Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Wypowiem się w tej sprawie po raz ostatni, bo starasz się coś bardzo nieudolnie wykazać na swoją szalę i mnie zdyskredytować.

To nie jest nowa informacja. Jest znana od kilku miesięcy.
Dodatkowo TVP Sport wg ostatnich informacji ma być częścią MUX3, a więc dyskusja powinna się toczyć w dziale MUX3, a nie MUX8, gdyby chcieć być precyzyjnym.
Myślę że każdy na tym forum chciałby czytać potwierdzone informację, a nie spekulacje.
Podajesz jako prawie pewnik że V4 może być częścią MUX8, Jeden z kolegów dał Ci jako odpowiedź wiele pytajników, sugerując skąd ten nius?


Nie wykazałeś jakie moje porady są nierzetelne.
Teraz znowu mi zarzuciłeś że czegoś nawet nie sprawdziłem w odbiorniku. Konkrety poproszę? Która informacja jest nieprawdziwa? Zakres częstotliwości się nie zgadza? To jest zakres kanałów od 5 do 12 który ma większość odbiorników i podana została tzw. częstotliwość środkowa. W którym miejscu zatem sobie zaprzeczyłem? Jeśli komuś coś zarzucasz to umiejętnie, bo skaczesz z kwiatka na kwiatek, próbując podważyć moją wiedzę i zdyskredytować mnie w oczach forumowiczów a się miotasz. Proszę o zaprzestanie takich praktyk.

Masz wątpliwości co do tej informacji? http://www.dipol.com.pl/wykaz_czestotli ... _bib02.htm
Pasmo BIII TV/DAB Porównasz, zweryfikujesz z tym co napisałem i przeprosisz za bezpodstawne pomówienia?

P.s. Niczego Ci nie zarzucam, zacytowałem Twoje słowa.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: wiertolot »

Czekamy na pierwszy kroczek:

TVP Sport HD -> MUX3
TVP Seriale -> MUX3
TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Historia -> wyłączamy z MUX-3
TVP Historia -> przenosimy na MUX-8
TVP Kultura, TVP Rozrywka -> idzie tylko na satelita; razem z TVP Polonia;

Informujemy, że z dniem 1 grudnia 2016 r. zakończona zostanie emisja 3 programów ma multipleksie 3 naziemnej telewizji cyfrowej, wyłączone zostaną TVP Historia, TVP Kultura, TVP Rozrywka, kanał TVP Historia przeniesiony zostanie na nowy 8 multipleks telewizji cyfrowej, kanały TVP Kultura, TVP Rozrywka dostępne będą tylko i wyłącznie drogą satelitarną. W miejscu wyłączonych kanałów na MUX-3 załączone zostaną dwa nowe kanały TVP SPORT HD oraz kanał TVP SERIALE.

Powyższe informacje czekają na potwierdzenie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@wiertolot
Skąd te newsy o 1 grudnia... :D ?

Najświeższe plany i informacje jakie podała TVP odnośnie swoich kanałów na MUX8 i MUX3:

- https://centruminformacji.tvp.pl/277875 ... tvp-sport-
- http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... matycznych

NA RAZIE TYLE INFORMACJI.

Kontakt z TVP: https://www.facebook.com/TvpSportMux8/p ... 7344228074

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Kolega wiertolot dostał "banana" i wróci najwcześniej za tydzień.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

W sumie nic nowego, prace podobno trwają a efektu nie widać. W kontekście tej całej dyskusji o TVP Sport znamienna jest ta wypowiedź p. Kurskiego z linku który przytoczył DVB-T(2) INQUIRING.
TVP Sport w jakości HD trafi do telewizji naziemnej, jeśli z początkiem przyszłego roku zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy abonamentowej, która ma mocno zwiększyć wpływy z tej opłaty. Jednym z wariantów nowelizacji jest to, by domyślnie abonament musieli opłacać wszyscy (oprócz grup społecznych zwolnionych z tego, które mają być takie same jak dotychczas), o ile nie zadeklarują, że nie mają telewizora ani odbiornika radiowego. - Jeśli nowelizacja zapewni finansowanie na takim poziomie, na który liczymy, to będzie opłacało się odejść od umów reemisyjnych z kablówkami i wejść z dużą ofertą na otwarty kanał na multipleksie - tłumaczy Jacek Kurski.

