MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: wiertolot »

Ale jak ją przekręcę to pozostałe MUX mi przestaną odbierać i nie będzie wcale sygnału, więc jaki to ma sens..............
w obecnej sytuacji jest potrzebne zastosowanie drugiej anteny VHF do tego ze wzmacniaczem i też nie wiadomo jakim i czy będzie też w ogóle odbiór i nie będzie ciąć, dalej łączyć to zwrotnicą antenową z tą siatkówką,zwrotnicą przepuszczającą zasilacz do wzmacniacza do tej anteny VHF, bo do UHF i siatkówka nie trzeba i dopiero do TV, ale to jest kombinacja już nie dla mnie. Bo jak do siatkówka dam wzmacniacz też nie wiadomo jaki dawać na te kanały 1-69 w mojej odległości na ten MUX-8 to pozostałe MUX będą cieły i nie będą odbierać..............jak ustawię pewnie odbiór MUX-8. Czemu tego nie zrobili na jednym jednej polaryzacji poziomej na wszystkich MUX i nie dali na każdym MUX RÓWNO najmiej po 50 kW. A jak są różne moce nadawania trzeba różne modele anten stosować na różne MUX, tak samo jest z polaryzacją , ale z tym to jest jeszcze gorzej jak widać!!!!!

Więc jak nie zmienią z nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE tej polaryzacji z pionowej na poziomą i nie zwiększą mocy tego MUX-8 z 10 kW do przynajmniej 40 kW, najstabilniej byłoby 50 kW to niestety pozostanę bez odbioru tego MUX-8 i nie zamierzam nic więcej kombinować z tymi antenami naziemnymi w dobie telewizji satelitarnej i internetu, bo tam jest o wiele więcej kanałów telewizyjnych i radiowych do wyboru.

A jak tak będą jeszcze robili, żeby tego nie odbierać to trudno mówi, bo niestety w takich warunkach i takich parametrach nadawania nie da tego u mnie poprawnie odbierać i na żadnej antenie nie będzie dobrze mi odbierać z tym MUX-8 tak mi wydaje, jak mam jeszcze problemy z odbiorem pozostałych MUX, zwłaszcza MUX-1 z mocą 20 kW i MUX-3 Warszawa z mocą 40 kW oraz MUX-3 Białystok, którego nie odbieram wcale choć mieszkam w byłym woj. białostockim, gmina Mielnik nad Bugiem, dla Mielnika zrobili tylko samego ze śmieszną mocą 0,005 kW, odemnie jest to za górą to wcale nie dojdzie niedaleko od Mielnik............ :cry:

Więc kto ten MUX-8 będzie odbierał z tego nadajnika w polaryzacji pionowej z mocą 10 kW , chyba tylko same ŁOSICE na kabelku. antence, go odbiorą radiowej lub druciku. A reszta regionu w tym SIEDLCE, SIEMIATYCZE,BIAŁA PODLASKA, MIĘDZYRZEC PODLASKI pozostaną bez odbioru tego MUX-8.............JESZCZE ŁUKÓW ZOSTAJE, RADZYŃ PODLASKI i u mnie DROHICZYN I MIELNIK NAD BUGIEM , a jeszcze SOKOŁÓW PODLASKI;

Czemu Lublin, Zamość mają polaryzację poziomą i moc 35,40 odpowiednio kW..........?
Czemu Warszawa, Łódź też ma pol.poziomą, moc Warszawy też marna, ale tam wyższy nadajnik, ale Łódź ma 25 kW , a ŁOSICE czemu tylko 10 kW i pionowa....................???????

A może ktoś wie czy pokojowa antena jest do tego MUX-8 specjalna gdzieś?
Bo na zewnętrznych szerokopasmowych nie da tego odbierać.....................w tej polaryzacji pionowej i z taką mocą 10 kW i niedaleko, bo 30 km. na północny wschód od tego nadajnika!
Z SLR Makarki RADIO BIAŁYSTOK z odległości podobnej 30 km. mi syczy z mocą 10 kW, brak stereo byle wiaterek szumy, to jak mi ma telewizja odbierać ma na tej polaryzacji pionowej MUX-8 z taką mocą i jeszcze na czym? Komu oni to włączyli......................może niby nie wiem, sobie............? Czy dla sprzedawców anten, żeby interes bili w najbiedniejszym regionie w Polsce.

