Tuner telewizyjny do PC

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: kemi73 »

WitamMoże problemem jest słaby sygnał POT nadawany z PKiN ja dopiero wykrylem paczke po wzmocnienu sygnalu wzmacniaczem antenowym a sygnał odbieram w odległości 2 km . Posiadam tuner USB AverMedia volar HX soft dołączony dekoduje h.264 oraz AVC niestety działa to tylko na USB 2.0 niższe USB jest nieobsługiwane troche zrywa ale to zwiazane raczej z moim archaicznym notebookiem i prockiem pentium M 1,73Hz.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: kemi73 »

WitamMoże problemem jest słaby sygnał POT nadawany z PKiN ja dopiero wykrylem paczke po wzmocnienu sygnalu wzmacniaczem antenowym a sygnał odbieram w odległości 2 km . Posiadam tuner USB AverMedia volar HX soft dołączony dekoduje h.264 oraz AVC niestety działa to tylko na USB 2.0 niższe USB jest nieobsługiwane troche zrywa ale to zwiazane raczej z moim archaicznym notebookiem i prockiem pentium M 1,73Hz.

tdj

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: tdj »

Witam,
Mam pytanie:
Mieszkam w W-wie, widze PKiN z okna czy nie bede mial problemu aby odbierac wszystkie kanaly w mpeg-4 z dzwiekiem ( slyszalem, ze sa problemy )na karcie
Winfast DTV1800 H ? 
pozdrawiam


Jan

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Jan »

Previously Tomek Mach wrote:[quote]Witam,
Mam pytanie:
Mieszkam w W-wie, widze PKiN z okna czy nie bede mial problemu aby odbierac wszystkie kanaly w mpeg-4 z dzwiekiem ( slyszalem, ze sa problemy )na karcie
Winfast DTV1800 H ? 
pozdrawiam

[/quote]

Mma taka samą kartę jest ona ok tylko w programie win pvr2 (winfast DTV) pokazuje złą siłę sygnalu, program producenta odtarza tyko mpeg2.

Program DVBViewer który działa bez problemu na tej karcie pokazuje prawdziwy poziom sygnału (należy kikać na dolna częśćokna - pasek stanu by pojawiła się informacja) oraz można ustawić w opcjach kodeki do odtwarzania mpeg4.

Musisz oczywiscie mięć antenę jeśli masz blisko i widzisz z okna wystarczy pewnie pokojowa.

Ja mieszkam ok 50 km od nadajnika w Śremie i z tej karty i anteny kierunkowej mam 18% sygnału i czysty obraz i dzwięk.

Pozdrawiam

tdj

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: tdj »

dzieki za odpowiedz, mieszkam ok 10km od nadajnika.

jak dostane karte dam znac jak dziala

Gość

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Gość »

W związku z rozpoczęciem testów w woj.lubuskim chcę kupić następujący tunerek tv do PC:http://www.[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item343927166_tun ... v_hit.html (to nie reklama)http://www.geniatech.com/pa/t328b.htmCzy jest wart zakupu do odbioru w mpeg4?

Metem

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: Metem »

Jaki tuner może odtwarzać MPEG-4? Czy w Medion MD 95700 jest taka możliwość?

bubu

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: bubu »

witam, mam taka karte X3M HPC2000 HYBIRD TV PCI CARD i do tego kupilem antene Maximum DA 6000 zewnetrzna i za zadne skarby nie moge usttawic (tzn wyszukac kanalow cyfrowych), analogowe taie jak tvp 1 i 2 znajduje (choc jakos obrazu jest slaba) ale cyfrowo ani jednego prubowalem na oprogramowaniu zalaczonym do karty czyli TotalMedia3 a takze na DVBViewer i tez nic chociaz mozliwe ze mam cos zle skonfigurowane, aha i dodam ze mieszkam w Lesznie ok 60km od Śremu, antene mam skierwoana mniejwiece w odpowiednim kierunku, jesli ktos moze mi jakos pomoc to bede wdzieczny, pozdor

bubu

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: bubu »

