Awaria MUX-3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
stevie13
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2016, o 12:03
Odbiornik: Kilka chińskich tunerów DVB-T
Instalacja antenowa: zbiorcza RTV-SAT 32 końcówki
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole - Chrzelice

Re: Awaria MUX-3

Post autor: stevie13 »

Nie wiem, jak tam z telewizorami Samsunga (czy "w locie" aktualizują listę programów), ale u znajomej znalazłem w weekend TVP3 Poznań i TVP3 Łódź. Sama lokalizacja w zasięgu Ślęży i Chrzelic. "Alienowe" TVP3 pewnie z Mikstatu lub Wręczycy doleciały na propagacji troposferycznej. Odległości około 100km od każdego z "alienowych" nadajników. Wcześniej miałem problemy w bardzo podobnej lokalizacji, ale wtedy była ogólna kaszana z MUX3 i z jakiegoś powodu tuner usłyszał Chorągwicę najprawdopodobniej - TVP3 Kraków na 3 pozycji według LCN i częstotliwość się też zgadzała (do Chorągwicy ponad 200km). A że zaliczam się do "gorszego sortu", więc problemu szukałem najpierw u siebie. Skończyło się (i zaczęło również jako potencjalnym źródle problemu) na wywaleniu "postanalogowego" aktywnego rozgałęźnika i zastąpieniu go pasywnym. Problemy się skończyły, więc temat uznałem za zamknięty.

edyta (dodaję)

tam, gdzie pojawiły się Poznań i Łódź instalacja to Dexta ze wzmocnieniem UHFu rozkręconym na max, VHF na minimum i za nią rozgałęźnik na 3 TV i pilnowana jest terminacja wyjść.

edyta2 (znowu dodaję - będzie wrzuta polityczno-filozoficzna)

...a cała paranoja "lepszego sortu" świadczy tylko o tym, jaki ciężkimi kretynami oni są. Bo w chwili obecnej jestem w stanie dorobić do tego taką teorię spiskową, że sam "naczelnik" stałby się hetero, jakby to usłyszał :D

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Kuba.G »

Przed chwila moj TV znalazl nowe programy na kanale 56 TVP3 Warszawa i na kanale 52 TVP3 Lublin , :D chyba znowu tropo .

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Kolor »

Wasze telewizory tak same z siebie szukają, czy Wy tak z ciekawości?

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Kuba.G »

Kolor pisze:Wasze telewizory tak same z siebie szukają, czy Wy tak z ciekawości?
Jak wlaczam tv wyskakuje komunikat, ze pojawily sie nowe programy( mam ustawiana aktualizacje programow TV)
Obrazek

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Kolor »

Wyłączył bym tą aktualizację, bo ona jest bez sensu. Jest określona stała ilość programów i raczej tylko takie przypadki mają szansę zaistnieć. Pokazanie się tropo i pisanie o nim w wątku o awarii mux3 jest mylące. Może założyć wątek o dalekich łącznościach.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Awaria MUX-3

Post autor: K63 »

Panasonic tak ma. Ja co prawda mam wyłączoną aktualizację, żeby nie robił mi bajzlu na liście, ale on i tak sobie na "standbay-u" szuka. Jeżeli pojawi się coś nowego, to w momencie włączenie informuje że znalazł nowe kanały i pyta czy zaktualizować.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Kolor »

Miałem tak kiedyś, jakiegoś Philipsa do kablówki podłączonego. Oczywiście z modułem CI i kartą dostępową, co kawałek komunikat o zmianie na liście kanałów, mimo że zwykle to jakieś zmiany w obrębie kanałów technicznych, testowych lub promocyjnych były. Teraz same Samsungi u mnie i po rodzinie...

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Awaria MUX-3

Post autor: dvbtowiec »

Panowie wyłączcie sobie automatyczne aktualizowanie kanałów, bo z tego na granicy nadajników jest więcej szkód niż pożytku.
Telewizor przy takich ustawieniach potrafi zamienić częstotliwość z jakiej korzysta paczka kanałów już zaprogramowanych, wy nie zdajecie sobie z tego sprawy, a później przy gorszych warunkach pogodowych okazuje się że nadajnik z którego teraz korzysta jest zbyt słaby i na ekranie pikseloza.

Zauważyłem że telewizory mają tendencję do podmiany częstotliwości na pierwszą dostępną, czyli najniższą.

