HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Na kanałach MUX1 z HBBTv Polo TV i 8TV wyskakuje błąd 503 service unavailable. Natomiast na MUX3 wszystko działa.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Wzrost HbbTV w Europie wraz ze wzrostem Smart TV

http://satkurier.pl/news/152810/wzrost- ... rt-tv.html

W Polsce coś temat HbbTV siadł, Pan Paweł Tutka już tu nie zagląda, porzucił swoją stronę, już jej nie aktualizuje http://hbbtv.pl/ , tanich tunerów z HbbTV jak nie było, tak nadal niema :x

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Też zauważyłem, że coś ostatnio przycichło.
Wydaje mi się, że HbbTV ma przyszłość przed sobą, ale w Polsce potrzeba czasu aby ta technologia się rozwinęła.
Gdyby przyłączyli się jeszcze operatorzy satelitarni i kablowi (np.niektóre niemieckie kanały sat. mają HbbTV) to wtedy miałoby to sens, bo byłyby odpowiednie przystosowane urządzenia np. tunery wspierające HbbTV, wtedy i na producentach tunerów naziemnych taka konkurencja wymusiłaby zainteresowanie się tematem.
Tylko najwyraźniej nikomu z tym nie jest po drodze, bo to generuje dodatkowe koszty za które nie koniecznie konsument będzie chciał zapłacić. Taki tuner musi mieć nie tylko przystosowane oprogramowanie ale też odpowiednią specyfikację sprzętową bo musi być przede wszystkim karta sieciowa i pewnie nie tylko a to wszystko kosztuje.
Producentom telewizorów też się specjalnie nie spieszy, bo to z kolei konkurencja dla ich dedykowanych platform typu „Smat TV” i o ile nowe droższe odbiorniki mają w swojej konfiguracji taki standard, to te tańsze nie maja nawet karty sieciowej a z kolei te starsze nawet jak mają to nie wszystkie dostają odpowiednią aktualizację oprogramowania albo nie każdy wie że trzeba zaktualizować software.
Pomijając wymóg posiadania odpowiedniego odbiornika, zaznaczyć trzeba, że przecież nie wszyscy maja dostęp do internetu, wielu choć nie wszyscy użytkownicy NTC to renciści, emeryci i w ogóle osoby w podeszłym wieku albo o mniejszych dochodach.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Proszę o odrobinę cierpliwości w temacie HbbTV.

Wróciłem z sympozjum o HbbTV w Madrycie gdzie sporo rozmawialiśmy o przyszłości telewizji hybrydowej na świecie. Zostałem tam zaproszony jako prelegent i uczestnik panelu dyskusyjnego. Ja osobiście tematu HbbTV nie odpuszczam. Widzę w HbbTV dużą przyszłość dla całej branży TV.

Robimy swoje niezależnie od tego kiedy i jakie decyzje podejmowane są przez nadawców telewizyjnych. Jako hybra.tv mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji aplikacji HbbTV i nie mamy się czego wstydzić z punktu widzenia globalnego rynku HbbTV. Coraz częściej wymyślone i wdrożone przez nas rozwiązania są powielane u nadawców TV z innych krajów. Cały czas jesteśmy gotowi do produkcji aplikacji HbbTV dla polskich nadawców telewizyjnych.

25 stycznia 2016 organizujemy kolejną edycję konferencji o HbbTV w Polsce. Być może do tego terminu wyjaśni się nieco więcej w kontekście HbbTV na MUX-8. Do tej pory było tak, że organizowana przez nas konferencja mobilizowała nadawców TV do działań w obszarach związanych z telewizją hybrydową HbbTV w Polsce.

Z tego co mi wiadomo, to serwis HbbTV.pl prowadzony jest przez kobietę pasjonującą się telewizję hybrydową, telewizją interaktywną i aplikacjami w Smart TV. Przez ostatni rok sporo czasu poświęciła dziecku co przełożyło się na to, że blog o telewizji hybrydowej został chwilowo przesunięty na dalszy plan. Jestem przekonany, że wkrótce znajdzie odrobinę czasu by powrócić do tematu z nową energią i pomysłami.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Witamy Pana z powrotem na forum po prawie półtora rocznej przerwie.

