Tuner telewizyjny do PC

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Jaro

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Jaro »



Dziękuję bardzo. Ekran dał się rozciągnąć do ok 80% powierzchni ekranu, czarne ramki dalej są.
Z dobrych wieści to TVN zaczął chodzić płynnie.

Woytas

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Woytas »

Witam,na CoreAVC w wersji 1.6 we współpracy z DVBDream faktycznie znika problem z małym obrazem, mam kartę AVER MEDIA Hybrid PCMCIApozdrawiam

Jaro

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Jaro »

Witam,Faktycznie z CoreAVC 1.6 nie ma już tych problemów (na moim Pinnacle'u). Polecam i dziekuję za sugestię.Pozdrawiam.

Ricki123

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Ricki123 »

Wreszcie uporałem się z działaniem DVBViewer pod vistą. Pomogła aktualizacja do najnowszej wersji. Mam tylko pytanie do posiadaczy tego programu gdzie mogę znaleźć plugin do pilota od karty Leadtec DTV1800H, oraz jak skonfigurować Netstream tak aby w cieci lokalnej można transmitować obraz na inny komputer. Co jest potrzebne do tego aby to zadziałało?

Jaro

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Jaro »

Witam,Od piątku odbieram z anteny DA5000. Małe to to i dobrze do się montuje.Jakość 100% (w-wa okolice metra wilanowska). Polecam.

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: pgrzes »

WitamZastanawiam się nad kupnem karty Winfast DTV 2000H. Czy możecie Państwo doradzić mi, czy jest to dobry wybór, czy może lepszy okaże się zakup karty Winfast DTV 1800H, która mimo, że tańsza, pozwala na odbiór programów w standardzie MPEG4, co wywnioskowałem po analizie tego wątku forum. Oczywiście moim oczekiwaniem od karty jest właśnie odbiór kanałów w standardzie MPEG4, a ponieważ obie karty różnią się zabudowanymi układami (2000H-Conexant CX23881 + Conexant CX22702; 1800H-Conexant CX2388X + Zarlink 10353), mam w tym temacie duże wątpliwości. Rosną one szczególnie po opinii p. Mirosława Mączki na początku forum:"Jako że moja DTV2000 H niespodziwanie zdechła, teraz mam DTV1800 H.Ku mojemu zdziwieniu od razu odebrałem POT - na poprzedniej karcie ani śladu. Najwyraźniej częstotliwość jej nie odpowiadała"Chętnie przeczytam opinie użytkowników tych kart, znajdujących się w zasięgu kanałów MPEG4.Pozdrawiam i proszę o szybką poradę

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: ANDPOL »

Z wypowiedzi poprzednich wynika, że również Karta Leadtek-a DTV 1000 S nadaje się do odbioru MPEG4. Kwestia tylko odpowiedniego softu?  Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia, bo zamierzam taką kartę kupić?

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: KrzysztofD »

Leadtek 1000 S to inna wersja DTV 1000 T - różni się wymiarami (dostosowana do płaskich obudów) chipsetem, głowicą (uproszczona) i brakiem wyjścia na następny tuner DVB.
O ile drivery do niej są "uczciwe" to większość softu zadziała.

Hassanbey

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Hassanbey »

Posiadam od niedawno Tuner Winfasta dtv1800h poprzednio był TV2000XPWszytko pięknie i ładnie ale w Szczecinie nie ma przekazu jeszcze cyfrowego i ma problem z dźwiekiem na niektórych kanałachKablówka UPC ,robie skan programów , wszystkie ładnie wchodzą ale na większości niestety zamiast dźwięku mam szumy Próbowałem coś pokonfigurować ale za bardzo nie mam juz gdzie
Dźwięku nadal nie maMam może jakies lekarstwo czy ewentualnie karta uwalona?PozdrawiAmBartosz



Aljot

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Aljot »

Większość programów nadawana jest z dźwiękiem cyfrowym "Nikam"
W konfiguracji programu trzeba ustalić jaki chcemy dźwięk, chyba, że owa karta nie obsługuje Nikamu.

picolocross

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: picolocross »

Mam problem może ktoś zna odpowiedź mam Mediona widzianego jako Philips FMD1216ME i śmigał na DVB Dream 1.4 aż tu nagle wyskakuje błąd sprzętowy nr 1. Dodam że po reinstalacji sterowników sprzętowych chodzi z oprogramowanie Cyberlinka. Niby go widzi ale nie może podłączyć Pomocy!!! Może być na priva papej@interia.pl

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: kemi73 »

Jaki masz system operacyjny ? Bo jesli XP z SP2 to moze ta poprawka Ci pomoze WindowsXP-KB896626-v2-x86

kazik

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: kazik »