Czyli załóżmy paczka MUX3 nadawana na kanale 47 i 50 z różnych kierunków, przy czym nasz nadajnik to 50, a 47 jest w zasięgu - telewizor podmienia w lepszych warunkach pogodowych na 47, nie przestawiając kanałów, a potem zdziwienie że coś mi szatkuje.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Awaria MUX-3

Post autor: hadam »

Kolor pisze: Pokazanie się tropo i pisanie o nim w wątku o awarii mux3 jest mylące. Może założyć wątek o dalekich łącznościach.
Taki wątek już jest w dziale: Zagadnienia związane z odbiorem / Różne / Odbiór daleki TROPO - DVB-T

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=380

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Awaria MUX-3

Post autor: K63 »

Źródło grudniowej awarii było w siedzibie TVP?
Press.pl pisze:- Jak się dowiedziałem od przedstawicieli Emitelu, zakłócenia zaczęły się w urządzeniach tej firmy, które znajdują się w siedzibie telewizji przy ul. Woronicza. Oprócz pracowników Emitelu mają do nich dostęp także pracownicy TVP – mówi Juliusz Braun, który w spotkaniu z Emitelem uczestniczył jako członek Rady Mediów Narodowych (w przeszłości był też m.in. prezesem TVP). - Szczegółowe informacje w sprawie awarii są jednak objęte tajemnicą – zastrzega Braun, stwierdzając, że nie może przekazać szczegółów ze swojej rozmowy z Emitelem.

Na pytania „Presserwisu” o przyczynę zakłóceń i czy to możliwe, by leżała ona po stronie telewizji, rzecznik prasowy Emitelu Waldemar Sromek odpowiedział tylko, że „do czasu zakończenia kontroli przebiegu awarii przeprowadzanej przez organy państwa” firma nie udziela ani nie komentuje informacji z nią związanych. Żadnej odpowiedzi w tej sprawie nie otrzymaliśmy natomiast wczoraj z biura prasowego TVP.

- To niemożliwe, żeby zawinił ktoś z TVP. Tam pracuje zespół fachowców – mówi Wiesław Łodzikowski, do lutego ub.r. dyrektor Ośrodka TVP Technologie. - Nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie, bo nie było mnie na miejscu, ale na ile znam tę infrastrukturę, wydaje mi się nieprawdopodobne, żeby na Woronicza mogła się zacząć awaria, która dotknęłaby tylko część nadajników. Niezależnie od tego, czy mieliby za nią odpowiadać pracownicy Emitelu, czy telewizji – dodaje Łodzikowski.
http://www.press.pl/tresc/47176,zakloce ... -siedzibie
http://wyborcza.pl/7,75398,21253046,puc ... za-17.html

Jeżeli do awarii faktycznie doszło na Woronicza, to TVP w życiu się do tego nie przyzna. Z drugiej strony, w takiej sytuacji wypadałoby zdjąć całą winę z "amerykańskiego" Emitel-a.
Ciekawe jak zjedzą tę żabę?
----------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT: Oświadczenie Emitel-a dotyczące w/w artykułu
EmiTel pisze:W nawiązaniu do artykułu Agnieszki Kublik pt. „Pucz zaczął się na Woronicza 17” opublikowanym w Gazecie Wyborczej w dniu 17 stycznia 2017 r., Emitel Sp. z o.o. oświadcza, iż cały czas trwają prace nad wyjaśnieniami zakłóceń sygnału na multipleksie MUX-3 w dniach 17-19 grudnia 2016 r. W tej sprawie spółka współpracuje z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej.
Do czasu zakończenia kontroli spółka nie udziela żadnych informacji mediom, odmówiła również komentarza red. Agnieszce Kublik z Gazety Wyborczej.

http://www.emitel.pl/fileadmin/user_upl ... czenie.pdf

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Awaria MUX-3

Post autor: tranzystor »

K63 pisze:Jeżeli do awarii faktycznie doszło na Woronicza, to TVP w życiu się do tego nie przyzna. Z drugiej strony, w takiej sytuacji wypadałoby zdjąć całą winę z "amerykańskiego" Emitel-a.
To się w pale nie mieści jakie teraz tezy stawiają ... kto stawia "fachowcy" z wyborczej? :lol:
To do ludzi mają pretensje że doszukują się teorii spiskowych i różnych możliwości a ci fachowcy to co wyprawiają? :o

Jakim cudem studio emisyjne telewizji może mieć coś wspólnego z awariami nadajników?
To tak jakby powiedzieć że awaria zasilania w ministerstwie infrastruktury doprowadziło do awarii paru niezależnych od siebie transformatorów na kolei w różnych częściach kraju, przez co wiele pociągów PKP nie mogło jechać. :lol:

Co za czasów ja dożyłem, tu już chyba nikt nie myśli w tym kraju, rozumy potracili. :ugeek:

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Awaria MUX-3

Post autor: hadam »