Co do HbbTV, to cała nadzieja na rozruch w MUX-8, na którym każdy z nadawców + Emitel będzie miał swój wirtualny kanał poprzez HbbTV. Po to zapewne są te czarne testy 0 -7, później na nich zapewne wskoczy nazwa np. Zoom2TV i dołożone zostanie EPG, a sygnał stacji pobierany będzie z internetu, tak wynika z tych informacji:
Pakiet niesie ze sobą możliwości interaktywne, dzięki którym nowych naziemnych kanałów będzie tak naprawdę nie siedem, ale aż 14 – mówił Bogusław Kisielewski, prezes Kina Polska TV, na trwającej w Łodzi 43. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Te dodatkowe stacje to tzw. kanały wirtualne, które nadawcy mają uruchomić dzięki telewizji hybrydowej. – Będą zachęcały widzów naziemnej telewizji do podłączania telewizorów do internetu – mówił Kisielewski.
http://www.rp.pl/Media-i-internet/31025 ... .html#ap-1
Zoom TV to nie będzie też sam kanał telewizyjny. Obok niego na MUX-8 znajdzie się też siostrzany kanał wirtualny, dostępny w technologii telewizji hybrydowej. Tzn. że oferowane w nim treści zobaczą ci widzowie, którzy podłączą swój telewizor do Internetu. Na razie nadawca nie podaje, co dokładnie zaoferuje w tym kanale
http://businessinsider.com.pl/media/now ... tv/6cgv1j7
Telewizja hybrydowa HbbTV w MUX-8

W MUX-8 planowane jest uruchomienie usług telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV. HbbTV (Hybrid Broadcast – Broadband Television) to połączenie programów nadawanych w multipleksach cyfrowych z dodatkowymi treściami dostarczanymi przez Internet. Dzięki takiemu połączeniu odbiorniki zgodne ze standardem HbbTV i podłączone do Internetu mogą oferować znacznie więcej atrakcyjnych treści – zarówno związanych z treściami programów nadawanych w multipleksie DVB-T, jak i innych, niepowiązanych bezpośrednio z programami TV.

W MUX-8 każdy z nadawców będzie mógł zaoferować swoje aplikacje HbbTV, będzie też portal realizowany przez EmiTel, oferujący m.in. informacje, takie jak przegląd aktualności, prognoza pogody czy rozszerzony przewodnik po wszystkich programach telewizyjnych dostępnych w MUX-8 i za pomocą usług hybrydowych oferowanych w tym multipleksie.
http://www.infomarket.edu.pl/rusza-mux- ... mozliwosci



Po tylu latach zapowiedzi wciąż brak tanich STB z HbbTV, nadal nikt niema zamiaru takowych wypuścić ???

Pepp
Posty: 18
Rejestracja: 15 czerwca 2013, o 19:14
Odbiornik: NotOnlyTV LV5TDLX
Instalacja antenowa: Jupiter HP04
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Pepp »

Panie Tutko, 25 stycznia 2016 - to już było. Więc 25 stycznia 2017 - będzie.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Konferencja została zaplanowana na 25 stycznia 2017. Przepraszam za pomyłkę.

Odnośnie kanałów wirtualnych, to wcale nie trzeba czekać na MUX-8. Każdy z nadawców TV obecny w DVB-T może je uruchamiać we własnym zakresie i bez jakichkolwiek ograniczeń. W pewnym zakresie już to uczyniła TVP jednakże nie została postawiona kropka nad "i" do której wielokrotnie namawiałem osoby z Telewizji Polskiej odpowiedzialnej za telewizję hybrydową HbbTV.

Na tym właśnie polega główna zaleta związana z HbbTV. Nadawca telewizyjny po prostu przejmuje kontrolę nad tym co się dzieje w telewizorze włącznie z obsługą przycisków na pilocie od TV.

W temacie HbbTV jestem na bieżąco, jednakże nie o wszystkim mogę pisać ;( Mam kilka pomysłów na bardzo unikalne projekty związane z HbbTV jednakże bez współpracy z nadawcą TV nie mogę ich zrealizować.

