SUPER POLSAT w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

SUPER POLSAT w MUX2

Post autor: Poland »

Jak wiecie w grudniu ma ruszyć następca Polsatu Sport News czyli kanał Super Polsat. Pomyślałem więc że dobrze będzie jeżeli porozmawiamy o nim w osobnym miejscu niż w temacie PSN który to jeszcze nadaje. Jak myślicie kiedy ta stacja może ruszyć? Ja mam nadzieje że ruszy niedaleko od uruchomuenia stacji na MUX8 gdyż niezbyt uśmiecha mu się kolejne grzebanie w liście kanałów.
Ostatnio zmieniony 3 lutego 2023, o 16:02 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: radier »

Zmiana na gorsze. Na co tu czekać.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Puma »

Przypomnijcie kiedy to nastąpi?

Ja jestem dosyć optymistycznie nastawiony, z dotychczasowej oferty to tylko lekkoatletyka mnie najbardziej interesowała.
Podobnie jak zmiana Eski na 8 jest dla mnie lepsza.

cacumeno
Posty: 19
Rejestracja: 16 stycznia 2016, o 16:30

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: cacumeno »

Niebawem się okaże , co zaoferują :!: Czy jest już gdzieś ramówka tej stacji albo chociażby bardziej
precyzyjne plany programowe :?:

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Poland »

Puma pisze:Przypomnijcie kiedy to nastąpi?

Ja jestem dosyć optymistycznie nastawiony, z dotychczasowej oferty to tylko lekkoatletyka mnie najbardziej interesowała.
Podobnie jak zmiana Eski na 8 jest dla mnie lepsza.
Do zmian ma nastąpić w grudniu - prawdopodobnie przed świętami.
Co do programów to nie wiemy nic poza tym że na bank będzie powtórka z ATM Rozrywki tyle że 70 procent kontentu będzie z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Koncesja stacji z procentowym podziałem programów jest tutaj: http://www.krrit.gov.pl/KoncesjeSync/De ... 572016.doc

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: piotrek93 »

Ten Program jak sama nazwa wskazuje będzie super porażką. Polsat najlepiej by zrobił gdyby nadawał w mux-2 Polsat HD i tam przeniósł część transmisji. Z ciekawości czy gdyby Polsat chciał miałby taką opcję? Czy może zrobić co chce ze swoimi dwoma slotami czy musi ściśle się trzymać ustaleń z KRRiT?

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: AdamP »

Jeden kanał HD zamiast dwóch SD, to połowę mniej nadanych reklam = połowę mniejsze zyski.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Tak jak mówi @AdamP, ale najlepiej by było żeby Polsat zrobił tak jak pisze @piotrek93. Ale cóż my możemy zrobić...

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Bogoes »

Dla mnie pozwolenie na takie zmiany, to porażka dla widzów... PSN mimo swoich wad nadawał sporo ciekawych transmisji (także na żywo), np. w ostatni weekend mecz Plusligi, mecze piłki plażowej Polaków (jak dla mnie poziom dużo lepszy niż tradycyjni piłkarze), itd.
Uważam, że likwidacja jedynego kanału sportowo-informacyjnego to wielki błąd, podobnie zmiana Eski na "8", który z kanału z charakterem stał się kolejnym (już nawet nie liczę którym) nic nie znaczącym kanałem. Myślę, że jeżeli nadawca uważa, że nie opłaca mu się nadawać kanał na jaki uzyskał koncesję, powinien oddać kanał, a KRRiT powinna rozpisać konkurs na kanał o zbliżonym charakterze...
Również nie powinno się dopuszczać do kupowania (przejmowania) kanałów przez medialnych potentatów. KRRiT powinna dbać o różnorodność programową.
I jak słyszę o rozumowaniu tylko przez pryzmat słupków oglądalności i zysków z reklam, to mnie coś trafia... :evil:

Sebol69
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2016, o 17:26

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Sebol69 »

Jest juz tv6 i atm rozrywka i jeszcze im mało? Kolejny kanał powtórka? :lol:

