MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: cruiser »

wiertolot pisze:...brak i zero odbioru...
Ile metrów masz przewodu antenowego? Jakiego jest on producenta? jaki ma symbol?
wiertolot pisze:...śmiesznymi mocami...
Wiesz co to propagacja? Jeśli tak to zwiększenie mocy da ten sam efekt co parę dni temu był na MUX3.

Zresztą gdzieniegdzie częstotliwości się dalej na siebie nakładają.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2016, o 13:42 przez cruiser, łącznie zmieniany 1 raz.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

mam problem z nadawanie tego MUX-8, że jest nadawany tylko z mocą 10 kW i mieszkam za daleko od nadajnika i w terenach zalesionych i tyle :!:

I mam problem, bo te wszystkie pozostałe MUX nadawane są z taką rozbieżnością mocy nadawczych,
oraz jak zaczyna lekko wiatr wiać wszystko ścina i rwie, wszystkie MUX w zależności od tych mocy nadawania.
Tyle w temacie. :cry:

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: cruiser »

wiertolot pisze:...jak sołtys dobrą antenkę walnie z dobrym wzmacniaczem to tylko on odbiera...
A jakiej On anteny używa? I jakiego wzmacniacza?

Dlaczego nie kupisz takiej samej skoro jest sprawdzona?

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wooy11 »

nie kupi takiej bo nie jest sołtysem ;) szkoda czasu na goscioa bo on tylko czyta to co sam napisze

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: cruiser »

Tu jest jeszcze mocniejsza antena: http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-mux-8-dab-vhf- ... 37465.html
Niestety linkuję do aukcji, bo nigdzie więcej nie mogę znaleźć: Hirschmann FESA 309 AN K9 "Super-Magneta" 9 dBd.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Tego nie sprawdzałem co sołtys odbiera i nie wiem i co ten sołtys może odbierać, skąd mam wiedzieć,
do domu do niego nie zaglądam i nie wiem co ogląda i czy w ogóle mu coś mu odbiera,
ale z taki mocami i sygnałami nadawczymi sądzę, że obiera mu tak samo jak mi, czyli nic jak wiatr wieje.
Tnie, tnie i tyle. Jak nie wieje trochę mniej.
A anteny też zmienia, bo co tydzień widać u niego inne na dachu i tylu fachowców, znawców, instalatorów było koło jego domu chodziło i widać nic też na to nie poradził, ani oni też nie poradzili.
Tak jest nadawane i tyle.
Ostatnio uczepił antenę satelitarną i już po dachu nie chodzi tyle.
Tyle w temacie. :roll:

szymon9904
Posty: 123
Rejestracja: 23 lipca 2015, o 14:36
Miejscowość: Żary
Odbiornik: T2: FTE T220 Max, Samsung UE40K5672 | DAB: Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: FTE Diamond (pasywnie) - ok. 17 m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły / Wichów / Liberec / Lobau

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: szymon9904 »

@wiertolot.
Odbiór jest słaby, bo i antena tragiczna. Chociaż powiem Ci, że testowałem odbiór w Zielonej Górze - dzielnica Jędrzychów. Tam jest zamontowana taka antena: http://www.dmtrade.pl/p4412,antena-loga ... -2-69.html ze wzmacniaczem LG2. Antena jest lekko zmodyfikowana (dwie ostatnie pary prętów odpowiadające za odbiór VHF są wygięte do pionu) i co? Odbiera to komplet MUXów z Wichowa, a także MUX1/2/3 ze Śnieżnych Kotłów (130 km odległości)! W odległości 100 m od anteny zaczyna się las, przewyższający wysokość, na której jest zawieszona antena (komin na dachu). Nie mów więc, że się nie da :)

A co do Ciebie.. Polecam Ci następujący zestaw:
https://dvbsklep.pl/antena-vhf-ca-rtv-6-mux-8 <-- to do MUX8
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3710.htm <-- do UHF (MUX1 / 2 / 3)
http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... -czarny-1m <-- kabel (drogi, ale polecam, bo kabel to podstawa instalacji)
http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_anten ... _C0325.htm <- zwrotnica

I dopiero wtedy, gdy to nie zadziała, będziesz mógł NARZEKAĆ na odbiór.
A jeżeli przyszedłeś tu tylko, by ponarzekać na 'takie nadawanie przez Emitela' i nie zamierzasz nic próbować, to nie proś nikogo o pomoc.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Proszę nie karmić trola.