witam, mam taka karte X3M HPC2000 HYBIRD TV PCI CARD i do tego kupilem antene Maximum DA 6000 zewnetrzna i za zadne skarby nie moge usttawic (tzn wyszukac kanalow cyfrowych), analogowe taie jak tvp 1 i 2 znajduje (choc jakos obrazu jest slaba) ale cyfrowo ani jednego prubowalem na oprogramowaniu zalaczonym do karty czyli TotalMedia3 a takze na DVBViewer i tez nic chociaz mozliwe ze mam cos zle skonfigurowane, aha i dodam ze mieszkam w Lesznie ok 60km od Śremu, antene mam skierwoana mniejwiece w odpowiednim kierunku, jesli ktos moze mi jakos pomoc to bede wdzieczny, pozdor

tdj

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: tdj »

jak masz slaba jakosc na TVP1 TVP2 analogowo to zapomnij o dvb-t, najpierw ustaw dobrze tv analogowa pokombinuj z antena pokrec na prawo lewo umiesc w innym miejscu tak zeby tv analogowa dzialala dobrze

WRaq

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: WRaq »

Previously Jan Klemenski wrote:[quote]Previously Tomek Mach wrote:[quote]Witam,
Mam pytanie:
Mieszkam w W-wie, widze PKiN z okna czy nie bede mial problemu aby odbierac wszystkie kanaly w mpeg-4 z dzwiekiem ( slyszalem, ze sa problemy )na karcie
Winfast DTV1800 H ? 
pozdrawiam

[/quote]

Mma taka samą kartę jest ona ok tylko w programie win pvr2 (winfast DTV) pokazuje złą siłę sygnalu, program producenta odtarza tyko mpeg2.

Program DVBViewer który działa bez problemu na tej karcie pokazuje prawdziwy poziom sygnału (należy kikać na dolna częśćokna - pasek stanu by pojawiła się informacja) oraz można ustawić w opcjach kodeki do odtwarzania mpeg4.

Musisz oczywiscie mięć antenę jeśli masz blisko i widzisz z okna wystarczy pewnie pokojowa.

Ja mieszkam ok 50 km od nadajnika w Śremie i z tej karty i anteny kierunkowej mam 18% sygnału i czysty obraz i dzwięk.

Pozdrawiam[/quote]Witam serdecznieTeoretycznie posiadam identyczny sprzęt ale coś mi nie działa tak jak bym sobie tego życzył.http://www.prograk.pl/download/dvb/dvb_ ... .PNGObjawy są następujące:Po zeskanowaniu eteru, wykrywa mi bez problemu stacje. Niestety po kliknięciu na którąkolwiek ze stacji TV mam tylko sygnał audio (nie ma ani Video, ani EPG ani innych dodatków). Jeśli chodzi o stacje radiowe również jest cisza. Takie objawy są na oprogramowaniu firmowym Leadtek'a WinFast PVR2 (sterowniki ver 6.0.109.34 32-bit oraz oprogramowanie 2.0.2.40 - najnowsze dostępne)Natomiast w innym oprogramowaniu DVB Viewer - wyskakuje komunikat, że nie może utworzyc B2C2 MPEG2 Filter. Prawdopodobnie za słaby sygnał 18%.  Sygnał wzięty bezpośrednio z własnej minikablówki - antena kierunkowa +18 dB + przejscie przez modulator (N-ka na 41 kanale) +  28 dB wzmaczniacz Telmora + rozgałęźniki abonenckie na 4 TV). Dodam, iż telewizja analogowa działa wyśmienicie.Pytanko gdzie szukac rozwiązania, błedy w konfiguracji, czy w zbyt słabym sygnale.WRaq

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: KrzysztofD »

Sygnał jest dobry, brak tylko kodeków.PVR2 można odłożyć do archiwum - zatrzymał się na mpeg2 i nie zareaguje na próby udzielenia mu pomocy z zewnątrz.

DVB Viewer bezpośrednio po zakupie też nie jest gotowy do odbioru programów mpeg4, ale jak dostarczyć systemowi kodek, może to być np. coreavc czy też cyberlink to pojawi się obraz.

tdj

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: tdj »

potrzebny jeszcze kodek CoreAVC a z tymi 18% to sciema, kazdy tyle ma...

demek

Tuner telewizyjny do PC

Post autor: demek »

Previously wrote:[quote]Jaki tuner może odtwarzać MPEG-4? Czy w Medion MD 95700 jest taka możliwość?
[/quote]

mi sie nie udało uzyskać mpeg 4 na tym tunerze - wydaje mi się, że nie jest to możliwe

Zablokowany