MUX8 w woj. lubuskim

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: odbiór mux-8

Post autor: dvbtowiec »

77km od nadajnika to będzie eksperyment ze skutkiem niewiadomym, bo nie znamy ukształtowania terenu i przeszkód.
Jeśli chce się bawić i wydać 70zł za antenę x2 (bo nie używa aktywnej zwrotnicy), to jego wola :D

Ja bym w to nie wchodził, bo to nie ta polaryzacja.
Wydawać takie sumy na kolejne anteny z niepewnym rezultatem, to już wolałbym zastosować jeden zestaw z aktywną zwrotnicą. Pewność 100%, koszty porównywalne :)

bytom2009
Posty: 39
Rejestracja: 27 października 2016, o 17:08
Odbiornik: UE40H6400AWXXH
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żagań-Wichów

Re: odbiór mux-8

Post autor: bytom2009 »

jak Myślic ze nie bawiłem się rozgałęźnik sygnału na 3 telewizory cały dzień siedziałem na dachu
i nic nie wskórałem jak na 1 tele był sygnał 89% to na 2 telew był sygnał 6% a na 3 nic nie było
teraz mam rozgałęźnik sygnału na 2 telewizory i 1 telewizor do drugiej do anteny i mam na 3 telewizorach 100% sygnału

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: odbiór mux-8

Post autor: Robert03 »

To coś źle robiłeś, zwarcie w instalacji albo rozgałęźnik uszkodzony.

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: odbiór mux-8

Post autor: areq1987 »

Powiedzcie mi jak mam wzmacniacz lna 177 i zasilacz 12v do prądu to jak podłączyć w/w zwrotnice do anten żeby to prawidłowo hulało? I czy do tej anteny vhf też muszę dokupić wzmiacniacz lna177+ zasilacz 12v ??

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: odbiór mux-8

Post autor: dvbtowiec »

bytom2009 pisze:jak Myślic ze nie bawiłem się rozgałęźnik sygnału na 3 telewizory cały dzień siedziałem na dachu
i nic nie wskórałem jak na 1 tele był sygnał 89% to na 2 telew był sygnał 6% a na 3 nic nie było
teraz mam rozgałęźnik sygnału na 2 telewizory i 1 telewizor do drugiej do anteny i mam na 3 telewizorach 100% sygnału
Pytanie podstawowe rozdzielałeś to pasywnie, czy aktywnie?
Pytanie drugie, czy rozróżniasz te pojęcia? Bo jeśli nie to sugeruję skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Jeśli działa na jeden odbiornik, to MUSI działać przy rozdzieleniu na kilka.
A jeśli sygnał jest słaby dla jednego odbiornika, to trzeba zastosować wzmacniacz, który wyeliminuje straty przy rozdzieleniu na kilka odbiorników.
Podałem Ci link do wzmacniacza, który jednocześnie jest zwrotnicą.
Wyłożyłem Ci zatem na tacy rozwiązanie, jeśli z tym polemizujesz i uważasz że wiesz lepiej, to nic Ci na to nie poradzę ;)

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: odbiór mux-8

Post autor: areq1987 »

Odpowie mi ktoś czy antena na UHF może mieć zasilacz a antena VHF tylko symetryzator i nie pogryzą się jeśli podepne je pod jedną zwrotnice?
A jeśli symetryzator nie wystarczy mogę do takiej anteny VHF dołączyć wzmacniacz?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: odbiór mux-8

Post autor: hadam »

