Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
varicap

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: varicap »

Par excelance ciemno to widzę.
10 kW z Kołowa...
Bedzie "ę...ą...ć" na fonii i kwadraciki na obrazie. Jeśli wogóle coś doleci mimo bardzo korzystnej lokalizacji z mojej strony i dobrej instalacji antenowej.
A najfajniejszy jest w II Etapie Gorzów Wielkopolski.
160W na 21 "kanalie" ! :lol:
A nie wiem czy z tego samego obiektu (oby) działał system lottomatów (stacja bazowa), która z kanałem 21 od dołu sąsiaduje.
No i niech ktoś ma "antenę" siatkową z pseudowzmacniaczem a lokalizacje stacji bazowej lottomatów i DVB-T nie pokrywają się...
Będzie "śmiesznie".
I "łoni" chcą Euro 2012 robić.
Co chwila coś "wypada" z planu.
A to autostrada a to lotnisko.
Same stadiony nie wystarczą.
Jak nie zrobią A2 do samej Warszawy (a zanosi się, że przez "obiektywne trudności" nie zdążą) to zachodni turyści z glupoty wybrawszy się do nas samochodem będą mieli "naukę jazdy i survival krajową 2 typu : "uwaga koleina, uwaga z przeciwka dwa białoruskie TIRy wyprzedzajace się przez 2 km. Uwaga "nigt rower".
Traktor ! Krowa ! Muuu !!!!
MUUUsisz to obejrzeć - taka będzie reklama w zachodnich mediach.
Musisz to przezyć.... jakkolwiek by to zabrzmiało.
vari

varicap

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: varicap »

Puma pisze:Nie ma czym się chwalić Emitel. Miałem nadzieje że MUX III będę odbierał z Człuchowa a widzę że wyleciał.
Zemsta Krzyżaków za zburzenie zamku i zostawienie samej wieży... :?
vari

Matthías

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Matthías »

Ciekawe jak Chwaszczyno pokryje pomorskie w 58% z mocą 15 kW. Jeśli ten harmonogram jest aktualny to niech go w dupę sobie wsadzą. Wynika, że na MUX3 nie mam co liczyć to końca przyszłego roku. Do końca przyszłego roku! Po to ma być MUX1, aby zastąpić MUX3 zanim ten nie wystartuje w pełni, ale wszystko wskazuje na to, że MUX1 wystartuje jeszcze później niż MUX3. Czyli u mnie tzn. RTON Lębork będzie można usłyszeć o MUX1 czy MUX3 najwcześniej gdzieś w połowie 2012 roku.

klakier

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: klakier »

eMTi pisze:Ciekawe jak Chwaszczyno pokryje pomorskie w 58% z mocą 15 kW. Jeśli ten harmonogram jest aktualny to niech go w dupę sobie wsadzą. Wynika, że na MUX3 nie mam co liczyć to końca przyszłego roku. Do końca przyszłego roku! Po to ma być MUX1, aby zastąpić MUX3 zanim ten nie wystartuje w pełni, ale wszystko wskazuje na to, że MUX1 wystartuje jeszcze później niż MUX3. Czyli u mnie tzn. RTON Lębork będzie można usłyszeć o MUX1 czy MUX3 najwcześniej gdzieś w połowie 2012 roku.
żebyś ty mój region zobaczył to dopiero paranoja: rozumiem cie

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: qwerty »

Tom345 pisze:
debe pisze:Wszelkie spekulacje na temat tego wątku nie mają już chyba sensu.
TO rozwiewa wszelkie domysły.
TRAGEDIA.
SLR Białystok/Centrum - 4kW. Jakaś kpina. Gdyby z Krynic ustawić to jeszcze by uszło, ale nadawać z centrum z taką małą mocą?!

novak
Posty: 27
Rejestracja: 5 marca 2010, o 09:11

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: novak »

przecież domena w linku jest emitel.pl wiec to od nich harmonogram, nie ma co się dziwić że ukryty bo i nie ma czym się chwalić z takimi mocami

pewnie dopiero koło 2013 moce zostaną zwiększone

biopal777

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: biopal777 »

A chocby w tych miastach mamy jeszcze wieksze rewelacje, Lodz - 400 W, Wroclaw - 200 W.Jak taka moc moze pokryc chocby cale takie miasta ???

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: vigoo »

Skoro nie ma miejsca na MUX3, to po jaka choinkę było się nim zajmować jako pierwszym. Trzeba było się skupić na MUX1, dogadać się, pokryć zasięgiem większość kraju i wtedy zając się resztą...

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: luckd »

Nadajnika Kalisz/Mikstat nie ma w planach i to ma być publiczna teliwizja?