Co do STB z HbbTV to nie mam pomysłu kto mógłby go teraz wyprodukować. Chyba już jest na niego zbyt późno. Jedyna nadzieja to przejście na DVB-T2 + HEVC w przyszłości. Wtedy wprowadzenie STB z HbbTV mogłoby mieć jeszcze jakiś sens. Ale kto wie co przyniesie czas... Być może pojawi się HbbTV w STB do IPTV.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

A czy jest jakaś nadzieja na aktualizację software dla tv Samsung serii D6500, te telewizory mają taką funkcję, ale na polski rynek były sprzedawane z zablokowanym serwisem HbbTV w ukrytym menu serwisowym i ja niestety nie mam.
Oczywiście można to włączyć samemu choć nie jest łatwo, bo wymaga dosyć głębokiej ingerencji w system telewizora za pomocą odpowiedniego oprogramowania na komputerze, niestety kiedy włączyłem to nie działało mi to prawidłowo choć funkcja HbbTV się pojawiła to jednak prawie nic nie dało się włączyć dlatego wróciłem do poprzednich ustawień.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: HbbTV w NTC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Rok modelowy D, czyli 2011.
Większość producentów oferuje aktualizacje przez 2 lata. Obawiam się, że te TV nie doczekają się już aktualizacji funkcji

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: HbbTV w NTC

Post autor: radier »

Pora na nowy TV. Nikt nawet palcem nie kiwnie na dodanie tej funkcjonalności do tak starego modelu.
Poza tym w HbbTV nie ma nic ciekawego. No może test 4K na TVP i w sumie Stopklatka ma coś konkretnego.
Marnowanie tego na reklamy jakiś pierdół czy samochodów to jest może dobre dla developerów takich aplikacji, ale na pewno nie dla widzów.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Miałbym kupić nowy tv z tylko powodu HbbTV, pomimo że ten jest w całkiem sprawny, jeszcze nie zwariowałem.

@JaroslawMroczkowski z tego co się orientuję, to pan ma też ten model tylko 32" chyba że to już nie aktualne.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: HbbTV w NTC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie, to nie ja. Nie mam i nie miałem Samsunga.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Przepraszam źle skojarzyłem, ale po 5 latach miałem prawo się pomylić tym bardziej, że obydwaj panowie macie na imię Jarosław i obydwaj jesteście moderatorami, pamieć mam dobrą tylko trochę nie precyzyjną ;) .
Chociaż widzę, że pan Bałuka ma już inny Samsung w profilu.
Jarosław Bałuka pisze:Dla mnie ten TV jest OK, jestem zadowolony z zakupu, lecz koniecznie polecam wątek ten: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67 ... d6500.html
Przeczytać aby mieć pełną jasność co do zakupu, szczególnie pod katem FHD 3D.
Przy zakupie zwrócić uwagę, że przy wersji 40" w zestawie należy oczekiwać gratisowych 2 par okularów 3D.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2962

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Kolor »

Nie ufam nowym technologiom, czemu już w tym wątku dałem wyraz. Telewizja jako taka jest nieskomplikowana. Ot przekaz treści za pomocą nadajnika, od nadawcy do odbiorcy. Odbiorca wykorzystuje standardowy telewizor ( w tej chwili cyfrowy). Mamy rozrywkę, nadawca zarobek z reklam. Co może zaoferować hbbTV? Odbiorniki z 2011 roku to już starocie? Mam 2 40 calowe Samsungi, F5500 i F6500, tak długo jak działają nie zmienię ich. Panowie, gdzie ekologia, gdzie ekonomia? Ta ekonomia dotycząca zwiększenia podaży reklam i popytu na telewizory mnie nie interesuje. Owszem stać mnie na wymianę TV po upływie gwarancji, to nie byłby problem, ale kto pomyśli o stercie złomu zatruwającej środowisko. To problem całej elektroniki. Fascynacje można spełniać na różne sposoby. Można zająć się zbiórką kasy na głodujące w Afryce dzieci, lub ochronę zdrowia tamże. Można...
Nie znam Pana Pawła Tutki, ale z tego co widzę, to prócz pasji, to argumentów za hbbTv jest mało.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Panie "Kolor" bardzo dobrze, że zwraca Pan uwagę na głodujące dzieci w Afryce oraz fakt, że fascynacje można realizować na różne sposoby. Tak się składa, że od pewnego czasu czerpię bardzo dużą radość i satysfakcję ze wspierania dzieci co prawda nie w Afryce lecz w Boliwii. Ze względu na to, że jesteśmy na forum związanym z telewizją to nie chcę się zbytnie rozwodzić nad szczegółami. W dużym skrócie... warto pomagać innym oraz rozmawiać z innymi osobami.