Mnie natomiast nie tyle nurtuje to czy TVP Sport HD będzie czy nie będzie w naziemnej, bo mam dostęp do tego kanału i wielu innych sportowych w HD, tylko fakt, że sloty dla TVP na MUX-8 są cały czas puste i bez konkretnych zapowiedzi czy i kiedy cokolwiek tam wstawią. Nie padła nawet konkretna data a w poprzednich latach to właśnie TVP była liderem we wprowadzaniu swoich kanałów i technologi do NTC, przypomnę choćby MUX-1 zanim MUX-3 osiągnął pełne pokrycie, były w nim wcześniej kanały TVP a na komercyjnych slotach długo były paski, teraz jest na odwrót, opłaciło im się nawet dublować kanały, także HbbTV potem RSO we wszystkim TVP była pierwsza, co się to porobiło nie rozumiem.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Odmienna polityka i być może więcej na tym zyskają. Pewnie liczą się z m.in. minusami MUX8.

@ObywatelDVB-T

P. Kurski powiedział, że wkrótce TVP się odniesie informacyjnie co do swoich kanałów na MUX8, czyli najpewniej w nowym roku - łącze to z rozpoczęciem działania nowej ustawy abonamentowej(co nie jest pewne). Jeżeli nie wtedy, to wkrótce :) TVP nie musi przyspieszać i może czekać do połowy 2017 roku gdy MUX8 będzie w pełni uruchomiony.

[Poza tym P. Kurski powiedział, że chce dać na MUX8: TVP Kultura i TVP Historia, a na trzecim slocie co mówił we wcześniejszych wywiadach: TVP Seriale, nowy kanał lifestylowy lub być może jakiś połączony z dwóch kanałów TVP, o czym mówił w tym wywiadzie, np. TVP Rozrywka + TVP Seriale = TVP "Coś tam" i dzięki temu np. na MUX3 mógłby zagościć kanał TVP Kultura HD, dzięki czemu cały MUX3 byłby w HD. A z TVP Historia lub TVP "Coś tam" na MUX8 - jeden z nich również mógłby być nadawany w HD. Myślę, że nie ma się co obawiać, że TVP nie wykorzysta wszystkich swoich miejsc w NTC.]

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

Dokładnie, jest tyle różnych informacji w okresie ostatnich miesięcy, że spekulowanie w tym temacie jest praktycznie niemożliwe. Trzeba po prostu ochłonąć i poczekać cierpliwie na konkrety.
Co nie zmienia faktu jak napisał @ObywatelDVB-T TVP przestała być pionierem zmian.
Myślę że znaczny wpływ na to miało ogromne zamieszanie z wyborem prezesa.
W kwestiach decyzyjnych ten rok poprzez ruchy kadrowe na najwyższych szczeblach został zablokowany.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: SAT-COM »

dvbtowiec pisze:
Masz wątpliwości co do tej informacji? http://www.dipol.com.pl/wykaz_czestotli ... _bib02.htm
Pasmo BIII TV/DAB Porównasz, zweryfikujesz z tym co napisałem i przeprosisz za bezpodstawne pomówienia?
Tabelka jest już trochę nieaktualna zwłaszcza jej górna część :o
Dlatego korzystam ze swojej z dodatkowym podziałem DAB w VHF-ie.

... ale nie o to chodzi. Nie podchodzisz merytorycznie do tematu, sugerujesz użytkownikowi sprawdzenie TV,
gdzie problem został dawno zdiagnozowany. Tylko po co ???

Wracając do tematu:

Cieszę się, że @dvbtowiec stał się najaktywniejszym wątku, którego nie lubi i przestał krytykować innych za swoje spekulacje.
Niecierpliwie czekam na nowe newsy, przecieki w temacie "Programy TVP w MUX8".

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Programy TVP w MUX8

Post autor: dvbtowiec »

[...]


1. Odbiorniki telewizyjne posługują się częstotliwością środkową w ręcznym programowaniu. Częstotliwość środkowa w tabelce jest aktualna i odpowiada temu co pokazują odbiorniki.

2. Nie wszystkie odbiorniki mają pasmo VHF. Osobiście miałem do czynienia z markowym odbiornikiem telewizyjnym, kupiony 2 lata temu przez jedną panią, który na polskich ustawieniach regionalnych nie miał pasma VHF, konieczne było przestawienie na niemieckie. To jest odpowiedź na pytanie po co prosić użytkownika o sprawdzenie. Czy sobie z tym poradzi to już inna kwestia. Myślę że od tego jest forum, aby podpowiadać różne rozwiązania. Nie widzę tu braku podejścia merytorycznego. To jest wycieczka osobista, wyczuwam urażoną dumę u kolegi ;)

3. Wiertolot też podawał spekulacje ;)

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: distefano »

Wątek umiera czy TVP umiera z powodu dużego spadku oglądalności? Na ekranie jakoś nie widać zainteresowania Mux-em8 ze strony TVP.