Od teorii spiskowych to zaczęła TVP i niektórzy politycy, wyolbrzymiając całą sprawę i stawiając wszystkie możliwe służby na nogi, reszta to można powiedzieć tzw. efekt domina.
TVP wzorem Emitela nie powinni podawać niesprawdzonych a tym bardziej wyolbrzymionych informacji a tylko takie które są zweryfikowane i uzgodnione z operatorem ponieważ wspólnie odpowiadają za MUX-3. Ściganie się w teoriach spiskowych i wzajemne oskarżanie nie ma sensu bo powstaje chaos i ogólna dezinformacja a to nie pomaga przy usuwaniu awarii, bo zanim technicy przystąpią do czegokolwiek to najpierw muszą ustalić co jest prawdą i gdzie właściwie na jakim obszarze awaria występuje.
W poprzednich latach Emitel z TVP współpracowali ze sobą, niestety ostatnio po zmianach coś im nie po drodze. Już prawie luty a sloty dla TVP w MUX-8 nadal puste o TVP Sport który miał być w naziemnej od lutego nic nie słychać.

Oświadczenie dotyczące artykułu „Pucz zaczął się na Woronicza 17”
17.01.2017 09:30
W nawiązaniu do artykułu Agnieszki Kublik pt. „Pucz zaczął się na Woronicza 17” opublikowanym w Gazecie Wyborczej w dniu 17 stycznia 2017 r., Emitel Sp. z o.o. oświadcza, iż cały czas trwają prace nad wyjaśnieniami zakłóceń sygnału na multipleksie MUX-3 w dniach 17-19 grudnia 2016 r. W tej sprawie spółka współpracuje z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

Do czasu zakończenia kontroli spółka nie udziela żadnych informacji mediom, odmówiła również komentarza red. Agnieszce Kublik z Gazety Wyborczej.
http://www.emitel.pl/aktualnosci/aktual ... 019c19c0a2

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Awaria MUX-3

Post autor: dvbtowiec »

tranzystor pisze: To się w pale nie mieści jakie teraz tezy stawiają ... kto stawia "fachowcy" z wyborczej? :lol:
To do ludzi mają pretensje że doszukują się teorii spiskowych i różnych możliwości a ci fachowcy to co wyprawiają? :o

Jakim cudem studio emisyjne telewizji może mieć coś wspólnego z awariami nadajników?
To tak jakby powiedzieć że awaria zasilania w ministerstwie infrastruktury doprowadziło do awarii paru niezależnych od siebie transformatorów na kolei w różnych częściach kraju, przez co wiele pociągów PKP nie mogło jechać. :lol:

Co za czasów ja dożyłem, tu już chyba nikt nie myśli w tym kraju, rozumy potracili. :ugeek:
Kolego czy Ty łaskawie możesz tu zaprzestać uzewnętrzniać swoje sympatie i antypatie polityczne?
Jeśli Ci się coś nie mieści w "pale" to może masz za małą wiedzę w temacie?

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Kolor »

Ja z tym samym do @tranzystora, masz za małą wiedzę na temat technicznych zagadnień synchronizacji nadawania SFN, aby stawiać jakiekolwiek tezy o cudach.

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Awaria MUX-3

Post autor: tranzystor »

Kolor pisze:masz za małą wiedzę
Znowu ujadanie bo nic więcej nie pozostało, jak to możliwe żeby zwykły Kowalski tyle wiedział o technice? jak on śmie być taki dociekliwy :lol: Jak obserwuję to forum i porównuję je z tym co było parę lat temu, to tutaj już nikogo prawie nie ma, wszyscy albo uciekli albo sobie dali spokój, bo jeśli tak mają wyglądać dyskusje to się nie dziwię. :roll:

Ja chyba jestem tu jednym z ostatnich ... no ale spróbuję jeszcze raz skierować dyskusję na właściwą drogę:

Bądź w takim razie łaskaw nam tu wyjaśnić jaki sprzęt wizyjny TVNu, Polsatu lub TVP ma związek z nadajnikami? albo SFN na niektórych nadajnikach? Skoro mi zarzucasz brak wiedzy, to wyjaśnij nam lepiej tu czy może to jest mixer audio lub wizyjny TVP Info? a może konwerter zamontowany na satelicie na dachu TVP?, a może to jest nawet koder, nawet ten u emitela? :roll: może zdalnie wyłączyli niektóre sieci SFN przez EPG? :lol:

Niestety tak wyglądają tu dyskusje na forum, niestety, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Dlatego nie od dziś interesuję się tą tematyką bo zostałbym wprowadzony w błąd przez byle leszcza i uwierzył że mixer audio może spowodować desynchronizację niektórych nadajników w kraju. :lol: :roll:

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Awaria MUX-3

Post autor: Kolor »

I pozostaniesz nadal w niewiedzy. Odpowiednie artykuły na temat synchronizacji nadajników SFN można znaleźć w sieci. Natomiast co do konkretnych rozwiązań w tym przypadku, to nie przyszło i do głowy, że informacje te mogą być poufne? Poufne ze względu na wrażliwy obszar działalności. Wiesz, że pracownicy podpisują lojalki i zobowiązani są do zachowania tej poufności? Stąd na tym forum nic się nie dowiesz, o ile jeszcze sam wiesz jakie informacje szukasz.