dvbtowiec pisze:
bytom2009 pisze:jak Myślic ze nie bawiłem się rozgałęźnik sygnału na 3 telewizory cały dzień siedziałem na dachu
i nic nie wskórałem jak na 1 tele był sygnał 89% to na 2 telew był sygnał 6% a na 3 nic nie było
teraz mam rozgałęźnik sygnału na 2 telewizory i 1 telewizor do drugiej do anteny i mam na 3 telewizorach 100% sygnału
Pytanie podstawowe rozdzielałeś to pasywnie, czy aktywnie?
Pytanie drugie, czy rozróżniasz te pojęcia? Bo jeśli nie to sugeruję skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Jeśli działa na jeden odbiornik, to MUSI działać przy rozdzieleniu na kilka.
A jeśli sygnał jest słaby dla jednego odbiornika, to trzeba zastosować wzmacniacz, który wyeliminuje straty przy rozdzieleniu na kilka odbiorników.
Podałem Ci link do wzmacniacza, który jednocześnie jest zwrotnicą.
Wyłożyłem Ci zatem na tacy rozwiązanie, jeśli z tym polemizujesz i uważasz że wiesz lepiej, to nic Ci na to nie poradzę ;)
Mogę tylko potwierdzić to o czym napisałeś. Moja instalacja to 2 x UHF i 1 x VHF czyli 3 anteny w różnych kierunkach w tym jedna ta VHF w polaryzacji V połączone zwrotnicą aktywną Terra MA-062 potem rozdzielone rozgałęźnikiem indukcyjnym na 2 odbiorniki.
Wszystko zgodnie z tym jak mam w profilu, dodam tylko, że sprawuje się to bardzo dobrze i spokojnie mógłbym podłączyć więcej odbiorników, dla dwóch mam wytłumione wzmocnienie.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: odbiór mux-8

Post autor: Acid »

Oczywiście że można tak zrobić. Stosując np. taką zwrotnicę http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_anten ... _C0364.htm Jeśli w antenie VHF stosujemy symetryzator należy przeciąć zworkę z-radio, gdy chcemy zastosować wzmacniacz zworkę należy zlutować.

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: odbiór mux-8

Post autor: areq1987 »

:cry:
Acid pisze:Oczywiście że można tak zrobić. Stosując np. taką zwrotnicę http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_anten ... _C0364.htm Jeśli w antenie VHF stosujemy symetryzator należy przeciąć zworkę z-radio, gdy chcemy zastosować wzmacniacz zworkę należy zlutować.
Rozumiem ze analogicznie bedzie z antena UHF?

A może jednak zamiast bawienia się w 2 anteny zwrotnice i tą całą zabawe, nie lepiej wybrać coś takiego http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny ... 69-hv.html ?

Malutkie to jest zamiast 2 dużych anten jedna mała.. Czy równie dobrze sprawdziła by się niż opcja ze zwrotnicą?
Zysk podobno aż 8db. Nie ukrywam że bedzie to i tańsza opcja bo kosztuje ta antena około 30zł i zastepuje 2 odpada zwrotnica wydaję się ze to optymalne rozwiazanie.

bytom2009
Posty: 39
Rejestracja: 27 października 2016, o 17:08
Odbiornik: UE40H6400AWXXH
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żagań-Wichów

Re: odbiór mux-8

Post autor: bytom2009 »

areq1987
dobrze napisałem oto mi chodzi
antenę to odbioru UHF i VHF a nie robić masztu prywatny nadajnik
1 antena do wszystkiego
Ostatnio zmieniony 31 października 2016, o 19:11 przez bytom2009, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: odbiór mux-8

Post autor: Acid »

Analogicznie jest z anteną UHF. Co do tego małego log-per to sprawdzi się blisko stacji nadawczej. Podany zysk jest w paśmie UHF i myślę że to raczej 8dBi, w paśmie VHF zysk będzie malutki poztym antena w tym paśmie będzie pracować dookulnie i w przypadku SFN może zrobić się niezła kaszana. Anteny VHF oczywiście te bardziej kompromisowe naprawdę nie mają wielkich gabarytów, to jest zakup na lata i kwestia oszczędzienia kilkunastu zł mija się z celem.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: odbiór mux-8

Post autor: dvbtowiec »

bytom2009 pisze:areq1987
dobrze napisałem oto mi chodzi
antenę to odbioru UHF i VHF a nie robić masztu prywatny nadajnik
1 antena do wszystkiego
Ale Ty już masz maszt anten, bo zamiast jednej anteny masz do każdego telewizora osobną :lol:

Zdejmij jedną, a na jej miejsce załóż VHF. Wychodzi na to samo co masz obecnie.
Ale odnoszę wrażenie że Ty nie bardzo masz pojęcie w temacie. Proponuję zamówić montera.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: odbiór mux-8

Post autor: dvbtowiec »

areq1987 pisze: A może jednak zamiast bawienia się w 2 anteny zwrotnice i tą całą zabawe, nie lepiej wybrać coś takiego http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny ... 69-hv.html ?

