MUX-8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: pikaczu »

cały czas są pikselozy.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Acid »

Na jednym z kanałów opisanych jako Test pojawiło się hbbtv. Jest program tv , pogoda, wiadomości i można posłuchać PR.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: dvbtowiec »

@Acid Czy Ty odtwarzasz strumień radiowy w przekazie hybrydowym?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: hadam »

Ciekawy jestem jak docelowo będą wyglądały te kanały hybrydowe i jakie będą miały nazwy zamiast "test".
Chodzi mi o ewentualne plansze z obrazem statycznym czy dodatkowo jakaś muzyczka albo radio.
Szczerze powiedziawszy to czarny ekran i nazwa kanału "test" nie wygląda zachęcająco, tym bardziej dla osób które nie mają odbiorników z HbbTV, niektórzy mogą się spodziewać, że w miejscach testów pojawią się nowe kanały, jak to bywa na satelicie.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Maniek99 »

No właśnie przydałby się jakaś fotka.
Czy od razu po wejściu na ten kanał wyskakuje strona, czy dopiero po kliknięciu w klawisze od HBBTV?

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Alterego777 »

ObywatelDVB-T pisze:Ciekawy jestem jak docelowo będą wyglądały te kanały hybrydowe i jakie będą miały nazwy zamiast "test".
Chodzi mi o ewentualne plansze z obrazem statycznym czy dodatkowo jakaś muzyczka albo radio.
Szczerze powiedziawszy to czarny ekran i nazwa kanału "test" nie wygląda zachęcająco, tym bardziej dla osób które nie mają odbiorników z HbbTV, niektórzy mogą się spodziewać, że w miejscach testów pojawią się nowe kanały, jak to bywa na satelicie.
Moze w ogole ich nie bedzie. Tvp da soje programy i miejsce sie skonczy. Swoja droga to dziwne, ze ten mux ma taki zasieg juz, a tu jeszcze tyle programow z testami sobie lata.

marekns
Posty: 92
Rejestracja: 9 września 2015, o 18:51
Instalacja antenowa: ATX-107 + SWA 6000/6T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków Chorągwica 75 km

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: marekns »

Dla mnie to beznadzieja pakować kilka kanałów które zawierają tylko link do jakieś strony. Zamiast tych kilku czarnych plansz można by było umieścić jakąś stacje radiową.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie można było.
Rezerwacja częstotliwości tego nie przewiduje.

jaszek
Posty: 59
Rejestracja: 31 marca 2016, o 08:52
Odbiornik: DUAL DAB 10S
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn (Pieczewo)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: jaszek »

Pewnie zawiniło tu kilka zainteresowanych stron, jednak tak czy inaczej wdrażanie MUX-8 jest chyba mocno nieprzygotowane. Problemy techniczne (pikselozy), chaos w uruchamianiu kolejnych nadajników (infolinia często zmienia zdanie odnośnie terminów), brak wszystkich kanałów (TVP nadal nie wie co wyemituje)... Dodając do tego póki co marną ofertę programową jakoś nie wróżę dużego sukcesu.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Acid »

@dvtowiec Tak odtwarzam bez problemu, ale jakość dźwięku jest po prostu katastrofalna :/ @Maniek99 Po wejściu na kanał Test, domyślnie chyba programuje się na numerze 99 automatycznie wyskakuje strona.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: dvbtowiec »

Dzięki za odp.
Czyli tak jak przypuszczałem, nowszy standard hbbtv. Mój tv niektórych treści najwyraźniej nie odtworzy.

jaszek
Posty: 59
Rejestracja: 31 marca 2016, o 08:52
Odbiornik: DUAL DAB 10S
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn (Pieczewo)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: jaszek »

Ja się zastanawiam z czystej ciekawości co może stać na przeszkodzie w uruchomieniu MUX-8 z lokalizacji, która ma już pozwolenie i która przez kilka godzin nadawała zawartość MUX-8

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

@dvbtowiec
To nie jest HbbTV 1.5, to problem różnych implementacji w różnych modelach TV. Jaki masz odbiornik?
Może przenieśmy dyskusję o HbbTV w MUX8 do osobnego wątku? :arrow: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=50&t=7507

@jaszek
Chwilowe uruchomienie nadajnika nie oznacza, że wszystko jest gotowe. Poza samym nadawaniem (nadajnik, filtry, falowody, anteny) trzeba jeszcze przygotować łącza, którymi sygnał jest dosyłany do obiektu nadawczego. Usługa wymaga dużej niezawodności. Po uruchomieniu emisji nie ma miejsca na błędy i poprawki. Wysokie kary za każdą przerwę powodują, że dopóki wszystko nie jest gotowe i dokładnie sprawdzone, emisja nie ruszy.