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Awaria MUX-3

Post autor: tranzystor »

Kolor pisze:poufne?
Poufne, no co ty? Co może znajdować się w TVP do czego mają dostęp pracownicy TVP i Emitela? Jedyne co mi przychodzi do głowy to kodery do których podpina się sygnał ze studia każdej ze stacji + miesza się sygnał z 16 ośrodków regionalnych ... i tyle, żadna mi tajemnica, tajemnicą jest jak to jest rozwiązane dalej po stronie operatora - i tu może to być objęte tajemnicą, natomiast gdyby awaria wystąpiła w siedzibie TVP, to jak słusznie wspominał Wiesław Łodzikowski awaria objęłaby zasięgiem nie tylko całą Polskę (nadajniki naziemne) ale pewnie także kablówki i operatorów SAT (zPUCZować w ten sposób TVP? to byłoby zbyt łatwe i oczywiste :lol: ).
Gdyby był "zamach" tylko na wybrane kodery w TVP dla kilku regionów, to byłoby tak że całe konkretne województwa odcięte by były od sygnału, tymczasem awarie były jak to się mówi "na granicach stref SFN" - czyli nie chodzi o samą Warszawę i kombinowanie w ich systemach, tylko o konkretne regiony - nadajniki i ich pracy jednoczęśtotliwościowej. I tu się nasuwa jedyne pytanie co spowodowało desynchronizację (czasu na nadajnikach) i czy zdesynchronizować można ich pracę z jakiejś centrali z Warszawy - i czy zrobić to można ... np. przez internety?
Tego nie wiemy, bo to z pewnością jest tajemnica jak działa kontrola zdalna (radiolinia czy sieć?) :o

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Awaria MUX-3

Post autor: K63 »

Wczoraj Emitel wydał uzupełnienie do wcześniejszego oświadczenia
EmiTel pisze: W nawiązaniu do artykułu Agnieszki Kublik pt. „Pucz zaczął się na Woronicza 17” opublikowanego w Gazecie Wyborczej w dniu 17 stycznia 2017 r., EmiTel Sp. z o.o. oświadcza, nadal trwają prace nad wyjaśnieniem przyczyn zakłóceń sygnału na multipleksie MUX-3 w dniach 17-19 grudnia 2016 r. W tej sprawie spółka współpracuje z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

Należy podkreślić, że w świetle dotychczasowych ustaleń, przyczyny awarii urządzeń EmiTel nie miały żadnego związku z lokalizacją niektórych z tych urządzeń w budynku położonym w Warszawie przy ul. Woronicza 17.

http://www.emitel.pl/fileadmin/user_upl ... e_MUX3.pdf

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Awaria MUX-3

Post autor: hadam »

O godzinie 9.30 był komunikat do którego ja podałem link powyżej i wkleiłem treść.
Zmienili to co Ty zaznaczyłeś tłustym drukiem o 13.00.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Awaria MUX-3

Post autor: K63 »

ObywatelDVB-T pisze:O godzinie 9.30 był komunikat do którego ja podałem link powyżej i wkleiłem treść
Tak dla ścisłości - treść cytowanego przez Ciebie oświadczenia zamieściłem wczoraj dwa posty przed Tobą. ;)
Post z linkami do artykułów o awarii umieściłem wczoraj na forum przed godz. 9-tą. Ok. 9.30 pojawiło się oświadczenie Emitel-a, które od razu zacytowałem. Nie sądzę jednak by było ono skutkiem akurat mojego posta. :lol:
---------------------------------------------------------------

Dzisiaj mamy pokłosie wczorajszych informacji GW
Oświadczenie TVP w sprawie nieprawdziwych informacji o przyczynach zakłóceń sygnału
TVP pisze:Pojawiające się w niektórych mediach informacje o tym, że awaria nastąpiła w urządzeniach TVP znajdujących się w siedzibie Spółki przy ulicy Woronicza w Warszawie nie znajdują żadnego potwierdzenia w dotychczasowym postępowaniu prowadzonym przez Telewizję Polską. Nieprawdą jest, że władze TVP miały świadomość źródła awarii. W związku z nierzetelną treścią artykułów TVP podejmie kroki prawne.
Jednak Juliusz Braun konsekwentnie podtrzymuje to co wczoraj zostało napisane
Julisz Braun pisze:Nie naruszając zobowiązań poufności mogę podtrzymać stwierdzenie, że wyniki tego co już zostało skontrolowane, jednoznacznie wskazują, iż awaria miała miejsce w obiekcie na terenie Telewizji Polskiej. Choć urządzenia stanowią część zespołu nadawczego EmiTela
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ju ... aprzeczaja

Zablokowany