Malutkie to jest zamiast 2 dużych anten jedna mała.. Czy równie dobrze sprawdziła by się niż opcja ze zwrotnicą?
Zysk podobno aż 8db. Nie ukrywam że bedzie to i tańsza opcja bo kosztuje ta antena około 30zł i zastepuje 2 odpada zwrotnica wydaję się ze to optymalne rozwiazanie.
Osobiście nie polecam. Jestem tego samego zdania co @Acid.
Porządnie wykonana instalacja z antenami typowymi dla danego pasma, spięte zwrotnicą pasywną lub aktywną, da efekt na długie lata.
To co pokazujesz to będzie loteria i nikt Ci na to pytanie nie odpowie czy w Twoich warunkach się sprawdzi.

bytom2009
Posty: 39
Rejestracja: 27 października 2016, o 17:08
Odbiornik: UE40H6400AWXXH
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żagań-Wichów

Re: odbiór mux-8

Post autor: bytom2009 »

mam tylko 2 a ty proponujesz mi 4 i gdzie tu logika

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: odbiór mux-8

Post autor: Acid »

Jak narazie to logiki brakuje w Twoich wypowiedziach, przeczytaj raz jeszcze to co Ci doradzają. A tak przy okazji ja u siebie na maszcie upchałem 5 anten i nie marudzę :D Obrazek

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: odbiór mux-8

Post autor: dvbtowiec »

bytom2009 pisze:mam tylko 2 a ty proponujesz mi 4 i gdzie tu logika
I tym wpisem udowodniłeś że nie masz zielonego pojęcia o czym piszemy ;)
Przeczytaj uważnie ze zrozumieniem co napisałem, bo ja także proponuję Ci 2 anteny.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: odbiór mux-8

Post autor: dvbtowiec »

Acid pisze:A tak przy okazji ja u siebie na maszcie upchałem 5 anten i nie marudzę :D Obrazek
Masz fuksa że DVB-T leci z innego kierunku niż satelita, bo by Ci ten maszcik trochę w górę poszedł :D

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: odbiór mux-8

Post autor: Acid »

Wszystko do ogarnięcia dałoby się wysięgnik Obrazek I tak jest to niezgodne ze sztuką bo odstępy między antenami za małe ale u siebie można sobie na coś takiego pozwolić, interfernecje żadne nie występują. Na dole są jeszcze dwa mikrotki z panelami na 5GHz negatywnego wpływu na anteny tv brak :)

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: odbiór mux-8

Post autor: poxipol »

Aż miło popatrzeć.
Jak się popieści to się zmieści,a nie narzekać że przeszkadzają dwie anteny.

Mnie i nikomu nie przeszkadzają choinki na dachu.
Dwa maszty z trzech.

Obrazek

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: odbiór mux-8

Post autor: Marek 3 »

dvbtowiec pisze:
areq1987 pisze: A może jednak zamiast bawienia się w 2 anteny zwrotnice i tą całą zabawe, nie lepiej wybrać coś takiego http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny ... 69-hv.html ?

Malutkie to jest zamiast 2 dużych anten jedna mała.. Czy równie dobrze sprawdziła by się niż opcja ze zwrotnicą?
Zysk podobno aż 8db. Nie ukrywam że bedzie to i tańsza opcja bo kosztuje ta antena około 30zł i zastepuje 2 odpada zwrotnica wydaję się ze to optymalne rozwiazanie.
Osobiście nie polecam. Jestem tego samego zdania co @Acid.
Porządnie wykonana instalacja z antenami typowymi dla danego pasma, spięte zwrotnicą pasywną lub aktywną, da efekt na długie lata.
To co pokazujesz to będzie loteria i nikt Ci na to pytanie nie odpowie czy w Twoich warunkach się sprawdzi.
Dokładnie. Dlatego się proponuje wykorzystanie dwóch anten VHF i UHF + zwrotnica ponieważ jest to sprawdzone rozwiązanie które się sprawdzi w większości przypadków. Ale jak ludzie chcą to niech kombinują.

Zablokowany