Podobne posty publikował na przełomie 2013 i 2014 roku.
Znów łamie wszystkie możliwe zapisy regulaminu forum, począwszy od pisania posta pod własnym postem.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Jak powiedziałem sygnał i siła jego nie wzrośnie do 50% na tym MUX-8, nie mam zamiaru nic więcej kupować, żeby to obejrzeć cztery nowe bloki reklamowe z powtórkami seriali Moda na sukces i. t. p
Pozostałe MUX jak nie wieje z lekkimi przycinkami da zerknąć od biedy, mam dobrą nową antenę UHF, tak samo jeszcze siatkówkę uczepię jest to samo. Do VHF też mam dwie anteny, nie odbiera nic trudno obejdzie bez tego.
Oprócz tego już ,tych anten nazbierałem, że starczy na kilka lat, ile tego?
Zacznie lekko wiać włączam od razu satelitę, bo tej naziemnej na niczym nie da oglądać wtedy. Tyle. :|

szymon9904
Posty: 123
Rejestracja: 23 lipca 2015, o 14:36
Miejscowość: Żary
Odbiornik: T2: FTE T220 Max, Samsung UE40K5672 | DAB: Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: FTE Diamond (pasywnie) - ok. 17 m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły / Wichów / Liberec / Lobau

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: szymon9904 »

@JaroslawMroczkowski:
To nie można dać @wiertolotowi bana za łamanie regulaminu forum, Drogi Adminie?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Bardzo nie chciałem tego robić, ale chyba nie będzie wyjścia.
To będzie taki prezencik noworoczny ;)

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: zinox »

wiertolot pisze:Więcej nic nie pisze......
i tego się trzymaj skoro obiecałeś

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wooy11 »

dzwoniłem do Twojego sołtysa, on oglada wszystko :P wydaje mi sie że jesteś jedynym mieszkańcem miejscowości w której mieszkasz, który ma problem z odbiorem ;):P

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: MaxEvans »

Pozwole sobie na dwa trzy zdania w obronie uzytkownikow forum.

Mi pomogli zwlaszcza @ Kolor mimo ze nie mam mozliwosci zamontowania anteny na dachu. I nie wszystko moglem sam zrobic z racji chorob i bolu. Pomagal mi znajomy i wujek aby to polozyc na szafie.

Trzeba ich sluchac. I odpisywac jak pytaja. Ja myslalem bo tak doradzili w sklepie ze wzmacniacz zalatwi wszystko. Wykonalem testy podpytalem zmienilem na symetryzator zmienilem kabel z aluminiowego na miedziany i smiga najlepiej od 2013. Tak sie cielo a teraz jest idealnie jak od nadajnika ec 4 sienkiewicza ok15 km i zygry 42.

Pozdrawiam

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

10 kW tylko moc nadawania tego, czyli do 10 km. od nadajnika odbiera poprawnie, dalej zero odbioru bez jakiś wzmacniaczy
ja mieszkam 30 km za daleko........... :cry:

wooy11
Posty: 64
Rejestracja: 24 grudnia 2016, o 21:02
Odbiornik: jakiś tani Bloow ;)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż - Kielce

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wooy11 »

w odległości 30 km od nadajnika to sie na rafce od roweru oglada, masz zjeb.ną instalacje

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: wiertolot »

mi nie odbiera nadal ten MUX-8 z RTCN Łosice, 30 km. od tego nadajnika na północny-wschód, Puszcza Mielnicka(bory tucholskie), już nie wiem co jest? DAB+ odbiera ok, a MUX-8 nie chce na tej samej antenie. :roll:

Ktoś tu ładuje cały czas oszukuje i kłamie, cała piwnica anten nazbierałem przez 5 lat, żeby radio nadawało mocniej od tego MUX-8 10 kW.
DAB+ 22,5 kW, radio FM-stacje nadają średnio jedna 30 kW z tego RTCN ŁOSICE,
Inne MUX telewizyjne nadają mocniej, MUX-3 Lublin 100 kW, MUX-2 50 kW, MUX-3 Warszawa 40 kW.
Czemu z tego nadajnika MUX-1 nadaje tylko 20 kW, a MUX-8 tylko 10 kW.
Czemu taka rozbieżności mocy nadawczych i tylko z tego nadajnika od 100 do 10 kW.
Jak to ma ludziom odbierać i na czym, ktoś się nad ty zastanawiał przy ustalaniu tego?
A nie potem bzdety odpisujecie, że antena nie taka oraz instalacja.
Trzeba się przyznać, że za słabo to nadajecie i nie dochodzi, prawidłowo całego terenu sygnałem nie pokryliście, ze względu na warunki terenowe i atmosferyczne. W szczególności tym MUX-1 i MUX-8 , a potem ludziom prostokąty idą cały czas i odsyłacie do UKE, a UKE s powrotem do Was i wokoło tak Macieju, a odbioru poprawy sygnału nie ma, dodatkowo pogarsza lub nie ma wcale!

