekawe czy na innych obiektach są podobne oznaczenia?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

W czasie tych prac o który jest mowa w linku wyżej, dzisiaj oświetlenie przeszkodowe jest wyłączone?? tzn. pali się tylko czerwona lampa na szczycie wieży a mniej więcej w połowie wieży miga jedna lampa,również czerwona. Zawsze nocą widoczne były lampy czerwone o stałym świetle w trzech punktach wieży. Chyba że teraz już tak zostanie?

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Patrząc na harmonogram to i tak im to sprawnie pójdzie ,bo wszystko ma być załatwione do 15 lipca.
Ciekawe o ile obniżyli moc ERP ,z jaką jadą z systemu rezerwowego:?:

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

TLW/SZA pisze:Ciekawe o ile obniżyli moc ERP ,z jaką jadą z systemu rezerwowego:?:
Jeżeli obniżali, to raczej nie dużo - bo radio niosło bardzo dobrze (patrzyłem w pracy). A w domu DVB-T mi nawet o 1% nie spadło.
Natomiast 14 lipca, około godz : 18:30 - miał miejsce zanik (akurat byłem w terenie i trochę skanowałem na radiu w tel). Więc w tej materii nic się nie zmieniło.

kaman
Posty: 4
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 15:17

Brak niektórych programów

Post autor: kaman »

Mam pewien problem. Od kilku dni co pewien czas nie mam kilku programów. Siła sygnału jest w miarę dobra. Nie wiem co mam sprawdzić. Proszę o informacje.

Zablokowany