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: mac_33 »

teraz dopiero czytam, debe widac nasz mail zadzialal, ale co z tego gdzie my zyjemy, mam taka zlosc na uke co oni wyprawiaja - trzeba to na czeskie forum podac a potem ich komentarze wysle do uke - niech tez sie posmieja do czego doprowadzili. niech mi ktos jeszcze powie o zmowie prywatnych... 40 m kraj napisalem dzis maila w sprawie skrzycznego ale to chyba na tym sie nie skonczy. jeszcze jedno 0,6 mld naszych pieniedzy za amatorskie nadawanie tvp.

damians1

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: damians1 »

No i wyleciał z harmonogramu nadajnik w Rykach, w pozwoleniu figurowało 40kW ERP wiec miałby całkiem spore pokrycie na granicy woj lubelskiego i mazowieckiego. Co najlepsze brak jakiegokolwiek innego nadajnika na Lubelszczyźnie chociaż wcześniej mowa była o Zamościu i Piaskach

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: mac_33 »

co do mocy to wszystko jasne, tam jest * - moce nadajnikow podczas konserwacji systemow antenowych.

taki czarny humor :-(

trzeba zatem zpytac tvp za co placi 0,6 mld pln emitelowi skoro moc w pierwszych 3 latach porownywalna jest do 2-3 nadajnikow prywatnych a oni placa 0,5 ale za faktyczne nadawanie, to są nasze pieniadze o co tu chodzi, jak obsłuza euro 2012, chyba bedziemy ogladac w analogu?

napisze pytanie w poniedzialek do tvp, nik, krrtv i uke, dobrze gdyby pytanie bylo nie tylko odemnie - kogo moge dopisac, kogo interesuje dlaczego taka kasa za nadawanie z zasiegiem porownywalnym do obecnej tv plus? - prosze podajcie nicki. oczywiscie przed wyslaniem zobaczycie tresc maila.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: p-b »

qwerty pisze:SLR Białystok/Centrum - 4kW. Jakaś kpina. Gdyby z Krynic ustawić to jeszcze by uszło, ale nadawać z centrum z taką małą mocą?!
Zauważ na jakim to kanale - 38. Na tym samym jest analog w Giżycku. Zapewne to jest przyczyną takiej lokalizacji i mocy. To jest stan przejściowy, o ile się orientuję to MUX3 ma być na kanale 22.
Jednak przy tej lokalizacji i mocy zasięg powinien być przynajmniej 30 km. Przy bardziej wyszukanych antenach to i większy zasięg. Z tego samego nadajnika, ze zbliżonej częstotliwości (k41) mamy TVN z szaloną mocą 1 kW ;) Odbiór wcale nie jest taki zły. ;)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Drekan »

Dziwne te oficjalne harmonogramy Emitela. :twisted:

Na forum Emitela można znaleźć mapki z których wynika, że województwo Kujawsko-Pomorskie będzie w 3 etapie. Tymczasem na starcie 1 etapu zyska większe pokrycie niż sąsiednie województwa. :shock:
Nadajniki w Płocku, Iławie i być może Pile powinny dać spore pokrycie. Czego już nie można powiedzieć o pozostałych nadajnikach dla tego województwa.
Ogólnie odnosi się to do wszystkich nadajników z 2 i 3 etapu. :(

goldfinger

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: goldfinger »

I 2,5kW z polaryzacją V z Kosztów też rozwiewa wszystkie wątpliwości - musimy żyć w pełnej zgodzie z sąsiadami...

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: ricki »

i weź tu znajdź motywację do płacenia abonamentu :evil:

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Koneser »

goldfinger pisze:I 2,5kW z polaryzacją V z Kosztów też rozwiewa wszystkie wątpliwości
.

Wyczytałem w harmonogramie, że będzie polaryzacja H :idea:
Nie nwiem czy to błąd pisarski Emitela, czy doszło do zmiany planów :?: .
Gdyby była polaryzacja H to nie byłoby aż tak tragicznie, choć w tym Kraju trzeba być bardzo tolerancyjnym dla ludzi, którzy celowo nie pozwalają korzystać ze zdobyczy techniki innych, dla własnych szemranych interesów.
Na szczeście mam mozliwość korzystania z programów czeskich i przypominam sobie jak może i jak powinna wyglądać telewizja.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Przemo »

Z jednej strony dobrze, że będzie wszystko w polaryzacji horyzontalnej, z drugiej, jednak mocno ograniczy to zasięg MUX-3 do czasu wyłączenia analogu. Co do MUX-2, czy ktoś wie o co chodzi z etapem szóstym? Jest tam ujęty Śrem, a przecież on już został oficjalnie uruchomiony w etapie pierwszym? Czy oznacza to jakąś modernizacje, czy może SFN z innym obiektem? Brak jakiejkolwiek informacji.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Drekan »

goldfinger pisze:I 2,5kW z polaryzacją V z Kosztów też rozwiewa wszystkie wątpliwości - musimy żyć w pełnej zgodzie z sąsiadami...
Emitel nie chce nadawać w polaryzacji wertykalnej. :!:

Szkoda, bo w polaryzacji V przewidywana moc nadawania to 47kW. Zapewniająca lepsze pokrycie bez konieczności obracania anteny niż 2,5kW w polaryzacji horyzontalnej. :cry:

Czyżby TVP płaciła od uruchomionego nadajnika, a nie od pokrycia jakie on osiąga? :?:
Jeśli Emitel dostanie zapłacone za pokrycie jakie te nadajniki osiągają, to na duży zysk się tu nie zanosi. :twisted:

Tomasz Berezowski

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Tomasz Berezowski »

Moje prywatne przypuszczenia są następujące:

1. MUX3 rusza na kanałach tymczasowych na nikczemnych mocach w polaryzacji H, bo w PL do tej pory nadawało się telewizję w H i wszystkie systemy antenowe są w H.
2. Po wybudowaniu nowych systemów antenowych w polaryzacji V MUX3 zwiększy moce kanałów tymczasowych.
3. Po ASO MUX3 zmieni większość kanałów na docelowe i wróci do polaryzacji H.

Ale to tylko moje przypuszczenia.

Spis kanałów docelowych MUX3 tu: http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ ... f0f792.pdf

Zablokowany