Mapy EmiTela - EmiMaps
-
- Posty: 543
- Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
- Miejscowość: Bydgoszcz
- Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
- Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
- Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra
Re: Mapy
Panie Jarosławie a na części obiektów sprawa wygląda odwrotnie przy małej odległości już 45 km (wg znanej strony z mapami) wasz opis, że odległość jest duża ... ale w opisie nie widać odległości z miejsca x do nadajnika, więc może to jest problem.
Kolejny taki może mniejszy problem pełny opis sytuacji na konkretnym nadajniku jest obcięty nie widać przekróju terenu nadajnik <=> antena odbiorcza - używam zwykle rozdzielczości 1366x768 przy Full HD jest ok.
Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Kolejny taki może mniejszy problem pełny opis sytuacji na konkretnym nadajniku jest obcięty nie widać przekróju terenu nadajnik <=> antena odbiorcza - używam zwykle rozdzielczości 1366x768 przy Full HD jest ok.
Dziękuję za zainteresowanie tematem.
- blockbuster
- Posty: 1467
- Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
- Miejscowość: okolice Radomska
- Odbiornik: LG UK6300
- Instalacja antenowa: ATX-91
- Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora
Re: Mapy
Zauważyłem też problem z obiektami z których emitowane są dwie wersje MUX-3 (np Kosztowy lub Mikstat). Dla tych obiektów mapy zasięgu MUX-3 są tylko dla doświetleń sąsiedniego województwa i tu pojawia się problem bo ustawiając na mapie swoją lokalizację nawet bardzo blisko tych nadajników aplikacja i tak ich nie widzi i sugeruje odbiór z innych obiektów.
- JaroslawMroczkowski
- Administrator
- Posty: 2596
- Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Re: Mapy
@BiTCity
Strona była skalowana na takie ekrany, statystycznie jest ich ciągle najwięcej, ale jeszcze raz sprawdziłem na ekranie 1366x766, na przeglądarkach Firefox i Edge. Wszystko się mieści nawet jeśli okno przeglądarki jest trochę mniejsze niż pełen ekran.
Może z jakiegoś powodu w przeglądarce jest ustawione powiększenie? Żeby się mieściło na takim ekranie skalowanie musi być na 100% lub mniej.
@blockbuster
Wszystkie uwagi są zbierane i przekazywane do autora tej aplikacji. W kolejnych wersjach problemy będą usuwane, a gdy połatamy najważniejsze problemy, udostępnimy wersję mobilną, żeby można było na dachu z komórą anteną pokręcić
Strona była skalowana na takie ekrany, statystycznie jest ich ciągle najwięcej, ale jeszcze raz sprawdziłem na ekranie 1366x766, na przeglądarkach Firefox i Edge. Wszystko się mieści nawet jeśli okno przeglądarki jest trochę mniejsze niż pełen ekran.
Może z jakiegoś powodu w przeglądarce jest ustawione powiększenie? Żeby się mieściło na takim ekranie skalowanie musi być na 100% lub mniej.
@blockbuster
Wszystkie uwagi są zbierane i przekazywane do autora tej aplikacji. W kolejnych wersjach problemy będą usuwane, a gdy połatamy najważniejsze problemy, udostępnimy wersję mobilną, żeby można było na dachu z komórą anteną pokręcić
- Tomciosz
- Posty: 512
- Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
- Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
- Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092 - Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.) - Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto
Re: Mapy
Ma się rozumieć z lokalizacją za pomocą GPS i kompasem?
Bardzo przydatne byłoby w wersji mobilnej, aby było większe powiększenie mapy i podgląd satelitarny.
Bardzo przydatne byłoby w wersji mobilnej, aby było większe powiększenie mapy i podgląd satelitarny.
- wzbyszko
- Posty: 21
- Rejestracja: 5 lipca 2016, o 09:42
- Odbiornik: TCL L40S4603FS, LG 32LS5600, Thomson 19HU5253
- Instalacja antenowa: Antena Szerokopasmowa DVB-T MITON GALAXY 860B
- Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa Raszyn
Re: Mapy
Link do mapy z pierwszej strony jest inny, może by zmienić.