Białoruskie stacje telewizyjne i radiowe mają mocniejszy sygnał!! Chyba, że te część Polski oddamy dla Białorusi i Rosji jak tak będą nadawać z naszych nadajników naziemnej DVB-T telewizję i radio!!!!

Awatar użytkownika
czajnik23
Posty: 50
Rejestracja: 30 listopada 2011, o 19:57
Miejscowość: Łosice
Odbiornik: LG 55SM8600
Instalacja antenowa: Antena typu kółko do Junosta na balkonie. Radio DUAL DAB 4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: czajnik23 »

Prosta sprawa poprosić kogoś z instalatorów w miejscu zamieszkania aby podjechał z odpowiednia anteną i zrobił pomiary.Kiedyś jak często byłem w Wawie to było po drodze z Łosic to bym zrobił taki pomiar za free.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Marek 3 »

czajnik23 pisze:W pozwoleniach radiowych sa wszelakie informacje odnośnie anten zainstalowanych na maszcie.Od wysokości po rodzaj anten i tłumienia na poszczegulne azymuty po moc jaka idzie w fider i rodzaj nadajnika zainstalowanego.
Nie zapominajmy o tym że w rzeczywistości może być nieco inaczej.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

czajnik23 pisze: Prosta sprawa poprosić kogoś z instalatorów w miejscu zamieszkania aby podjechał z odpowiednia anteną i zrobił pomiary.Kiedyś jak często byłem w Wawie to było po drodze z Łosic to bym zrobił taki pomiar za free.
Dzięki za chęci.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: Widz Siedlce »

Mam ten sam problem z tego samego nadajnika o czym pisze w innym temacie. ogladalnosc mux8 w naszym regionie bedzie znikoma

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: wiertolot »

Terespol pozostanie całkowicie bez odbioru, a tutaj jak nie zmienią tej polaryzacji na poziomą tego MUX-8 to i zwiększenie mocy nic nie da niestety i musi być na nadajnik Łosice/Siedlce na tym MUX-8 jak w Lublinie polaryzacja pozioma i przynajmniej 35 kW, inaczej lipa i zero odbioru w całym regionie.......................na tej polaryzacji pionowej z 10 kW nigdzie to nie idzie, chyba, że tylko w same Łosice odbiera i 10 km. od na drucie................bo antenę telewizyjną do polaryzacji pionowej w zależności od odległości od nadajnika do tego bardzo trudno odpowiednią wynaleźć do tego odbioru i przy takiej mocy trzeba wzmacniacz jeszcze i zasilacz dodatkowo stosować, zwrotnicę i inne duperely, żeby to odebrać w ogóle, bo nie wiadomo jaki wzmacniacz jaka antena, jak na siatkowej szeroko-pasmowej z tym pasmem na symetryzator nie odbiera niedaleko od nadajnika razem z innymi MUX; :roll:

OBECNIE MAM JAKOŚĆ SYGNAŁU 0%, SIŁA SYGNAŁU 22% tego MUX-8 na antenie siatkowej z symetryzatorem na kanały 1-69, bez wzmacniacz i zasilacz z dodatkowo dorobionymi do tej siatkówki pionowo drutami miedziowymi z silnika do polaryzacji pionowej, bez drutów siła sygnału była tylko 3%,jakości zero,odbioru zero nie wyszukuje wcale żadnych kanałów na kanale numer 9, odległość od nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE i Chotycze 30 km. w linii prostej na północny-wschód od niego, gmina Mielnik nad Bugiem, jej północna i wschodnia część; :idea:

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: qwerty »

To skieruj na RTCN Krynice.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: wiertolot »

Krynice/Białystok jeszcze nie nadaje, a jakby nawet nadawał to i tak to do mnie ponad 120 km. nie doleci, DAB+ i cyfrowego radia nie ma szans odbioru stamtąd nawet....................moc jego tam też marna 20 kW tylko;

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Kamilx »

Specjalnie sprawdziłem, co sądzą mapy Emitela o odbiorze w twojej lokalizacji:

