Jaka antena do MUX-8?

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Marek 3 »

grzesiek811 pisze:Mam zamiar właśnie spróbować symetryzator do ATX-91. To co to za różnica wzmacniacz a przedwzmacniacz? Ja mam w puszce anteny LNA-177.
A jak mam zastosować przedwzmacniacz tylko na mux lokalny? Jeszcze jedna antena?
Wybrałem VHF CA-RTV 6 MUX 8 bo na wykresach ma wysoki zysk do 10dBi.
Na pewno ta ATZ-5 /6-8/ będzie lepsza? Nie chciałbym kupić czegoś co i tak wyrzucę, bo się nie sprawdzi.
Antena ATZ jest lepsza w tym ponieważ jest anteną wąskopasmową, jest dostosowana wymiarami do danego zakresu pasma i przez to powinna dać lepsze rezultaty w odbiorze, a wymieniona wcześniej antena obejmuje kanały 6-12 i to może być z nią różnie.

Antena VHF CA-RTV 6 ma największy zysk w okolicach k.12 a najniższy na k.6 a Ślęża nadaje na k.6
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2016, o 22:37 przez Marek 3, łącznie zmieniany 2 razy.

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: wooy11 »

Sucha Góra nadaje 18 KW , dipol zamontowany w szerokopasmówce skierowanej na Tarnów, załatwia Ci dwa kierunki ;) Kielce ktore masz zasłonięte i Krosno ;)

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Jingiel »

Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie o ile muxy 1-3 odbieram na z SG na antenie log - per to Muxa 8 na antenie Yagi nie nie udało się odebrać, dopiero że św. Krzyża poszło gładko. Anteny na maszcie szczytu domu.

Kolor pisze:Ja watpie w trzeźwość na dzisiejszy dzień, napisal przecież ze w poziomej polaryzacji...
Dla mnie niezrozumiale jest po kij zamieniać dobra antenę na jakie go z niewiadomym skutkiem. Dolozenie anteny i zwrotnicy, bez dyskusji jest najlepszym rozwiązaniem. Nikt nie da gwarancji odbioru, wiec w przypadku eksperymentu najlepiej pożyczyć podobna antenę.
W trzeźwość nie wątp. Na telefonie ciężko się śledzi cały wątek na małym ekranie i często odpowiada się na kilka ostatnich postów, a nie śledzi całego wątku.

Jingiel pisze:Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie o ile muxy 1-3 odbieram na z SG na antenie log - per to Muxa 8 na antenie Yagi nie nie udało się odebrać, dopiero że św. Krzyża poszło gładko. Anteny na maszcie szczytu domu.
Obrazek

bytom2009
Posty: 39
Rejestracja: 27 października 2016, o 17:08
Odbiornik: UE40H6400AWXXH
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żagań-Wichów

Re: RE: Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: bytom2009 »

czy można wiedzieć jakiego rozgałęźnika używać do dwóch TV
pytanie do Jingiel

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: pablo82 »

Ja u siebie używam do istalacji pasywnej rozgałęźnika R-2 firmy Signal. Odbiór mam poprawny na obu tv bez zacięć. Natomiast od tv do anteny mam około 30m kabla antenowego i rozgałęźnik mam założony w odległości 10m za anteną w bloku na strychu. Oto wspomniany przeze mnie rozgałęźnik:
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60102.htm

bytom2009
Posty: 39
Rejestracja: 27 października 2016, o 17:08
Odbiornik: UE40H6400AWXXH
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żagań-Wichów

Jaka antena do MUX-8?

Post autor: bytom2009 »

dzięki fajnie się składa bo mam taki sam domu rozgałęźnik

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: wooy11 »

Ja używam takiego samego, tez mam podłączone dwa TV, nawet w kiepska pogodę nie ma problemów z pixelozą ;)

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: RE: Re: RE: Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Jingiel »

bytom2009 pisze:czy można wiedzieć jakiego rozgałęźnika używać do dwóch TV
pytanie do Jingiel
Używam takiego Obrazek

Do tego zwrotnica Obrazek

I na każdej gałęzi wzmacniacz taki przelotowy na złączach f. Odpuściłem wszystko co nie jest na złączach f, bo wieczne problemy ze śrubami były. Jedynie nas radiowej nie mam wzmacniacza. Do najfajniejsze mam ok 70 km. Do św. Krzyża i SG. przeciwlegle.

Awatar użytkownika
jan-pedałko
Posty: 51
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 07:48
Odbiornik: SAMSUNG UE49KU6400
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-60
Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: jan-pedałko »

ja jeszcze dołączę do dyskusji jingiel jak myślisz czy taka instalacja będzie działała obejrzę się bez dokupowania
innych rzeszy wszytko już mam domu co wydasz na obrazku
no jeszcze czekam na uchwyt antenowy ma przyjść po nowym roku
Obrazek

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Jingiel »

Zestaw podobny do mojego z tym, że u mnie inna zwrotnica i antena log-per, która nie wymaga symetryzatora. Poza tym mam na każdej antenie wzmacniacz. Działa wszystko na 100%.bardzo ważna uwaga u mnie to regulowany zasilacz. Sygnał musiałem ciut skręcić, bo objaw był taki, że spało błędami, a na bez wzmacniaczy nie odbierało. Kompromis jakiś osiągnąłem regulowanym zasilaczem. Maszt kupiłem gotowy z rury Alu 60mm. Uchwyty do rur wodociągowych wkręcone w belki dachowe. Wyszło super. Zabezpieczenie smarem grafitowym i wazeliną techniczną. Dziura w dachu silikonem koniecznie dekarskie i specjalną taśmą symowulkanizującą do prac dekarskich. Kupiłem raptem 1 m. Antena radiowa niby okrągła, ale dookólnie to ona nie odbiera. Wyniosłem amplituner denona na dach i ustawiłem.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Kolor »

@Jingiel, mam podobne problemy z tym ze ostatnio na tablecie, w dodatku klawiatura chce wiedzieć lepiej co napisalem. A Święta trzezwe, aż za bardzo. A teraz konkret, jakie dajesz napięcie na wzmacnicz tym regulowanym zasilaczem?