Przerwa konserwacyjna codziennie od 2020-11-30 do dnia 2021-11-09 w godzinach 08:00-18:00 (BE2020/0524) na ten MUX-8 ,
po 18 do 8 rano też mi ten MUX-8 nie odbiera, siła sygnału 72%, brak jakości sygnału 0%,
DAB+ z tej samej anteny typowo VHF obiera MUX-8 nie chce, poza godzinami tej przerwy też.

Dzwoniłem teraz do infolinię Emitel pani poinformowała mnie, że nie ma tam żadna przerwa konserwacyjna, czyli nie dochodzi to do mnie , za słabo nadają i tyle te 10 kW, słabiej jak radio, tłumią przy granicy , różnorodność mocy nadawczych na tym nadajniku od 100 kW do 10 kW, jak to ma odbierać ludziom? 30 km. nie dochodzi przy terenie zalesionym na najmocniejszym wzmacniaczu. W Warszawa podnieśli to na PKIN to działa, a tu nie podnoszą nie będzie działać. :roll:

82% siła sygnału, jakość sygnału 0%, wytłumiona w kierunku północno-wschodnim 30 km. w prostej linia od tego RTCN Łosice do zera tego MUX-8, teraz i tak cały czas...........................zero odbioru.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: wiertolot »

https://emimaps.emitel.pl/
na tej mapce widać, ten MUX-8 w ogóle nie nadaje w kierunku północno-wschodnim,w stronę Mielnik, Klukowicze, Czeremcha jest urywany, bardziej nadaje na Sokołów Podlaski, gdzie jest drugi nadajnik z MUX-8 w Chruszczewka, dodatkowo 10 kW jak to ma dojść? I bardziej nadaje RTCN Łosice w stronę Biała Podlaska i na południe ten MUX-8, a do mnie jest wytłumione..............z Czyże też nic nie dojdzie. Na SLR Makarki, też tego brak i po drugie za daleko 32 km., bo ten nadajnik jest za blisko Chruszczewka. Jak to jest porobione ja nie wiem jak tak robić, tłumić ludziom 20-30 km. od granica na terenie Polska i ta sama odległość do nadajnika, ze 30 km. od tego nadajnika i nic nie dochodzi. I żeby na południe Podlasia nie odbierało poprawnie ani TVP3 Białystok i Radio Białystok i nie dochodziło. Już nie mówiąc o tym MUX-8 i MUX-1 też, bo marnie dochodzi........

Dziś dopiero mi złapał z powrotem ten MUX-8, więc albo tłumienie zmniejszone zostało w kierunku wschodnim albo nie wiem co, w całkiem innym ustawieniu anteny w innej lokalizacji złapało za parapetem okna na ścianie wyżej, ale to mimo wszystko na wzmacniaczu 20 dB i samej antenie typowo VHF i teraz jak to połączę z inne MUX, czy mi nie będzie znikał na zmianę MUX-1 z MUX-8 jak kiedyś..........i czy nie obniżą za mocno sygnały zwrotnicą. :roll:

Wiaterek lekki wieje i chwilami brzędki,zrywki ale jest w miarę stabilnie.

Stabilny odbiór tego MUX-8 utrzymuje nadal, mimo padającego teraz deszczu ze śniegiem i lekko powiewającego wiatru, myślę , że taki odbiór utrzyma dłużej, a nie zginie po dniu. :roll:
Bedę miał teraz problem z połączeniem tego z innymi MUX, w tym z MUX-3 Białystok, bo to tam za słabo w Makarki jest te 1,5 kW, zwrotnice, łączniki, jeszcze sygnał obniżą.
Oraz z MUX-1 z ŁOSICE z 20 kW też za słabo i czy nie zniknie on, za to, ze jest MUX-8. Kiedyś tam miałem był MUX-8 nie było MUX-1 i na odwrót.
DAB+ też stabilnie odbiera z tej samej anteny VHF co MUX-8.

Jak nie da połączyć oddzielne anteny będą musiały zostać, bo co innego wymyślisz i tak najprawdopodobniej będzie musiało zostać przy takiej rozbieżności nadawczej w mojej okolicy.

carlo-c4
Posty: 29
Rejestracja: 28 marca 2021, o 16:35
Miejscowość: Siedlce
Instalacja antenowa: ATV 21/24-49 , Dipol 1 RZ B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: carlo-c4 »

Wiertolot znam Twoje okolice i odbierałem z Chotycz mux 8 z większej odległości tj z Siedlec i mogę Ci powiedzieć że moim skromnym zdaniem masz źle dobraną instalację antenową jeśli masz problem z obiorem. Anteny typ combo czy "krokodyle" nie zdają egzaminu . Sprawdź normalne yagi kierunkowe na uhf i vhf plus najprostsza zwrotnica dopuszkowa dipol za f 10 i musi obierać. Podam Ci moje anteny które testowałem : Vhf to atz 5 od Inela na kanały 8-9 i z odległości 38 km obierała bez zarzutu ( obecnie mam nadajnik mux8 w Siedlcach) a dla uhf miałem televes zenit i bez wzmacniacza nie odbierała idealnie . Posiadam obecnie Atv 21/24-49 zakupiona w Buro i odbiera bez zarzutu z Chotycz na symetryzatorze z podziałem na trzy odbiorniki także zysk jest konkretny. Wiem że w Twoich okolicach jest teren lesisty ale w samych Tokarach lasu bezpośrednio nie ma . Dostosuj swoją instalację antenową do nadajnika i kanałów na których nadaje a nie będziesz narzekać .