MUX1 - odbiór możliwy (Duża odległość do nadajnika powoduje, że niezbędne będzie zastosowanie anteny kierunkowej o dużym zysku, prawdopodobnie z dodatkowym wzmacniaczem.)
MUX2 - odbiór możliwy (Przy tej odległości od obiektu nadawczego potrzebna będzie antena kierunkowa o dużym zysku. Nie zalecamy stosowania wzmacniaczy antenowych o ile lokalne warunki nie wymuszają dodatkowego wzmacniania sygnału.)
MUX3 (TVP3 Białystok) - Możliwy brak zasięgu przy użyciu typowej anteny telewizyjnej
MUX8 - Odbiór utrudniony (Duża odległość do nadajnika powoduje, że niezbędne będzie zastosowanie anteny kierunkowej o dużym zysku, prawdopodobnie z dodatkowym wzmacniaczem.)

RTCN Siedlce / Łosice (azymut 51*): moc w dBW
MUX1 - 43 dBW (ok. 20 kW ERP)
MUX2 - 47 dBW (ok. 50 kW ERP)
MUX3 (TVP3 Warszawa) - 46 dBW (ok. 40 kW ERP)
MUX3 (TVP3 Lublin) - 50 dBW (100 kW ERP)
MUX8 - 24,89 dBW (ok. 0,31 kW ERP)

Mielnik:
MUX3 - 7 dBW (ok. 0.005 kW ERP)

Makarki (azymut 146*):
MUX3 - 31,44 dBW (ok. 1,4 kW ERP)

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

U mnie na mapie wdrażania mux8 jest białe pole tzn że nie będę miał nigdy dostępu do mux 8?

Radeks
Posty: 7
Rejestracja: 1 listopada 2016, o 19:21
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice/Chotycze

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Radeks »

Ten zasięg wygląda trochę dziwnie... Mieszkam w Leśnej, około 20km od Chotycz (południowy wschód), płaski teren i lasy, bez problemu odbieram wszystkie mux-y, włącznie z 8... Dodam, że antena stoi na strychu (pod dachem, nie na zewnątrz), zwykła siatkowa ze wzmacniaczem, jakość idealna.

Jeśli ja mam 20km i odbiór idealny to dziwne trochę, że przy 30 nie ma wcale... Podlasie to płaski teren, jedynie lasy...

P.S. Specjalnie zarejestrowałem się, zastanawia mnie ten problem. :)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: wiertolot »

@ Kamilx;

Dobrze mi tylko odbiera MUX-3 LUBLIN i MUX-2 oraz Radio dla Ciebie z nadajnik ŁOSICE/SIEDLCE na antenie z symetryzator.
Reszta albo tnie i nie idzie oglądać: MUX-1 z Łosice, MUX-3 WARSZAWA z Łosice;
albo brak całkowity odbioru i zero całkowite tak jest:
z MUX-8 z Łosice, MUX-3 BIAŁYSTOK z Makarki, MUX-3 z Mielnik nad Bugiem, choć w tej gminie mieszkam i znajduję kilkanaście tylko kilometrów od Mielnik.
Moja lokalizacja wioski MĘTNA,ADAMOWO,ADAMOWO-ZASTAWA, WILANOWO,RADZIWIŁŁÓWKA,TOKARY,KLUKOWICZE GMINA MIELNIK NAD BUGIEM, POWIAT SIEMIATYCZE, WOJ.PODLASKIE; dodam tereny mocno leśne, pagórkowate, od strony nadajnika z Łosice za rzeką BUG;
Zero odbioru całkowite TVP Białystok, Radio Białystok syczy, bez stereo i tnie z nadajnika z Makarek z mocą 10 kW, praktycznie nie da słuchać choć byłe woj. białostockie...................... :evil: Białoruskie radia szybciej wyłapie i białoruskie DVB-T i DVB-T2 choć jestem w Polsce; :evil: jak tych mocy tych MUX-1 oraz MUX-8 nie pozwiększają i polaryzacji tego MUX-8 na poziomą nie zmienią.....................

@Radeks
Wiem gdzie Leśna Podlaska;
20 km. i wzmacniacz stosujesz, powinno ci wszystko płynnie śmigać bez, no z MUX-8 możesz mieć problem, a jaki wzmacniacz stosujesz w tej antenie siatkowej jeśli można wiedzieć, że ci na niej też MUX-8 odbiera przy tej polaryzacji pionowej?

