MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

Daj spokój, on dostał już wszystkie informacje (co zmienić, co zamontować) ale niczego nie ruszył. Ten gość po prostu pisze aby pisać - interesuje go wyłącznie utyskiwanie. Raz pisze, że wszystko ustawiał specjalista z miernikiem a po kilku dniach szuka kontaktu z jakimś specjalistą :shock:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Szukam dobrego specjalisty, nie takiego jak ty lub ja, przyjedź zrobisz, taki mądry jesteś,
a jak dalej zacinki będą nic ci nie płacę za tę usługę i winny zostaje cały czas nadawca,
który wykręca się od tego też jak może wszystkimi sposobami, bo pewnie wszystko jest ok,
nadawane, tylko dziwne, bo na nowych antenach, nowej instalacji,są cały czas zacięcia i zrywa obraz. :evil:

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: distefano »

Chyba nie myślisz, że to nasza wina zwykłych użytkowników tego forum, że masz problemy z odbiorem. Wiatru nie uda nam się zatrzymać. Zresztą wiatr nie ma najmniejszego wpływu na przemieszczanie się w eterze fal telewizyjnych, ale już na niestabilność Twojej anteny wpływ ma.

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wooy11 »

Kolo. wiertotot ! Ty tak na powaznie pisałes wcześniej zeby nadawca zmienił sposób nadawania bo fale do Ciebie nie dochodzą ?? Poważnie uważasz ze wiatr Ci zakłóca fale ?? ;) Sygnał cyfrowy jest znacznie mniej podatny na zakłucenia TERENOWE ( a nie kurna wiatr ) niż sygnał analogowy. Przed erą tv naziemnej ogladałeś z "mietły" kanały nadawane analogowo ? Nie wiem jak daleko mieszkasz od nadajnika bo jakoś nie moge sie doczytac miejsca zamieszkania ale może masz tak silny sygnał że zbyt duze wzmocnienie wzmacniacza PRZYTYKA Ci dekoder, efekt dokładnie taki jak by sygnał był za słaby czyli pixeloza, w takim przypadku wystarczy zmniejszyc napięcie zasilacza. Jeżeli Ci osłabiaja sygnał bujajace się drzewa na wietrze ( a nie wiatr ) to zorganizuj sobie nie instalatora tylko drwala ;) Sory za te delikatne złośliwości ale naprawde cięzko przejść obojętnie obok Ciebie mającego pretensje do kolegów którzy traca czas i próbują Ci pomóc, ciekawy jestem ile rzeczy przetestowałes z tych które Ci proponowano ?? tylko tak na poważnie bo wydaje mi sie że tylko narzekasz.
Przekręć antene siatkowa o 90 stopni i bedziesz miał dla odmiany mux 8 ( polaryzacja V ) i pixeloze na pozostałych muxach ( polaryzacja U ) ;)

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: access2601 »

Panie wiertolot dzwoniłem do pana o 16.20 i co? Nawet pan nie raczył odebrać.

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: Kuba.G »

wiertolot pisze:pozostaje więc satelita i radio analogowe, ale też tylko to nadające z mocą 30 kW i większą,
bo te cyfrowe jak załączą z mocą 1 kW, bo będzie to samo co z MUX-8, zero odbioru,
bo radio BIAŁYSTOK nadające z Makarki z mocą 10 kW, tyle co ten MUX-8 , z odległości też 30 km,
jest jeden wielki szum bez stereo i sykkkkkkk słychać zamiast poprawnego odbioru;
Więc jak ja mam ten cały MUX-8 łapnąć i na czym? Jak reszta zrywa............... :roll:
Bo Ty odbierasz jak sądzę z odbicia ,na odbiór z anteny siatkowej mają wpływ warunki atmosferyczne ,samochody ,kosiarki ,suszarki do włosów itp., kup se porządne 2 anteny UHF i VHF typu yogi i zwrotnice i będziesz mógł mówić MAM TO (MUX-1,2,3,8) ;) .

Uzupełnij profil i zapraszam do wątku

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 96#p222296

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: Kuba.G »

wiertolot pisze:Las stoi prosto, nie wieje, tylko MUX-1 czasami zetnie, MUX-8 pikseloza lub zero odbioru, da coś czasami obejrzeć,
tylko zerwie lekki wiatr, zaczyna lasem kołysać, kończy odbiór wszystkiego, zrywa wszystko, co kilkusekundowe ścinki na wszystkim, najmniejsze na MUX o najwyższej mocy, na MUX-8 zero odbioru, największe lub zero odbioru na MUX o najniższej moc nadawania na MUX-1, potem MUX-3 Warszawa tnie i MUX-3 Lublin ostatnio najmocniej, najstabilniej jest z MUX-2, choć też czasami zerwie jak powieje mocniej.....................
Nie z Warszawy a z RTCN Łosice ,u ciebie Łosice nadają MUX-3 na 2 kanałach kanal 56 moc 40 kW i kanal 52 moc 100 kW , po co inne kierunki ustaw antene (Współrzędne geograficzne obiektu: 52°11′16″N 22°47′05″E ) i podaj ile kilometrów masz do nadajnika Łosice i jakie ukształtowania terenu ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_Łosice