Bardzo szybko zmienia się otoczenie w którym żyjemy, a w szczególności w zabójczym wręcz tempie rozwija się internet oraz elektronika napędzając tym samym wśród nas konsumpcję i chęć pożądania coraz to nowszych zabawek. Osobiście mi się to nie podoba i sam od pewnego czasu odradzam znajomym zakup nowszego/lepszego telewizora, smartfonu, tabletu.

Jednakże sprawa z telewizją robi się coraz bardziej skomplikowana. Dotychczas wszystko było po "normalnemu" tak jak Pan to dobrze opisał. Nadawca nadawał kanał linearny, potem z nadajnika przez antenę do telewizora.

Teraz coraz bardziej skutecznie, efektywnie oraz taniej można dystrybuować wideo przez internet. Najlepszym tego przykładem jest YouTube, Netflix, Vevo oraz liczne serwisy VOD lub usługi OTT z telewizją na żywo w streamingu. Telewizję bardzo wygodnie ogląda się na telewizorze. Wielkość ekranu, umiejscowienie telewizora jak też miejsca z którego oglądamy. Jest znacznie wygodniej niż na smartfonie, tablecie, komputerze. Łącząc w jedną całość zalety oraz wady o których wspomniałem dojdziemy do wniosku, że nie unikniemy sytuacji w której treści wideo będą dostarczane bezpośrednio do TV przez internet. Pojawia się tylko jedno pytanie od której strony i przez co te treści dostarczyć przez TV.

Można to zrobić przez:

a) przeglądarkę stron www w TV ale są one nie doskonałe, nie mamy kontroli nad pilotem, brakuje wsparcia dla natywnego odtwarzania wideo. Mimo szczerych chęci i prób jest to skomplikowane, a i też bardzo trudno przekonać samego widza by uruchomił w TV konkretną stronę WWW.

b) aplikację w Smart TV. W tym przypadku musimy przekonać producenta telewizora by nas z własną aplikacją wpuścił do Smart TV. Gdy pojawia się jakakolwiek możliwość zarabiania pieniędzy, wtedy to rozmowy z producentem telewizorów się komplikują... i aplikacji w tym TV po prostu nie ma. Gdy aplikacji w danym TV jest zbyt dużo to tym trudniej ją odnaleźć, zainstalować, uruchomić.

c) HbbTV jest pewnym kompromisem, który sprawia że do gry o kontrolę nad telewizorem wchodzi nadawca TV. Taki nadawca może wręcz uruchomić na swoim kanale własne Smart TV ze swoją kolekcją aplikacji TV.

Inicjując, propagując i wspierając rozwój HbbTV zależy mi na tym by:

1) Była pewna alternatywa względem tego co mają nam do zaoferowania globalni producenci telewizorów w swoich Smart TV. Bardzo trudno jest wejść z własną aplikacją do Smart TV jednego z producentów TV.

2) Pojawiły się na rynku wyspecjalizowane wirtualne kanały TV oraz wyspecjalizowane / spersonalizowane usługi VOD

3) Był dostępny w telewizorze wirtualny odbiornik STB z ofertą OTT

4) Rozwinęły się usługi interaktywne w TV

Tylko tyle i aż tyle.