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Kamilx »

Nie wiem skąd u ciebie biorą się takie problemy, ale możliwe są jakieś lokalne problemy. Np. w okolicach Hajnówki można bez problemu odbierać MUX1, MUX2 i MUX3 (TVP3 Warszawa i TVP3 Lublin) z RTCN Siedlce / Łosice. O MUX8 nic nie wiem, ale tu odbierać go nie można będzie, gdyż sygnał w kierunku granicy z Białorusią jest stłumiony do niskich mocy.

Moim zdaniem to powinieneś dla MUX8 specjalnie dokupić oddzielną antenę VHF połączono tzw. zwrotnicą. Innej opcji nie ma. Sygnał w paśmie VHF rozchodzi się około 3 razy lepiej.

MUX3 (TVP3 Lublin) powinieneś odbierać najlepiej. Skoro odbierasz MUX2 to powinieneś też odbierać TVP3 Warszawa, gdyż od MUX3 moc różni się tylko o 1 dB. Moim zdaniem dBW są lepszą jednostką do podawania mocy nadajników i porównywania do innych multipleksów.

Ponadto informuję, że Emitel dobrał odpowiednie parametry emisji MUX-ów dostosowane do SFN-ów, a także dostosowane do tego, aby natężenie sygnału nie było zbyt dużo poza granicami kraju.

MUX1 i MUX8 są multipleksami, które zawierają kanały, które nie były nadawane w telewizji analogowej, a więc wszędzie nie muszą być odbierane (ale operator musi osiągnąć minimalny poziom sygnału określony w decyzji rezerwacyjnej). MUX2 i MUX3 muszą być nadawane tam, gdzie były nadawane te kanały w ofercie analogowej + obszary, które zapewnią minimalne pokrycie opisane w decyzji rezerwacyjnej).

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: wiertolot »

@Kamilix
No tak to jest, mieszkam widzę niedaleko Ciebie, w Dubiczach Cerkiewnych byłem nie raz,
jakbyśmy się dogadali i jakbyś mi mógł to wszystko poustawiać, jakbyś znalazł wolny czas podskoczyłbym po Ciebie, co ty na to? Jakiś kontakt?
Odległość moja do nadajnika ŁOSICE-SIEDLCE równo około 30 km.na północny-wschód, azymut do nadajnika 229 stopni;
Mam dwie anteny jedna kierunkowa pozioma nowa na gwarancji CABELTECH ANT0558 kanały tylko 21-69, kupiona bodajże rok, czy pół temu, bez żadnego wzmacniacza, ma puszkę próbowałem ją rozwalić, żeby wstawić jakiś wzmacniacz, symetryzator 1-69 nie da zalakowana na stałe, zalana plastikiem........
MUX-1 jeden nie idzie na niej oglądać tnie, inne MUX-2,3 LUBLIN jest ok, Warszawa tnie, ale gdy nie macha drzewami mi koło chałupy, zacznie większy wiaterek wiać koniec oglądania, macha drzewami i tnie, jest jakiś sposób na to..........? Powoduje to chyba na pewno zakłócenia, jak to wyeliminować jest na to sposób jakiś? Dodam te cholerne drzewa, las i puszcza niestety w kierunku nadajnika są, teraz liście trochę spadły to ciuć lepiej, ale na wiatr i zacznie to machać nie mam sposobu!!! Różne anteny próbowałem i wzmacniacze i wielkie g...........;
Druga antena zwykła siatkowa obecnie zamontowana, symetryzator, kanały 1-69, druty miedziowe pionowo w dół w nią powsadzałem dodatkowo, odbiór na niej tak samo co na pierwszej z tym, że ten MUX-8 jest siła sygnału z niej na kanale 9 około 25%, jakości zero i odbioru tego MUX-8 też.
Teraz znalazłem trzy stare wzmacniecze do niej wyjęte kiedyś:
1)Cabeltech ANT0148,zysk do 25dB,odległość od nadajnika 20-40 km stosowany, czy te pasmo VHF wzmacnia,obsługuje nie wiem?
2)drugi Wa-501S-3, zysk do 32 dB,odległość od nadajnika 40-60 km stosowany, czy te pasmo VHF wzmacnia,obsługuje nie wiem?
3)trzeci najstarszy SWA-15 TURBO 250 dB, 2003 rok, zysk do 36 dB, odległość od nadajnika 70-120 km stosowany, czy te pasmo VHF wzmacnia,obsługuje nie wiem?

