DVB-H w Krakowie

Forum o telewizji mobilnej
Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: Jarosław Bałuka »

Ponoć na Kopcu Kościuszki choć nie wiem tego na 100%. Nie znam mocy, ale słabo to idzie.

mielu

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: mielu »

Jarosław Bałuka pisze:Ponoć na Kopcu Kościuszki choć nie wiem tego na 100%. Nie znam mocy, ale słabo to idzie.
tej emisji nie obsługuje emitel tylko INFO-TV-FM Sp. z o.o. tak wynika z wykazu pozwoleń, który dostępny jest na forum (moc 2,2 kW - przynajmniej na tyle maja pozwolenie)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: Jarosław Bałuka »

mielu pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Ponoć na Kopcu Kościuszki choć nie wiem tego na 100%. Nie znam mocy, ale słabo to idzie.
tej emisji nie obsługuje emitel tylko INFO-TV-FM Sp. z o.o. tak wynika z wykazu pozwoleń, który dostępny jest na forum (moc 2,2 kW - przynajmniej na tyle maja pozwolenie)
No dobrze to ująłeś ... :) Ale nie wiem czemu sądzisz, że pracując w Emitelu ja nie wiem, że to nie my nadajemy ;)

mielu

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: mielu »

Jarosław Bałuka pisze: Ale nie wiem czemu sądzisz, że pracując w Emitelu ja nie wiem, że to nie my nadajemy ;)
Nie wcale tak nie myślę, chodziło mi bardziej o parametry nadawania.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: Jarosław Bałuka »

Czy ktoś w Krakowie ogląda DVB-H? Bo ja od pewnego czasu nie dekoduję żadnego kanału choć ESG widzę jest.

elwood-xp

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: elwood-xp »

Jarosław Bałuka pisze:Czy ktoś w Krakowie ogląda DVB-H? Bo ja od pewnego czasu nie dekoduję żadnego kanału choć ESG widzę jest.
Z poziomu Nowej Huty - mam tak samo. Zero widocznosci.Ktoś się tym chyba bawi:)

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: RAPIOTR »

W Poznaniu też były takie przerwy. Nawet moja N96 odbyła szlak bojowy w serwisach Noki z tego powodu 8-) . Widziałem ESG był pilot ale urządzenie nie dekodowało.No więc byłem wygłupiony.
Obecnie u nas działa ,choć dużo programów ma zpieprzony dosył lub brak dosyłu i taką kaszanę nadają. Pozatym urządzenie jak straci sygnał to pomimo ,że znajdzie się ponownie w sygnale nie rusza za cholerę. Trzeba przełączyć kanał by ponownie zadziałało. Coś mi sie wydaje ,że oni nie potrafią tego DVB-H poprawnie skonfigurować i odpowiednio ustawić.

Wólka C.

Re: DVB-H

Post autor: Wólka C. »

Mieszkam 86 km w linii prostej od Raszynia, mam telewizor z tunerem DVB-T i odbieram wszystkie 3 multipleksy na zwykłej siatce :D . Dzisiaj na częstotliwości 602Mhz telewizor znalazł mi sieć o nazwie INFO-TV-FM DVB-H, ale nie było żadnych kanałów, sygnał pełny, jakość sygnału: Dobra, czy da się coś na tej częstotliwości odebrać?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-H

Post autor: qwerty »

Wólka C. pisze:Mieszkam 86 km w linii prostej od Raszynia, mam telewizor z tunerem DVB-T i odbieram wszystkie 3 multipleksy na zwykłej siatce :D . Dzisiaj na częstotliwości 602Mhz telewizor znalazł mi sieć o nazwie INFO-TV-FM DVB-H, ale nie było żadnych kanałów, sygnał pełny, jakość sygnału: Dobra, czy da się coś na tej częstotliwości odebrać?
Nie.

archibaldi

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: archibaldi »

Witam,
Mam zamiar kupić nokie n96 i czasem poogladać tv i mam pytanie:
- czy w Krakowie jest to możliwe?
- Jesli tak, to czy przypadkiem nie jest to tymczasowe?

dwadi

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: dwadi »

archibaldi pisze:Witam,
Mam zamiar kupić nokie n96 i czasem poogladać tv i mam pytanie:
- czy w Krakowie jest to możliwe?
- Jesli tak, to czy przypadkiem nie jest to tymczasowe?
Owszem działa, odnośnie tymczasowości to można powiedzieć tylko jedno, że sprawa jest ciągle w toku w UOKiK'u. Dzisiaj testowałem TV w Katowicach, mi przypadło do gustu, można też wyciągnąć obraz poza telefon za pomocą kabla av. Można też nagrywać, dzięki modowi (o nim możesz znaleźć na forum wzmiankę). Oby ruszył ten projekt... dla mnie DVB-H jest jak znalazł.

deliro

DVB-H Kraków Lipiec br

Post autor: deliro »

Witam,
Od wczoraj jestem uzytkownikiem Nokia Mobile TV Receiver SU-33W - mieszkam w Krakowie okolice ul.Opolskiej. Niestety podróżując po moim mieście nie udało mi się nigdzie natrsafić na sygnał.
Czy w Krakowie syganł dalej jest nadawany?

I czy rozbudowa telewizji cyfrowej DVB-T która planowana jest na 31 lipca w jakiś sposób polepszy odbiór w Krakowie? np. czy będe mógł odbierać ten sygnał na moim urządzeniu?

Wiem że przetarg na obsługę DVB-H wygrała inna firma, ale jestem nowy w tych zagadnieniach i proszę o info.

russso

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: russso »

Witam!
Wiecie może co jest z sygnałem w Krakowie, ponieważ nic nie mogę złapać wyskakuje komunikat że "brak sygnału tv w bieżącej lokalizacji"??

brontosaur

Re: DVB-H w Krakowie

Post autor: brontosaur »

Chyba wylaczyli w krakowie zdajesie ze tylko warszawa ma

Zablokowany