I nadal nie wiem w jakiej formie wpisać współrzędne.
I nadal nie wiem w jakiej formie wpisać współrzędne.
- JaroslawMroczkowski
- Administrator
- Posty: 2596
- Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Re: Mapy
Wpisałem: 52°13.7862′N 21°0.7068′E zadziałało, spróbowałem: 52.2297700° 21.0117800° też dobry wynik.
- wzbyszko
- Posty: 21
- Rejestracja: 5 lipca 2016, o 09:42
- Odbiornik: TCL L40S4603FS, LG 32LS5600, Thomson 19HU5253
- Instalacja antenowa: Antena Szerokopasmowa DVB-T MITON GALAXY 860B
- Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa Raszyn
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Wpisałem pozycję domu 52°9'58.863'N, 21°34'9.706'E wcisnąłem szukaj i pokazało mi florydę w USA.
- JaroslawMroczkowski
- Administrator
- Posty: 2596
- Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Podana powyżej pozycja nie istnieje. Będzie istniała po usunięciu apostrofów przed N i E
Ale faktycznie jakieś cuda, teraz i moje dane nie zadziałały.
Zgłaszam do wyjaśnienia albo poprawki !
Ale faktycznie jakieś cuda, teraz i moje dane nie zadziałały.
Zgłaszam do wyjaśnienia albo poprawki !
-
- Posty: 104
- Rejestracja: 3 lipca 2015, o 19:26
- Miejscowość: Świdnica
- Odbiornik: Viola HD T1 + OTV THOMSON 21DK24E
- Instalacja antenowa: Antena siatkowa b/wzmacniacza
w mieszkaniu IIp. - Nadajnik - obiekt nadawczy: Praded-Jeseniky, Ślęża
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
W parametrach technicznych obiektów nadawczych,mogłaby być
podana jeszcze polaryzacja sygnału.
podana jeszcze polaryzacja sygnału.
- JaroslawMroczkowski
- Administrator
- Posty: 2596
- Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Aplikacja działa na mapach Googla. Google preferuje format ułamkowy (WGS84) ze względu na problemy z wpisywaniem i interpretacją znaków °, '' (cudzysłów), '' (dwa apostrofy), itp.wzbyszko pisze:Wpisałem pozycję domu 52°9'58.863'N, 21°34'9.706'E wcisnąłem szukaj i pokazało mi florydę w USA.
Sytuacja jest na tyle ciekawa, że czasem wpisanie danych daje dobry wynik, a skopiowanie tego samego ciągu znaków z innego miejsca już nie. Windows ma swoje prawa
Tak więc najlepiej byłoby podać coś w stylu 52.166111111111114 21.569166666666668 , nie koniecznie z taką dokładnością.
- wzbyszko
- Posty: 21
- Rejestracja: 5 lipca 2016, o 09:42
- Odbiornik: TCL L40S4603FS, LG 32LS5600, Thomson 19HU5253
- Instalacja antenowa: Antena Szerokopasmowa DVB-T MITON GALAXY 860B
- Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa Raszyn
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Działa dobrze
- JaroslawMroczkowski
- Administrator
- Posty: 2596
- Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Aplikacja EmiMaps na Androida jest już do pobrania ze sklepu GooglePlay.
https://play.google.com/store/apps/deta ... l.rangeapp
Wersja EmiMaps dla iOS w przygotowaniu.
https://play.google.com/store/apps/deta ... l.rangeapp
Wersja EmiMaps dla iOS w przygotowaniu.
- qwerty
- Posty: 3260
- Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
- Miejscowość: Białystok
- Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX - Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
- Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Po wpisaniu nazwy miejscowości nie reaguje na enter - trzeba kliknąć na ekran aplikacji, aby wyszło z klawiatury. Multipleks 3 idealnie kończy zasięg na granicach województw.
-
- Posty: 56
- Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
- Odbiornik: Sony KDL-47W805A
- Instalacja antenowa: ATX-55 (MUX1-3/L3), a'la ATZ-7 (MUX8) ~ 9-10 metrów
- Nadajnik - obiekt nadawczy: ŁDZ TON EC4/ TON Sienkiewicza/RTCN Zygry
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
To ja mam nieco inne pytanie. Czy lokalne MUX-y będą uwzględnione na mapie?