Zastosuje te wzmacniacze w siatkówka na pasma VHF i UHF, ten trzeci to wszystko tnie jeszcze gorzej, wtedy szczególnie MUX-2,3 tnie....................na pierwszym wzmacniaczu to samo co na symetryzatorze, drugi też nie pomaga, ciuć lepiej, ale tnie ten MUX-1, MUX-8 nie odbiera, więc co jest.........??????????

A tą nową zakupioną Cabeltech ATN0558 trzeba będzie do sklepu z powrotem zawieść, bo nie idzie oglądać na niej tego MUX-1 z ŁOSICE, MUX-8 nie obsługuje.................jak mi przyjmą po pół roku.
I ponad 100 zł. kosztowała wcześniej i tak polecana była.

Co mam zastosować proszę o pomoc. :roll:
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2016, o 19:22 przez wiertolot, łącznie zmieniany 7 razy.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

Jeżeli dalej nie będzie sygnału rozważam skargę do UKE. Powinni wszyscy zgłaszać co mają problem z tym nadajnikiem może coś się w końcu ruszy w tej sprawie.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Marek 3 »

Wdrażanie etapu II MUX-8 jeszcze się nie zakończyło, jeszcze będzie etap III innymi słowy jeszcze wszystkie nadajniki nie zostały uruchomione więc bądź cierpliwy.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

Ale ja nie zamierzam z innego nadajnika korzystać

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: wiertolot »

@Widz Siedlce
Ta skarga nic nie da chyba jak sami tego nie zmienią............... :D
Trudno będziemy oglądali sam MUX-2 i MUX-3 Lublin same w Siedlcach,mazowieckie ja w Siemiatycze,podlaskie bez MUX-8..........., bo MUX-1 tnie mi jak grom, a MUX-3 WARSZAWA odbiera jak powieje, MUX-3 BIAŁYSTOK zero odbioru gmina Mielnik nad Bugiem, poza sam Mielnik; MUX-3 BIAŁYSTOK w Siemiatyczach tylko z Makarek łapie, ale też wzmacniacz trzeba...............poza dalej na wschód zero odbioru :geek:

Taką moc podawali na tym nadajniku MUX-1, MUX-8 i polaryzacje pion i tym samym nie wiem czy Siedlce, nie bliżej do Lublina, czy Warszawy i Siemiatycze też czy nie bliżej do Lublina niż do Białegostoku, bo tylko z tego nadajnika ok nadaje MUX-3 LUBLIN z mocą 100 kW, reszta do niczego niestety................. :evil:

Ustawili pewnie tylko dobrze na Biała Podlaska, bo to lubelskie, a reszta północ i zachód niech se robi co chce. :lol:
Bo z Białej Podlaskiej nikt nie pisze jakoś o odbiorze z tego nadajnika tego MUX-8.
I do sklepu rodacy po anteny i wzmacniacze, tylko jakie?
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2016, o 19:55 przez wiertolot, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Kamilx »

Widz Siedlce pisze:Ale ja nie zamierzam z innego nadajnika korzystać
No to nie obejrzysz MUX8. W MUX8 będą nowe kanały i nie ma obowiązku by każdy miał szansę na odbiór. Emitel musi osiągnąć pewne % zasięgu i tyle. Jeżeli sądzisz, że sygnał MUX8 jest zakłócany to zgłoś tą sprawę do UKE i tyle.

Możecie sprawdzić, czy jesteście w zasięgu MUX8 -> http://emimaps.emitel.pl/ . Jeżeli tak, to jest możliwość odbioru, ale potrzeba chęci do zmodernizowania anten. Jeżeli nie, to Emitel nie przewidział odbioru w Waszych miejscowościach.

Poza tym proszę nie zaśmiecać innych wątków "skargami" na odbiór MUX8.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: qwerty »

Pokaż zdjęcie lokalizacji anteny i co ona "widzi".

Zablokowany