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Alterego777 »

Ano niestety, tez mnie to dziwi, zwlaszcza ze zasieg muxa jest juz coraz wiekszy.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Puma »

MUX8 będzie marginalny z wiadomych powodów i TVP nie spieszy się z decyzją... możliwe że chętnie by oddali to co mają za odpowiednią kase lub bardziej opłacalne jest tam nic nie dać.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

No niestety tak to wygląda. TVP miała się wkrótce odnieść do tematu MUX-8, nie wiem jak rozumieć słowo wkrótce ale już sporo czasu upłynęło. Mogą też odnieść się w taki oto sposób jak piszesz i ogłoszą, że rezygnują z miejsc na multipleksie.
Mam tylko nadzieję, że wkrótce to nie za rok, bo jeśli przyjąć założenia Kurskiego który uzależnia np. dodanie kanału TVP sport od zwiększenia poprzez uszczelnienie wpływów z abonamentu co według niego miało nastąpić od nowego 2017 roku, to niestety zapowiada się, że jeśli w ogóle to nastąpi to nie wcześniej niż za rok, od początku 2018 i w innej formie niż chciał Kurski. :arrow: Tutaj wypowiedź przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego na ten temat, artykuł z 8 grudnia.
W takim razie kiedy doczekamy się jakiejkolwiek odpowiedzi :?: .

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: SP2SV666 »

Puma pisze:MUX8 będzie marginalny z wiadomych powodów i TVP nie spieszy się z decyzją... możliwe że chętnie by oddali to co mają za odpowiednią kase lub bardziej opłacalne jest tam nic nie dać.
Sądze jednak że coś się ruszy wkrótce,tym bardziej ze 49% udziałów w Metro kupił Discovery wiec Kurskiemu robi sie spora konkurencja.A poza tym na obecnych czterech kanałach MUX8 są ciekawe programy, a w tej sytuacji Metro ma szanse na bycie leaderem w tej czwórce. :D :D :D. A zasieg też sie poprawia.Gdy byc może Discovery zacznie reklamowac ten mux to jest spora szansa na to że polacy dowiedzą sie o istnieniu tego Muxa. :D :D

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

TVP wstrzymuje się z decyzją w sprawie MUX 8 ... do przyszłego roku!
press.pl pisze: - Zanim zdecydujemy, jakie kanały umieścić na MUX 8, chcemy zobaczyć, jak rynek zweryfikuje propozycje konkurencji – mówi prezes TVP Jacek Kurski.
http://www.press.pl/tresc/46747,tvp-wst ... awie-mux-8
Przecież już teraz wiadomo że w najbliższym czasie szału nie będzie. Coś mi się wydaje że kombinują aby wystartować na "ósemce" jak najpóźniej się da (oszczędności), albo jak się z tej "imprezy" wycofać.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Maciejek »

No i jak to draństwo skomentować żeby zachować godność? Żenujące. Okręt TVP pod wodzą polityka tonie. Emitel powinien wystąpić do KRRiT o odebranie miejsca w tym muxie i rozpisanie konkursu na wolne sloty.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Kolor »

Nic nie jest żenujące, są terminy, umowy których nie znamy. Za wcześnie na takie wypowiedzi.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: hadam »

Owszem są terminy, termin z MUX-8 trwa od kilku lat a co TVP dopiero dziś się dowiedziała, że dostali miejsca na multipleksie?
Rok ma 365 dni to se poczekamy uuuu albo i dłużej.

jaszek
Posty: 59
Rejestracja: 31 marca 2016, o 08:52
Odbiornik: DUAL DAB 10S
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn (Pieczewo)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: jaszek »

Lepiej, żeby poczekali i się przygotowali, niż mieliby wsadzać do DVB-T zapchajdziury, jak poprzednicy, od TVP Polonia należałoby zacząć przykłady tych praktyk

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Kolor pisze:są terminy, umowy których nie znamy
Owszem - umów nie znamy, ale terminów nie ma ...
Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT pisze: A jest deadline dla nadawcy publicznego, czy mogą się zastanawiać w nieskończoność?

- Nie ma. To trochę mało komfortowe dla pozostałych nadawców i dla dysponenta częstotliwości. Ale nie ma procedury wynikającej wprost z decyzji rezerwacyjnej. Ona nie przewidziała takiej sytuacji.
W pewnym momencie podmiot, który płaci za częstotliwości zapewne wystąpi o uwolnienie pasm, albo wskazanie oferty
Czyli jedynie EmiTel może pogrozić paluszkiem. ;)
jaszek pisze:Lepiej, żeby poczekali i się przygotowali, niż mieliby wsadzać do DVB-T zapchajdziury
Albo to co mówi Kurski to ściema, albo faktycznie będą czekać na wyniki oglądalności tego mux-a. W miarę wiarygodne to mogą one być dopiero po uruchomieniu całej infrastruktury mux-8, czyli w III-IV kwartale 2017. Jak będzie zainteresowanie - to wrzucą coś ciekawszego (?), a jak będzie słabo - to kanały o najniższej oglądalności lub "wymiksują" się z tego interesu.

Zablokowany