Tak się składa, że w tym momencie, gdy piszę ten wpis - to nie reprezentuję jakiegokolwiek nadawcy telewizyjnego. Może kiedyś się to zmieni. Gdyby tak było... to zapewne pisałbym o tym jaki to uruchomiliśmy portal TV i jakie nowe fajne, ciekawe usługi dostarczamy do TV. Nie chcę zbytnio chwalić się swoimi pomysłami na aplikacje HbbTV. Trzymam je tymczasem dla siebie.

W tym momencie mogę na temat HbbTV wypowiadać się jedynie z pozycji osoby pracującej dla developera aplikacji HbbTV oraz jako osoba, która zainicjowała rozwój telewizji hybrydowej w Polsce.

P.S. Niezależnie od przyszłości TV i dalszych wydarzeń związanych z telewizją hybrydową w Polsce, ja tematu HbbTV nie odpuszczam... bo widzę w tym olbrzymią przyszłość dla TV oraz dostawców treści wideo.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Kolor »

Rozumiem, że pańskim pragnieniem jest zapewnienie poprawnego i sensownego wprowadzenia hbbTv na rynek polski. Ja to potrafię zrozumieć, jak również to, że postępu i rozwoju technologii nie zatrzymamy. Chcę zaznaczyć, że do zaakceptowania zmian w naszym życiu, często potrzeba czasu i być może ja sam należę do takiej części społeczeństwa. Zwróciłem też uwagę na fakt, że nie jestem skłonny akceptować zmuszanie klienta/widza do zmiany odbiorników. Wyraziłem już także wcześniej obawy, że kanały hbbTV, mogą się stać kolejnym, środkiem dystrybucji dość nachalnych reklam. Z satysfakcja przyjmuję Pana wypowiedź
Osobiście mi się to nie podoba i sam od pewnego czasu odradzam znajomym zakup nowszego/lepszego telewizora, smartfonu, tabletu.
i dalej się zastanawiam, co możemy zrobić, aby wprowadzać nowe technologie sensownie i bezpiecznie dla środowiska? Wprowadzenie hbb, nie może opierać się na wymianie setek tysięcy odbiorników, bo producent nie chce aktualizować oprogramowania. Jeśli poczuł się Pan dotknięty moim postem, to przepraszam. Nie taka była moja intencja. A wszystko przez tą odpowiedź:
JaroslawMroczkowski pisze:Rok modelowy D, czyli 2011.
Większość producentów oferuje aktualizacje przez 2 lata. Obawiam się, że te TV nie doczekają się już aktualizacji funkcji
Może warto przemyśleć jak przeciwdziałać takim praktykom.

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Ikey »

Panie Pawle - HBB to moim zdaniem przyszłościowa i przydatna technologia, ale niestety zniszczona przez pazernych nadawców. Może przykład: kupując 2 lata temu nowy TV nie wiedziałem co to jest HBBTV dopóki na ekranie nie zaczęły wyskakiwać znienacka jakieś wkurw..cze kolorowe. Zostałem zwyczajnie zmuszony do wyłączenia tej funkcji i nigdy później jej nie włączyłem. Pamiętam, że odetchnąłem z ulgą, gdy okazało się, że w moim nowym nabytku producent zaimplementował wyłącznik HBB.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Ja natomiast jestem... fanem nowych technologii. Mój poprzedni TV nie obsługiwał HbbTV to dążyłem do tego aby go wymienić.
Korzystam zarówno ze Smart jak i HbbTV, te usługi się uzupełniają.

Moim zdaniem HbbTV jest za mało wykorzystywane, brak aplikacji z sezonowych wydarzeń np. Puchar Świata w skokach narciarskich.
Chciałby aby każdy stacja miała tak jak Stopklatka program z opisem, zapowiedziami.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Pojawił się tuner Skymaster TNT T5 z obsługą HbbTV.
Teraz pasowało by go przetestował Emitel i Pan Paweł Tutka i wydali wyrok, czy prawidłowo działa na nim HbbTV.

http://forum.satkurier.pl/topic/18728-t ... ?p=1202970

Sebol69
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2016, o 17:26

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Sebol69 »

Niewiecie może czy dużo zżera pakietu te Hbbtv,bo mam limitowany internet.

Zablokowany