DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Zanim Trzeciewiec zaćwierka to jeszcze minie trochę czasu.
Sądzę, że od czasu wypadku śmiertelnego zostały nałożone rygorystyczne zasady zachowania bezpieczeństwa na maszcie. Do tego pogoda i warunki panujące na nim.
Swoją drogą był tu na forum kolega, który wrzucał filmy z montażu systemu antenowego. To zostało ukończone, czy prace jeszcze trwają? :)

A tak na koniec - MUX8 za dużo nie wniesie, więc nie ma na co czekać - włączą to włączą. :)

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Witam.
Zostałem wywołany wiec odpowiadam.Byłem dziś własnie w Trzeciewcu i po dwóch tygodniach od ostatniego razu niestety wisi tylko system który to ostatnio przedstawiłem na filmach. Dzis także nagrałem film ale nie ma sensu go pokazywać gdyż nic praktycznie się na maszcie nie zmieniło.Żadnych pracowników na maszcie nie było.Dlatego jak na mój nos system jest gotowy,i jest to właściwy system na Mux8 z Trzeciewca , a wyczucie mi podpowiada że Emitel po prostu czeka a data startu jest mu znana, lub w samym centrum coś jeszcze robią z nadajnikiem. Sądze ze koło świąt coś się ruszy lub po świętach.Na maszcie jest tylko ten niski system i nic poza tym. Wiec jak to się mówi.....Emitel wie kiedy włączą.Ogólnie system antenowy napewno nie wisi na 230 metrach jak jest podane w pozwoleniu.Jest to połowa masztu.Zatem nisko , bardzo nisko ! :cry: :cry: W takiej Chojnie anteny mux8 są na 110 metrach tylko ale za to maja moc 40Kw , a teren pokrycia jest podobny niż Trzeciewca, wiec dziwnie nisko jest ten system antenowy w Trzeciewcu przy niedużej jednak mocy. A dodam jak kolega pisze że tak właściwie ten Mux8 duzo nie wnosi.Odbieram go w Chełmnie na niskiej antenie z Kisielic bardzo ładnie, ale oferta programowa jest przeciętna,jedynie Metro coś wnosi.Dużo reklam jak na innych Muxach. Zatem spokojnie...
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2016, o 16:34 przez SP2SV666, łącznie zmieniany 1 raz.

tester27
Posty: 19
Rejestracja: 23 października 2016, o 15:20
Odbiornik: PANASONIC TX-P50ST50E
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna log 5-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: tester27 »

Podziękowania za filmy które zrobiłeś.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

SP2SV666 pisze: Byłem dziś własnie w Trzeciewcu i po dwóch tygodniach od ostatniego razu niestety wisi tylko system który to ostatnio przedstawiłem na filmach. Dzis także nagrałem film ale nie ma sensu go pokazywać gdyż nic praktycznie się na maszcie nie zmieniło.
Filmy pierwsza klasa. Nie wiem, czym kręcone, ale zbliżenie było mega. :)
SP2SV666 pisze: Ogólnie system antenowy napewno nie wisi na 230 metrach jak jest podane w pozwoleniu.Jest to połowa masztu.Zatem nisko , bardzo nisko ! :cry: :cry: W takiej Chojnie anteny mux8 są na 110 metrach tylko ale za to maja moc 40Kw , a teren pokrycia jest podobny niż Trzeciewca, wiec dziwnie nisko jest ten system antenowy w Trzeciewcu przy niedużej jednak mocy.
Wygląda na to, że ustalenia wymusiły taką a nie inną wysokość. Ale nie ukrywam, że poniżej 230 metrów to faktycznie nisko. Szkoda. :(

Tak czy siak, dzięki za relację. :)

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Też tak uważam że zrobiono jakieś pomiary.Jednakże patrząc na mapki zasięgu woj Kuj-Pomorskiego mam duże wątpliwości co do dobrego pokrycia.Chociażby nadajnik w Rachocinie ma miec zaledwie 10 kw ,i według mapy do Torunia sygnał nie doleci tak z mapki wynika. Północ ma dobre pokrycie po Grudziądz,Wąbrzeźno i Brodnicę oraz Nowe n/w z Kisielic.Natomiast Chojnice są na styku zasiegu.Jest to zrobione z aptekarską dokładnością widać.Natomiast Inowrocław ma odbierac z Żółwienca skoro pozostałe muxy odbiera sie tam z trzeciewca. Zobaczymy co z tego wyniknie jak włączą trzeciewiec. Pozatym większość ludzi jak widzę obiecuje sobie odbiór na antenie pokojowej.A tu zonk. Niestety te mapki nawet są tak zrobione ze antena musi byc minimum 10 m ponad teren.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Anteny sa nisko żeby ograniczyć zasięg i wpływ na ościenne obszary. Pamiętajmy że na UHF prócz DVB-T ma być też DAB+ i to nie tylko jeden MUX. To zapewne dlatego takie kombinacje z zasięgami, wycięciami i polaryzacją. Wysokość anten ma bardzo duży wpływ na zasięg. Ten zasięg jest w pewnym stopniu regulowany wysokością zawieszenia anten.

pablo40
Posty: 8
Rejestracja: 13 grudnia 2016, o 20:24
Odbiornik: Samsung LE322C530
Instalacja antenowa: Siatka i pokojowa Thomson
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: pablo40 »

Jestem z ok. Inowrocławia i Żółwieniec jest na krańcu odbioru wg mapki. Czy więc taka antena z symetryzatorem starczy do dobrego odbioru, czy potrzebny bedzie wzmacniacz bo na alegro są takie wynalazki za kosmiczne ceny jakby chcieli specjalnie zarobić na wdrożeniu Mux-u 8.
http://iv.pl/images/86515977066171993312.jpg

tester27
Posty: 19
Rejestracja: 23 października 2016, o 15:20
Odbiornik: PANASONIC TX-P50ST50E
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna log 5-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: tester27 »

Witam.