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: wooy11 »

Kolega pewnie za chwile Ci napisze jakim napięciem traktuje wzmacniacze ale od siebie dodam że to sprawa indywidualna , chodzi o dopasowanie wzmacniacza do anteny i całej instalacji, u mnie wszystko działa na tip top przy napieciu 10-11 V Trzeba to doświadczalnie ustawić.

Awatar użytkownika
jan-pedałko
Posty: 51
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 07:48
Odbiornik: SAMSUNG UE49KU6400
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-60
Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: jan-pedałko »

Jingiel pisze:Zestaw podobny do mojego z tym, że u mnie inna zwrotnica i antena log-per, która nie wymaga symetryzatora. Poza tym mam na każdej antenie wzmacniacz. Działa wszystko na 100%.bardzo ważna uwaga u mnie to regulowany zasilacz. Sygnał musiałem ciut skręcić, bo objaw był taki, że spało błędami, a na bez wzmacniaczy nie odbierało. Kompromis jakiś osiągnąłem regulowanym zasilaczem. Maszt kupiłem gotowy z rury Alu 60mm. Uchwyty do rur wodociągowych wkręcone w belki dachowe. Wyszło super. Zabezpieczenie smarem grafitowym i wazeliną techniczną. Dziura w dachu silikonem koniecznie dekarskie i specjalną taśmą symowulkanizującą do prac dekarskich. Kupiłem raptem 1 m. Antena radiowa niby okrągła, ale dookólnie to ona nie odbiera. Wyniosłem amplituner denona na dach i ustawiłem.
a dokładnie co to za zasilacz chyba nie coś
takiego
https://tinyurl.com/zn2ef3s
a tak to ten zestaw anten niby ok

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: RE: Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Jingiel »

Kolor pisze:@Jingiel, mam podobne problemy z tym ze ostatnio na tablecie, w dodatku klawiatura chce wiedzieć lepiej co napisalem. A Święta trzezwe, aż za bardzo. A teraz konkret, jakie dajesz napięcie na wzmacnicz tym regulowanym zasilaczem?
Nie mierzę napięcia, ale jak co ma tym zależy to mogę to zrobić. W tv mam wskaźnik poziomu i ilościości błędów. ustawiam na najwyższy poziom i zerową ilością błędów. wtedy na 2 tv sony, Samsung i tuner dvb-t mam ideał. Zero zacięć.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Kolor »

Nie fatyguj się, pytalem z ciekawości. Za analogu mialem taka instalacje na dzialce, poziomy nadajników byly tak różne, ze trzeba byli zrobić możliwość regulacji wzmocnienia.

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Jingiel »

9,6V mam przy optymalnym ustawieniu

Awatar użytkownika
jan-pedałko
Posty: 51
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 07:48
Odbiornik: SAMSUNG UE49KU6400
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-60
Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: jan-pedałko »

Jingiel pisze:Zestaw podobny do mojego z tym, że u mnie inna zwrotnica i antena log-per, która nie wymaga symetryzatora. Poza tym mam na każdej antenie wzmacniacz. Działa wszystko na 100%.bardzo ważna uwaga u mnie to regulowany zasilacz. Sygnał musiałem ciut skręcić, bo objaw był taki, że spało błędami, a na bez wzmacniaczy nie odbierało. Kompromis jakiś osiągnąłem regulowanym zasilaczem. Maszt kupiłem gotowy z rury Alu 60mm. Uchwyty do rur wodociągowych wkręcone w belki dachowe. Wyszło super. Zabezpieczenie smarem grafitowym i wazeliną techniczną. Dziura w dachu silikonem koniecznie dekarskie i specjalną taśmą symowulkanizującą do prac dekarskich. Kupiłem raptem 1 m. Antena radiowa niby okrągła, ale dookólnie to ona nie odbiera. Wyniosłem amplituner denona na dach i ustawiłem.
wspominasz ze na każdej antenie masz wzmacniacze to jakie to są wzmacniacze typu LNA-177
czy coś takiego
https://www.abcv.pl/userdata/gfx/ef2e90 ... 53435f.jpg

dawid254-1995
Posty: 11
Rejestracja: 29 listopada 2016, o 11:52

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: dawid254-1995 »

Na antenie siatkowej da się odbierać mux 8 ? odległość 40 km do Tarnowa 43 do Głobikowa , przy wyszukiwaniu ręcznym sygnał pojawia się i znika na kanale 6 i 7 , Da się z tym coś zrobić czy potrzebna dodatkowa antena ?

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Kolor »

Jak w polaryzacji poziomej, to się da.

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: wooy11 »

W PIONOWEJ tez sie da. Sa dostępne dipole dedykowane do szerokopasmówek, ja taki dipol dołożyłem do kierunkowej anteny i oczywiście wszystkie MUXy działaja, mieszkam 70 km od nadajnika na Św Krzyżu ( Kielce ). Kup dipol, wstaw go w miejsce 4 "reflektorów" i podłacz pod wzmacniacz w puszce, ustaw go w kierunku Kielc, bedzie działać

Zablokowany