Awatar użytkownika
akoss22
Posty: 99
Rejestracja: 18 września 2016, o 18:29
Miejscowość: Osiedle
Odbiornik: AMIKO Mini 4K Combo
Instalacja antenowa: Antena log 5-69 HV pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przusucha 53km Góra Kamieńsk 72 km

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: akoss22 »

Też uważam, że zmiana jest na niekorzyść widza. Generalnie pewnie chodzi o zachęcenie do wzięcia CP i wtedy mamy wszystkie kanały sportowe z rodziny Polsatu.
Super Polsat? Nie dziękuje ;)

Rozsądny
Posty: 124
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 23:32

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Rozsądny »

@Bogoes
To nie jest MUX na którego kanały był rozpisany konkurs.
Za przekazanie częstotliwości analogowych w procesie cyfryzacji "wielka czwórka" dostała MUX2 do własnej dyspozycji (po perypetiach z TVP które chciało konkurs publiczny na operatora multipleksu i za choinkę nie mogli się wszyscy razem dogadać).
Mogli nadawać w SD lub HD (tak jak teraz TVP na MUX8) i wybrali również we własnym zakresie operatora (Emitel).

Jak chcą to mogą sobie tam nadawać 4x Mango24 w HD. I tak długo jak to Mango ma koncesję naziemną ( a to kwestia opłaty i biurokratycznych papierków) i nie łamie prawa (za dużo reklam, brak oznaczeń wiekowych itp.) to KRRiT może sobie babki z piasku na plaży w Mozambiku lepić.
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2016, o 01:03 przez Rozsądny, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: piotrek93 »

Uważam, że im szybciej nadawcy telewizyjni uświadomią sobie, że liczy się jakość a nie ilość tym lepiej dla nich obecnie w Polsce przeciętny kowalski ma już TV FULL HD na którym nawet cyfrowy kanał SD wygląda bardzo słabo. Pozatym nowe pokolenie odchodzi od tradycyjnej telewizji a rynek reklamowy z gumy nie jest. Najrozsądniejsze dla polsatu byłoby wystawić do MUX-2 POLSAT HD i TV 4 HD. Postawić na większą treściwość i nadawanie 24h w HD. Bo treści SD są w internecie więc na tym się oglądalności nie zbuduje.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Może.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2016, o 18:15 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: piotrek93 »

Ja już pisałem w prostej sprawie aby dodali ścieżkę E-AC-3 do Polsatu HD i nawet nie raczyli odpisać. Także mam ich gdzieś i szczerze poza meczami reprezentacji Polsat nie oferuje ani ciekawych programów i filmów ani przyzwoitej jakości dźwięku i obrazu. Już nie wspomnę o oprawie graficznej i logotypach na półekranu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Krosnoludek »

Super Polsat wystartuje w grudniu bieżącego roku lub styczniu 2017 roku. Zastąpi on stację Polsat Sport News

Czytaj więcej na: http://satkurier.pl/news/153330/cyfrowy ... u-uhd.html

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Bogoes »

@Rozsądny, wiem, że był to mux rozdany nadawcom, którzy mieli swoje kanały w naziemnej analogowej, co nie zmienia faktu, że nie mogą nadawać, co chcą... i z tego powodu Polsat zwrócił się do KRRiT o pozwolenie na zmianę charakteru i nazwę stacji...

Rozsądny
Posty: 124
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 23:32

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Rozsądny »

Wiadomo, że muszą nadawać to co zgłosili że będą nadawać.
Ogólnie taniej zmienić koncesję niż wyrabiać nową i tyle.
Gdyby KRRiT nie zgodziła się zmienić obecnej "bo nie" to wystąpili by o nową, zdjęli obecny kanał i dali nowy.
KRRiT "slotu" im zabrać nie może.

Sebol69
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2016, o 17:26

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Sebol69 »

Polsat ma jeszcze mux4 (mobilny) mogliby zwolnic ten mux. Wogóle ktoś z tego korzysta? :D

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Kolor »

Tak, korzysta. Na przykład ja, raz na jakiś czas opłacam możliwość zdekodowania mux4 na THD1000. Zapytam za to tak: czy ktoś ogląda programy sportowe na polsat sport news? Dla mnie, to strata czasu. Mniej więcej tak wygląda zaspakajanie różnych gustów odbiorców.

Zablokowany