Może ktoś polecić jakiś tuner do PC na USB obsługujący TVN HD z DVB-T ?Coś w stylu: http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item325508326_cyfrowa ... szawa.html ale na USB.

picolocross

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: picolocross »

Dziękuję bardzo poprawka pomogła . Pozostał problem codeków obraz paczki TVP jest widoczny ale w stopklatkach minutowych jakie codeki rozwiążą ten problem. Mam zainstalowany AC3, FFD SHOW, NO I OCZYWIŚCIE , CORE AVC WERSJA 1.6.0.0. Pozdrawiam

quba54

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: quba54 »

Używam CoreAVC 1.6 i nie mam problemów z obrazem. Prawdopodobnie oprogramowanie którego używasz powoduje stopklatki (ja używam MediaPortal'a).

mpmdembi

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: mpmdembi »

Mam problem z MinTV na USB. Oryginalny program nie ma MPEG4, ale spokojnie działa pod DVB Dream i innymi. Niestety w DVB Dream, po zainstalowaniu CoreAVC w wersji 1.6 obraz jest ok, ale brak jest głosu. W oryginalnym programie mam głos, ale nie mam obrazu. Zainstalowałem także DVBViewer, ale tam mam problem ten sam, co w BlazeDTV (oryginalny od karty), czyli jest głos, ale nie ma obrazu. Kombinowałem z różnymi kodekami, ale cały czas ten sam problem. Przetestowałem kodeki audio: FFDShow, InterVideo, CyberLink, AC3Filter. Zupełnie nie mam pomysłu co może być nie tak? Co jeszcze przetestować.Dzięki za pomocPozdrawiamMarcin

qlex

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: qlex »

do Marcin:zobacz co pisalem w swoim osobnym poscie dzisiaj: Asus MyCinema-U3000.
Najwazniejsze zeby ustawienia w dvbdream byly takie jak pisalem. Bodajze kodek video musi byc DScaler. Wczesniej go nie mialem (nie bylo go w K-Lite) ale pojawil sie po instalacji Mediaportal i Net Framework 2.0 stad:http://forum.team-mediaportal.com/night ... 5-a-36876/
Daj znac czy pomoglo,Qlex
Previously Marcin Dembiński wrote:[quote]Mam problem z MinTV na USB. Oryginalny program nie ma MPEG4, ale spokojnie działa pod DVB Dream i innymi. Niestety w DVB Dream, po zainstalowaniu CoreAVC w wersji 1.6 obraz jest ok, ale brak jest głosu. W oryginalnym programie mam głos, ale nie mam obrazu. Zainstalowałem także DVBViewer, ale tam mam problem ten sam, co w BlazeDTV (oryginalny od karty), czyli jest głos, ale nie ma obrazu. Kombinowałem z różnymi kodekami, ale cały czas ten sam problem. Przetestowałem kodeki audio: FFDShow, InterVideo, CyberLink, AC3Filter. Zupełnie nie mam pomysłu co może być nie tak? Co jeszcze przetestować.Dzięki za pomocPozdrawiamMarcin[/quote]

mpmdembi

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: mpmdembi »

Wiekie dzięki za pomoc! Zainstalowanie Mediaportal z DScaler pomogło. Teraz mam w tym samym czasie dźwięk i obraz PozdrawiamMarcin

moosix

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: moosix »

Witam.

Może mój problem jest wtórny ale dopiero od niedawna bawię się w dvb-t, objawia się to tym, że na paczce TP Emitela, wszystko śmiga ok, ale po przerzuceniu się na POT, wszystkie kanały się tną (jednocześnie obraz i dźwięk)

Mam zainstalowaną poprawkę WindowsXP-KB896626-v2-x86-PLK
Zastosowałem konfigurację ze strony Pana Mączki
http://www.geocities.com/Miroslaw_Maczk ... efault.htm
tzn
dvbviever pro 3.9.2.0, + Cyberlink h.264/avc codec

Mam tuner X3MTV-HPC2000
Ustawienia w dvbviewerze takie same jak w propozycji Pana Mączki

Próbowałem zastąpić kodek cyberlinka filtrem ffdshow video filter + libavc oraz włączyłem skip deblocking itp, ale nic to nie dało.

Macie jakieś propozycje?

Pozdrawiam

SoZa

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: SoZa »

Witamposiadam kartę PCTV Dual Hybrid Pro PCI Express, podinstalowane sterowniki cyberlink i prog dvbv. Paczka tvp lata że hej (dvbv pokazuje 80%), a programów tvn, polsat wogóle nie wykrywa przy skanowaniu. Macie może jakąś sugestię (mam ok 5km do PKiN).Wdzięczny będę za sugestie

Zablokowany