Proponuje antenę logarytmiczna . Do tego typu anten nie montuje się symetryzatora czyli brak możliwości uszkodzenia jakiegoś elementu .

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... a-log-5-65

Posiadam podobna antenę.Mieszkam w bloku, przy pomocy tej anteny bez wzmacniacza odbieram sygnał z nadajnika oddalonego o ponad 100km. Poziom i jakość sygnału utrzymuje się przez cały czas na takim samym poziomie. Kabel antenowy Televes T-100 Cu całkowicie miedziany . Oplot , żyła, ekran z miedzi . Niżej zdjęcie z poziomem sygnału z nadajnika oddalonego o ponad 100 km. Z bliższych nadajników czyli np Trzeciewca jakość i poziom sygnału wynosi 100%. Pewne znaczenie ma też czułość głowicy w telewizorze .W panasonicu jest bardzo dobra.

Obrazek

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

pablo40 pisze:Jestem z ok. Inowrocławia i Żółwieniec jest na krańcu odbioru wg mapki. Czy więc taka antena z symetryzatorem starczy do dobrego odbioru, czy potrzebny bedzie wzmacniacz bo na alegro są takie wynalazki za kosmiczne ceny jakby chcieli specjalnie zarobić na wdrożeniu Mux-u 8.
Obrazek
Ja odbieram Kisielice na takiej antenie,a jestem 15 km poza zasiegiem kisielic.Antena nisko( pierwsze pietro przed oknem) kierunek Kisielice zasłonięty domami a mimo to siła 40% a jakosc 80-100% a antena ma tylko 8 db zysku

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A0140.htm :) :) wiec przy dobrym ustawieniu nie powinno być problemu.

tester27
Posty: 19
Rejestracja: 23 października 2016, o 15:20
Odbiornik: PANASONIC TX-P50ST50E
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna log 5-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: tester27 »

Zrozumiałem :) pomyślałem że to pytanie o antenę.Ale być może ktoś będzie szukał informacji jaka antenę kupić to będzie miał większy wybór.Dziś jest dość silne tropo i można próbować odebrać sygnał z bardzo daleka.

http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Znalazłem na youtube ciekawy film , zarejestrowany chyba z drona lub helikoptera.

https://www.youtube.com/watch?v=HHU6Yfk4SPk
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2016, o 20:13 przez tester27, łącznie zmieniany 2 razy.

pablo40
Posty: 8
Rejestracja: 13 grudnia 2016, o 20:24
Odbiornik: Samsung LE322C530
Instalacja antenowa: Siatka i pokojowa Thomson
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: pablo40 »

Pozostałe muxy 1,2,3 to nawet na pokojowej odbieram z Żółwienca i Trzeciewca, muszę coś zamówić w końcu, bo zwlekam i zwlekam, myślałem że na satelicie predzej bedą ale CP ma tylko Zooma, Metro zakodowane, Nowa tak samo.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Spokojnie założe sie że wkrótce ruszy Trzeciewiec.Kisielice tez były gotowe do startu a czekano jeszcze około 3 tygodni.Napewno wkrótce w grudniu uruchomią mux8 :) :)

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Na infolini dzis pan mi odpowiedzial ze Mux8 z Trzeciewca wystartuje pomiedzy swietami a nowym rokim.Podobno byla jakas awaria.Planowo mial wystartowac przed swietami.Coz trzeba poczekac te 12 dni. :(

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Nic nowego, w Trzeciewcu normalne są ciągłe opóźnienia i awarie. Szkoda, że Emitel nas nie zaskoczył pozytywnie przy tym muxie.

karlosik12
Posty: 8
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 12:56
Odbiornik: LG 42 S
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: karlosik12 »

Coś się chyba dzieje, pojawia się sygnał jakość na poziomie 10 % ale bez nośnej i zanika

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Pewnie tropo z Kisielic.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Waldek1968 »

karlosik12 pisze:Coś się chyba dzieje, pojawia się sygnał jakość na poziomie 10 % ale bez nośnej i zanika
Taki stan rzeczy mam od czasu uruchomienia Kisielic. Jak by uruchomili Trzeciewiec byłoby zapewne inaczej z jakością.

karlosik12
Posty: 8
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 12:56
Odbiornik: LG 42 S
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: karlosik12 »

Ja generalnie z Kisielic mam prawie zawsze siła sygnały 2 % jakość 0 % jak jest tropo to siła max 15 % ale jakość 0 % dzisiaj rano było 10 % jakość a siła zero, pojawiało się znikało na przemian a teraz już tego nie ma

karlosik12
Posty: 8
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 12:56
Odbiornik: LG 42 S
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: karlosik12 »

Teraz sygnał rośnie siła 33 % jakość 10 % w centrum Bydgoszczy stara antena siatkowa bez symetryzatora.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Podobno działa

Zablokowany