Super robota!
PS nadal gdzieś wyświetliło mi się, że zasięg danego MUX-a kończy się wraz z granicą województwa.
Super robota!
PS nadal gdzieś wyświetliło mi się, że zasięg danego MUX-a kończy się wraz z granicą województwa.
- JaroslawMroczkowski
- Administrator
- Posty: 2596
- Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Lokalne nie były w planach, ale może w którejś z kolejnych wersji...
Tak, mux3, ponieważ jest regionalizowany, mapa pokazuje zasięg nadajnika, przeznaczonego dla konkretnego województwa. (Możliwe, że to też zmienimy w kolejnej wersji, trwa dyskusja.)
Tak, mux3, ponieważ jest regionalizowany, mapa pokazuje zasięg nadajnika, przeznaczonego dla konkretnego województwa. (Możliwe, że to też zmienimy w kolejnej wersji, trwa dyskusja.)
-
- Posty: 56
- Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
- Odbiornik: Sony KDL-47W805A
- Instalacja antenowa: ATX-55 (MUX1-3/L3), a'la ATZ-7 (MUX8) ~ 9-10 metrów
- Nadajnik - obiekt nadawczy: ŁDZ TON EC4/ TON Sienkiewicza/RTCN Zygry
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Byłoby miło jakby była taka możliwość. Nie wiem ile to wymaga od Was pracy, ale myślę że to mogłaby być przydatna informacja.
O! W sumie na to nie wpadłem, a wydaje się całkiem logiczne, ale rzeczywiście jest w tym trochę racji - miłych obrad tak czy inaczej
O! W sumie na to nie wpadłem, a wydaje się całkiem logiczne, ale rzeczywiście jest w tym trochę racji - miłych obrad tak czy inaczej
- Tomciosz
- Posty: 512
- Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
- Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
- Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092 - Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.) - Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Oby się to udało. Jak ktoś nie odbierze wersji dedykowanej dla swojego regionu to na pewno będzie się ratował wersją z sąsiedniego województwa.JaroslawMroczkowski pisze:(Możliwe, że to też zmienimy w kolejnej wersji, trwa dyskusja.)
-
- Posty: 7
- Rejestracja: 31 lipca 2016, o 12:12
- Odbiornik: OPTICUM Dekoder STB (HD N1)
- Instalacja antenowa: ANTENA SIATKOWA WZMACNIACZ 35dB
- Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4,RTNC Zygry,TSR Kamieńsk
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Trwa dyskusja ,ale nad czym ? Mapa powinna pokazywać cały zasięg a nie kończy się na granicy województwa przecież to jest śmieszne. Chyba że Emitel ma tak inteligentne nadajniki że ich zasięg kończy się na granicy województwaJaroslawMroczkowski pisze:Lokalne nie były w planach, ale może w którejś z kolejnych wersji...
Tak, mux3, ponieważ jest regionalizowany, mapa pokazuje zasięg nadajnika, przeznaczonego dla konkretnego województwa. (Możliwe, że to też zmienimy w kolejnej wersji, trwa dyskusja.)
- Fotodetektor
- Posty: 49
- Rejestracja: 7 grudnia 2014, o 14:23
- Odbiornik: VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 - Instalacja antenowa: Mabo 150
Diora 90
Televes Q90AL - Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Ja poczekam na wersję na IOS jak już pisałem
- Acid
- Posty: 308
- Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
- Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
- Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
- Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy
Re: Mapy EmiTela - EmiMaps
Nie na na co czekać aplikacja pokazuje bzdury. Mapy zasięgu dalekie od rzeczywistości, a sugerowany kierunek i antena to już całkiem porażka szczególnie dla mux3. 10 km do nadajnika 100 kW a aplikacja sugeruje doświetlenie 30 km dalej antenę o dużym zysku i wzmacniacz. Takich "kwiatków" jest niestety znacznie więcej.