Awaria MUX-3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
maras40
Posty: 18
Rejestracja: 12 grudnia 2016, o 20:46
Odbiornik: lg 42 lm
Instalacja antenowa: siatka .rozdzielacz aktywny
Nadajnik - obiekt nadawczy: poznan srem

Re: Awaria MUX-3

Post autor: maras40 »

Mam pytanie do emitela czy będzie można oglądać mux3oraz 2 ze Śremu,lecą skoki a tu brak sygnału

ktotam
Posty: 26
Rejestracja: 30 października 2016, o 13:43
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Philips 55PUS9206/12
Instalacja antenowa: UHF Tri Digit
VHF DIPOL-4
FM SV Total
HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin/Żółwieniec Gniezno/Dębówiec

Re: Awaria MUX-3

Post autor: ktotam »

U mnie również dzisiaj problemy z odbiorem mux 3 - bardzo słaby sygnał i przycina, dodam, że oglądam go z nadajnika Konin/Żółwieniec (doświetlenie na kujawsko pomorskie k.36)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Awaria MUX-3

Post autor: hadam »

Jest znowu bardzo silne tropo nad polska http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Awaria MUX-3

Post autor: tranzystor »

I znowu to samo, dziś kolejne cuda. Ja się pytam co dalej? Czy już tak do końca życia zostanie, że awaria będzie normą? Czy może do następnej kadencji? Bo co winna jest "przy graniczna strefa SFN" i koniec kropka? :|

Odbiorniki i różne anteny dosłownie szaleją, null sygnału już od ponad 2 godzin! To jest własnie wasz SFN :roll:
Śląska sieć na kanale 41 nadaje się do całkowitej przebudowy z kanałem 49 NIGDY nie było cudów (bo nie jest SFN) :|

Kto by pomyślał że ja kiedykolwiek będę miał problemy z odbiorem, JA ?!?!? :o Jeśli ja je mam to co mają powiedzieć inni? :roll:

Niestety ja muszę zadzwonić do UKE bo to co się wyprawia co kilka dni od ponad miesiąca jest niewyobrażalne! :roll: Sygnały zawsze na maxa "na kawałku drutu" i przez 5 lat nie było takich cudów jakie dzieją się teraz i to przy widoczności optycznej z nadajnikiem a co inni mają powiedzieć? :o

Wziąłem do ręki przenośną antenę - podglądam i dosłownie sieczka nie z tej ziemi, wskaźniki szaleją, ewidentnie SFN się rypie i to nieźle bo nawet nie wiadomo w którym kierunku obracać anteną.

Naprawdę posprawdzajcie to wszystko bo ewidentnie coś się chrzani pytanie tylko czy winny jest nadajnik Skrzyczne czy Szyndzielnia czy Kosztowy? :roll:

Co się podziało ze starym dobrym emitelem? :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Acid »

U mnie w chwili obecnej syganł na kanale 41 bez zastrzeżeń.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Awaria MUX-3

Post autor: poxipol »

Nieraz korzystam z K41 ze względu na program regionalny.
Nie spotkałem się jeszcze u siebie z problemem odbioru tego kanału jak i innych ze Skrzycznego,ale no cóż to nie Śląsk i kłopoty od dawna z SFN.

Swoją drogą uważam że sygnał jest za mocny jak na taką odległość,ale pewnie bliżej są miejsca gdzie ten sygnał jest słabiutki.
Teraz na polu śnieżyca ,a odbiór na nie zmienionym poziomie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Acid »

Akurat w wiwie wskaźniki potrafią pokazać 100% przy sygnale który jest na granicy poprawnego odbioru ;)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Awaria MUX-3

Post autor: giaur500 »

No, to Emitel już niedługo będzie pozamiatany: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... fo/3g5zqh0

Audyt wykaże wszystkie nieprawidłowości. Już na was pętla się zaciska, cienko będziecie piszczeć oj cienko... codzienne publikowanie komunikatów, że tvp działa nie wystarczy.

Mark'o
Posty: 8
Rejestracja: 19 grudnia 2016, o 11:36

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Mark'o »

Acid pisze:Akurat w wiwie wskaźniki potrafią pokazać 100% przy sygnale który jest na granicy poprawnego odbioru ;)
To jest nic.
U mnie kiedyś pokazała 101% :shock:

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Awaria MUX-3

Post autor: poxipol »

Niestety to nie Wiwa.
Dokładnych parametrów nie mam teraz możliwości podać,jedynie wskazania..
Na stałej instalacji z klasycznej pasywnej Yagi 21-41, zwrotnica + pasywny R-4.
Na fredku ,gdzie wskazania nie przekraczają 90%

Obrazek

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Awaria MUX-3

Post autor: tranzystor »

Acid pisze:Akurat w wiwie wskaźniki potrafią pokazać 100% przy sygnale który jest na granicy poprawnego odbioru ;)
Prawda te wskaźniki są nic nie warte.