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: access2601 »

Kubag nie pomagaj mu wszyscy juz mu doradzali na forum i nie raczyl nic zrobic tylko pie...l.. podal nawet komorke do siebie ale nie raczy odebrac.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: panaho »

Jak ktoś się odważy jechać do tego pana to niech napisze na forum.
W razie czego będzie wiadomo gdzie szukać.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

STAN OBECNY SYGNAŁU AKTUALIZACJA:
29.12.2016 rok, godz. 7:40.

USTAŁ WIATR! BEZWIETRZNIE!
Średnie warunki atmosferyczne, nic na razie z nieba nie pada, temperatura +1 stopnień.
Wszystkie MUX-1,2,3 praktycznie dziś dopiero nie tną. MUX-8, MUX-3 BIAŁYSTOK brak odbioru.
Sygnał, czyli jakość i siła na wszystkich MUX-1,2,3 dziś dopiero przy bezwietrznej pogodzie jest w miarę stabilny i stały cały czas. Stan sprawdzany na jednej nowej na gwarancji antenie kierunkowej sąsiada:
ANTENA KIERUNKOWA TV DVB-T HD AX1000 MUX8 VHF-UHF;

Podaję po kolei po częstotliwościach i kanałach.

1)kanał 9, MUX-8 , siła sygnału 32%, jakość sygnału 10%, ZERO ODBIORU;
Moc nadawania tego: 10 kW;

2)kanał 22 MUX-3 BIAŁYSTOK , siła sygnału 22%, jakość sygnału 10%, ZERO ODBIORU,
Moc nadawania tego: 0,005 kW oraz 1,5 kW;

MUX-3 BIAŁYSTOK z nadajnika Mielnik nad Bugiem, tam ustawiona antena, z nadajnika Makarki nie dochodzi sygnał, z nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE nie jest to nadawane nie wiadomo czemu;

3)kanał 36, MUX-1 , siła sygnału 50%, jakość sygnału skacze 90-100%, odbiera średnio, czasami jednak zerwie i ścina!!!!!!!;
Moc nadawania tego: 20 kW;

4)kanał 43, MUX-2 , siła sygnału 75%, jakość sygnału 100%, odbiór stabilny, ok;
Moc nadawania tego: 50 kW;

5)kanał 52, MUX-3 LUBLIN , siła sygnału 71%, jakość sygnału 100%,odbiór stabilny, ok, nie tnie;
Moc nadawania tego: 100 kW;

6)kanał 56, MUX-3 WARSZAWA , siła sygnału 58%, jakość sygnału skacze 90-100%,odbiera średnio, czasami jednak zerwie i ścina!!!!!!!;
Moc nadawania tego: 40 kW;

7)RADIO BIAŁYSTOK; nadajnik MAKARKI, 104,1 MHz; odbiór jest, ale niepoprawny szumi, stereo czasami wskoczy, zakłócenia jednak są, da słuchać, ale marnie to wychodzi;
Moc nadawania tego: 10 kW;

Odbiór dzisiejszy podsumuję w miarę, tylko ile taki stan rzeczy będzie trwał do południa, może wieczora.....?
Zerwie lekki wiatr będzie niestety po oglądaniu. :roll:

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wooy11 »

cos sie tak zawziął na ten mux 8 ? tam nie ma nic ciekawego ;):P

kdf54
Posty: 36
Rejestracja: 9 sierpnia 2016, o 13:02
Odbiornik: Ariva 750i
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl- Tatarska Góra

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: kdf54 »

wiertolot pisze:Dodam antena kierunkowej DVB-T HD AX1000 MUX8 VHF-UHF nakierowana co do milimetra na nadajnik ŁOSICE/SIEDLCE, oddalony ode mnie około 30 km. i od którego znajduję na północny-wschód,
po drodze mam jeszcze w tym samym kierunku nadajnik w MIELNIK NAD BUGIEM oddalony ode mnie 7 km, z którego sygnał do mnie wcale nie dochodzi z moc nadawania MUX-3 BIAŁYSTOK 0,005 kW, bo jest za niski i znajduje za górą od mojej strony i na terenie położonym niżej od mojego, fatalny profil terenu................. :!:
Dodatkowo sporo terenów leśnych po drodze do nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE.
Nie wieje jest w miarę, czasami tylko przytnie MUX-1, MUX-3 Warszawa,
tylko zerwie lekki wiatr jest po oglądaniu wszystkiego, tnie,tnie i tyle.
Jest wiatr nie ma oglądania wcale, od razu na satelitę przełączam.
Taki stan jest cały czas, jak wieje kilka dni pod rząd jest tragedia..........nic nie idzie oglądać
na żadnej najnowszej nawet antenie i czy ze wzmacniaczem, czy bez nie ma znaczenia,
jak wtedy wzmacniacz dołoży ciuć lepiej, ale też tnie, nie ma choć wtedy całkowitej pikselozy. :|
Moim skromnym zdaniem wystarczy zmienić tę antenę na 13-elementową UHF płaską i dodać antenę największą na VHF oczywiście made in poland(ten krokodyl to straszak i nadaje się na kilka kilometrów).Np.antena VHF CA-RTV6 MUX8 i UHF A3380