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Alterego777 »

jaszek pisze:Ja się zastanawiam z czystej ciekawości co może stać na przeszkodzie w uruchomieniu MUX-8 z lokalizacji, która ma już pozwolenie i która przez kilka godzin nadawała zawartość MUX-8
Też się nad tym zastanawiałem, Olsztyn już był testowany w tamtym tygodniu i wszystko dobrze działało, a teraz cisza od tamtego czasu. Wiem, że wszystko muszą posprawdzać, ale skoro działało przez tych kilka godzin, to wydawało się, że wszystko jest ok :)

Papier123
Posty: 18
Rejestracja: 28 października 2016, o 18:46
Odbiornik: Samsung x 3 ,2007,2009 i 2011r.
Instalacja antenowa: Maximum x 2 /Gird 4 i 2/,LNA 169 i 177,zwrot,ant.VHF+UHF,Badmor 24/12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św.Krz/Tarnów/Prehyba/Chorągwica

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: Papier123 »

W godz.15.10-15.20 w Dębicy,podkrpackie wczytał mi dekoder 15 program. Mux-a 8 , na kanale 6 z 100 % jakością
odbioru.Niestety nie ma informacji o włączeniu nadajnika Głobikowa / podkrpackie / , ok. 8km od Dębicy na południe. Podejrzewam ,że to próby na tym nadajniku, a nie Sucha Góra której do tej chwili nie odbieram z uwagi na przesłonięcie przez górę... Nie wiem co to za nadajnik, bo mam 2 ant. /Vert. i Horiz./, wiem tyle że to kanał 6,a 15 programów mam zapisane ...Ciekawe i interesujące ,gdzieś są i pracują / Emitel/ ,pozdrawiam!
Proszę o info czy ktoś to też zapisał u siebie!

jaszek
Posty: 59
Rejestracja: 31 marca 2016, o 08:52
Odbiornik: DUAL DAB 10S
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn (Pieczewo)

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: jaszek »

Sądziłem, że te rzeczy są czynnościami tak rutynowymi, że po złożeniu wszystkiego od razu widać, czy działa, czy nie i skoro działa to znaczy, że jest ok.

maker3
Posty: 49
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, o 12:23

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: maker3 »

Pytał ktoś może na infolinii o Kobylą Górę?

seb@vuzero
Posty: 5
Rejestracja: 1 listopada 2016, o 12:09
Odbiornik: Samsung UE32H5000AW

MUX-8 (w planach)

Post autor: seb@vuzero »

Sam jestem ciekawy czy Kobyla Góra ruszy przed świętami. Jutro jak znajdę chwilę przedzwonię na infolinię :D

mek
Posty: 54
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 13:03
Odbiornik: Samsung D 6500
Instalacja antenowa: telmor digit kompakt bierna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: MUX-8 (w planach)

Post autor: mek »

Na harmonogramie wdrażania mux8 Trzeciewiec został zaznaczony szarym tłem co to znaczy? Jak zwykle brak informacji a infolinia Emitela działa tak ,że po kontakcie z tą infolinią można powiedzieć wiem ,że nic nie wiem bo udzielający informacji też nie wiedzą odpowiedż typu włączymy do końca listopada a póżniej przed świętami do końca roku jest niepoważna taką że drugi etap wlączony będzie do końca roku można łatwo znależć choćby w prasie i innych żródłach . Od Emitela oczekiwałbym poważnego traktowania odbiorców. Jakie przeszkody stanęły Emitelowi ,że Trzeciewiec jest na końcu jeśli chodzi o start mux8 ? Myśle, że nie na pewno obiektywne jakby Emitel chciał włączyłby wcześniej razem z innymi nasuwa się analogia do serialu alternatywy 4 tym włączymy tamtym włączymy póżniej a innym nie włączymy- białe plamy na mapie zasięgu.

Yupiter74
Posty: 7
Rejestracja: 20 listopada 2016, o 16:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin

MUX-8 (w planach)

Post autor: Yupiter74 »

Szarym kolorem zaznaczono prawdopodobnie planowane włączenie nadajników w drugim etapie.

Zablokowany