Ja się musiałem przełączyć na antenę wewnętrzną (lepsze wytłumienia różnych nieporządnych sygnałów SFN mam w mieszkaniu, niestety wskaźnik dalej szaleje ale idzie już oglądać), bo na antenie zewnętrznej nie idzie w ogóle odbierać MUX3, to że u jednych działa normalnie a u innych nienormalnie pokazuje tylko jak nienormalna jest to sytuacja z tym SFN (nigdy się nie spodziewałem że u mnie będą kiedykolwiek problemy, bo od 2011 roku regularnie zawsze miałem najlepszy sygnał, co wielokrotnie tu już pisałem), tylko czemu wcześniej przez tyle lat jeszcze to (ten SFN) jakoś działało a teraz w ogóle !? :roll:

Ja już sam nie wiem czy moja antena kierunkowa nie odbiera czasem Częstochowy (linia prosta czyli teoretycznie najgorsza sytuacja) :ugeek: No matko jedyna nigdy przez tyle lat istnienia DVB-T nie było problemów co teraz, z łatwością szło odebrać a teraz trzeba się nieźle napracować by stłumić wszystkie inne sygnały SFN.
giaur500 pisze:No, to Emitel już niedługo będzie pozamiatany: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... fo/3g5zqh0
Ten audyt powinien wykazać jedną podstawową rzecz: ŻE SIEĆ SFN POWINNNA BYĆ ZLIKWIDOWANA! :o

Kto to widział 20 nadajników nadających na 1 kanale - ale jak się głośno mówiło (gdy planowano SFN) że będą z tym problemy to oczywiście forumowi lobbyści się wyśmiewali. :cry: Niesamowite że kiedyś MUX3 2,5 kW tak świetnie odbierał co dziś tak ogromna sieć i duże moce i jedna wielka kaszana. :roll:



aktualizacja: w tej chwili (22:00) przełączyłem się na główną antenę i już MUX3 działa, czuję w nogach że jutro od nowa to samo, ta sieć kuleje :roll: ale że kiedykolwiek ja będę na granicy odbioru? matko jedyna, a lamki na maszcie w Kosztowach widzę :cry:

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Awaria MUX-3

Post autor: K63 »

tranzystor pisze:Kto to widział 20 nadajników nadających na 1 kanale
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=4716
Ciekawe co z tymi "intensywnymi ustaleniami"? Oczywiście pytanie retoryczne, bo oficjalnej odpowiedzi raczej nie ma się co spodziewać ;)
poxipol pisze:Na fredku ,gdzie wskazania nie przekraczają 90%
Są modele Fergusona w których 90%=100% :lol:
Mark'o pisze:U mnie kiedyś pokazała 101%
U mnie także. Kiedyś wspomniałem o tym na forum.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Acid »

To są efekty polskiej biurokracji. Mamy na Śląsku skoordynowane międzynarodowo kanały dużej mocy 21 oraz 60 które od wyłączenia analogu się marnują. Co stało na przeszkodzie aby przenieść mux3 na kanał 21 ? Ano zapewne decyzje rezerwacyjne na muxy które nigdy nie powstaną.

Awatar użytkownika
stevie13
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2016, o 12:03
Odbiornik: Kilka chińskich tunerów DVB-T
Instalacja antenowa: zbiorcza RTV-SAT 32 końcówki
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole - Chrzelice

Re: Awaria MUX-3

Post autor: stevie13 »

Na chwilę obecną w Opolu pojedyncze dropy. Teoria o otwartej propagacji zaczyna wydawać się coraz bardziej sensowna

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Awaria MUX-3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Awaria została usunięta. Parametry sygnału mieszczą się w przyjętych normach.
Lokalne zakłócenia i problemy z instalacjami antenowymi występowały i zapewne będą występować, co nie ma nic wspólnego awarią, której poświęcony był ten wątek.

Awatar użytkownika
stevie13
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2016, o 12:03
Odbiornik: Kilka chińskich tunerów DVB-T
Instalacja antenowa: zbiorcza RTV-SAT 32 końcówki
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole - Chrzelice

Re: Awaria MUX-3

Post autor: stevie13 »

A przyczyny wszystkich ostatnich awarii kiedykolwiek zostaną upublicznione? Pytam się z czystej ciekawości. btw dobrze, że żaden "radiowy Binienda" się nie znalazł

[edyta - dodaję]

Piszę tutaj czysto technicznie - wrzutki polityczne z mojej strony to "Monty Pythonizmy" :)

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Kolor »

"Monty Pythonizmy"
To pomyliłeś fora, bo taka wrzutka tu nie pasuje, to zwykła forma prowokacji. Nawiasem, tych co podejrzewają jakieś formy celowego działania też możemy tu poznać. Wymiana takich wypowiedzi nie ma nic wspólnego z tematyką tego forum.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Awaria MUX-3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

stevie13 pisze:A przyczyny wszystkich ostatnich awarii kiedykolwiek zostaną upublicznione?
Była jedna awaria.

Trwa badanie przyczyn przy współpracy z odpowiednimi służbami i urzędami. Do czasu powstania ostatecznego raportu trudno dyskutować o przyczynach.
Za kilka tygodni mam nadzieję będę mógł opublikować podstawowe informacje o przyczynach awarii.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Awaria MUX-3

Post autor: giaur500 »

Boicie się. Codziennie komunikat ten sam, że tvp działa. Macie problem i to duży. Z obecną władzą nie ma żartów, głowy muszą polecieć i na pewno polecą.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Awaria MUX-3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Podajemy stan faktyczny, bez komentarzy, domysłów i plotek.

Zablokowany