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: cruiser »

wiertolot pisze:...DVB-T HD AX1000...
Pomimo, że to droga (pojęcie względne) antena to jest kiepska do odbioru.

Opticum zapewnia, że ma filtr LTE, a miernik Sferię wyszukuje aż miło.

Już lepsza od niej jest sporo tańsza: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm

I ja mam to potwierdzone na mierniku za 1500 zł, a nie na paskach "ciążowych" sygnału z jakiegoś tam TV czy dekodera.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: Przemo »

Siła sygnału nie ma nic tu do rzeczy. Liczy się jakość. Antena do VHF ma zbyt mały zysk. Do UHF to też masówka. Zobacz wiadomość PW jaką wysłałem. Wpierw musisz zainwestować w normalną instalacje antenową i dopiero wylewać żale.

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: cruiser »

wiertolot pisze:...Antena stoi teraz sztywno na strychu pod dachem w zabudowaniu, zdjąłem z dachu i dalej tnie...
Po tym opisie obstawiam, że masz coś nie tak w instalacji. Albo pęknięty i zawilgocony przewód albo jakieś zwarcie i przy wietrze coś iskrzy.

Moim zdaniem w lokalizacji na granicy sygnału nie miał byś ŻADNEGO odbioru spod dachu. A Ty piszesz, że jest to samo co na maszcie nad pokryciem.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Kolego bez siły sygnału i sygnału będziesz miał jakąś jakość tego sygnału?
MUX-1 siła sygnału obecnie 50%, moc nadawania 20 kW tylko u mnie,
i mimo, iż nie ma wiatru czasami spadnie niżej trochę i zerwie go już, więc................
i kupię kolejną antenę i będzie to samo i co potem będę z kim kłócił odsyłał, że nie odbiera lub tnie? :?:
Dzięki za taki interes, wiem gdzie mieszkam i jak jest nadawane;
I z wiatrem jest coś nie tak i wpływem jego na sygnał tv i nadawaniem.
Przestarzały system nadawczy z lat 70, gdy jak powieje zależy gdzie kto mieszka tam tylko poprawnie odbiera i tyle................. :oops:

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: cruiser »

wiertolot pisze:...i kupię kolejną antenę i będzie to samo i co potem będę z kim kłócił odsyłał, że nie odbiera lub tnie?...
Kup https://dvbsklep.pl/antena-vhf-ca-rtv-6-mux-8

Chyba, że ktoś jeszcze mocniejszą Ci poleci.

Jeżeli i na niej nie odbierzesz MUX8 to ją od Ciebie odkupię.

Grunt żebyś jej nie zniszczył przy montażu.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Zacznie wiać mogę tę antenę na śmietnik wynieść ze wszystkimi innymi,
człowieku ściana lasu w kierunku nadajnika rozumiesz. :|

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: cruiser »

wiertolot pisze:...ściana lasu w kierunku nadajnika rozumiesz...
Skoro Ty traktujesz to jako przeszkodę nie do przejścia to rzeczywiście chyba lepiej odpuścić i oglądać z SAT.

W Cyfrowym Polsacie jest już Zoom i Metro. Nowa i WP1 może też z czasem dołączą. Chociaż Puls 2 z DVB-T nie ma do dzisiaj.

Ja też mieszkam w dołku i przed anteną mam las na wzniesieniu:

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/ ... 4633083960

Ale wszystko działa. DAB+ z 2 kW także.

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wooy11 »

....też mieszkam przy samym lesie, owszem antena na kominie, domek jednokondygnacyjny, odleglośc do nadajnika 70 km moc sygnału nadawanego 10 KW antena na mux 8 to doklejony tylko dipol w polaryzacji pionowej, sygnal dodatkowo rozdzielony na 2 tv i przy ostatnich wichurach, deszczach wszystko idealnie odbiera, jest niemozliwoscia zeby u tego kolesia nie działało, moze anteny nie ustawiasz w pionie na mux 8, i może masz problem z instalacja np kable, zasilacz.

Zablokowany