Ps a tak prywatnie czy dobra jest nawierzchnia drogi z Tokar w kierunku na Czeremchę pytam bo chciałbym kolarką pokręcić przy wschodniej granicy na wiosnę ?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: wiertolot »

@carlo-c4,

Jak znasz te okolice i to przyjedź najpierw do Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj.podlaskie, potem z Mielnik na północ w stronę Puszczy Mielnickiej, Puszczy Białowieskiej na Radziwiłłówka lub lepiej od razu na Mętna, Adamowo-Zastawa, Adamowo, dalej na Koterka, lub lepiej od razu na Wilanowo, Tokary, dalej w stronę Klukowicze i Czeremcha i potestuj tam se ten odbiór naziemnej tv. Popatrz tam na drzewka wysokie, ruszające na wietrze na naturę w koło i zobacz czy coś ci dojdzie w środku puszczy tam, z nadajnika RTCN ŁOSICE umieszczonego pośrodku pól i ruszającego również na wietrze, podobnie z nadajnika Makarki, koło Siemiatycze też na polach. W Siedlce masz dodatkowy nadajnik MUX-8, więc......, poza tym nie ma tam praktycznie terenów zalesionych. Odnośnie anten cała piwnica nazbierana i żadnej obecnie nie mam na dachu, bo nic mi ta naziemna tv w podanych lokalizacjach nie odbiera. Z trzech stron mam wysoką ścianę lasu i puszczy na nadajniki w Łosice i Makarki i nic mi tam w mojej lokalizacji nie odbierze, jeszcze dodatkowo przy niskiej zabudowie, gdzie drzewa są wyższe z 10 razy od budynków mieszkalnych. Jest tam jak zawiane zimą i zasypane śniegiem,odcięte od świata, brak drogi dojazdowej w ogóle dla sygnałów tv i radiowych i jak to ma dochodzić z takimi nikłymi mocami nadawczymi ? Teraz liście wyjdą na drzewach tak jakby dalej zawiało i dopadało tego śniegu, na jesieni trochę spadną tak jakby to trochę stopniało, ale przy takiej ilości drzewostanu, jeszcze dodatkowo takiego wysokiego po drodze do nadajników tego odbioru nie ma wcale. Żadna antena ci nie pomoże, chyba, że satelitarna, lub telewizja przez internet IP-TV lub on-line jak jeszcze ten internet gdzieś jest w miarę szybki, nie tnie również na tym i pozwoli na oglądanie. I odbioru jak nie było nie ma niczego z tej naziemnej tv. Radio DAB+ trochę dochodzi, ale tnie i przerywa przy powiewach wiatru, podobnie z FM. A telewizja ta naziemna DVB-T odbioru jak nie było nie ma wcale. I mieszkam trochę od Tokary w środku puszczy i nic mi tam nie dochodzi. Są w okolicy miejscowości mocniej zalesione niż Tokary i nic mi tam nie dochodzi w tej puszczy. Dostosować to se można moce nadawcze od 1 kw do 100 kW, że nic nie dochodzi tnie. Droga z Tokar, dziury jak były są, trocha połatali, ale jak zawiane było zasypane jest, jak na końcu świata, wszystko zawraca stamtąd, Bialoruś, KRESY WSCHODNIE, POLSKA B, NIC NIE DOCHODZI, WSZYSTKO ZAWRACA. Zasięgu sieci komórkowych brak Plus, Play nie ma wcale, przez ta puszcza nie dochodzi, internet wolny tnie, nikła neostrada do 5 MB/s, awarie non stop. Daj spokój najlepiej stąd uciekać najdalej gdzie pieprz rośnie! Odbiór tv naziemnej będzie, ale nie w tych lokalizacjach co wymieniłem, w niektórych trochę dochodzi, ale jest nie poprawny i wzmacniacze najlepsze nic nie dają. Zmienią na DVB-T2 nic nie dojdzie lub będzie odbierać jak ten MUX-8, MUX-1, MUX-3 Białystok, czyli praktycznie wcale z takimi nikłymi mocami nadawczymi! Zostanie tv satelitarna i tv przez internet tylko to, podobnie z radio już jest.

Zablokowany